Son Dakika Haberleri: Rus İş Adamı Abramovich, Chelsea'yi 24 Milyar TL'ye Satıyor

Rus İş Adamı Abramovich, Chelsea'yi 24 Milyar TL'ye Satıyor

3 ay önce

Rus iş adamı Roman Abramovich, sahibi olduğu İngiliz ekibi Chelsea'yi 24 milyar TL'ye satma kararı aldı.

İngiliz ekibi Chelsea'nin sahibi Roman Abramovich'in kulübü satacağı rakam belli oldu. Satış sürecinde yer alan ismi açıklanmayan bir yetkilinin aktardığı bilgiye göre Rus iş adamı kulübü 3 milyar sterline (24 milyar 200 milyon TL) satmaya karar verdi.

14 MİLYAR TL'Yİ BEĞENMEDİ

İngiltere'nin dev ekibinin bir çok talibi bulunduğu aktarılırken, şu ana kadar bu rakamın sunulmadığı ifade edildi. Satın alma için 2.3 milyar dolarlık (14 milyar TL) bir teklif geldiği ancak bu teklifin Abramovich tarafından reddedildiği belirtildi. Bu rakama satılmış olsaydı, bir spor takımının dünyadaki rekor satışı olacaktı.

140 MİLYON STERLİNE SATIN ALMIŞTI

Rus milyarder İngiliz ekibini iflasın kıyısındayken 2003'te 140 milyon sterline (1 milyar 130 bin TL) almıştı. Abramovich satın aldığında 1955'ten beri şampiyonluk yaşamayan Londra ekibi o tarihten sonra 5 lig şampiyonluğu yaşadı, 5 FA Cup kazandı, 1 kez Şampiyonlar Ligi şampiyonu, 1 kez de Avrupa Ligi şampiyonu oldu.


YORUMLAR


18 Liraya Aldı, 10 Bin Liraya Bile Satmıyor! Bisikletine Yaptıklarını Görenler Hayrete Düşüyor Türkiye'nin En Büyük 500 Şirketi Arasındaydı! Konkordato İlan Eden Destebaşı Grup, Tekrar Üretime Başladı

Son Dakika! Beşiktaş, Pepe'nin Sözleşmesini Feshetti