Sakarya Suriyelilere Saldıranlar Mobese ve Sosyal Medya Paylaşımlarından Tespit Edilecek - Son Dakika

Sakarya Suriyelilere Saldıranlar Mobese ve Sosyal Medya Paylaşımlarından Tespit Edilecek

16.06.2017 14:53

Suriyelilere saldıranlar MOBESE ve sosyal medya paylaşımlarından tespit edilecekSAKARYA'nın Hendek İlçesinde dün gece 10 Suriyeli'nin yaralandığı olaylara karıştıkları belirlenen şüphelilere yönelik polisin araştırması sürüyor.

Suriyelilere saldıranlar MOBESE ve sosyal medya paylaşımlarından tespit edilecek

SAKARYA'nın Hendek İlçesinde dün gece 10 Suriyeli'nin yaralandığı olaylara karıştıkları belirlenen şüphelilere yönelik polisin araştırması sürüyor. Polis İlçedeki MOBESE görüntüleri ve sosyal medya paylaşımlarını yakın takip altına aldı.

Hendek İlçesi'nde dün gündüz bir fabrikada bölüm sorumlusuyla kavga eden Suriyeli işçinin, yakınlarıyla birlikte gelip işçilerin bulunduğu servise taş ve sopalarla saldırdığı olayın ardından, akşam da ilçe merkezinde toplanan yüzlerce kişinin, yoldan geçen 6 Suriyeli sığınmacıyı sokak ortasında darp ettikten sonra Suriyeli ailelerin kaldığı 3 eve de zorla girip evdekileri darp etti. Polis tarafından güçlükle önlenen olaylar sonrasında Suriyelilerin kaldığı evlerde polisler sabah saatlerine kadar bekleyerek önlem aldı.

10 SURİYELİ YARALANDI

Çıkan olaylarda Suriye uyruklu 10 kişinin çesitli yerlerinden yaralanarak Hendek İlçe Devlet Hastanesine kaldırıldıkları belirlendi. Hastanede darp edildikleri için getirilen Suriye uyruklu Mahmut Al Muhlif(27) Tarım Muhammet Matat(19) Hasan İbrahim Al Selam(23) Abdulkadir Seyyid Ali (19) Sami Assammir(23) Kahtein Adnan Suid(25) Ahmet Adnan Seyyid(20), Abdullah Müslih Abdül(22) Hamit İbrahim Suud(21) ve Muhammet Ayvad(30) Hendek İlçe Devlet Hastanesinde müşalede altında tutulduktan sonra sabah saatlerinde taburcu edildiler.

MOBESE VE SOSYAL PAYLAŞIMLAR İNCELENİYOR

Olaylara karıştıkları belirlenen Recep D. ile Muhammet M.E. polis tarafından gözaltına alınırken, yaşanan olaylar sonrasında polis olaylara karışanları tespit edebilmek için ilçe merkezindeki MOBESE görüntüleri, olayla ilgili elde edilen görüntüler ve sosyal medya paylaşımlarını incelemeye aldı. Ayrıca yaklaşık 150 kişinin karıştığı Suriyelilere yönelik saldırı olayında sosyal medya üzerinden toplanmanın gerçekleştiği öğrenildi.

Sakarya Suriyelilere Saldıranlar Mobese ve Sosyal Medya Paylaşımlarından Tespit Edilecek
Sakarya Suriyelilere Saldıranlar Mobese ve Sosyal Medya Paylaşımlarından Tespit Edilecek
Sakarya Suriyelilere Saldıranlar Mobese ve Sosyal Medya Paylaşımlarından Tespit Edilecek
Sakarya Suriyelilere Saldıranlar Mobese ve Sosyal Medya Paylaşımlarından Tespit Edilecek

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sakarya Suriyelilere Saldıranlar Mobese ve Sosyal Medya Paylaşımlarından Tespit Edilecek - Son Dakika


Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mescid-i Aksa'ya saldıran İsrail'in peşini bırakmıyor! İslam ülkeleri ve dünyaya çağrı yaptı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mescid-i Aksa'ya saldıran İsrail'in peşini bırakmıyor! İslam ülkeleri ve dünyaya çağrı yaptı G.Saraylı yönetici ile Sergen Yalçın arasında olay yaratan diyalog: Haydi ganyan bayiye G.Saraylı yönetici ile Sergen Yalçın arasında olay yaratan diyalog: Haydi ganyan bayiye Ali Koç'un büyük Emre Belözoğlu pişmanlığı: Keşke bu daha önce de olsaydı Ali Koç'un büyük Emre Belözoğlu pişmanlığı: Keşke bu daha önce de olsaydı Son Dakika! İsrail, Şam Kapısı'nda Filistinlilere müdahale etti: 64 yaralı Son Dakika! İsrail, Şam Kapısı'nda Filistinlilere müdahale etti: 64 yaralı Çin'in kontrolden çıkan roketi dünyaya yaklaşıyor! Türkmenistan'a düşebilir Çin'in kontrolden çıkan roketi dünyaya yaklaşıyor! Türkmenistan'a düşebilir Alper Potuk'un Fenerbahçe'ye attığı gol sonrası yaşadığı sevince tepki yağıyor Alper Potuk'un Fenerbahçe'ye attığı gol sonrası yaşadığı sevince tepki yağıyor Çin'den Bakan Koca'yı ters köşe yapan sözler: Aşı tedarikinde yavaşlamanın nedeni siyasi değil Çin'den Bakan Koca'yı ters köşe yapan sözler: Aşı tedarikinde yavaşlamanın nedeni siyasi değil Sedat Peker'in Yeldana Kaharman'la ilgili iddialarına bir yalanlama da savcılıktan geldi Sedat Peker'in Yeldana Kaharman'la ilgili iddialarına bir yalanlama da savcılıktan geldi
Advertisement