Samsun Milli İrade Platformu'ndan Barış Pınarına destek açıklaması - Son Dakika

Samsun Milli İrade Platformu'ndan Barış Pınarına destek açıklaması

14.10.2019 16:43

Samsun Milli İrade Platformu'ndan Barış Pınarına destek açıklamasıSAMSUN - Samsun Milli İrade Platformu, Barış Pınarı Harekatına destek amaçlı yaptığı açıklamada "Askerin yanındayız" diyerek operasyonu savaş olarak niteleyenlere tepki gösterdi.

Samsun Milli İrade Platformu'ndan Barış Pınarına destek açıklaması

SAMSUN - Samsun Milli İrade Platformu, Barış Pınarı Harekatına destek amaçlı yaptığı açıklamada "Askerin yanındayız" diyerek operasyonu savaş olarak niteleyenlere tepki gösterdi.

Samsun Büyük Cami önünde, Samsun Valisi Osman Kaymak ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in katılımıyla yapılan basın açıklamasını Eğitim-Bir-Sen Samsun Şube Başkanı ve Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi Hamdi Yıldız okudu. Başkan Yıldız, Türkiye'nin uluslararası hukuktan kaynaklı haklarını kullandığını belirterek, "Suriye ile 911 kilometre sınırı olan Türkiye'nin, hemen güneyinde emperyalizmin stratejileri doğrultusunda hareket ederek huzur ve güven ortamına musallat olan taşeron terör örgütleriyle mücadelesi uluslararası hukuktan kaynaklanan en tabii hakkıdır. 10 bin kilometre öteden gelerek sözde kendi güvenliği için bölgeyi ateşe verenlerin ve ona karşı sessiz kalanların, yine onların taşeronlarının oluşturdukları güvenlik sorununu bertaraf etmek için harekete geçen Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı, gerek içerideki lejyonerlerin gerekse dışarıdaki emperyalizmin aparatçığı konumundaki yapıların söylemlerinin hiçbir kıymeti ve önemi yoktur" dedi.

"Mustafa Akıncı derhal istifa etmelidir"

Irak'ta, Suriye'de, Mısır'da, Filistin'de, Yemende, Doğu Türkistanda Arakan'da insanlık katledilirken susanların bugün iki yüzlülük yaptığını ifade eden Hamdi Yıldız, "Siyonizmin emperyalizmin taşeronluğunu yapan Arap Birliğinin Müslüman Arap halkını temsil etmediğine inanıyoruz. Bugün Türkiyenin mazlumları kurtarma ve Suriyenin toprak bütünlüğünü sağlayarak gerçek sahiplerine teslim etme operasyonuna karşı çıkmaları temsil ettikleri Müslüman Arap milletine değil siyonizmin, emperyalizmin küresel güçlerin taşeronluğunu yaptıklarına en büyük delilidir. Barış Pınarı Harekatında dökülen terörist kanıyla, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bütünlüğüne kasteden teröristlerle mücadele eden kahraman askerlerimizin, emniyet güçlerimizin ve masum sivil halkımızın akan kanını ayırt edemeyen, maalesef KKTC Cumhurbaşkanı unvanını taşıyan Mustafa Akıncı'yı açıklamasından ötürü kınıyor ve derhal işgal ettiği o şerefli makamdan istifa etmesini bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Açıklama sonrası Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı tarafından Barış Pınarı Harekatı için yapılan hatimlerin duası yapıldı.

Samsun Milli İrade Platformu'ndan Barış Pınarına destek açıklaması
Samsun Milli İrade Platformu'ndan Barış Pınarına destek açıklaması
Samsun Milli İrade Platformu'ndan Barış Pınarına destek açıklaması
Samsun Milli İrade Platformu'ndan Barış Pınarına destek açıklaması

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Samsun Milli İrade Platformu'ndan Barış Pınarına destek açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisi için devrede! Tüm yetkililere talimat verdi Yine çukura takılıp düşen Orhan Gencebay, bu kez parmağını kırdı Sağlık Bakanı Koca, haritayla paylaştı! İşte il il aşı olanların sayısı Kuraklık tehlikesi sonrası yeni düzenleme hayata geçti! Binalarda yağmur suyu toplama sistemi artık zorunlu Erdoğan Bayraktar'dan çok konuşulacak Muharrem İnce paylaşımı! Yeni kurulacak partiye mi katılıyor? Güneşli havaları unutun! Kar geri geliyor, hafta boyunca sürecek Ronaldo, Suudi Arabistan'dan gelen 53 milyon TL'lik reklam teklifini reddetti Ankara oyun havası oynayan Aleyna Tilki'nin performansı takipçileri tarafından beğenilmedi