Son dakika Mustafa Demir haberleri, Mustafa Demir son dakika, son dakika Mustafa Demir

Son Dakika Mustafa Demir Haberleri

 • Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şubesi Genel Kurulu'nda Başkan Ahmet Diril Güven Tazeledi
  17 Şub Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şubesi Genel Kurulu'nda Başkan Ahmet Diril Güven Tazeledi

  Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şubesi'nin 18. Olağan Genel Kurulu'nda mevcut Başkan Ahmet Diril, yeniden başkan seçildi. Genel kurula katılanlara teşekkür eden Diril, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e hizmet binası kazandırmasından dolayı plaket takdim etti.

 • Samsun Büyükşehir Belediye Meclisinde 55 madde karara bağlandı
  16 Şub Samsun Büyükşehir Belediye Meclisinde 55 madde karara bağlandı

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir başkalığında yapılan Şubat Ayı Meclis Toplantısında 55 gündem maddesi karara bağlandı.

 • Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısında 55 Gündem Maddesi Karara Bağlandı
  16 Şub Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısında 55 Gündem Maddesi Karara Bağlandı

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir başkanlığında yapılan Şubat Ayı Meclis Toplantısında 55 gündem maddesi karara bağlandı. Başkan Demir, meclis üyelerinin sorularını cevapladı ve önümüzdeki günlerde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nun Samsun'a geleceğini duyurdu.

 • Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Görüşülen Maddeleri Komisyonlara Havale Etti
  12 Şub Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Görüşülen Maddeleri Komisyonlara Havale Etti

  Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı Olağan Toplantısı'nda görüşülen 52 madde, ilgili komisyonlara havale edildi. Başkan Mustafa Demir, toplantı sonrasında açıklamalarda bulundu.

 • Mardin'de Kamu Projeleri ve Petrol Üretimi Konuşuldu
  16 Oca Mardin'de Kamu Projeleri ve Petrol Üretimi Konuşuldu

  Mardin'de yapılan 2024 yılı 1. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda, kamu projelerinin durumu ve petrol sahalarındaki çalışmalar ele alındı. Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Tuncay Akkoyun başkanlığında gerçekleşen toplantıya, kaymakamlar, belediye başkanları ve kurum temsilcileri katıldı. Akkoyun, kentte uygulanan 469 projeden 160'ının tamamlandığını, 145'inin devam ettiğini ve 164'ünün etüt proje aşamasında olduğunu belirtti. Ayrıca, TPAO Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, petrol sahalarındaki çalışmalar hakkında bilgi verdi ve Suriye sınırında 133 kuyunun 81'inin aktif olduğunu açıkladı.

 • Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir: Borcumuz geçmişe göre 9 kat düştü
  16 Oca Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir: Borcumuz geçmişe göre 9 kat düştü

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, belediyenin borcunun geçmişe göre 9 kat düştüğünü açıkladı. Demir, ayrıca Batı Çevre Yolu'nun yatırım programına alındığını ve bu yıl yapımına başlanacağını duyurdu.

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Atlı Spor Tesisleri'nde Geçen Yıl 75 Bin Ziyaretçi Ağırlandı
  15 Oca Samsun Büyükşehir Belediyesi Atlı Spor Tesisleri'nde Geçen Yıl 75 Bin Ziyaretçi Ağırlandı

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Atlı Spor Tesisleri, günlük hayatın stresinden uzaklaşmak ve keyifli zaman geçirmek isteyen vatandaşlar tarafından ilgi görmeye devam ediyor. 55 bin dönüm alan üzerine kurulu tesiste, çocuklar ve yetişkinler ata binmeyi öğrenebiliyor. Tesis, geçen yıl 75 bin ziyaretçiyi ağırladı ve ayda ortalama 130 kişiye binicilik eğitimi verildi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, tesisin her geçen yıl daha çok ilgi gördüğünü belirterek, 2023 yılında 75 bin vatandaşı misafir ettiklerini ifade etti.

 • Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir: Samsun dünyada örnek bir şehir olacak
  10 Oca Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir: Samsun dünyada örnek bir şehir olacak

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun'un son beş yılda büyük bir sıçrama yaşadığını ve gelecek on yıl içinde dünyada örnek bir şehir olacağını söyledi. Başkan Demir, ayrıca Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan'a başarılar dileyerek, seçim döneminde birlikte çalışacaklarını belirtti. Devam eden projeler hakkında bilgi veren Başkan Demir, Anakent İş Merkezi ve Yalı Kafe'nin seçime kadar tamamlanacağını ifade etti.

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılında üreticilere 21 milyon liralık destek sağladı
  09 Oca Samsun Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılında üreticilere 21 milyon liralık destek sağladı

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, tarımsal üretimi artırmak amacıyla 2023 yılında üreticilere 21 milyon liralık destek verdiğini duyurdu. Belediye Başkanı Mustafa Demir, tarımın Samsun'un önceliği olduğunu vurgulayarak, çiftçilerin talep ve ihtiyaçlarına yönelik projelerle desteklendiklerini belirtti. Bu kapsamda üreticilere toplamda 227 bin dekar alanda destek sağlandı ve çeşitli bitki fideleri, gübre, tarım aletleri ve makine desteği verildi. Samsun'un tarımsal potansiyelinin daha da ileri seviyeye çıkarılması ve tarımın dünyada öncü hale getirilmesi için çalışmaların sürdüğü ifade edildi.

 • Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan'a başarılar diledi
  07 Oca Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan'a başarılar diledi

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterilen Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan'a başarılar diledi. Başkan Demir, Doğan'ı tebrik ederek, Samsun için aşkla çalışacağına inandığını belirtti. Başkan Doğan ise Demir'e teşekkür ederek, projelerdeki desteklerinin önemli olduğunu ifade etti.

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi 2023'te İhtiyaç Sahibi 68 Bin 729 Kişiye 45 Milyon 655 Bin TL Yardım Yaptı
  07 Oca Samsun Büyükşehir Belediyesi 2023'te İhtiyaç Sahibi 68 Bin 729 Kişiye 45 Milyon 655 Bin TL Yardım Yaptı

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılında ihtiyaç sahibi 68 bin 729 kişiye toplamda 45 milyon 655 bin TL yardımda bulundu. Yardımlar, ihtiyaç destek kartı, gıda yardımı, sıcak yemek hizmeti, yakacak yardımı, eğitim yardımı, nakit desteği, eşya yardımı, ramazan yardımı gibi başlıklarda gerçekleştirildi. Ayrıca, Kahramanmaraş merkezli depremde etkilenen bölgelere yardım çalışmaları yapıldı ve 9 bin 483 depremzede vatandaşa temel ihtiyaç, gıda, eşya ve Ramazan ayı yardımı sağlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, sosyal yardımları büyük bir hassasiyetle gerçekleştirdiklerini ve ihtiyaç sahibi ailelere sahip çıkmayı önemsediklerini belirtti.

 • Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'Yılın Kareleri 2023' oylamasına katıldı
  04 Oca Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'Yılın Kareleri 2023' oylamasına katıldı

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Anadolu Ajansının (AA) gözünden 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğrafların yer aldığı 'Yılın Kareleri 2023' oylamasına katıldı. Demir, AA muhabirleri ve foto muhabirlerinin çektiği fotoğrafları inceleyerek oylama yaptı. Haber, çevre-yaşam, spor ve özel kategorilerde seçimlerini gerçekleştiren Demir, oylamaya katılan fotoğraflara oy verdi.

 • SASKİ, Alaçam Merkez İçme Suyu Deposu'nu Yıkarak Yeni Depo İnşa Edecek
  31 Ara SASKİ, Alaçam Merkez İçme Suyu Deposu'nu Yıkarak Yeni Depo İnşa Edecek

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ), Alaçam Merkez İçme Suyu Deposu'nu yıkarak yerine 5 kat hacim büyüklüğüne sahip yeni bir depo inşa edecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 4 buçuk yılda 260 su deposu inşa ettiklerini belirtti. SASKİ, Bafra-Alaçam-Yakakent güzergahındaki isale hattı çalışmalarına devam ederken, Alaçam ve Yakakent ilçelerine su ulaştırmak için yeni depo inşa edecek. Yeni depo, yaklaşık 7 buçuk milyon TL'ye mal olacak ve su kayıplarının önüne geçmeyi hedefliyor.

 • İzmir'de motosiklet kazasında hayatını kaybeden kurye son yolculuğuna uğurlandı
  28 Ara İzmir'de motosiklet kazasında hayatını kaybeden kurye son yolculuğuna uğurlandı

  İzmir'in Bornova ilçesinde otomobille çarpışan motosikletteki kurye Zeynep Demir, gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Demir'in ağabeyi Mustafa Demir, 'İnsanlar motosikletlilere karşı daha dikkatli olsun. Acımız büyük' dedi. Kaza sonucunda ağır yaralanan Demir, hastanede hayatını kaybetti. Kazaya sebebiyet veren sürücü gözaltına alındı ve soruşturma başlatıldı. Demir'in cenazesi Hamidiye Camii'nde düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

 • Bornova'da motosiklet kazasında hayatını kaybeden kurye son yolculuğuna uğurlandı
  28 Ara Bornova'da motosiklet kazasında hayatını kaybeden kurye son yolculuğuna uğurlandı

  İzmir'in Bornova ilçesinde otomobille çarpışan motosikletteki kurye Zeynep Demir'in cenazesi, gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Demir'in ailesi ve yakınları, kazaya sebebiyet veren sürücünün en ağır cezayı almasını istedi.

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi, İhtiyaç Sahiplerine Kış Mevsimi Yakacak Yardımı Yapıyor
  28 Ara Samsun Büyükşehir Belediyesi, İhtiyaç Sahiplerine Kış Mevsimi Yakacak Yardımı Yapıyor

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardımların büyük bir hassasiyetle gerçekleştirildiğini belirterek ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olduklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, 2023 yılı kış mevsimi yakacak yardımı dağıtımına Kasım ayı itibariyle başladı ve şu ana kadar yaklaşık 3 bin haneye ulaştı. Yakacak yardımları, adalet ve hakkaniyet gözetilerek ihtiyaç sahibi ailelerin adreslerine teslim ediliyor.

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Yeni Asfalt Üretim Tesisi Kuruyor
  28 Ara Samsun Büyükşehir Belediyesi Yeni Asfalt Üretim Tesisi Kuruyor

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki altyapıyı güçlendirmek amacıyla yeni bir asfalt üretim tesisi yapıyor. Atakum ilçesi Toybelen-Çivril Mahallesi mevkiinde kurulan tesiste, son teknoloji kullanılarak istenen kalite ve standartlarda asfalt üretilecek. Tesisin 2024 Ocak ayında hizmete girmesi planlanıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kendi üretimiyle güçlenen belediye olarak yol yapım çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

 • Çevre Bakanı Özhaseki, Samsun Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti
  26 Ara Çevre Bakanı Özhaseki, Samsun Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Samsun Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret ederek Başkan Mustafa Demir ile görüştü. Ziyarette, şehirde gerçekleştirilen ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, Samsun Büyükşehir Belediyesi standını ziyaret etti
  26 Ara Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, Samsun Büyükşehir Belediyesi standını ziyaret etti

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, AK Parti Gençlik Kolları tarafından düzenlenen 'Mehmet Akif Ersoy Günleri' programında Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin standını ziyaret etti. Ziyarette, Bakan Uraloğlu ile Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir bir araya geldi. Standı ziyaret eden misafirlere '100. Yılında İstiklal Marşı ve Mehmet Akif' kitabı da hediye edildi.

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Bafra'da yol çalışmalarına devam ediyor
  25 Ara Samsun Büyükşehir Belediyesi Bafra'da yol çalışmalarına devam ediyor

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, Bafra ilçe merkezindeki BSK sıcak asfalt kaplama yol çalışmalarına devam ediyor. Yukarıbakırpınar, İshaklı ve Mehmet Akif Ersoy Caddelerinde yapılan sıcak asfalt çalışmaları tamamlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, vatandaşlara daha konforlu ulaşım imkanı sunduklarını belirtti.

 • Samsun İtfaiyesi Teknik Altyapısını Güçlendirdi
  24 Ara Samsun İtfaiyesi Teknik Altyapısını Güçlendirdi

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, doğal afetlerde daha hızlı ve etkili müdahale için itfaiye teşkilatının teknik altyapısını güçlendirdi. Yeni ekipmanlarla itfaiye, doğal afetlerde daha detaylı ve aktif müdahale edebilecek güce sahip oldu.

 • Raylı sistemde yoğunluğu azaltacak yatırım: 10 yeni tramvay 2024'te
  16 Ara Raylı sistemde yoğunluğu azaltacak yatırım: 10 yeni tramvay 2024'te

  - Raylı sistemde yoğunluğu azaltacak yatırım: 10 yeni tramvay 2024'te Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, toplam değeri 1 milyar TL olan 10 adet tramvayın Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından 2024 yılında temin edilerek Samsun'a teslim edileceğini açıkladı.

 • Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık Ayı Olağan Toplantısı Sonuçlandı
  15 Ara Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık Ayı Olağan Toplantısı Sonuçlandı

  Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık Ayı Olağan Toplantısı'nda 36 gündem maddesi onaylandı. Toplantıda, ücret tarifeleri, GES kurulması, kira ücretleri, Meydan Projesi gibi konular karara bağlandı. Ayrıca, Ladik Belediye Başkanı Nuran Yapıcı Özel ve Samsunspor efsanesi Emin Kar'ın isimleri bir cadde ve sokaka verildi.

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi 8 mahallenin ulaşım sorununu çözüyor
  12 Ara Samsun Büyükşehir Belediyesi 8 mahallenin ulaşım sorununu çözüyor

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, Atakum ilçesinde 8 mahallenin ulaşım sorununu çözmek için Taflan-Özeren Mahallesi arasındaki 4 kilometrelik yolda genişletme çalışmaları yapıyor. Yolun genişliği 4 metreden 8 metreye çıkarılıyor. Çalışmanın tamamlanmasıyla daha güvenli ve konforlu hale gelecek yol için mahalle sakinleri Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

 • Başkan Demir: 'Anakent Otopark ve Meydan Projesi 2024'te açılacak'
  06 Ara Başkan Demir: "Anakent Otopark ve Meydan Projesi 2024'te açılacak"

  "Anakent Otopark ve Meydan Projesi"nin yüzde 40'ının tamamlandığını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Samsun'un kalbine yakışan projeyi 2024 yılında vatandaşımızın hizmetine sunacağız" dedi.

 • Samsun'da Herkesin Buluşma Noktası Projesi İçin İsim Belirlenecek
  05 Ara Samsun'da Herkesin Buluşma Noktası Projesi İçin İsim Belirlenecek

  Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Atakum ilçesinde yapılan projenin ismi vatandaşlar tarafından belirlenecek. Projenin inşaatında yüzde 65 fiziki gerçekleşme sağlandı. Tamamlandığında kütüphane, sergi salonu, kafe restoran ve mescit gibi alanları içerecek olan proje, kentimizin sosyal ve kültür hayatına katkı sağlayacak. Vatandaşlar heyecanla projenin tamamlanmasını bekliyor.

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Yol Çalışmalarında 2.7 Milyar Lira Tasarruf Sağladı
  03 Ara Samsun Büyükşehir Belediyesi Yol Çalışmalarında 2.7 Milyar Lira Tasarruf Sağladı

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, son 4 buçuk yılda gerçekleştirdiği 4 bin 379 kilometre yol çalışmasıyla bugünkü değerle 2 milyar 748 milyon 885 bin lira tasarruf sağladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kısa sürede ömürlük yollar yapıldığını ve maddi olarak büyük bir tasarruf sağlandığını belirtti.

 • Samsun'da Yamaç Paraşütçüsü Ağaçta Mahsur Kaldı
  02 Ara Samsun'da Yamaç Paraşütçüsü Ağaçta Mahsur Kaldı

  Samsun'da yamaç paraşütü yapan bir kişi, uçuş sırasında ağaca takılarak yaklaşık 2,5 saat boyunca itfaiyenin gelmesini bekledi. Paraşütçü, kendini ağaca bağladığını ve herhangi bir korku hissetmediğini söyledi.

 • Samsun'da Ağaçta Mahsur Kalan Paraşütçü İtfaiye Tarafından Kurtarıldı
  30 Kas Samsun'da Ağaçta Mahsur Kalan Paraşütçü İtfaiye Tarafından Kurtarıldı

  Samsun'un İlkadım ilçesinde paraşütçü, ağaç dallarına takılarak mahsur kaldı. İtfaiye ekipleri yaklaşık 1 saatlik çalışma sonucu paraşütçüyü kurtardı. Paraşütçünün sağlık durumu iyi.

 • Samsun'da Toybelen Sanayi Sitesi inşaatının yüzde 82'si tamamlandı
  30 Kas Samsun'da Toybelen Sanayi Sitesi inşaatının yüzde 82'si tamamlandı

  Samsun'da yapımı devam eden Toybelen Sanayi Sitesi inşaatının yüzde 82'si tamamlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, projenin modern ve deniz manzaralı bir sanayi sitesi olacağını belirtti. Projenin tamamlanmasıyla Gülsan Sanayi Sitesi esnafı Toybelen'e taşınacak ve boşalan alan doğal yaşam alanı projesine dönüştürülecek.

 • Samsun'da SCADA Sistemi ile Su Kaynakları Takip Ediliyor
  28 Kas Samsun'da SCADA Sistemi ile Su Kaynakları Takip Ediliyor

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, SCADA sistemi sayesinde su kaynaklarını anlık olarak takip ediyor. Sistem, su kaçakları ve şebeke arızalarını hızlı bir şekilde tespit ederek müdahale imkanı sağlıyor.

 • Filistinli Başkan Hijjawi: 'Türk halkının desteğini asla unutmayacağız'
  23 Kas Filistinli Başkan Hijjawi: "Türk halkının desteğini asla unutmayacağız"

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'kardeş şehir' olan Filistin'in Nablus Belediye Başkanı Dr. Sami A. Hijjawi ile telekonferans üzerinden görüntülü olarak görüştü.

 • SASKİ Başkanı Demir: Su fiyatları konusunda 9 büyükşehir belediyesi daha pahalı
  21 Kas SASKİ Başkanı Demir: Su fiyatları konusunda 9 büyükşehir belediyesi daha pahalı

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, SASKİ 2. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, su tarifesi fiyatları olarak kendilerinden daha pahalı olan 9 büyükşehir belediyesi olduğunu belirtti. Demir, suyun maliyetini artıran enerji sarfiyatının Samsun'un su fiyatlarını etkilediğini söyledi. Ayrıca, toplantıda kabul edilmeyen su fiyatlarındaki indirim talebi de gündeme alınmadı.

 • Başkan Demir: Batı Çevre Yolu trafiği ciddi anlamda rahatlatacak, Panorama Müzesi'ni Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devredeceğiz
  18 Kas Başkan Demir: Batı Çevre Yolu trafiği ciddi anlamda rahatlatacak, Panorama Müzesi'ni Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devredeceğiz

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Batı Çevre Yolu'nun trafiği rahatlatacağını ve Panorama Müzesi'nin Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devredileceğini açıkladı. Batı Çevre Yolu'nun son etap kullanım kararları belirlenirken, Panorama Müzesi'nin geliştirilmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile işbirliği yapılacak.

 • Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir: Batı Çevre Yolu Trafiği Rahatlatacak
  17 Kas Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir: Batı Çevre Yolu Trafiği Rahatlatacak

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Batı Çevre Yolu'nun plan çalışmalarının tamamlandığını ve trafiği ciddi anlamda rahatlatacağını söyledi. Batı Çevre Yolu'nun son etap kullanım kararları belirlenirken, diğer projelerin de kısa sürede tamamlanacağını belirten Demir, Samsun merkezinin fonksiyonunun artacağını ifade etti.

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi TROY Kart'a geçiyor
  17 Kas Samsun Büyükşehir Belediyesi TROY Kart'a geçiyor

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, İsrail'i destekleyen finansal sistemi boykot etmek amacıyla kendisine ait tüm ödeme sistemlerini yerli ve milli ödeme sistemi olan TROY Kart'a taşıma kararı aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, bu adımın işgalci İsrail'i desteklemeyi reddettiklerinin bir göstergesi olduğunu belirtti.

 • Samsun Büyükşehir ve 17 ilçenin toplam bütçesi yaklaşık 18 milyar TL
  14 Kas Samsun Büyükşehir ve 17 ilçenin toplam bütçesi yaklaşık 18 milyar TL

  SAMSUN (İHA) – Samsun Büyükşehir Belediyesi ve 17 ilçesinin 2024 yılı toplam mali bütçesi 17 milyar 786 milyon TL olarak mecliste kabul edildi.

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi, Karadeniz'in İlk Bordür, Kilit Parke ve Beton Boru Fabrikasıyla 10 Ayda 29 Milyon Lira Tasarruf Sağladı
  12 Kas Samsun Büyükşehir Belediyesi, Karadeniz'in İlk Bordür, Kilit Parke ve Beton Boru Fabrikasıyla 10 Ayda 29 Milyon Lira Tasarruf Sağladı

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, kendi personel ve üretim kapasitesini kullanarak yapılan alt ve üstyapı çalışmaları için temel malzeme ihtiyacını karşılıyor. Tekkeköy İlçesinde bulunan fabrikada 10 ayda 162 bin metrekare parke, 96 bin 200 adet bordür ile 60 bin adet beton boru üretildi. Üretilen ürünler belediyenin alt ve üstyapı çalışmalarında kullanılarak 29 milyon liralık tasarruf sağlandı.

 • Başkan Demir: Samsun'da artık eskisi gibi sular hiçbir yerde birikmeyecek
  08 Kas Başkan Demir: Samsun'da artık eskisi gibi sular hiçbir yerde birikmeyecek

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 2 ayda tamamladıkları altyapı çalışmaları neticesinde şehirde bir daha su birikintisi görüntüleri yaşanmayacağını söyledi. Başkan Demir ayrıca, diğer projeler ve turizmle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 • Samsun'da Altyapı Çalışmaları Tamamlandı, Su Birikintisi Sorunu Ortadan Kalktı
  08 Kas Samsun'da Altyapı Çalışmaları Tamamlandı, Su Birikintisi Sorunu Ortadan Kalktı

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 2 ayda tamamladıkları altyapı çalışmaları neticesinde şehirde bir daha su birikintisi görüntüleri yaşanmayacağını söyledi. Başkan Demir, ayrıca turizm ve yatırım projeleri hakkında da bilgi verdi.

 • Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Sporcuları Desteklemeye Devam Edecek
  08 Kas Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Sporcuları Desteklemeye Devam Edecek

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, bin 500'ün üzerinde sporcuyu desteklediklerini ve bireysel ve takım sporlarına olan desteğin devam edeceğini açıkladı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Halter Takımı, Gençler Kulüpler Türkiye Şampiyonası'nda takım halinde Türkiye 6'ıncısı olduktan sonra Başkan Demir'i ziyaret etti. Başkan Demir, sporcuları ve antrenörleri tebrik ederek gelecek turnuva ve şampiyonalarda başarı dileklerinde bulundu. Başkan Demir, Samsun'un spor alanındaki desteklenmesini önemsediklerini ve bireysel, takım ve kulüp olarak sporlara olan desteğin devam edeceğini belirtti.

 • Samsun'da İçme Suyu Kalitesi Artırılıyor
  06 Kas Samsun'da İçme Suyu Kalitesi Artırılıyor

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yeni yapılan ve yenilenen tesislerle içme suyunun kalitesinin artırıldığını belirtti. Samsun genelindeki tüm suların analizi ve kontrolü ise Tekkeköy ilçesindeki bir laboratuvarda gerçekleştiriliyor. Laboratuvar sonuçları, musluklardan akan suyun insan tüketimi için uygun olduğunu kanıtlıyor.

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Engelli Bireylere Hizmet Sunuyor
  29 Eki Samsun Büyükşehir Belediyesi Engelli Bireylere Hizmet Sunuyor

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşlar için bütün imkanlarını seferber ederek, eğitimden ulaşıma, sağlıktan kültürel ve sosyal faaliyetlere kadar her alanda desteğini sürdürüyor. 2019 yılından bu yana 55 bin 213 engelli bireye ulaşım ve eğitim desteğinin yanında psiko-sosyal destek de sağlayan Büyükşehir Belediyesi, gezi ve sosyal etkinliklerle de onların yanında oluyor. Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi'nde ise her yaz döneminde bin 100 engelli bireye ve ailesine ücretsiz tatil imkanı sunuyor. Engelli bireylere en güzel hizmeti sunarak en güzel çalışmaları gerçekleştirmek için gayret sarf ettiklerini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırarak sosyal yaşamın içine daha çok katılmalarını sağlamayı çok önemsiyoruz. Onların hayatına güzel hizmetlerle dokunmak bizleri çok mutlu ediyor. Her alanda her zaman yanlarındayız. Eğitim, ulaşım, etkinlik, gezi, seminer daha birçok başlıkta onlara hizmet sunuyoruz, sunmaya da devam edeceğiz' diye konuştu.

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi, Beton Üretimiyle 162 Milyon TL Tasarruf Sağladı
  26 Eki Samsun Büyükşehir Belediyesi, Beton Üretimiyle 162 Milyon TL Tasarruf Sağladı

  Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin kendi kurduğu 4 beton santralinde yapılan 262 bin metreküp beton üretimiyle yaklaşık 162 milyon liralık tasarruf sağlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'Elde ettiğimiz tasarruf yine kentimize yatırım olarak geri dönüyor. Attığımız her adımda 'yüksek verimlilik' sağlama amacı içindeyiz' dedi.

 • AK Parti Milletvekili Mustafa Demir: 2 Milyon 200 Bin Bağımsız Bölüm Dönüşümü Tamamlandı
  24 Eki AK Parti Milletvekili Mustafa Demir: 2 Milyon 200 Bin Bağımsız Bölüm Dönüşümü Tamamlandı

  AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Demir, kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin, '2012 yılından bugüne kadar 2 milyon 200 bin bağımsız bölüm dönüşümü tamamlandı. 400 bin bölümün dönüşümü de devam ediyor.' dedi.

 • Prof. Dr. İlber Ortaylı, Samsun'da Şehir Kütüphanesi yapılmasını önerdi
  20 Eki Prof. Dr. İlber Ortaylı, Samsun'da Şehir Kütüphanesi yapılmasını önerdi

  Tarihçi ve Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile yaptığı görüşmede, Samsun'un güzel bir şehir olduğunu belirterek, Şehir Kütüphanesi yapılmasının çok güzel olacağını söyledi. Başkan Demir ise Samsun'un Türkiye'nin öncü bir kenti olmaya devam edeceğini vurgulayarak, kentte hayata geçirilen projeler ve kültür-sanat çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 • Başkan Demir: 'Muhtarlarımız demokrasinin kılcal damarları'
  18 Eki Başkan Demir: "Muhtarlarımız demokrasinin kılcal damarları"

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle mahalle muhtarlarını makamında ağırladı.

 • Samsun'a 1 milyar liralık yatırım: 10 yeni tramvay alınıyor
  17 Eki Samsun'a 1 milyar liralık yatırım: 10 yeni tramvay alınıyor

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla birlikte Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Samsun'a 1 milyar liralık yatırımla 10 yeni tramvay alınacak.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Samsun Büyükşehir Belediyesi'ni Ziyaret Etti
  13 Eki Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Samsun Büyükşehir Belediyesi'ni Ziyaret Etti

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Samsun Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Tunç, Samsun'un güzelleştiğini görmekten mutluluk duyduğunu belirtti.

 • Samsun Gülsan Sanayi Sitesi, Toybelen Sanayi Sitesi'ne taşınabilir
  13 Eki Samsun Gülsan Sanayi Sitesi, Toybelen Sanayi Sitesi'ne taşınabilir

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kamulaştırma işlemlerinin devam ettiği Gülsan Sanayi Sitesi'nin 2024 yılının Nisan ve Mayıs aylarında Toybelen Sanayi Sitesi'ne taşınma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Kamulaştırma bedellerinin ödenmesi için 600 milyon TL'lik kredi kullanım yetkisi kabul edildi.

 • Samsun'da Anakent Otopark ve Meydan Projesi İnşaatı Yüzde 30 Tamamlandı
  11 Eki Samsun'da Anakent Otopark ve Meydan Projesi İnşaatı Yüzde 30 Tamamlandı

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'Anakent Otopark ve Meydan Projesi' inşaatının yüzde 30'unun tamamlandığını açıkladı. Proje, bölgedeki otopark sorununu çözecek ve insanların buluşma noktası olacak. Yüzde 30 fiziki gerçekleşmeye ulaşan proje, 3 katlı 222 araçlık otopark, meydan ve kafeden oluşuyor. Projenin tamamlanmasıyla bölgede yeni bir çekim merkezi oluşacak.

 • Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti UNESCO'nun kalıcı listesine girmek için çalışıyor
  07 Eki Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti UNESCO'nun kalıcı listesine girmek için çalışıyor

  Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, Türkiye'nin en önemli doğal zenginliklerinden biri olarak kabul ediliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, deltanın UNESCO'nun kalıcı listesine alınması için çalıştıklarını belirtti. Deltada bulunan 365 farklı kuş türü ve 500 çeşit endemik bitki türü, her yıl binlerce yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlıyor. Araç girişine kapatılan deltada, doğal yaşam alanları bulunuyor ve nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan 15 kuş türü kayıt altına alınmış durumda. Kızılırmak Deltası'nın UNESCO'nun kalıcı listesine girmesi için yoğun çalışmalar sürdürülüyor.

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi, Aşağıısırganlı Mahallesi'ndeki Ulaşım Problemini Çözdü
  04 Eki Samsun Büyükşehir Belediyesi, Aşağıısırganlı Mahallesi'ndeki Ulaşım Problemini Çözdü

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, Alaçam ilçesine bağlı Aşağıısırganlı Mahallesi'nde uzun yıllardır devam eden ulaşım sorununu çözmek için çalışma yaptı. Yol genişletme ve sathi kaplama çalışmalarının tamamlanmasıyla mahalle sakinlerinin yaşadığı sorun ortadan kalktı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kırsal mahallelerdeki altyapı eksikliklerini gidermek için çalışmaların devam ettiğini belirtti. Mahalle sakinleri ise yapılan çalışmadan dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

 • Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'den 4,5 Yıllık Çalışma Raporu
  28 Eyl Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'den 4,5 Yıllık Çalışma Raporu

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, görevde bulunduğu 4,5 yılda yapılan çalışmaları anlattı. Demir, yapılan konut projeleri, sanayi sitelerinin taşınması, altyapı çalışmaları ve su sorununun çözümü gibi konuları açıkladı. Ayrıca, belediyenin yargı kararlarına uymadığı iddialarıyla ilgili de açıklamalarda bulundu. Demir, Samsun'un gelişimi için yapılan projelerin önemine vurgu yaparak, turizm, ticaret ve istihdam alanlarında yapılan çalışmaları da paylaştı.

 • Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Cumhuriyet Meydanı Projesi'nin yeni imar planının mecliste görüşüleceğini söyledi
  28 Eyl Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Cumhuriyet Meydanı Projesi'nin yeni imar planının mecliste görüşüleceğini söyledi

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun'da görev yapan basın kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelerek Cumhuriyet Meydanı Projesi hakkında bilgi verdi. Projenin devam ettiğini ve kamulaştırma çalışmalarının yapıldığını belirten Başkan Demir, planın meclise getirileceğini ve gelişmelerin plana eklenerek hızlı bir şekilde meclisten geçirileceğini ifade etti.

 • Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İtfaiye Teşkilatı ile Bir Araya Geldi
  27 Eyl Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İtfaiye Teşkilatı ile Bir Araya Geldi

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İtfaiye Haftası nedeniyle İtfaiye Daire Başkanlığı personeli ile bir araya gelerek, itfaiye teşkilatının önemine vurgu yaptı. Başkan Demir, İtfaiye Teşkilatı'nın kurtarma çalışmalarında aktif yer aldığını ve başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti. Programda ayrıca yılın itfaiyecisi olarak seçilen 8 itfaiye personeline plaket takdim edildi.

 • Havza OSB, Türkiye'nin tek başına en büyük OSB'si olacak
  23 Eyl Havza OSB, Türkiye'nin tek başına en büyük OSB'si olacak

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Havza Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) 50 bin dönüme çıkartılarak Türkiye'nin tek başına en büyük organize sanayi bölgesi olacağını açıkladı. Samsun'da sanayileşme alanında büyük adımlar atılırken, Havza OSB 20 bin dönümden 50 bin dönüme genişletilecek. Başkan Demir, Samsun'un her alanda üs haline geldiğini ve Türkiye'nin en büyük organize sanayi bölgesini Havza'da kurduklarını belirtti.

 • Samsun'da Beton Yollar Ulaşım Altyapısını Güçlendiriyor
  19 Eyl Samsun'da Beton Yollar Ulaşım Altyapısını Güçlendiriyor

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kent genelinde gerçekleştirilen beton yol çalışmalarıyla ulaşım altyapısını güçlendirdiklerini belirtti. Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Tekkeköy ilçesinde bulunan fabrika bölgesinde yer alan 1718'inci Cadde'de beton yol çalışması gerçekleştirildi. Yapılan beton kaplama uygulamasıyla caddenin ulaşım altyapısı daha dayanıklı hale getirildi. Başkan Demir, beton yolların uzun vadeli kalıcı çözüm sunduğunu ve vatandaşlara daha konforlu bir ulaşım imkanı sağladığını ifade etti.

 • Samsun'da ana arterlerde altyapı sil baştan
  15 Eyl Samsun'da ana arterlerde altyapı sil baştan

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 3 Eylül'de meydana gelen selde metrekareye 150 kilo yağış düştüğünü hatırlatarak, "Bu yağışı hiçbir kapalı sistem taşımaz. Su birikintisi olan yollar yıkılıp yeniden yapılacak" dedi.

 • Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım Spor Kompleksi'nde İncelemelerde Bulundu
  10 Eyl Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım Spor Kompleksi'nde İncelemelerde Bulundu

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım Spor Kompleksi'nde incelemelerde bulunarak, devam eden yatırımlara ilişkin değerlendirme yaptı. Başkan Demir, Samsun'un ortak güçle geleceğe yürüdüğünü belirtti.

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde Maaş Zammı Ek Protokol İle Netlik Kazandı
  08 Eyl Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde Maaş Zammı Ek Protokol İle Netlik Kazandı

  Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde 5 bine yakın personelin merakla beklediği maaş zammı ek protokol ile netlik kazandı. Başkan Mustafa Demir, en düşük işçi maaşının 16 bin lira olduğunu açıkladı.

 • Samsun'da Otopark ve Meydan Projesi İlerliyor
  07 Eyl Samsun'da Otopark ve Meydan Projesi İlerliyor

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, Anakent Otopark ve Meydan Projesi'nin yüzde 22'sini tamamladı. Proje, bölgenin otopark sorununu çözerek yeni bir yaşam alanı kazandırmayı hedefliyor.

 • Vali ve Belediye Başkanı Sel Bölgesinde İncelemelerde Bulundu
  03 Eyl Vali ve Belediye Başkanı Sel Bölgesinde İncelemelerde Bulundu

  Samsun Valisi Orhan Tavlı ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, selin vurduğu bölgelerde incelemelerde bulundu. Vali Tavlı, ekiplerin teyakkuz halinde olduğunu belirtirken, Demir ise son 3 ay içinde 4. kez sel felaketi yaşandığını ifade etti.

 • Samsun'da sel felaketi: Başkan Demir'den açıklama
  03 Eyl Samsun'da sel felaketi: Başkan Demir'den açıklama

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, sel sonrası yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Demir, afetin büyük bir boyutta olduğunu ve ekiplerin can kaybı olmadan müdahalelerini sürdürdüğünü belirtti.

 • Kurupelit Marina'nın yeniden ihaleye çıkarılması tepki çekti
  30 Ağu Kurupelit Marina'nın yeniden ihaleye çıkarılması tepki çekti

  Kurupelit Marina Dayanışması sözcüsü Nedim Ecevit, AKP'li Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir tarafından Kurupelit Marina'nın otel ve ibadethane yapılması için düzenlenen ihaleye katılım olmayınca yeniden ihaleye çıkılmasına tepki gösterdi.

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi, Mahalle Muhtarlarına Projeleri Gezdirdi
  30 Ağu Samsun Büyükşehir Belediyesi, Mahalle Muhtarlarına Projeleri Gezdirdi

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Ladik ve Havza'da görev yapan mahalle muhtarlarına projeleri gezdirdi. Muhtarlar, yapılan projeleri yerinde görerek takdirlerini dile getirdi.

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Gültepe-Yeniköy yolunda çalışma yaptı
  29 Ağu Samsun Büyükşehir Belediyesi Gültepe-Yeniköy yolunda çalışma yaptı

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, Canik ilçesine bağlı Gültepe-Yeniköy grup yolunda yaptığı yol çalışması ile 40 yıllık soruna neşter vurdu. Mahalle sakinleri de mahallelerine astıkları pankart ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e teşekkür etti.

 • Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım Spor Kompleksi'ni 2024 yılında hizmete açacak
  24 Ağu Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım Spor Kompleksi'ni 2024 yılında hizmete açacak

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, inşaatı devam eden 'İlkadım Spor Kompleksi'ni 2024 yılında hizmete açacaklarını söyledi. Ekonomik ömrünü tamamlayarak yıkılan Samsun Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu'nun yerine İlkadım Spor Kompleksi inşa ediliyor. Çalışmaların hızla sürdüğü projenin yüzde 48'i tamamlandı. 3 katlı olarak planlanan dev spor kompleksi projesinde hentbol, basketbol, voleybol antrenman sahaları, fitness salonu, olimpik yüzme havuzu, sauna, Fin hamamı ve resmi turnuvaların düzenlenebileceği 1160 seyirci kapasiteli müsabaka salonu yer alıyor. İlkadım Spor Kompleksi projesinin tamamlanmasıyla kentin yeni bir spor tesisine kavuşacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'O çok önemli bir tesis. Özellikle 100 bin nüfusa hitap edecek bir tesis. Orta katında havuzu olan, bir çok bireysel sporcuya ve amatör takımlara antrenman imkanı tanıyan alanlara sahip. Mükemmel bir eser olacak. İnşallah önümüzdeki yıl yani 2024 yılında bu muhteşem tesisi hizmete açacağız. Gençlerimize bu tesisi armağan edeceğiz' dedi. İlkadım Spor Kompleksi projesiyle ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilatı ile ek protokol imzaladıklarını açıklayan Başkan Demir, 'Şehrimize kazandıracağımız önemli eser için bakanlığımızla ek bir protokol imzaladık' diye konuştu. - SAMSUN

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi 4 yılda 3,4 milyar lira altyapı yatırımı yaptı
  21 Ağu Samsun Büyükşehir Belediyesi 4 yılda 3,4 milyar lira altyapı yatırımı yaptı

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede gerçekleştirdiği altyapı yatırımlarıyla 4,5 yılda 435 km kanalizasyon hattı, 110 km yağmur suyu hattı döşedi ve 5 biyolojik atık su arıtma tesisi kazandırdı. Başkan Mustafa Demir, altyapı sorunu olan mahalle kalmayacak hedefiyle çalışmaların devam edeceğini belirtti.

 • Bilim Samsun Atölyeleri 5 Bin 791 Öğrenciyi Ağırladı
  18 Ağu Bilim Samsun Atölyeleri 5 Bin 791 Öğrenciyi Ağırladı

  Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Bilim Samsun atölyeleri, 5 bin 791 öğrenciyi ağırladı. Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içinde faaliyet gösteren merkez, 6-14 yaş arasındaki öğrencilere eğitim veriyor. Yaz döneminde ise 5 bin 791 öğrenci atölyelerde eğitim aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bilim Samsun'un kent için önemli bir eğitim yatırımı olduğunu belirtti ve öğrencilerin burada bilime olan ilgilerinin artmasının önemli olduğunu vurguladı.

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Yavuzlar Mahallesi'ndeki Yolu Genişletti
  16 Ağu Samsun Büyükşehir Belediyesi Yavuzlar Mahallesi'ndeki Yolu Genişletti

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, Tekkeköy ilçesi Yavuzlar Mahallesi'nde bulunan bin 350 metre uzunluğundaki yolda genişletme çalışması yaparak yolun genişliğini 3,5 metreden 15 metreye çıkardı. Yapılan çalışma ile mahalle sakinlerinin yıllardır çözüm bekleyen ulaşım problemleri çözüldü. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yapılan çalışmalarla şehirdeki ulaşım sorununun ortadan kalkacağını belirtti. Yolun genişletme çalışmaları hızla tamamlandıktan sonra sathi kaplama yapılacak.

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Araç Filosunu Genişletti
  16 Ağu Samsun Büyükşehir Belediyesi Araç Filosunu Genişletti

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, 5 yeni iş makinesi ve 4 otobüsü daha araç filosuna dahil etti. Başkan Mustafa Demir, kalitenin her projelerinde öncelikleri olduğunu belirtti. Yeni alınan araçlar, düzenlenen törenle hizmete alındı. Başkan Demir, bir otobüsün test sürüşünü yaptı. Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin araç sayısı 427'ye ulaştı. Başkan Demir, gelecek dönemde yeni çalışmalar başlatacaklarını ifade etti. Açılışa birçok yetkili ve personel katıldı.

 • Samsun meclisi 50 maddeyi karara bağladı
  15 Ağu Samsun meclisi 50 maddeyi karara bağladı

  Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 50 maddeyi karara bağladı.

 • Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Havza'da incelemelerde bulundu
  14 Ağu Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Havza'da incelemelerde bulundu

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Havza ilçesinde yapılan yol çalışmalarını inceledikten sonra geceyi şantiyede geçirdi. Demir, Havza Belediyesi çalışmaları hakkında bilgi aldığı toplantıda, kırsal altyapıyı tamamlama sözü verdi ve Havza'nın geleceğinin parlak olduğunu belirtti.

 • Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Büyükşehir olarak yaptıkları projeler hakkında bilgi verdi
  13 Ağu Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Büyükşehir olarak yaptıkları projeler hakkında bilgi verdi

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Büyükşehir olarak yaptıkları projeler hakkında bilgi verdi. Demir, vatandaşların kendini özel hissedeceği projeler yaptıklarını belirtti. Şehir Kütüphanesi ve Yalı Kafe örneklerini veren Demir, projelerin özel tasarımlara sahip olduğunu ve Türkiye'de benzerlerini gölgede bırakacaklarını ifade etti. Ayrıca, Marina projesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Demir, Samsun'un daha da güzelleşeceğini söyledi. Çevreci projelere de önem verdiklerini belirten Demir, enerji üretimi konusunda GES'lerin önemine dikkat çekti. Ayrıca, toplu taşımada elektrikli otobüslerin kullanımını artıracaklarını ve raylı sistemde de yeni tramvaylarla yolcu yoğunluğunu destekleyeceklerini açıkladı. Sümbül Konağı projesini de önemsediğini belirten Demir, tamamlandığında bölgeye farklı bir atmosfer katacağını söyledi.

 • Başkan Demir: 'Yeni OSB'deki ilk tahsis 12 bin istihdam'
  09 Ağu Başkan Demir: 'Yeni OSB'deki ilk tahsis 12 bin istihdam'

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Yeni Organize Sanayi Bölgesi'nde tahsis derecesine geldiklerini belirterek, 'Şu anda 12 bin istihdamı taahhüt eden özel bir firmanın tahsisi gerçekleşmek üzeredir' dedi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Toplantısı Birinci Birleşimi Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir başkanlığında gerçekleştirildi.

 • Samsun'da Yeni OSB'de 12 Bin İstihdam Sağlanacak
  09 Ağu Samsun'da Yeni OSB'de 12 Bin İstihdam Sağlanacak

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Yeni Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) tahsis derecesine geldiklerini ve 12 bin istihdamı taahhüt eden özel bir firmanın tahsisinin gerçekleşmek üzere olduğunu belirtti. Ayrıca diğer ilçelerdeki OSB'lerin gelişimi ve şehirdeki diğer projeler hakkında bilgi verdi.

 • KÖYDES Projesi İkinci Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
  08 Ağu KÖYDES Projesi İkinci Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

  Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) 2023 yılı ikinci Değerlendirme Toplantısı, Vali Ali Çelik başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, yol, içme suyu ve kanalizasyon çalışmaları hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Vali Çelik, tamamlanan projelerin yanı sıra planlanan çalışmalar hakkında bilgi vererek köylerin altyapısının güçlendirilmesine yönelik çalışmaların kararlılıkla devam edeceğini vurguladı.

 • Samsun'da Katı Atık Sahasından Elde Edilen Enerjiyle Çiçek Üretimi
  06 Ağu Samsun'da Katı Atık Sahasından Elde Edilen Enerjiyle Çiçek Üretimi

  Samsun'daki katı atık sahasından elde edilen elektrik enerjisiyle ısıtılan seralarda bugüne kadar 2 milyon 300 bin adet çiçek üretildi. Katı atık sahasındaki çöplerden yıllık 46 milyon kilovat elektrik üretilirken, bu enerjinin bir kısmı çiçek serasının ısıtılmasında kullanılıyor. Üretilen çiçekler Samsun'un yanı sıra bölge illere de gönderiliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, çevreyle ilgili yapılan her çalışmaya önem verdiklerini ve atıkların çiçeğe dönüştüğü bu projenin ödül aldığını belirtti.

 • DİSK Emekli-Sen Samsun Şubesi, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'i su zammıyla ilgili suç duyurusunda bulundu
  03 Ağu DİSK Emekli-Sen Samsun Şubesi, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'i su zammıyla ilgili suç duyurusunda bulundu

  DİSK Emekli-Sen Samsun Şubesi üyeleri, AKP'li Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir hakkında Samsun 2. İdare Mahkemesi'nin su zammıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararını uygulamadığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Şube Başkanı Arif Kutlu, temyiz mahkemelerinde de davanın lehlerine sonuçlanmasına rağmen Başkan Demir'in kararı uygulamak için kılını bile kıpırdatmadığını söyledi.

Advertisement