SAÜ, Prof. Dr. Sofuoğlu'nun ifadelerine ilişkin işlem başlattı - Son Dakika

SAÜ, Prof. Dr. Sofuoğlu'nun ifadelerine ilişkin işlem başlattı

17.12.2020 12:56
SAÜ, Prof. Dr. Sofuoğlu'nun ifadelerine ilişkin işlem başlattı, System.String[]

Sakarya Üniversitesi (SAÜ), Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun bir televizyon kanalındaki ifadelerine ilişkin işlem başlatıldığını bildirdi.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ), Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun bir televizyon kanalındaki ifadelerine ilişkin işlem başlatıldığını bildirdi.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, Sofuoğlu'nun bir ulusal kanaldaki programda sarf ettiği sözlerin üniversite öğretim elemanları, öğrenci ve mezunları ile kamuoyunun tepkisine sebep olduğu belirtildi.

Sofuoğlu'nun, üniversitenin ana yerleşkesinin bulunduğu Serdivan'ı da katarak, Sakarya, bölge ve üniversite mensuplarını töhmet altında bıraktığına değinilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Söz konusu ifadeler, üniversitemiz dışında kalan üniversiteleri ve bir bütün olarak eğitim kurumlarını da zan altında bırakacak ağır ithamları barındırmaktadır."

Sakarya Üniversitesinin, teknik ve sosyal alanlarda yaptığı birçok araştırma ve ürünle ülkeye hizmet eden bir eğitim ve araştırma kurumu olduğu, öğrencilerinin de yaptıkları etkinliklerle Sakarya'nın sosyal ve kültürel ortamına katkı sunduğunu, şehrin ise öğrencilere azami derecede destek olduğu vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Öte yandan, üniversitelerimizin araştırma, eğitim ve topluma hizmet merkezleri olarak faaliyet göstermeleri için bütün imkanları seferber eden Sayın Cumhurbaşkanımızın adının söz konusu açıklamada, geçirilmesi de ayrıca büyük bir talihsizlik olmuştur. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun bahsedilen konuşmasının kabul edilmesi ve hoş görülmesi hiçbir şekilde mümkün değildir. Söz konusu konuşmayla ilgili gerekli işlemlerin başlatıldığı hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel SAÜ, Prof. Dr. Sofuoğlu'nun ifadelerine ilişkin işlem başlattı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mescid-i Aksa'ya saldıran İsrail'in peşini bırakmıyor! İslam ülkeleri ve dünyaya çağrı yaptı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mescid-i Aksa'ya saldıran İsrail'in peşini bırakmıyor! İslam ülkeleri ve dünyaya çağrı yaptı G.Saraylı yönetici ile Sergen Yalçın arasında olay yaratan diyalog: Haydi ganyan bayiye G.Saraylı yönetici ile Sergen Yalçın arasında olay yaratan diyalog: Haydi ganyan bayiye Ali Koç'un büyük Emre Belözoğlu pişmanlığı: Keşke bu daha önce de olsaydı Ali Koç'un büyük Emre Belözoğlu pişmanlığı: Keşke bu daha önce de olsaydı Son Dakika! İsrail, Şam Kapısı'nda Filistinlilere müdahale etti: 64 yaralı Son Dakika! İsrail, Şam Kapısı'nda Filistinlilere müdahale etti: 64 yaralı Çin'in kontrolden çıkan roketi dünyaya yaklaşıyor! Türkmenistan'a düşebilir Çin'in kontrolden çıkan roketi dünyaya yaklaşıyor! Türkmenistan'a düşebilir Alper Potuk'un Fenerbahçe'ye attığı gol sonrası yaşadığı sevince tepki yağıyor Alper Potuk'un Fenerbahçe'ye attığı gol sonrası yaşadığı sevince tepki yağıyor Çin'den Bakan Koca'yı ters köşe yapan sözler: Aşı tedarikinde yavaşlamanın nedeni siyasi değil Çin'den Bakan Koca'yı ters köşe yapan sözler: Aşı tedarikinde yavaşlamanın nedeni siyasi değil Esra Ersoy, Acun Ilıcalı iş vermediği için kardeşi Ceyda Ersoy'un intihar girişiminde bulunduğunu söyledi Esra Ersoy, Acun Ilıcalı iş vermediği için kardeşi Ceyda Ersoy'un intihar girişiminde bulunduğunu söyledi
Advertisement