Sedaş'ın Özelleştirme İhalesi - Son Dakika

Sedaş'ın Özelleştirme İhalesi

01.07.2008 15:29
Sedaş'ın Özelleştirme İhalesi, System.String[]

Sedaş'ın Yüzde 100 Hissesinin Blok Satış Yöntemiyle Özelleştirilmesine İlişkin Nihai Pazarlık Görüşmelerinin Açık Artırma Turunda En Yüksek Teklifi 600 Milyon ABD Doları ile Akcez Ortak Girişim Grubu Verdi.

SEDAŞ'ın yüzde 100 hissesinin blok satış yöntemiyle özelleştirilmesine ilişkin nihai pazarlık görüşmelerinin açık artırma turunda en yüksek teklifi 600 milyon ABD doları ile Akcez Ortak Girişim Grubu verdi.

ÖİB'de, Öçelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı Ahmet Aksu'nun komisyon başkanlığında yapılan ihalenin açık artırmasının ilk turunda Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret A.Ş temsilcisi ihaleden çekildiklerini açıkladı.

İhale Akcez Ortak Girişim Grubu ile Sabancı-Verbund Ortak Girişim Grubu arasında sürerken, 6'ıncı turda mola isteyen Sabancı-Verbund Ortak Girişim Grubu temsilcisi salona girişinde ihaleden çekildiklerini bildirdi.

İhale Komisyonu Başkanı Akcez Ortak Girişim Grubuna fiyatı revize edip etmeyeceklerini sordu, firma temsilcisi ihalede verecekleri en yüksek teklifin 600 milyon ABD doları olduğunu bildirdi. Böylece ihale teknik olarak sonuçlanmış oldu.

Aksu, İhale Komisyonu Kararının Rekabet Kurulu ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'na görüşleri alınmak üzere gönderileceğini, söz konusu kurumların görüşleri alındıktan sonra ihalenin Özelleştirme Yüksek Kurulu onayına sunulacağını, onayın ardından sözleşme imzalamak üzere şirketin davet edileceğini ve ödemeler tamamlandıktan sonra hisselerin şirkete devredileceğini bildirdi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sedaş'ın Özelleştirme İhalesi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

MasterChef'te talihsiz kaza! Parmağı kesilen Barbaros hastaneye götürüldü İçişleri Bakanlığı'nın genelgesinde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olanlar madde madde sıralandı! İşte o liste Market, bakkal, kasap hafta sonu 10.00-17.00 arasında faaliyet gösterecek Hafta içi saat 21.00-05.00 arası, hafta sonu ise kesintisiz sokağa çıkma kısıtlamasının detayları belli oldu İngiliz şarkıcı Rita Ora'nın iç çamaşırsız pozu takipçilerinden tam not aldı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı