Son Dakika Haberleri: İngiliz seyahat şirketi Thomas Cook finansal sorunlar nedeniyle iflasın eşiğine geldi

İngiliz seyahat şirketi Thomas Cook finansal sorunlar nedeniyle iflasın eşiğine geldi

1 ay önce

İngiliz seyahat şirketi Thomas Cook'un finansal sorunlar nedeniyle iflasın eşiğine geldi. Thomas Cook'un hissedarlar ve alacaklılarla bir toplantı gerçekleştirecek. Şirket alacaklılar ve hissedarlarla toplantı yapacak.

22 bin çalışan bulunan İngiliz seyahat şirketi Thomas Cook finansal sorunlar nedeniyle iflas alarmı verdi.

İngiliz medyasında seyahat şirketi Thomas Cook'un 210 milyon euro desteğe ihtiyaç duyduğu ve iflasın eşiğinde olduğu öne sürüldü. Thomas Cook'un bugün hissedarlar ve alacaklılarla konuyla ilgili bir toplantı gerçekleştireceği belirtildi.

178 YILLIK KÖKLÜ BİR ŞİRKET

178 yıllık şirketin beklenen mali desteği karşılayamaması durumunda gelecek hafta iflasının açıklanması bekleniyor. Bu durumun yurt dışında bulunan yaklaşık 165 İngiliz yolcuyu etkileyeceği ifade edilirken, İngiliz Sivil Havacılık Otoritesi'nin yolcuların geri dönebilmesi için harekete geçtiği belirtildi.

THOMAS COOK KİMDİR?

Dünyanın en büyük seyahat şirketlerinden biri olan Thomas Cook 1841 yılında kuruldu. İngiliz medyasında yer alan haberlere göre şu anda yurt dışında toplamda 600 bin Thomas Cook yolcusu bulunuyor. Bünyesinde 9 bini İngiltere'de 22 bin çalışan bulunan şirket, 16 farklı ülkede yılda 19 milyon kişiye hizmet veriyor.

İngiliz seyahat şirketi Thomas Cook finansal sorunlar nedeniyle iflasın eşiğine geldi
Haber Yayın Tarihi: 22.09.2019 12:56 Kaynak: İHATeröristlerin korkulu rüyası Özel Harekat polisleri Suriye'ye gönderildi
Erdoğan'dan masadaki haritayı kapatmasını isteyen Putin'e yanıt: Ne kadar çalıştığımızı görsünler 10 bin yılda yapacağı işlemi 200 saniyede yapıyor! Google, kuantum üstünlüğüne sahip bilgisayar geliştirdi