Son Dakika Haberleri: Uzun Süre Sıra Bekleyen Sığınmacı, Bir Bidon Benzinle Bankayı Yaktı

Uzun Süre Sıra Bekleyen Sığınmacı, Bir Bidon Benzinle Bankayı Yaktı

10 ay önce

Avustralya'da bankada uzun süre sıra bekleyen sığınmacı, eline aldığı bir bidon benzinle yangın çıkardı. Olayda 4'ü ağır olmak üzere 29 kişi yaralandı.

Avustralya'da para çekmeye gittiği bankada uzun süre bekleyen sığınmacı, intikam almak için bir bidon benzinle bankayı ateşe verdi. Olayı gerçekleştiren saldırganın vücudunda yüzde 60 yanık oluşurken, bankadaki 29 kişi yaralandı.

MÜŞTERİLER KAÇIŞMAYA BAŞLADI

Avustralya'da 22 yaşındaki Myanmarlı sığınmacı Nur İslam isimli adam banka sırasında beklemek istemediği için Avustralya'da bir bankayı yaktı. Commonwealth Bank'a ait bir şubede önce yere benzin döken sığınmacı müşteriler kaçarken bankayı ateşe verdi.

BANKADAKİ 29 KİŞİ YARALANDI

Avustralya merkezli ABC News tarafından yapılan habere göre olayda 29 kişinin yaralandığı açıklandı. Bunlarda 4'ünün durumu ise ağır.. Nur İslam'ın vücudunun yüzde 60'ının yandığı belirtiliyor.

İNTİKAM ALMAK İSTEDİ

Myanmarlı sığınmacının sabah saatlerinde para çekmeye geldiği, ancak uzun süre beklemekten dolayı oldukça şikâyetçi olduğu aktarıldı.

Çevresindekilere sırada beklemekten rahatsız olduğunu söyleyen Nur İslam'ın, polise verdiği ifadede "bankadan intikam almak" için şubeyi yaktığını söylediği belirtiliyor.


YORUMLAR


Akşener "Kapatsınlar da Göreyim" Demişti! Gaziantep'te Erdoğan'ın Mitingi Öncesi Yollar Kapatıldı Güzel Sunucu, İngiltere Kupayı Kazanırsa Ekrana Çıplak Çıkma Sözü Verdi

ABD'de Düzenlenen F-35 Teslim Töreninde Atatürk'ün Sözü Dikkat Çekti