Şivan Perwer'in Heykeline Zarar Verilmesi - Son Dakika

Şivan Perwer'in Heykeline Zarar Verilmesi

14.05.2017 12:19
Şivan Perwer'in Heykeline Zarar Verilmesi, System.String[]

Sanatçı Şivan Perwer'in Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki heykelinin kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce kırılmasının ardından sanatçının danışmanı Ahmet Şırnaki, saldırıyı hiçbir şekilde kabul etmediklerini, bu tür saldırılarla demokrasi ve barıştan yana olan Perwer'in imajına zarar...

Sanatçı Şivan Perwer'in Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki heykelinin kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce kırılmasının ardından sanatçının danışmanı Ahmet Şırnaki, saldırıyı hiçbir şekilde kabul etmediklerini, bu tür saldırılarla demokrasi ve barıştan yana olan Perwer'in imajına zarar vermek isteyenlerin amaçlarına ulaşamayacaklarını belirtti.

Şırnaki, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Şivan Perwer'in heykeline yapılan saldırı hiçbir şekilde kabul edilemez. Perwer'in, Kürt müziğinin, kültürünün ve sanatının bir sembolü olarak halkın gönlündeki yeri büyüktür. O her zaman barıştan ve demokrasiden yana olmuş, bunun için çabalamıştır. Bu tür saldırılarla Perwer'in imajına zarar vermek isteyenler, onun gözünü korkutacaklarını zannedenler bilmeli ki Şivan Perwer bu tür saldırılarla korkutulamaz ve küçük düşürülemez." dedi.

Şırnaki, Perwer'in heykeline zarar vermenin kimseye bir şey kazandırmayacağını, saldırıyı ve saldırganları kınadıklarını sözlerine ekledi.

Sanatçının heykeli, Siverek ilçesinde, 2009 yılında belediye tarafından Adnan Menderes Bulvarı üzerine dikilmişti. Ancak 11 Mayıs tarihinde sanatçı Şivan Perwer'in elinde bağlaması olan heykeline zarar verilmiş, bunun üzerine belediye heykeli onarmak için bulunduğu yerden kaldırmıştı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Şivan Perwer'in Heykeline Zarar Verilmesi - Son Dakika


Son Dakika

Restoranda çekilen görüntüleri reklam amaçlı kullanılan Ümit Erdim soluğu mahkemede aldı Son Dakika: İkinci sevkiyatın ilk bölümü tamamlandı! 6.5 milyon doz Sinovac aşısı İstanbul'a indi Fransa Bilim Konseyi Başkanı Delfraissy: Son 3 haftadır mutasyonlar oyunun kurallarını tamamen değiştirdi Sağlık sorunları nedeniyle diziden ayrılmak zorunda kalan Neslihan Atagül, son durumunu anlattı Rus protestoculara "Cüneyt Arkın gibi" diyen Nevşin Mengü'ye ünlü oyuncudan yanıt gecikmedi Meteoroloji'den peş peşe uyarılar! 6 kentimizde kuvvetli yağış, 4 bölgede de fırtına bekleniyor Erkek arkadaşı, 16 yaşındaki kız çocuğunu istismar etti! Mide bulandıran olay karnı büyüyünce ortaya çıktı Kiracı 'Allah belanızı versin' yazılı not bırakıp evini yaktı, binayı dumanlar sardı