Slovenya Meclisi, hükümete 3 yeni bakanlık getiren değişiklikleri onayladı - Son Dakika

Slovenya Meclisi, hükümete 3 yeni bakanlık getiren değişiklikleri onayladı

25.01.2023 19:34
Slovenya Meclisi, hükümete 3 yeni bakanlık getiren değişiklikleri onayladı

Slovenya Meclisi, Başbakan Robert Golob'un talebi üzerine hükümetteki değişiklikleri onayladı.

Slovenya Meclisi, Başbakan Robert Golob'un talebi üzerine hükümetteki değişiklikleri onayladı.

Golob'un, Haziran 2022'de göreve gelmesinden bu yana talep ettiği değişiklikler Slovenya Meclisince onaylanırken, buna göre ülkede 3 yeni bakanlık açıldı.

Değişikliklere ilişkin açıklamada bulunan Golob, 8 aylık mücadelenin ardından seçimi kazanan taraf olarak hükümeti şekillendirme haklarını aldıklarını ifade etti.

Golob, daha önce devlet dairesi konumunda olan yerlerin dijital geçiş ve uyum politikası nedeniyle bakanlığa dönüştürüldüğünü söyledi.

Yeni oluşturulan Dayanışma Odaklı Gelecek Bakanlığı, Eğitim Bakanlığı, İklim ve Enerji Bakanlığının ülkenin değişimi için gerekli olduğunu belirten Golob, bu bakanlıkların üç önemli reformun da motor gücü olacağını sözlerine ekledi.

Slovenya'daki yeni değişikliklere göre toplam 20 bakan hükümette görev alacakken, meclisin, 6 bakanın görev çerçevesinin yeniden düzenlenmesi maddesini de onayladığı bildirildi.

Muhalefet kanadı ise hükümet genişlemesini gereksiz bulduğunu ifade etmişti.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Slovenya Meclisi, hükümete 3 yeni bakanlık getiren değişiklikleri onayladı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement