Antalyalı turizmciler ikinci bayramını yaşamak için Rus turistleri bekliyor - Son Dakika

Antalyalı turizmciler ikinci bayramını yaşamak için Rus turistleri bekliyor

4 günlük Kurban Bayramı tatilinde Antalya'da yaşanan hareketlilik turizm sektörüne nefes aldırdı. Turizmciler ikinci bayramını yaşamak için Rusya'dan direk uçuşların başlayacağı 10 Ağustos tarihini bekliyor.

Bu yıl korona virüs tedbirleri kapsamında yapılan 4 günlük Kurban Bayramı tatili, Antalyalı turizmcilere can suyu oldu. Otellerde hareketlilik ve doluluk yaşandığına dikkat çeken TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır, yaşanan hareketliliğin diğer sektörleri de etkilediğini kaydetti. POYD Başkanı Ülkay Atmaca da Antalya'nın bayramı iyi geçirdiğini belirterek, şimdi ise Rus turistleri beklediklerini söyledi.

Antalyalı turizmciler ikinci bayramını yaşamak için Rus turistleri bekliyor

RUS TURİSTLERLE HAREKETLİLİK DAHA DA ARTACAK

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Sururi Çorabatır, bayramda doluluk yaşandığına dikkat çekti. Tüm bölgelerde hizmete giren otellerde hareketlilik yaşandığını belirten Çorabatır, "Yaşanan hareketlilik, diğer sektörlerde de etkili oldu. Yurt dışı pazarında da hareketlilik başladı. Ülkemizde faaliyete geçirilen Güvenli Turizm Sertifikası Programı yurt dışından da yakından takip ediliyor" dedi.

Çorabatır, 10 Ağustos'tan sonra Rusya'dan turizm beldelerine direkt uçuşların başlamasıyla hareketliliğin daha da artmasını beklediklerini söyledi.

Antalyalı turizmciler ikinci bayramını yaşamak için Rus turistleri bekliyor

"BAYRAM BİTTİ, ŞİMDİ DE RUSLARI BEKLİYORUZ"

Antalya'nın bayramı iyi geçirdiğini kaydeden Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Yönetim Kurulu Başkanı Ülkay Atmaca ise açık olan tesislerin doluluk yaşadığını belirtti. Atmaca, "Türk misafirlerimiz yoğunlukta hala devam ediyoruz. Avrupa Birliği'nin de seyahat uyarısını kaldırıyoruz. Ben kendi otelimde yüzde 20 doluluğun üzerine çıkmadım, diğer otellerimiz de sertifikasyon sistemlerine göre misafir aldı. Bayramda beklenilen rakamlara ulaştık. Normalleşme süreciyle birlikte Türk misafirlerimizle sezona başladık ve öyle devam ediyoruz. Şu an Ukrayna iyi gidiyor, Romanya ve İngiltere başladı. Şimdi de Rusya'yı bekliyoruz. Ruslar 10 Ağustos'ta Antalya, Bodrum ve Dalaman'a direkt uçuşlara başlayacak" ifadelerini kullandı.

Antalyalı turizmciler ikinci bayramını yaşamak için Rus turistleri bekliyor
Antalyalı turizmciler ikinci bayramını yaşamak için Rus turistleri bekliyor

Haber Yayın Tarihi: 04.08.2020 16:12 - Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Antalyalı turizmciler ikinci bayramını yaşamak için Rus turistleri bekliyor - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR (20)
  • efe: İyi tatiller herkeze, bundan sonraki tatillerini hastane odası veya evinde karantina da devam edeceklere benziyor... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • .: Sektörler istedi diye yasak kalkarmı.alın işte ankarada normal yatışlar erteleniyor yakında heryere yayılabilir.ne olacak.zaten diş hastaneleri yok.olan düzgün vatandaşa.okulda açılamayacak.bu vakalarla.ricamediyorlar ama ricayı dinlemiyorki millet. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Sosyal medyadan intihar edeceğini paylaşan genç, kayalıklardan atlayarak yaşamına son verdi Sharon Stone, öpüştüğü aktörler içinde en iyisi olarak Robert de Niro'yu ilk sıraya koydu Bill Gates, koronavirüs salgınının 2022'de sona erebileceğini söyledi Modifiye tutkunu genç, 60 bin TL'ye mal ettiği Doğan SLX'i 120 bin TL'ye sattı Estonya ekibi Kalju, maçın 13. saniyesinde oyuncu değiştirerek tarihe geçti Rıdvan Dilmen'in "Temiz Eller Operasyonu" çağrısına Aziz Yıldırım'dan destek: Türk futbolunu baronlar yönetiyor TRT, maaş tartışmalarına son noktayı koydu: Ersin Düzen'e aylık 27.500 TL ödüyoruz Yakışıklı oyuncu Onur Seyit Yaran, arkadaşının silahlı saldırısına uğradı