Son Dakika Haberleri: İngiltere Başbakanı May, 7 Haziran'da İstifa Edeceğini Açıkladı

İngiltere Başbakanı May, 7 Haziran'da İstifa Edeceğini Açıkladı

1 ay önce

Brexit sürecinde izlediği politikayla eleştirilere maruz kalan İngiltere Başbakanı Theresa May, "7 Haziran itibariyle istifa ediyorum" dedi.

İngiltere'de Brexit anlaşmasının parlamentoda onaylanması için muhalefete verdiği tavizlerle eleştirilen Başbakan Theresa May 7 Haziran'da istifa edeceğini açıkladı.

İngiltere'de Muhafazakar Parti'nin "başbakanlara göreve getirme ve görevden alma" yetkisine sahip 1922 Komitesi'nin toplantısının ardından Başbakan Theresa May istifa tarihini açıkladı.

"ÜLKE YARARI İÇİN YENİ BİR BAŞBAKAN GEREKİYOR"

May istifa açıklamasında, "Ülkenin yararı için süreci (Brexit) yeni bir başbakanın yürütmesi gerektiği açık. Bu nedenle 7 Haziran tarihinde Muhafazakar Parti liderliğinden çekileceğimi duyuruyorum" dedi.

İngiltere Başbakanı Theresa May

ELEŞTİRİLERİN HEDEFİ OLDU

Brexit anlaşmasını dördüncü kez parlamentoya sunmaya hazırlanan May'in muhalefetin desteğini alabilmek için verdiği tavizler kendi partisinde isyana yol açtı.

May'in ikinci referandum olasılığını ve Avrupa Birliği ile yakın ticaret düzenlemelerini gündemde tutması kabineden istifaları da beraberinde getirdi.

İngiltere Başbakanı May, 7 Haziran'da İstifa Edeceğini Açıkladı
Haber Yayın Tarihi : 24.05.2019 12:09 Özge Ulusoy, İstanbul seçiminin ardından yaptığı paylaşımla çok konuşuldu! İmamoğlu'na "Oğlum" diye hitap eden Erkan Tan, Ordu Valisini göreve çağırdı: İstanbul Valiliği'ne tayin edilsin Son dakika! AK Parti'den sporda şiddet ve düzensizlikle ilgili yeni kanun teklifi