Son dakika: Kasım Süleymani suikastını planlayan CIA yetkilisinin öldürüldüğü iddia edildi - Son Dakika

Son dakika: Kasım Süleymani suikastını planlayan CIA yetkilisinin öldürüldüğü iddia edildi

26 gün önce

Son dakika: İran yönetimi geçtiğimiz gün Afganistan'da düşürülen uçakta, Kasım Süleymani'nin suikastını planlayan üst düzey bir CIA yetkilisinin bulunduğunu iddia etti.

İran Yönetimi, Devrim Muhafızları Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani'ye yönelik suikastı planlayan üst düzey CIA yetkilisinin Afganistan'da düşen uçakta bulunduğunu iddia etti.

"ÜST DÜZEY CIA YETKİLİSİ DÜŞEN UÇAKTAYDI"

Tahran Yönetimi'nin sözcüsü olarak nitelendirilen Mizan yayın kuruluşunun haberine göre, El Kaide lideri Usame bin Ladin'in öldürüldüğü operasyonda dahli olduğu iddia edilen Michael D'Andrea, dün Afganistan'ın Gazne vilayetinde düşen uçaktaydı.

Taliban, ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı'a (CIA) ait olduğunu öne sürdüğü uçağın düşmediğini, kendileri tarafından düşürüldüğünü öne sürdü. Ancak örgüt herhangi bir delil sunmadı.

SÜLEYMANİ SUİKASTINI PLANLAMIŞTI

CIA'in İran, Afganistan ve Irak'ta operasyonlarının başı olan "Dark Prince" (Karanlık Prens) lakaplı D'Andrea'nın, İran Devrim Muhafızları Komutanı Kasım Süleymani'ye yönelik suikastı planladığı iddia ediliyor.

ABD'nin en önemli casuslarından biri olan gösterilen D'Andrea, CIA'e İran'da Humeyni Devrimi'nin gerçekleştirildiği 1979 yılında katıldı. D'Andrea, İran'daki operasyonları nedeniyle "Ayetullah Mike" takma ismiyle anılıyor.

NE OLMUŞTU?

İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani, 3 Ocak'ta Irak'ın başkenti Bağdat'ta ABD güçlerinin silahlı insansız hava araçlarıyla düzenlediği saldırıda hayatını kaybetmişti.

Son dakika: Kasım Süleymani suikastını planlayan CIA yetkilisinin öldürüldüğü iddia edildi
Son Dakika: Taliban, ABD askeri personelini taşıyan uçağı düşürdü, kurtulan olmadı

Taliban'ın düşürdüğü iddia edilen ABD askeri uçağından ilk görüntüler geldi!

Son Dakika: Taliban'ın vurduğu uçakla ilgili ABD'den ilk açıklama: Küçük bir Amerikan askeri uçağıydı

Kasım Süleymani'nin suikastı nasıl gerçekleşti? Irak'a gideceği bilgisi günler önce sızdırıldı

Haber Yayın Tarihi: 28.01.2020 02:19 Son Dakika

Acun'un Fenerbahçeli Jailson'dan ricası: Fenerbahçe'yi seviyorsa bir an önce gitsin
Öğrenci velisi, kızı ile tartışan öğrenciyi müdürün odasında yumrukladı! Olay anı kamerada Babasını baltayla öldürdükten sonra karakola teslim olan zanlının ifadesi ortaya çıktı