Son dakika Devrim Muhafızları haberleri, Devrim Muhafızları son dakika, son dakika Devrim Muhafızları

Son Dakika Devrim Muhafızları Haberleri

 • İsrail, Şam'a füze saldırısı düzenledi: İki kişi öldü
  14:58 İsrail, Şam'a füze saldırısı düzenledi: İki kişi öldü

  İsrail'in başkent Şam'a düzenlediği füze saldırısında bir apartman vuruldu ve iki kişi hayatını kaybetti. Apartmanın İranlı ve Hizbullah'tan üst düzey isimlerin ziyaret ettiği iddia ediliyor. Suriye ordusu da saldırı sonucu iki sivilin öldüğünü açıkladı. İsrail, daha önce de Suriye'de İran ve müttefiki silahlı gruplara yönelik saldırılar düzenlemişti.

 • İran Devrimi'nin 45. yılı: Amaçlar ve pişmanlıklar
  11 Şub İran Devrimi'nin 45. yılı: Amaçlar ve pişmanlıklar

  1979 yılında değişim için savaşanlar, İran devriminin 45. yıldönümünde bugünkü düşüncelerini paylaştılar.

 • ABD'den Bağdat'ta Ketaib Hizbullah komutanına suikast
  07 Şub ABD'den Bağdat'ta Ketaib Hizbullah komutanına suikast

  Irak'ın başkenti Bağdat'ta Şiilerin yoğun yaşadığı Mestel'de ABD tarafından bir araca dron saldırısı düzenlendi. Araç alevler içerisinde kalırken, saldırıda Şii milis gücü Ketaib Hizbullah'ın (Hizbullah Tugayları) komutanlarından Abu Bakır es-Saadi öldürüldü.

 • ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı, Yemen'deki Husilere karşı saldırılarına devam ediyor
  05 Şub ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı, Yemen'deki Husilere karşı saldırılarına devam ediyor

  ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Yemen'deki Husilere karşı saldırılarına Pazar günü devam ettiğini açıkladı. CENTCOM, Kızıldeniz'deki gemilere karşı düzenlenmeye hazırlanan saldırıya karşı durduklarını belirtti. Bir önceki gün de İngiltere ve ABD, Husilere yönelik ortak hava saldırıları düzenlemişti. Husiler, Kasım ayından bu yana Kızıldeniz'de ticari gemileri hedef alıyor. Saldırılar küresel tedarik zincirinin aksamasına neden olmuştu.

 • İran, ABD'nin Irak ve Suriye'deki hava saldırılarını kınadı
  04 Şub İran, ABD'nin Irak ve Suriye'deki hava saldırılarını kınadı

  İran Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Irak ve Suriye'de düzenlediği hava saldırılarını stratejik bir hata olarak nitelendirdiğini açıkladı. İran, bu saldırıların bölgede gerilimi artıracağını ve istikrarsızlığa yol açacağını belirtti. ABD'nin saldırılarına tepki olarak Irak ve Suriye'den de kınama açıklamaları geldi. Irak yetkilileri, saldırılarda en az 16 kişinin öldüğünü ve bölge için feci sonuçlar doğurabileceği uyarısında bulundu. ABD Başkanı Joe Biden ise ülkesinin istediği zaman istediği yeri hedef alacağını söyleyerek saldırıların süreceğini belirtti.

 • ABD ve İngiltere, Yemen'de Husilere Yönelik Yeni Hava Saldırıları Düzenledi
  04 Şub ABD ve İngiltere, Yemen'de Husilere Yönelik Yeni Hava Saldırıları Düzenledi

  ABD ve İngiltere, Yemen'de Husilere yönelik yeni hava saldırıları düzenledi. Saldırılarda 13 noktada 36 hedefin vurulduğu açıklandı. Husiler saldırılara yanıt vereceklerini açıkladı. İngiltere Savunma Bakanı, Husilerin Kızıldeniz'de ticari gemilere yönelik saldırılarının yasa dışı ve kabul edilemez olduğunu belirtti. Husilerin saldırıları dünyada küresel tedarik zincirinin aksamasına neden olmuştu.

 • Irak Hükümeti: ABD'nin saldırısında 16 kişi öldü, 25 kişi yaralandı
  03 Şub Irak Hükümeti: ABD'nin saldırısında 16 kişi öldü, 25 kişi yaralandı

  Irak hükümeti, ABD'nin Irak'ta İran destekli milis gruplara yönelik gerçekleştirdiği saldırıda 16 kişinin öldüğünü, 25 kişinin de yaralandığını açıkladı. Suriye Dışişleri Bakanlığı ise ABD'nin hava saldırılarının mevcut çatışmayı tehlikeli bir şekilde körüklediği ifade edildi.

 • ABD'nin İran destekli milislere saldırısı sonucu 16 kişi öldü
  03 Şub ABD'nin İran destekli milislere saldırısı sonucu 16 kişi öldü

  Irak hükümeti, ABD'nin Irak'ta İran destekli milis gruplara yönelik gerçekleştirdiği saldırıda 16 kişinin öldüğünü, 25 kişinin de yaralandığını açıkladı. Suriye Dışişleri Bakanlığı ise ABD'nin hava saldırılarının mevcut çatışmayı tehlikeli bir şekilde körüklediği ifade edildi.

 • Irak ve İran'dan ABD'nin saldırılarına tepki: Uçurumun eşiğindeyiz
  03 Şub Irak ve İran'dan ABD'nin saldırılarına tepki: Uçurumun eşiğindeyiz

  Irak hükümeti, ABD'nin Enbar'daki Haşdi Şabi saldırısının ülke ve bölgedeki güvenliği uçurumun eşiğine getireceğini ve gerekli istikrarın sağlanmasına yönelik çabalarla çeliştiğini belirtti. İran da ABD'yi kınayarak, saldırının bölgedeki çatışmaları genişletebileceği tehlikesine dikkat çekti.

 • ABD, Irak ve Suriye'deki hedeflere saldırı düzenledi
  03 Şub ABD, Irak ve Suriye'deki hedeflere saldırı düzenledi

  ABD, Ürdün'deki üssüne yapılan saldırının ardından Irak ve Suriye'deki en az 85 hedefe saldırı düzenledi. Saldırılarda B-1 bombardıman uçakları kullanıldı ve 125'den fazla güdümlü bomba atıldı. ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, bölgedeki çatışma ortamının yayılmasını engellemek için çalışacaklarını ve kendilerini korumak için tüm önlemleri alacaklarını belirtti. Saldırılar İran destekli bir milis grubunu hedef aldı ve İran'ın Ürdün'deki saldırıyla ilgisi olduğu iddiasını reddetti. Misilleme gecikmesi, doğrudan bir çatışma riskini azalttığı için dış politika uzmanları tarafından olumlu karşılandı. Ancak bazı Cumhuriyetçi siyasetçiler, misillemenin caydırıcı olmadığını ve Biden'ın verdiği yanıtın Ayetullahları cesaretlendirdiğini savundu.

 • ABD, İran destekli hedefleri vurdu
  03 Şub ABD, İran destekli hedefleri vurdu

  ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Ürdün'de ABD üssüne yönelik saldırıya karşılık olarak dün Suriye ve Irak'taki İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü destekli hedefleri vurduğunu duyurdu. ABD Başkanı Joe Biden, hedeflerin vurulmasıyla ilgili 'Cevabımız bugün başladı. Bizim seçtiğimiz zaman ve yerlerde devam edecek' dedi.

 • Deyrizor'da İran destekli gruplara hava saldırısı düzenlendi
  02 Şub Deyrizor'da İran destekli gruplara hava saldırısı düzenlendi

  Suriye'nin doğusundaki Deyrizor iline bağlı Meyadin ilçesinde, Suriye ordusunun saflarında yer alan İran destekli gruplara aidiyeti bilinmeyen hava araçlarıyla saldırı düzenlendi. Saldırılar sonucunda Mezar Ali Üssü'nde ölü ve yaralılar olduğu belirtildi. Deyrizor çevresindeki gerilim ise devam ediyor.

 • Beyaz Saray, İran Hedeflerine Yönelik Saldırı Planlarını Onayladı
  01 Şub Beyaz Saray, İran Hedeflerine Yönelik Saldırı Planlarını Onayladı

  Amerikalı güvenlik yetkilileri, CBS televizyonuna yaptıkları açıklamada, Beyaz Saray'ın Suriye ve Irak'taki İran hedeflerine yönelik bir dizi saldırı planını onayladığını belirtti. Saldırıların birkaç gün içinde gerçekleşeceği ve hava koşullarının zamanlamayı belirleyeceği ifade edildi. Geçen Pazar günü Ürdün'de Suriye sınırına yakın bir Amerikan üssüne yapılan insansız hava aracı saldırısında üç ABD askeri öldürülmüştü. ABD, saldırıyı İran destekli bir milis grubunun gerçekleştirdiğini iddia etti. Beyaz Saray'ın saldırıya yanıtının ne olacağı ise belirsizliğini koruyor.

 • Biden, 3 askerinin hesabını sormaya kararlı: Karşılığını vereceğiz
  31 Oca Biden, 3 askerinin hesabını sormaya kararlı: Karşılığını vereceğiz

  ABD Başkanı Joe Biden, Ürdün'de 3 askerin öldüğü ABD üssü saldırısına nasıl karşılık vereceklerini kararlaştırdıklarını söyledi. Saldırıdan İran'ı sorumlu tuttuğunu belirten Biden, "Orta Doğu'da daha geniş bir savaşa ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum, bunun peşinde değiliz. Ancak saldırıya nasıl yanıt vereceğimizi kararlaştırdık" dedi.

 • İsrail savaş uçakları, Suriye'nin başkenti Şam'ı vurdu! İşte bölgeden ilk görüntüler
  29 Oca İsrail savaş uçakları, Suriye'nin başkenti Şam'ı vurdu! İşte bölgeden ilk görüntüler

  İsrail hava kuvvetlerine bağlı savaş uçakları, Suriye'nin başkenti Şam'a hava saldırısı düzenledi. Reuters haber ajansı, hedef alınan Seyyidah Zeyneb bölgesinde İran Devrim Muhafızları'nın bulunduğunu ve saldırıda 6 kişinin öldüğünü duyurdu. Öte yandan İsrail'in hedef aldığı bölgeden ilk görüntüler geldi.

 • Irak'ta İran'a yönelik füze saldırıları protesto edildi
  23 Oca Irak'ta İran'a yönelik füze saldırıları protesto edildi

  Irak'ın Süleymaniye ve Halepçe kentlerinde toplanan çok sayıda kişi, İran Devrim Muhafızları Ordusunun (DMO) Erbil'e yönelik balistik füze saldırılarını protesto etti. Protestolarda saldırıda hayatını kaybedenlerin fotoğrafları taşındı ve İran'ın sivilleri hedef alan saldırısı kınandı. Ayrıca, Erbil ve Duhok Ticaret ve Sanayi Odaları İran mallarının boykot edilmesi çağrısında bulundu.

 • İsrail'in Şam'a saldırısında ölen İran Devrim Muhafızları için cenaze töreni düzenlendi
  22 Oca İsrail'in Şam'a saldırısında ölen İran Devrim Muhafızları için cenaze töreni düzenlendi

  İsrail'in Suriye'nin başkenti Şam'a düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden İran Devrim Muhafızları Ordusu mensupları için başkent Tahran'da cenaze töreni düzenlendi. Törene Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutanı Hüseyin Selami ve yetkililerin yanı sıra İranlılar katıldı. İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, saldırıyı terör eylemi olarak nitelendirerek bu saldırının cevapsız bırakılmayacağını belirtti.

 • Irak'ın Duhok kentinde İran saldırıları protesto edildi
  21 Oca Irak'ın Duhok kentinde İran saldırıları protesto edildi

  Irak'ın Duhok kentine bağlı Zaho ilçesinde toplanan çok sayıda kişi, İran Devrim Muhafızları Ordusunun Erbil'e yönelik balistik füze saldırılarını protesto etti. Gösteride, saldırıda hayatını kaybeden Erbilli iş adamı Peşrev Dizeyi ve 1 yaşındaki kızı Jina'nın fotoğrafları taşındı. Zaho Kaymakamı Guhdar Şeyho da gösteriye katılarak barıştan yana olduklarını ve saldırının terör olduğunu belirtti. İran'ın saldırıları Erbil ve Duhok'ta da protesto edilmiş, ticaret ve sanayi odaları İran mallarının boykot edilmesi çağrısında bulunmuştu. Saldırının ardından her iki kentte de 3 günlük yas ilan edilmişti.

 • İran'dan İsrail'in Şam saldırısına yanıt: Uygun yer ve zamanda karşılık vereceğiz
  20 Oca İran'dan İsrail'in Şam saldırısına yanıt: Uygun yer ve zamanda karşılık vereceğiz

  İsrail'in Suriye'nin başkenti Şam'da düzenlediği hava saldırısında İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü İstihbarat Komutanı Tuğgeneral Sadık Umidzade ve yardımcısının da aralarında bulunduğu 5 İranlı hayatını kaybetti. Saldırının terör eylemi olduğunu belirten İran Dışişleri Bakanlığı, uygun yer ve zamanda İsrail'e karşılık vereceklerini söyledi.

 • İsrail, Suriye'de İran Devrim Muhafızları Ordusunu hedef aldı: 4 ölü
  20 Oca İsrail, Suriye'de İran Devrim Muhafızları Ordusunu hedef aldı: 4 ölü

  İsrail'in Suriye'nin başkenti Şam'ın batısında gerçekleştirdiği hava saldırısında, İran Devrim Muhafızları Ordusundan 4 kişi hayatını kaybetti. Saldırı sonucunda hedef alınan binada İranlı askeri danışmanlar bulunuyordu.

 • Orta Doğu'da Gerilim: İran'ın Saldırıları ve Bölgedeki Tehlikeler
  20 Oca Orta Doğu'da Gerilim: İran'ın Saldırıları ve Bölgedeki Tehlikeler

  İran'ın Pakistan'daki hedeflere saldırması, İsrail-Gazze savaşının etkilediği bölgedeki gerilimi tırmandırdı. İran'ın bölgedeki ittifakları ve askeri gücü, riskleri artırıyor. İran'ın hedefi ABD ile doğrudan bir çatışmadan kaçınmak ve İsrail'i provoke etmemek.

 • Şam'da İsrail tarafından düzenlendiği düşünülen patlamalar meydana geldi
  20 Oca Şam'da İsrail tarafından düzenlendiği düşünülen patlamalar meydana geldi

  Suriye devlet medyası, başkent Şam'da meydana gelen patlamaların İsrail tarafından düzenlendiğinden şüphelenildiğini belirtti. Saldırıda beş kişi hayatını kaybetti. Şam'ın batısındaki Mazzeh mahallesi, askeri bir havaalanı ve birçok diplomatik misyona ev sahipliği yapmaktadır.

 • İsrail'in Şam'daki saldırısında İran Devrim Muhafızları komutanı öldü
  20 Oca İsrail'in Şam'daki saldırısında İran Devrim Muhafızları komutanı öldü

  İsrail'in Suriye'nin başkenti Şam'ın batısında gerçekleştirdiği hava saldırısında, İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü İstihbarat Komutanı Tuğgeneral Sadık Umidzade ve yardımcısı hayatını kaybetti.

 • İran Devrim Muhafızları Ordusu Üyeleri İsrail Saldırısında Hayatını Kaybetti
  20 Oca İran Devrim Muhafızları Ordusu Üyeleri İsrail Saldırısında Hayatını Kaybetti

  İran Devrim Muhafızları Ordusu mensubu 2 üst düzey askeri yetkilinin Suriye'nin başkenti Şam'da, İsrail'in düzenlediği hava saldırısında hayatını kaybettiği bildirildi. İsrail'in Şam'da sivil yerleşim yerini hedef alan hava saldırısında Devrim Muhafızları Ordusunun üst düzey iki mensubu öldürüldü. Saldırıda ölenlerin Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü'nün İstihbarat Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Sadık Omidzade ile yardımcısı Hac Golam Muharrem olduğu belirtildi.

 • İsrail, Suriye'nin başkenti Şam'a hava saldırısı düzenledi
  20 Oca İsrail, Suriye'nin başkenti Şam'a hava saldırısı düzenledi

  İsrail, Suriye'nin başkenti Şam'da bir binayı hedef alan bir hava saldırısı gerçekleştirdi. Saldırı sonucunda ölü ve yaralı bilgisi henüz açıklanmadı. Gazze'deki Hamas-İsrail gerilimi sırasında iki ülke arasında karşılıklı hava saldırıları daha önce de yaşanmıştı.

 • Pakistan, İran'ın Sistan-Belucistan bölgesini vurdu! Saldırıda 3 kadın ve 4 çocuk hayatını kaybetti
  18 Oca Pakistan, İran'ın Sistan-Belucistan bölgesini vurdu! Saldırıda 3 kadın ve 4 çocuk hayatını kaybetti

  Pakistan, İran'ın Sistan-Belucistan bölgesindeki "terör hedeflerine" saldırı düzenlediğini duyurdu. İran yönetiminden yapılan açıklamada, Seravan şehrine düzenlenen saldırılarda 3 kadın ve 4 çocuğun hayatını kaybettiği ifade edildi. Saldırı İran'ın Pakistan'daki militan grubu Ceyş el Adl örgütünü füzelerle hedef alması ve 2 çocuğun hayatını kaybetmesi sonrasında geldi.

 • İran'ın Pakistan'daki saldırıları bölgedeki çatışma endişelerini artırıyor
  18 Oca İran'ın Pakistan'daki saldırıları bölgedeki çatışma endişelerini artırıyor

  İran, Pakistan'da Ceyş El Adl isimli militan gruba ait bazı hedefleri vurdu.

 • İran Devrim Muhafızları, üç farklı ülkedeki hedefleri vurdu
  18 Oca İran Devrim Muhafızları, üç farklı ülkedeki hedefleri vurdu

  İran Devrim Muhafızları, 24 saat içinde balistik füzeler ve insansız hava araçları kullanarak Irak, Suriye ve Pakistan'daki hedefleri vurdu. Saldırılar, İranlı sınır muhafızlarını öldüren Ceyş el-Adl adlı militan gruba misilleme olarak gerçekleştirildi. Devrim Muhafızları, bölgesel güç olarak konumunu sağlamlaştırdığını belirtirken, İsrail ve ABD üslerinin de hedefleri arasında olduğunu açıkladı. Saldırılar, İran'ın iç politikaya da hizmet ettiği düşünülüyor.

 • Pakistan, İran'ın saldırısının ardından Tahran Büyükelçisi'ni geri çağırdı
  17 Oca Pakistan, İran'ın saldırısının ardından Tahran Büyükelçisi'ni geri çağırdı

  İran'ın Pakistan'daki militan grubu Ceyş el Adl örgütünü füzelerle hedef alması ve 2 çocuğun hayatını kaybetmesi sonrası Pakistan, Tahran Büyükelçisi'ni geri çağırdı ve tüm üst düzey ziyaretlerin iptal edildiğini duyurdu.

 • Pakistan, İran'dan yapılan füze saldırısına sert tepki gösterdi
  16 Oca Pakistan, İran'dan yapılan füze saldırısına sert tepki gösterdi

  İran'ın Pakistan'daki militan grubu Ceyş el Adl örgütünü füzelerle hedef alması ve 2 çocuğun hayatını kaybetmesi sonrası Pakistan'dan sert tepki geldi. İslamabad yönetimi, hava sahasının İran tarafından sebepsiz şekilde ihlal edilmesini şiddetle kınayarak, egemenliğinin bu ihlalinin tamamıyla kabul edilemez olduğunu ve ciddi sonuçları olabileceğini bildirdi.

 • İran, Pakistan'daki militan grubunu füzelerle vurdu
  16 Oca İran, Pakistan'daki militan grubunu füzelerle vurdu

  İran Devrim Muhafızları, Irak ve Suriye'deki ABD üslerine çok sayıda füzeyle saldırmasından bir gün sonra bu kez de Pakistan'daki militan grubu Ceyş el Adl'ın iki üssünü füzelerle vurdu.

 • BM Erbil Ofisi önünde İran'ın saldırıları protesto edildi
  16 Oca BM Erbil Ofisi önünde İran'ın saldırıları protesto edildi

  İran Devrim Muhafızları Ordusu'nun Irak'ın kuzeyindeki Erbil kentine düzenlediği saldırılar, Birleşmiş Milletler Erbil Ofisi önünde protesto edildi. Yüzlerce kişi, İran'ı kınayarak saldırıya son vermesini istedi. Irak Dışişleri Bakanlığı, İran Büyükelçisini çağırdı. ABD ve IKBY Başbakanı da saldırıyı kınadı.

 • IKBY Başbakanı Barzani: İran'ın saldırısı namertçe bir saldırı
  16 Oca IKBY Başbakanı Barzani: İran'ın saldırısı namertçe bir saldırı

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, İran Devrim Muhafızları Ordusu'nun Erbil'e yönelik balistik füze saldırılarını kınayarak, saldırının hiçbir nedeni olmadığını ve IKBY'nin bu çatışmanın bir parçası olmadığını belirtti. Barzani, uluslararası iş birliği ve desteğe ihtiyaç olduğunu vurguladı ve saldırıların durması için uluslararası kamuoyunun yardımını beklediklerini ifade etti.

 • İran'ın Erbil'e düzenlediği saldırılar BM önünde protesto edildi
  16 Oca İran'ın Erbil'e düzenlediği saldırılar BM önünde protesto edildi

  İran Devrim Muhafızları Ordusu'nun Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin Erbil kentine düzenlediği balistik füzeli saldırılar, Birleşmiş Milletler Erbil Ofisi önünde protesto edildi. Protestoda İran'ın saldırılarına son verilmesi istendi. Irak, İran Büyükelçisini çağırdı. ABD ise saldırıyı kınadı.

 • İran'ın Erbil saldırısında iş adamı Peşraw Dizayi ve 1 yaşındaki kızı da hayatını kaybetti
  16 Oca İran'ın Erbil saldırısında iş adamı Peşraw Dizayi ve 1 yaşındaki kızı da hayatını kaybetti

  İran'ın, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetiminin başkenti Erbil'e düzenlediği balistik füze saldırısında Irak'ın en zenginlerinden biri olan Kürt işadamı Peşraw Dizayi ve doğum günü partisi düzenlediği 1 yaşındaki kızı hayatını kaybetti. Dizayi, IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ve ailesinin güvenliğini sağlayan Falcon güvenlik şirketinin de sahibiydi.

 • İran, İdlib ve Erbil'e 24 balistik füze attı
  16 Oca İran, İdlib ve Erbil'e 24 balistik füze attı

  İran Devrim Muhafızları Ordusu, Suriye'nin İdlib kentine 4 adet füze, Kuzey Irak'ın Erbil kentine ise 11 adet füze attığını açıkladı. Suriye Sivil Savunması ise füzelerin isabet ettiği sağlık ocağının büyük zarar gördüğünü duyurdu. Saldırıların DEAŞ'a ait hedefler ve İsrail istihbarat teşkilatı Mossad'a ait bir binaya yapıldığı iddia edildi.

 • İran'ın Erbil'e düzenlediği saldırı kınandı
  16 Oca İran'ın Erbil'e düzenlediği saldırı kınandı

  İran'ın Erbil'deki bazı hedeflere yönelik füze ve İHA saldırısını takiben Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı Mesrur Barzani, saldırıyı kınayarak Bağdat yönetimi ve uluslararası ortaklarıyla birlikte çalışacaklarını açıkladı. Irak Cumhurbaşkanı Abdülatif Reşid ve Birleşmiş Milletler de saldırıyı kınadı.

 • İran Devrim Muhafızları, IKBY ve Suriye'ye füze saldırısı düzenledi
  16 Oca İran Devrim Muhafızları, IKBY ve Suriye'ye füze saldırısı düzenledi

  İran devlet medyası, Devrim Muhafızları'nın IKBY ve Suriye'deki hedeflere füze saldırısı düzenlediğini bildirdi. Saldırıda bir casus karargahı ve İran karşıtı terörist grupların bulunduğu bir yer vuruldu. ABD tesisleri etkilenmedi. ABD ve IKBY saldırıyı kınadı. Kürt yetkililer en az 4 sivilin öldüğünü açıkladı.

 • Orta Doğu'da gerilim tırmanıyor! Devrim Muhafızları, Erbil'deki Mossad karargahını balistik füzelerle vurdu
  16 Oca Orta Doğu'da gerilim tırmanıyor! Devrim Muhafızları, Erbil'deki Mossad karargahını balistik füzelerle vurdu

  Irak'ın Erbil kentinde dün gece saatlerinde patlama sesleri yankılanırken, İran Devrim Muhafızları Ordusu terörist grupların ve casusların bulunduğu birçok noktaya füze ve İHA saldırısı gerçekleştirdi. İsrail dış istihbarat teşkilatı Mossad'ın karargahının da balistik füzelerle vurulduğunu duyuran Devrim Muhafızları, saldırıların Kirman'daki canlı bomba ve üst düzey komutanlarından Razi Musevi'nin öldürüldüğü saldırılara karşı gerçekleştirildiği belirtildi.

 • İran Devrim Muhafızları, Erbil'deki ABD üssüne füze ve İHA saldırısı gerçekleştirdi
  16 Oca İran Devrim Muhafızları, Erbil'deki ABD üssüne füze ve İHA saldırısı gerçekleştirdi

  Irak'ın Erbil kentinde, başta ABD'nin Erbil Başkonsolosluğu ve Erbil Uluslararası Havalimanı yakınlarında bulunan ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon üssü olmak üzere birçok noktaya füze ve İHA saldırıları düzenlendi. Saldırıları üstlenen İran Devrim Muhafızları Ordusu, "İran'ın düşmanlarının son dönemdeki terör suçlarına yanıt olarak casus ve teröristlerin karargahları, gece yarısı Devrim Muhafızları Ordusu'nun balistik füzeleri tarafından hedef alınarak imha edildi" açıklaması yaptı.

 • İngiltere ve ABD'nin Yemen'deki Husi hedeflerine yönelik saldırılar gerilimi artırıyor
  15 Oca İngiltere ve ABD'nin Yemen'deki Husi hedeflerine yönelik saldırılar gerilimi artırıyor

  Uzmanlar, İngiltere ve ABD'nin Yemen'deki Husi hedeflerine yönelik saldırılarının bölgesel gerilimi daha da artırabileceği ve petrol fiyatlarını yukarı çekebileceği konusunda uyarıyor. İngiltere ve ABD tarafından gerçekleştirilen hava ve deniz saldırıları, Husi mevzilerini hedef aldı. Operasyon, Husilerin Kızıldeniz'de uluslararası sevkiyatlara yönelik saldırılarının ardından gerçekleşti. Yemen'deki Husiler, saldırıların cevapsız kalmayacağını belirtirken, İngiltere ve ABD'nin saldırıları İran'ın İsrail-Gazze çatışmasına müdahalesine ilişkin endişeleri artırdı. Bu durum, petrol fiyatlarının yükselmesine neden olabilir.

 • Papa Francis, İran'daki bombalı saldırılar için dua etti
  06 Oca Papa Francis, İran'daki bombalı saldırılar için dua etti

  Katolik dininin ruhani lideri Papa Francis, İran'da 3 Ocak bombalı saldırılarında hayatını kaybeden ve yaralananlar için dua etti. İran Devrim Muhafızları Komutanı Kasım Süleymani'nin mezarının yakınında gerçekleşen patlamalarda 84 kişi öldü ve 250'den fazla kişi yaralandı. Papa Francis, bugün Epifani bayramı ayininde İran'daki saldırıların mağdurları için dua etti ve İran halkına yakınlığını ifade etti.

 • İran'da Kirman saldırılarına karışan 11 kişi gözaltına alındı
  05 Oca İran'da Kirman saldırılarına karışan 11 kişi gözaltına alındı

  İran'ın Kirman kentinde meydana gelen terör saldırısına karıştığı şüphelenilen 11 kişi gözaltına alındı. Saldırıda 84 kişi hayatını kaybetmişti. İran İstihbarat Bakanlığı, olayla bağlantılı olduklarından şüphelenilen 9 kişi ile 2 intihar bombacısına destek sağladıkları gerekçesiyle 2 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

 • Tahran'da binlerce İranlı terör saldırısını protesto etti
  05 Oca Tahran'da binlerce İranlı terör saldırısını protesto etti

  İran'ın başkenti Tahran'da binlerce İranlı, Kirman'da gerçekleştirilen terör saldırısını protesto etmek için bir araya geldi. İmam Humeyni Musalla Camisi'nde toplanan İranlılar, intikam çağrısı yaparak, pankartlar taşıdı. Protestoya katılanlar, saldırıyı kınayarak, Kasım Süleymani'nin ölüm yıl dönümünde şehit olan masum insanlar için bir araya geldiklerini belirtti.

 • İran'da terör saldırısının ardından Cemkeran Camii'ne intikam bayrağı çekildi
  05 Oca İran'da terör saldırısının ardından Cemkeran Camii'ne intikam bayrağı çekildi

  İran'ın Kirman kentindeki terör saldırısının ardından Kum kentindeki Cemkeran Camii'nin kubbesine intikam anlamına gelen 'kırmızı bayrak' çekildi. Bayrakta Arap alfabesiyle 'Hüseyin'in intikamı' yazıyor ve ülkede 'intikam bayrağı' olarak biliniyor.

 • İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Kirman'daki Terör Saldırısının İntikamını Alacak
  05 Oca İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Kirman'daki Terör Saldırısının İntikamını Alacak

  İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Kirman'da gerçekleştirilen terör saldırısının intikamının alınacağını belirtti. Reisi, İran Silahlı Kuvvetleri'nin intikamın yerini ve zamanını belirleyeceğini söyledi. Ayrıca, İsrail'i uyaran Reisi, Hamas'ın başlattığı operasyonun İsrail'in sonunu getireceğini ifade etti. Kirman'daki terör saldırısında ölenlerin sayısı 89'a yükselirken, İran'da tutuklamalar başladı.

 • İran'ın Kirman kentindeki Süleymani anmasında IŞİD saldırısı: 89 ölü
  05 Oca İran'ın Kirman kentindeki Süleymani anmasında IŞİD saldırısı: 89 ölü

  İran'ın Kirman kentinde General Kasım Süleymani'nin ölüm yıl dönümünde düzenlenen anma töreninde IŞİD tarafından gerçekleştirilen saldırıda 89 kişi hayatını kaybetti. Saldırıyı IŞİD, iki üyesinin üzerlerindeki patlayıcı yeleklerle düzenlediğini açıkladı. Saldırının ardından ülkede ulusal yas ilan edildi ve güvenlik önlemleri artırıldı. Saldırıya uluslararası tepkiler de geldi.

 • İran'da 84 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıyı terör örgütü DAEŞ üstlendi
  04 Oca İran'da 84 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıyı terör örgütü DAEŞ üstlendi

  İran'da, ABD saldırısında ölen General Kasım Süleymani'nin ölüm yıl dönümünde mezarlığa düzenlenen ve 84 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıları terör örgütü DAEŞ üstlendi.

 • Kanlı saldırı sonrası Devrim Muhafızları'ndan bildiri: Süleymani'nin gönüllerde yaktığı ateş hiçbir zaman sönmeyecek
  04 Oca Kanlı saldırı sonrası Devrim Muhafızları'ndan bildiri: Süleymani'nin gönüllerde yaktığı ateş hiçbir zaman sönmeyecek

  İran Devrim Muhafızları Ordusu, 84 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının ardından bir bildiri yayımladı. Bildiride ''Bu terör saldırısı ülkede güvensizlik ortamı oluşturmaya yönelik yapılan kör bir eylemdir. Korkak düşman şunu bilmelidir ki, Kasım Süleymani'nin gönüllerde yaktığı ateş, İslam düşmanlarına karşı direnmek ve mücadele etmek için güçlü bir direniş ve birlik olma ruhu ortaya koymuştur. Bu ateş hiçbir zaman sönmeyecektir'' ifadeleri yer aldı.

 • Yeniden Refah Partisi Milletvekili Doğan Bekin, Müslüman ülkelerin İsrail'e ambargo uygulaması çağrısında bulundu
  04 Oca Yeniden Refah Partisi Milletvekili Doğan Bekin, Müslüman ülkelerin İsrail'e ambargo uygulaması çağrısında bulundu

  Yeniden Refah Partisi İstanbul Milletvekili Doğan Bekin, İsrail'in Gazze'deki saldırılarının durdurulması için Müslüman ülkelerin bir an önce ABD ve İsrail'e yönelik ambargo uygulaması gerektiğini belirtti. Bekin, İran'daki terör saldırılarını kınayarak, İsrail'in savaş stratejilerini eleştirdi ve Müslüman ülkelerin İsrail'e karşı adım atmamasını eleştirdi.

 • İran'daki terör saldırılarında parmakları var mı? İsrail'den ilk açıklama
  04 Oca İran'daki terör saldırılarında parmakları var mı? İsrail'den ilk açıklama

  Gazze'de katliam yapan İsrail, önceki gün Lübnan'a saldırı düzenledi. Dün de İran'da 103 kişinin ölümüne neden olan patlamaların ardından gözler İsrail'e çevrildi. İsrail Ordusu Sözcüsü Daniel Hagari, İran'da meydana gelen saldırılarla alakalarının bulunup bulunmadığına ilişkin soruya, "Bu konuda yorum yapmayacağım." yanıtını verdi.

 • İran, terör saldırısının ardından BM'ye başvurdu
  03 Oca İran, terör saldırısının ardından BM'ye başvurdu

  İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan, terör saldırısının ardından İran'ın Birleşmiş Milletler (BM) aracılığıyla acil hukuki ve uluslararası girişimler başlattığını duyurdu.

 • ABD, İran'daki terör saldırısıyla ilgili suçlamaları reddetti
  03 Oca ABD, İran'daki terör saldırısıyla ilgili suçlamaları reddetti

  ABD yönetimi, İran'ın Kirman eyaletinde meydana gelen terör saldırısıyla ilgili suçlamaları reddetti. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, saldırıya dahil olmadıklarını ve İsrail'in de bu saldırılarda dahli olmadığına inandıklarını ifade etti.

 • İran Dini Lideri Ali Hamaney: Katilleri Ezeceğiz ve Cezalandıracağız
  03 Oca İran Dini Lideri Ali Hamaney: Katilleri Ezeceğiz ve Cezalandıracağız

  İran Dini Lideri Ali Hamaney, Kirman kentinde düzenlenen terör saldırısının ardından yaptığı açıklamada, katillerin kesin hedeflerinin onları ezmek ve adil bir şekilde cezalandırmak olduğunu söyledi. Saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dileyen Hamaney, katillerin bu felaketin karşılığının çok sert olacağını belirtti.

 • İran Cumhurbaşkanı Türkiye ziyaretini terör saldırısı nedeniyle erteledi
  03 Oca İran Cumhurbaşkanı Türkiye ziyaretini terör saldırısı nedeniyle erteledi

  İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin Türkiye ziyareti, İran'da yaşanan terör saldırısı nedeniyle ertelendi. İran'ın Kirman kentinde Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin 4. ölüm yıl dönümünde mezarı yakınında düzenlenen terör saldırısının ardından Cumhurbaşkanı Reisi'nin Türkiye ziyareti iptal edildi. Ziyaretin uygun bir zamanda gerçekleştirileceği belirtildi.

 • Hizbullah lideri Nasrallah: İsrail'in suikasti cevapsız kalmayacak
  03 Oca Hizbullah lideri Nasrallah: İsrail'in suikasti cevapsız kalmayacak

  Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta Hamas'ın üst düzey yetkilisi Salih el-Aruri'nin İsrail'in suikastında öldürülmesiyle ilgili Hizbullah Sekreteri Hasan Nasrallah'tan sert yanıt geldi. Nasrallah, ''Buna karşı sessiz kalamayız. Bu suç cevapsız ve cezasız kalmayacak. Bizimle savaşın bedeli ağırdır.'' derken aynı zamanda cuma gününü işaret etti. Konuşmasının ikinci kısmının cuma günü yayınlanacağını belirten Nasrallah, ''Allah beni yaşatırsa'' diye ekledi.

 • İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi: Terör saldırısı insanlık dışı bir cinayettir
  03 Oca İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi: Terör saldırısı insanlık dışı bir cinayettir

  İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Kirman kentinde düzenlenen terör saldırısının ardından yaptığı açıklamada, terörizmle yapılan savaşın kahramanı olan General Kasım Süleymani'nin anma merasiminde canice bir cinayet işlendiğini belirtti. Reisi, saldırıyı kınayarak, faillerin bulunacağını ve gereken önlemlerin alınacağını vurguladı.

 • İran'dan bombalı saldırılar sonrası ilk açıklama
  03 Oca İran'dan bombalı saldırılar sonrası ilk açıklama

  İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Kirman eyaletinde Kasım Süleymani'nin mezarının yakınlarında düzenlenen bombalı saldırıların failleri ve planlayıcılarının en kısa zamanda tespit edilip cezalandırılacağını belirtti. Reisi, terör eylemini kınayarak, saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine ve İran halkına taziyelerini iletti.

 • İran'da Kasım Süleymani'nin ölüm yıl dönümündeki patlamalarda ölü sayısı 103'e yükseldi
  03 Oca İran'da Kasım Süleymani'nin ölüm yıl dönümündeki patlamalarda ölü sayısı 103'e yükseldi

  İran'da Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin 4. ölüm yıl dönümünde Kirman kentindeki mezarı yakınında meydana gelen patlamada can kaybı arttı. Patlamaların 'terör saldırısı' olduğu açıklandı.

 • İran'daki patlamalarda Mossad parmağı! Üst düzey yetkilinin mesajı bir hayli manidar
  03 Oca İran'daki patlamalarda Mossad parmağı! Üst düzey yetkilinin mesajı bir hayli manidar

  İran'ın Kirman eyaletinde, ABD tarafından 2020 yılında öldürülen İranlı General Kasım Süleymani'nin mezarı yakınlarında peş peşe bombalı saldırılar meydana geldi. Saldırılarda en az 103 kişi hayatını kaybederken 211 kişi de yaralandı. Saldırılar sonrası ise gözler İsrail istihbarat servisi Mossad'a çevrildi. Mossad Şefi David Barnea, gün içinde yaptığı çarpıcı açıklamada, ''Mossad, tıpkı 50 yıl önce olduğu gibi 7 Ekim'de Gazze koridorunu işgal eden katillerle hesaplaşmak zorunda.'' ifadelerini kullandı.

 • İran'da Süleymani'nin mezarı yakınında patlamalar: 103 ölü
  03 Oca İran'da Süleymani'nin mezarı yakınında patlamalar: 103 ölü

  İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin 4. ölüm yıl dönümünde Kirman kentindeki mezarı yakınında düzenlenen tören sırasında meydana gelen art arda iki patlamada can kaybı 103'e yükseldi. Patlamaların 'terör saldırısı' olduğu açıklandı.

 • İran'da Süleymani'nin mezarı yakınlarında meydana gelen patlamalarda ölü sayısı 73'e yükseldi
  03 Oca İran'da Süleymani'nin mezarı yakınlarında meydana gelen patlamalarda ölü sayısı 73'e yükseldi

  İran'ın Kirman eyaletinde Kasım Süleymani'nin mezarı yakınlarında meydana gelen patlamalarda hayatını kaybedenlerin sayısı 73'e, yaralıların sayısı da 170'e yükseldi. Patlamaların terör saldırısı olduğu açıklandı ve bölge boşaltıldı.

 • İran'da Kasım Süleymani'nin ölüm yıl dönümünde patlama: 20 ölü, 20 yaralı
  03 Oca İran'da Kasım Süleymani'nin ölüm yıl dönümünde patlama: 20 ölü, 20 yaralı

  İran'ın Kirman kentinde, Kasım Süleymani'nin ölüm yıl dönümünde mezarı yakınında düzenlenen törende patlama meydana geldi. Patlamada 20 kişi hayatını kaybederken, en az 20 kişi de yaralandı. Patlamanın nedeni henüz bilinmiyor ve olayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • İran'da Süleymani'nin mezarı yakınlarında patlama: En az 25 ölü
  03 Oca İran'da Süleymani'nin mezarı yakınlarında patlama: En az 25 ölü

  İran'ın Kirman eyaletinde Kasım Süleymani'nin mezarı yakınlarında meydana gelen iki patlamada en az 25 kişinin hayatını kaybettiği, 40 kişinin yaralandığı bildirildi. Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Süleymani'nin öldürülmesinin 4. yılı münasebetiyle anma törenleri düzenlenirken, kabristana giden yol üzerinde gerçekleşen patlamalar büyük bir trajediye yol açtı.

 • İran'da Kasım Süleymani'nin mezarı yakınında 2 patlama: 103 kişi hayatını kaybetti
  03 Oca İran'da Kasım Süleymani'nin mezarı yakınında 2 patlama: 103 kişi hayatını kaybetti

  İran Devlet Televizyonu, General Kasım Süleymani'nin mezarı yakınında arka arkaya patlamalar meydana geldiğini duyurdu. Patlamalarda en az 103 kişi hayatını kaybetti, 211 kişi yaralandı. İran'ın Tasnim ajansı patlamaların bölgeye bırakılan 2 çantanın uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu meydana geldiğini yazarken, Kerman Belediye Başkanı Said Şerbaf patlamaların 10 dakika arayla gerçekleştiğini aktardı.

 • Hamas yöneticisini öldüren İsrail'e Hizbullah'tan tepki: Karşılıksız kalmayacak
  02 Oca Hamas yöneticisini öldüren İsrail'e Hizbullah'tan tepki: Karşılıksız kalmayacak

  Hizbullah, İsrail'in Hamas'ın Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri'yi öldürmesinin karşılıksız kalmayacağını belirtti.

 • Haftanın tarihine bakış
  31 Ara Haftanın tarihine bakış

  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün doğumunun 100'üncü yıl dönümü kutlamaları 5 Ocak'ta "1981 Atatürk Yılı" ismiyle başladı.

 • Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki Süper Kupa finali Suudi Arabistan'da ertelendi
  30 Ara Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki Süper Kupa finali Suudi Arabistan'da ertelendi

  Suudi Arabistan basınında sınırlı bir şekilde yer alan haberlere göre, Galatasaray ve Fenerbahçe arasında oynanması beklenen Süper Kupa finali, futbol kulüplerinin önceden belirlenen kurallara uymaması nedeniyle ertelendi. Organizatörler, maçın düzenlenmesini dört gözle beklediklerini ancak uluslararası futbol kuralları ve düzenlemelerine göre sloganların ve sembollerin bulunmaması gerektiğini belirtti. İngilizce yayın yapan Saudi Gazette gazetesi ise maçın ertelenme sebebini, kulüplerin siyasi sembollerle sahaya çıkma niyetine izin verilmemesi olarak aktardı.

 • Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki Süper Kupa finali Suudi Arabistan'da ertelendi
  30 Ara Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki Süper Kupa finali Suudi Arabistan'da ertelendi

  Suudi Arabistan basınında sınırlı bir şekilde yer alan haberlere göre, Galatasaray ve Fenerbahçe arasında oynanması beklenen Süper Kupa finali, futbol kulüplerinin önceden belirlenen kurallara uymaması nedeniyle ertelendi. Organizatörler, maçın düzenlenmesini dört gözle beklediklerini ancak uluslararası futbol kuralları ve düzenlemelerine göre sloganların ve sembollerin bulunmaması gerektiğini belirtti. İngilizce yayın yapan Saudi Gazette gazetesi ise maçın ertelenme sebebini, kulüplerin siyasi sembollerle sahaya çıkma niyetine izin verilmemesi olarak aktardı.

 • Suriye'de 2023 yılı deprem, Araplarla PKK/YPG çatışması ve ABD üslerine saldırıların gölgesinde geçti
  30 Ara Suriye'de 2023 yılı deprem, Araplarla PKK/YPG çatışması ve ABD üslerine saldırıların gölgesinde geçti

  ETHEM EMRE ÖZCAN/BURAK KARACAOĞLU - Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler, baskı altındaki Arap aşiretlerinin terör örgütü PKK/YPG ile çatışmaları ve ABD üslerine yönelik artan saldırılar, Suriye'de bu yılın en dikkati çeken gelişmeler oldu.

 • İran'da İsrail saldırısında ölen komutan için cenaze töreni düzenlendi
  28 Ara İran'da İsrail saldırısında ölen komutan için cenaze töreni düzenlendi

  İran Devrim Muhafızları Ordusu üst düzey komutanlarından Razi Musevi için Tahran'da cenaze töreni düzenlendi. Törene siyasi ve askeri yetkililer ile vatandaşlar katıldı. Musevi'nin cenazesi Tahran'da defnedilecek.

 • İsrail'e yönelik bombalı İHA Golan Tepeleri'nde düştü
  28 Ara İsrail'e yönelik bombalı İHA Golan Tepeleri'nde düştü

  İsrail Ordu Radyosu, Suriye'den gelen bomba yüklü bir insansız hava aracının (İHA) Golan Tepeleri'nde düştüğünü duyurdu. İHA'nın düşmesi sonucu bir binada hasar meydana geldiği ancak yaralanan olmadığı belirtildi. İsrail'in, İran Devrim Muhafızları Ordusu komutanlarından Razi Musevi'nin öldürülmesine yanıt beklediği belirtilmişti.

 • İranlı komutan Suriye'de İsrail saldırısında öldürüldü
  25 Ara İranlı komutan Suriye'de İsrail saldırısında öldürüldü

  İran medyası, İranlı komutan Seyid Razi Musavi'nin Suriye'de İsrail'in düzenlediği bir saldırıda öldüğünü duyurdu. Musavi, İran Devrim Muhafızları'nda tecrübeli bir askeri danışman olarak görev yapıyordu. İsrail, yıllardır İran bağlantılı olduğunu söylediği Suriye'deki hedeflere yönelik saldırılar düzenliyor. Musavi'nin ölümüyle ilgili henüz İsrail'den bir açıklama gelmedi.

 • İran'dan Devrim Muhafızları'nın komutanını öldüren İsrail'e tehdit
  25 Ara İran'dan Devrim Muhafızları'nın komutanını öldüren İsrail'e tehdit

  İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, İsrail'in Suriye'ye düzenlediği hava saldırısında öldürülen İran Devrim Muhafızları Ordusu komutanı Seyyid Razi Musevi için yayınladığı taziye mesajında İsrail'i tehdit ederek, ''Siyonistler bu suçun bedelini mutlaka ödeyecek'' ifadelerini kullandı.

 • İsrail ordusu, İran Devrim Muhafızları Ordusu komutanını Suriye'de öldürdü
  25 Ara İsrail ordusu, İran Devrim Muhafızları Ordusu komutanını Suriye'de öldürdü

  İran Devrim Muhafızları Ordusunun Suriye'deki komutanlarından Razi Musevi, İsrail ordusunun Şam yakınlarına düzenlediği saldırıda öldürüldü. İran Devrim Muhafızları, saldırıyla ilgili yaptığı ilk açıklamada ''İsrail bedelini ödeyecek'' ifadelerini kullandı.

 • İran'dan kalkan hava aracıyla kimyasal tanker vuruldu
  24 Ara İran'dan kalkan hava aracıyla kimyasal tanker vuruldu

  ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Hint Okyanusu'nda seyreden bir kimyasal tankerin İran'dan kalkan hava aracıyla vurulduğunu açıkladı. Tankerde çıkan yangın söndürüldü ve can kaybı yaşanmadı. İran ise konuyla ilgili açıklama yapmadı.

 • İran, İsrail'den istihbarat almak için özel eğitimli kadınları kullanmaya başladı
  21 Ara İran, İsrail'den istihbarat almak için özel eğitimli kadınları kullanmaya başladı

  İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları sürerken İran medyasında dikkat çeken bir yazı yer aldı. Buna göre İran Devrim Muhafızları, İsrail ordusundaki kişilerden istihbarat alabilmek için genç ve güzel kadınları eğitiyor; bu kadınlar da çeşitli platformlardan İsrail askerleri ile yakınlaşıyor.

 • İran'da başörtüsü takmayan kadınlara yönelik yeni planlar ortaya çıktı
  21 Ara İran'da başörtüsü takmayan kadınlara yönelik yeni planlar ortaya çıktı

  İran hükümetinin başörtüsü takmayan kadınlara yönelik yeni planlarını gösteren gizli belgeler ortaya çıktı. Belgelere göre, kamusal alanlarda mobil mahkemeler kurulabilecek, kadın öğrenciler ve ünlüler yaptırımlara maruz kalabilecek. İran hükümeti ise planlar hakkında yorum yapmadı.

 • İran-Irak Savaşı'nda hayatını kaybeden 110 asker için cenaze töreni düzenlendi
  17 Ara İran-Irak Savaşı'nda hayatını kaybeden 110 asker için cenaze töreni düzenlendi

  İran-Irak Savaşı'nda ölen ve bu yıl içinde naaşları bulunan 110 İran askeri için Tahran'da cenaze töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı Hüseyin Selami ve diğer yetkililer katıldı. Cenazelerin bir kısmı Tahran'da, diğerleri ise diğer eyaletlerde yapılacak törenlerin ardından toprağa verilecek.

 • İran'da Su-22 Tipi Savaş Uçağı Düştü
  16 Ara İran'da Su-22 Tipi Savaş Uçağı Düştü

  İran'ın Fars eyaletinde Su-22 tipi savaş uçağı, Kazerun ilçesinde yer alan Perişan Gölü yakınlarında düştü. Pilotun fırlatma koltuğu sistemini kullanarak güvenli bir şekilde iniş yaptığı ve herhangi bir can kaybının yaşanmadığı belirtildi. Düşen uçağın Devrim Muhafızları Hava Kuvvetlerine ait olduğu bilgisi paylaşıldı.

Advertisement