Sorgunlu Kadınlardan İş-Kur Destekli Kurslara Yoğun İlgi - Son Dakika
Güncel

Sorgunlu Kadınlardan İş-Kur Destekli Kurslara Yoğun İlgi

Sorgunlu Kadınlardan İş-Kur Destekli Kurslara Yoğun İlgi

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde Halk Eğitim Merkezi bünyesinde İş-Kur destekli açılan 'Düz Dikiş Makine' kursuna ev kadınları yoğun ilgi gösteriyor.

30.01.2015 15:44  Güncelleme: 15:51
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Yozgat'ın Sorgun İlçesi'nde Halk Eğitim Merkezi bünyesinde İş-Kur destekli açılan 'Düz Dikiş Makine' kursuna ev kadınları yoğun ilgi gösteriyor.

Sorgun Halk Eğitim Merkezi'nde daha önce açılan çinicilik, arıcılık, mantar üretimi ve bakır işlemeciliğinin ardından, şimdi de ev kadınlarına yönelik 'Düz Dikiş Makine' kursu açıldı. Kursa katılan ev kadınları meslek öğrenirken, aile bütçelerine de katkıda bulunuyor. Sorgun Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Erol, ev kadınlarının  açılan bu kursa da yoğun ilgi gösterdiklerini, böylelikle kalifiye eleman sıkıntısının yaşanmayacağını belirtti. Erol, "Yozgat İş-Kur İl Müdürlüğü ile ortak açtığımız bu kursa merkezde 25 kursiyerimiz katılıyor. Bunun yanı sıra Çiğdemli ve Karakız Beldelerimizdeki kurslarımızla beraber toplam 75 kursiyerimiz bu kursa devam ediyor. Kurs sonunda alacakları belgeler sayesinde kursiyerlerimiz tekstil fabrikalarında çalışabilecekleri gibi, kendi işyerlerini açma imkanına da sahip olacaklar. Böylelikle tekstil fabrikaları kalifiye eleman sorunu yaşamamış olacak."

KURSTA DİKİLEN GÖMLEKLER FAKİR ÖĞRENCİLERE

Kursun düz dikiş makine kursu öğretmeni Arzu Gököz de,  kursta her türlü giyimle ilgili teknik bilgilerin öğretildiğini belirtti. Gököz, "Şu anda kursumuzda gömlek dikimi yapıyoruz. Kursumuzun sonunda bu gömlekleri fakir öğrencilere vermeyi planlıyoruz" dedi. - Yozgat

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sorgunlu Kadınlardan İş-Kur Destekli Kurslara Yoğun İlgi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement