Su Ürünleri İşletmelerinin Denetimleri - Son Dakika

Su Ürünleri İşletmelerinin Denetimleri

02.01.2012 13:45
Su Ürünleri İşletmelerinin Denetimleri, System.String[]

6111 sayılı Yasa ile Su Ürünleri İstihsal ve Üretiminde İhtiyaç duyulan su kiralamaları yetkisi Bakanlığımıza verilmiştir.

2011 Yılı içerisinde 55 adet, ve 23.11.2011 tarihinde 23 adet olmak üzere ilimizde faaliyet gösteren Su Ürünleri İşletmelerinin denetimi İl Müdür Yardımcısı Necmi ÇELİK, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdür Vekili Fahrettin YALÇIN ve Su Ürünleri Mühendisi Ekrem SAM tarafından gerçekleştirilmiştir. Gerçekleştirilen denetimlerde işletmelerin Bakanlığımızca uygun görülen koordinatlarda faaliyetlerine devam ettikleri görülmüştür. Yapılan denetimlerimizde su kiralamaları tamamlanan işletmelerin 55 adedinin hali hazırda aktif olduğu ve inşaat faaliyetlerine hız verdikleri gözlenmiştir.

Kanunun yürürlüğe girişinden itibaren su kiralama talebinde bulunan işletmelerin su kiralamaları Müdürlüğümüzce yapılmıştır. Böylece su ürünleri üretimi ilimizde önemli ivme kazanarak Su Ürünleri Sektörü hızlı bir büyüme trendine girmiştir.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzce kiralamaları gerçekleştirilen 66 işletmeden aktif olan 55 işletmenin ruhsatlandırılmış kurulu kapasitesi yıllık 22.000 ton'dur. Ülkemizin en önemli ilk 3 alabalık üretim merkezinden biri olan İlimiz, yeni kurulan 11 adet işletmenin faaliyete başlaması ile üretim kapasitesini yıllık 30.000 tona çıkartacaktır.

Su Ürünleri İşletmelerinin Denetimleri

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Su Ürünleri İşletmelerinin Denetimleri - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Korona tedavisi gören Muhittin Böcek'ten güzel haber! Bilinci açıldı, konuşulanlara cevap veriyor Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek Avrupa'da koronavirüs paniği büyüyor! Ölüm haberleri peş peşe geldi, Fransa'da ulusal karantina ilan edildi İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım