Suriye Ulusal Konseyi Yarın Başkanını Seçecek - Son Dakika

Suriye Ulusal Konseyi Yarın Başkanını Seçecek

14.02.2012 20:57
Suriye Ulusal Konseyi Yarın Başkanını Seçecek, System.String[]

Suriye'deki rejime muhalif başlıca kuruluş Suriye Ulusal Konseyi, yeni başkanını seçmek ya da Burhan Galyun'un görev süresini uzatmak üzere yarın Doha'da toplanacak.

Suriye'deki rejime muhalif başlıca kuruluş Suriye Ulusal Konseyi, yeni başkanını seçmek ya da Burhan Galyun'un görev süresini uzatmak üzere yarın Doha'da toplanacak.

Suriye Ulusal Konseyi sözcüsü ve yürütme kurulu üyesi Besma Kodmani Doha'dan telefonla yaptığı açıklamada, başkanlarını seçmek üzere yarın Doha'da toplanacaklarını belirterek, "Çok sayıda aday var ve bağımsız, dış müdahale olmadan bir karar almak istiyoruz. Bunu bir çalışma grubu temelinde yapmayı ve öyle ya da böyle bir mezhep etiketi olmamasını amaçlıyoruz" diye konuştu.

Kodmani, Suriye Ulusal Konseyi'nin çalışma kurallarına göre, üç ayda bir başkanlık seçimi yapılacağını söyleyerek, bunun rotasyona göre yapılması gerektiğini, ama istisnalar olabileceğini kaydetti.

Suriye Ulusal Konseyi'nin geçen ekim ayında İstanbul'da kurulmasından bu yana başkanlığını üstlenen ve 30 yılı aşkın süredir Fransa'da sürgünde bulunan ulusal solcu öğretim görevlisi Burhan Galyun'un başkanlığa yeniden seçilmesi kuvvetli bir olasılık olarak görülürken, favori üçlü arasında yine uzun süredir sürgünde bulunan Amerikan Ford Vakfından liberal görüşlü Besma Kodmani ve tarihi muhalif Hristiyan ve eski komünist George Sabra bulunuyor. - PARİS

Suriye Ulusal Konseyi Yarın Başkanını Seçecek

- Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Suriye Ulusal Konseyi Yarın Başkanını Seçecek - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

CHP, HDP ve Gelecek Partisi, skandal bir karikatürle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a saldıran Charlie Hebdo'ya tepki gösterdi Tümer Metin'in sert eleştirileri sonrası Beşiktaş'tan çarpıcı paylaşım: Sergen Yalçın'ın yanındayız İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi İstanbul'daki vaka sayıları ne durumda? İşte en çok artış olan 8 ilçe Medipol Başakşehir, Şampiyonlar Ligi'ndeki ikinci maçında PSG'ye boyun eğdi Camiye giren çocukların namaz kılan imamın sırtına çıkıp oyun oynaması yürekleri ısıttı Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti