TİGEM'in 17 işletmesinden 50 bin fidan desteği - Son Dakika

TİGEM'in 17 işletmesinden 50 bin fidan desteği

11.11.2019 16:42
TİGEM'in 17 işletmesinden 50 bin fidan desteği, System.String[]

Tarım İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece, "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" kampanyası kapsamında 17 işletmede 50 bin 600 fidanın toprakla buluşturulduğunu söyledi.

Tarım İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece, "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" kampanyası kapsamında 17 işletmede 50 bin 600 fidanın toprakla buluşturulduğunu söyledi.

Kırşehir'in Boztepe ilçesindeki Malya Tarım İşletme Müdürlüğünün Yenidoğanlı köyünde düzenlediği fidan dikim töreninde konuşma yapan Işıkgece, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde, Tarım ve Orman Bakanlığının koordinasyonunda 81 ildeki 2023 noktada el ele 11 milyon fidanın toprakla buluşturulduğunu ifade etti.

Bundan sonra her 11 Kasım'ın "Milli Ağaçlandırma Günü" olarak kutlanacağını belirten Işıkgece, ülkenin her bir tarafında geleceğe nefes olabilmek için bir araya gelineceğini vurguladı.

Bu yıl dünya rekoru hedeflenerek, 10 bin futbol sahası büyüklüğünde fidan dikimi gerçekleştirileceğini aktaran Işıkgece, "TİGEM ailesi olarak 17 işletmemizde toplam 50 bin 600 farklı türde fidan dikerek destek veriyor, 'Biz de varız' diyoruz." şeklinde konuştu.

Işıkgece, TİGEM'in tarih boyunca kurulduğu her yerde öncelikli ekolojik dengeye önem verdiğini söyleyerek, "Ağaçlandırma çalışmaları kapsamında 2 milyon 300 bin ağaç varlığına ulaşılmıştır. Her yıl bu sayıyı düzenli olarak artırıyoruz." ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından hazırlanan 3 bin fidan, Yenidoğanlı köyünde toprakla buluşturuldu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel TİGEM'in 17 işletmesinden 50 bin fidan desteği - Son Dakika


Son Dakika

ABD'de sahte akreditasyon kartı taşıyan şüpheli, dolu silahıyla Kongre binasının etrafında yakalandı Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu? Ettiği küfür başına dert oldu Bunu da gördük! Çin'de dondurmalardan alınan numunelerde koronavirüs tespit edildi En zenginler listesindeydi! Rothschild ailesinin tek varisi kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı ücret belli oldu! 3,5 yıllık transferin maliyeti dudak uçuklattı Aşkları tam gaz devam ediyor! Acun Ilıcalı ve Ayça Çağla Altunkaya'dan yeni poz Elindeki tabanca ateş aldı, mermi çenesinden girip alnından çıksa da sedyeye yürüyerek gitti İmaj değiştiren Pınar Altuğ, adeta 10 yaş gençleşti