TOKİ'den Kayseri'ye Mobilya Merkezi - Son Dakika

TOKİ'den Kayseri'ye Mobilya Merkezi

06.08.2013 11:48
TOKİ'den Kayseri'ye Mobilya Merkezi, System.String[]

TOKİ, Kayseri'de, mobilya üretiminin ve satışının modern tesislerde yapılması ile rekabet gücünün arttırılması için iki ayrı projeyi uygulamaya koydu.

İnşaatı devam eden Mobilyakent projesi ile mobilyacılar modern şartlarda üretim imkanına kavuşacak. Türk Mobilya Merkezi projesi ile de üretilen mobilyaların pazarlanacağı mağazalar inşa edilecek. Türk Mobilya Merkezi'nde kurulacak trijenerasyon sistemi ile doğalgazdan üretilen elektrik işyerlerinde kullanılabilecek. Atık suların da geri dönüşümü sağlanarak yeniden kullanımına imkan verilecek.

Kayseri'de mobilya üretimi yapan esnafın daha modern şartlarda üretim yapabilecekleri tesislere kavuşması için Kayseri Mobilyakent projesinin inşaat çalışmalarını sürdürdüğü belirtilen TOKİ'nin, şimdi de Kayseri'de üretilen mobilyaların satışının yapılması için 'Türk Mobilya Merkezi' projesini faaliyete geçirilmesinin amaçlandığı belirtildi. TOKİ, Türk mobilyacıların rekabet gücünü arttırabilir projenin ihalesini, 16 Eylül'de İdarenin Ankara Bilkent'teki merkezinde yapmayı planlıyor.

TOKİ'den Kayseri'ye Mobilya Merkezi
TOKİ'den Kayseri'ye Mobilya Merkezi

Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi TOKİ'den Kayseri'ye Mobilya Merkezi - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Rıdvan Dilmen, sosyal medyadan yaptığı açıklamayla futbol yorumculuğunu bıraktı 11 şehidimiz için mesaj yayınlayan Demirtaş'ın, "Şehit" yerine "Yaşamını yitiren askerler" demesi büyük tepki çekti Süper Lig'de şampiyonluk oranları değişti! Fenerbahçe'yle Beşiktaş favori konumuna geldi Kaymakamın tepki çeken görüntüsü sonrası Zonguldak Valiliği'nden açıklama geldi Sosyal medyada şehitlerimize hakaret eden genç kız gözaltına alındı Vatandaşın kafasındaki soru işaretleri kalkacak! Faizsiz ev ve araç edindirme şirketleriyle ilgili yasa çıktı Temizleme çubuğunu kulağında unuttuğu için zarı patlayan Tuğba Altıntop, bugün ameliyat olacak Trabzon'da akılalmaz olay! Temaslılarını gizlediler, gerçek boş pide kutularıyla ortaya çıktı