Topladıkları Koli Koli Oyuncaklarla Köydeki Öğrencilerin Yüzünü Güldürdüler - Son Dakika

Topladıkları Koli Koli Oyuncaklarla Köydeki Öğrencilerin Yüzünü Güldürdüler

17.11.2018 12:38

Topladıkları koli koli oyuncaklarla köydeki öğrencilerin yüzünü güldürdülerYOZGAT - Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Yozgat Sakarya İlkokulu öğrencileri tarafından toplanan oyuncaklar köy okulundaki öğrencilerin yüzünü güldürdü.

Topladıkları koli koli oyuncaklarla köydeki öğrencilerin yüzünü güldürdüler

YOZGAT - Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Yozgat Sakarya İlkokulu öğrencileri tarafından toplanan oyuncaklar köy okulundaki öğrencilerin yüzünü güldürdü.

Yozgat Sakarya İlkokulu öğrencilerine paylaşma duygusu kazandırmak amacıyla 4-F Sınıf Öğretmeni Berrin Duran öncülüğünde başlatılan oyuncak projesine, öğrencilerden büyük destek geldi. Minik öğrenciler paketleyip koliledikleri 181 oyuncağı Çadırardıç ve Sarıfatma köylerinde bulunan öğrenci arkadaşlarına gönderdi. Sınıf Öğretmeni Berrin Duran, Çadırardıç ve Sarıfatma İlköğretim Okulu'ndaki öğrencileri ziyaret ederek beraberinde getirdikleri oyuncakları köy okulu öğrencilerine dağıttı. Hediyeleri alan çocukların mutlulukları ise gözlerinden okundu.

Köy okullarında eğitim gören öğrencilerden Bekir Olgun, "Yozgat'tan bize oyuncak gönderen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çok mutlu oldum. Eve gidince oyuncaklarımla oynayacağım" dedi. Atiye Sultan Saldıran isimli öğrenci ise memnuniyetini dile getirerek "Yozgat'tan abilerimiz bize oyuncak gönderdi. Hiç bu kadar güzel oyuncağımız olmamıştı. Çok güzel oyuncaklar çok mutlu oldum, onlara teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

Projeye öncülük eden 4-F Sınıf Öğretmeni Berrin Duran ise "Biz Sakarya İlkokulu'nda sınıfımız olarak bir toplum hizmet projesi başlattık. Çocuklara yardımlaşma, dayanışma, işbirliği, paylaşarak mutlu olma duygularını kazandırmak adına bu kampanyayı yaptık. Kampanyaya katılım büyük oldu. Edindiğimiz oyuncakları köy okullarına gelip öğrencileri ziyaret ederek onlara dağıttık. Çok mutluyuz. Çocukların sevincini görmek bizi daha da mutlu etti" dedi.

Öğrencilerle birlikte edindikleri oyuncakları paketleyip köy okulundaki öğrencilere dağıttıklarını anlatan Duran, "Sosyal Bilgiler dersinde konumuz empatiydi. Dersimizde değişik duyguların empatisini yaparken oyuncaksız çocukların duyguları nasıl olur diye konuştuğumuzda bu fikir ortaya çıktı. Başka çocuklarda oyuncaklarla mutlu olsun istedik. Çünkü oyuncak çocuk için çok kıymetli. Bu fikir böyle doğdu. Oyuncakları paketleyip köy okulumuza getirdik. Köydeki öğrencilerimiz de çok mutlu oldular, sevindiler. O kadar yoğunlaştılar ki oyuncaklarına mutlu oldular. Sevindikleri gözlerinden okunuyordu, davranışlarından belliydi. Onlar mutlu olunca biz de çok sevindik" ifadelerine yer verdi.

Topladıkları Koli Koli Oyuncaklarla Köydeki Öğrencilerin Yüzünü Güldürdüler
Topladıkları Koli Koli Oyuncaklarla Köydeki Öğrencilerin Yüzünü Güldürdüler
Topladıkları Koli Koli Oyuncaklarla Köydeki Öğrencilerin Yüzünü Güldürdüler
Topladıkları Koli Koli Oyuncaklarla Köydeki Öğrencilerin Yüzünü Güldürdüler

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Topladıkları Koli Koli Oyuncaklarla Köydeki Öğrencilerin Yüzünü Güldürdüler - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Evinin penceresinden beton zemine düşen yaşlı adam, feci şekilde can verdi 19:21 Evinin penceresinden beton zemine düşen yaşlı adam, feci şekilde can verdi Son Dakika: Artan vakalar yüz yüze eğitimi etkileyecek mi? Erdoğan'dan merak edilen soruya yanıt 19:16 Son Dakika: Artan vakalar yüz yüze eğitimi etkileyecek mi? Erdoğan'dan merak edilen soruya yanıt CHP'den elektrik, su, doğalgaz ve internet faturalarıyla ilgili KDV adımı! Yüzde 1'e düşürülmesini istiyorlar 18:57 CHP'den elektrik, su, doğalgaz ve internet faturalarıyla ilgili KDV adımı! Yüzde 1'e düşürülmesini istiyorlar
Motosiklet tutkunu Nazlı'dan acı haber! 70 günlük yaşam mücadelesini kaybetti 18:37 Motosiklet tutkunu Nazlı'dan acı haber! 70 günlük yaşam mücadelesini kaybetti Eski futbolcu Sezer Öztürk'ün karıştığı cinayet ile ilgili savcılık ifadeleri ortaya çıktı 17:52 Eski futbolcu Sezer Öztürk'ün karıştığı cinayet ile ilgili savcılık ifadeleri ortaya çıktı Levent Yüksel kendisinden 17 yaş küçük eşi Özlem Öztürk ile aşk pozlarını paylaştı 17:40 Levent Yüksel kendisinden 17 yaş küçük eşi Özlem Öztürk ile aşk pozlarını paylaştı
Pınar Gültekin'i diri diri yakan Cemal Metin Avcı: Camı kapatabilir miyiz? Dışarıdan bana katil diye bağırıyorlar 17:29 Pınar Gültekin'i diri diri yakan Cemal Metin Avcı: Camı kapatabilir miyiz? Dışarıdan bana katil diye bağırıyorlar Son Dakika! Bakan Akar'dan Rusya'ya İdlib yanıtı: Anlaşmaya uyuyoruz, artan hava taarruzları mutabakata uygun değil 16:37 Son Dakika! Bakan Akar'dan Rusya'ya İdlib yanıtı: Anlaşmaya uyuyoruz, artan hava taarruzları mutabakata uygun değil
Advertisement