Son Dakika Haberleri: Türkiye'nin En Uzun Tünelinin İsmi "Ordu Nefise Akçelik Tüneli" Oldu

Türkiye'nin En Uzun Tünelinin İsmi "Ordu Nefise Akçelik Tüneli" Oldu

12 yıl önce

Ordu'da 3 Bin 800 Metrelik Uzunluğu ile Türkiye'nin En Uzun Kara Tüneli Olan Nefise Akçelik Tüneli'nin İsimli "Ordu Nefise Akçelik Tüneli" Olarak Tescil Edildi.

Türkiye'nin En Uzun Tünelinin İsmi
Ordu'da 3 bin 800 metrelik uzunluğu ile Türkiye'nin en uzun kara tüneli olan Nefise Akçelik Tüneli'nin isimli "Ordu Nefise Akçelik Tüneli" olarak tescil edildi.

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü, daha önce 42 kilometrelik yolu 15 kilometreye düşüren Bolaman-Perşembe otoyolu üzerindeki tünellere verilecek isimler konusunda 26 Mart 2007 tarihinde toplandı. Güzergah üzerinde bulunan ve toplam uzunlukları 810 metre olan Kozbükü, Tekkebak, Kadıoğlu ve Asarkayası tünellerinin ismi tescil edilirken, yaklaşık 4 kilometrelik uzunluğu ile Türkiye'nin en uzun kara tüneli olarak bilinen Nefise Akçelik Tüneli'nin ismi "Ordu Nefise Akçelik Tüneli" olarak belirlendi. Karar, Komisyon Başkanı ve Karayolları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Peker ile Komisyon üyeleri Bakım Dairesi Başkanı Ahmet Bulut, Köprüler Dairesi Başkanı Emin Ener, Otoyolları Dairesi Başkanı A. Hulki Tuncer ve Yapım Dairesi Başkanı Uğur K. Adiloğlu tarafından imzalandı. Aynı karar, 2 8 Mart 2007 tarihinde Karayolları Genel Müdürü M. Cahit Turhan tarafından da onaylandı.

(MAK-SA-CC-Y)AK Parti'nin İstanbul Anketinden Kadir Topbaş'ın İsmi Çıktı Gelin Adayı Hanife, Akaryakıt İstasyonunda Pompa Görevlisi Oldu

Trump, FETÖ Elebaşı Gülen'in İadesi Tartışmalarına Noktayı Koydu: Gündemimizde Yok