Ukrayna'nın Doğusundaki Çatışmalar - Son Dakika

Ukrayna'nın Doğusundaki Çatışmalar

04.06.2015 19:08
Ukrayna'nın Doğusundaki Çatışmalar, System.String[]

Ukrayna'nın doğusundaki Mariinka kasabasında ayrılıkçılarla ordu birlikleri arasında çıkan çatışmalarda 5 Ukrayna askeri ile 80 ayrılıkçının öldüğü bildirildi.

Ukrayna'nın doğusundaki Mariinka kasabasında ayrılıkçılarla ordu birlikleri arasında çıkan çatışmalarda 5 Ukrayna askeri ile 80 ayrılıkçının öldüğü bildirildi.

Devlet Başkanlığı İdaresi'nin Terörle Mücadele Operasyonu meselelerinden sorumlu sözcüsü Andrey Lisenko, yaptığı açıklamada, ayrılıkçıların dün Donetsk'in Mariinka kasabası yakınında konuşlanan Ukrayna ordusuna geniş kapsamlı saldırı düzenlediğini, hükümet güçlerinin bu saldırılara karşılık vererek, ayrılıkçıları püskürttüğünü belirtti.

Taraflar arasında çıkan çatışmalarda 80 ayrılıkçının öldüğünü, 100'den fazla ayrılıkçının ise yaralandığını kaydeden Lisenko, ayrıca ayrılıkçılara ait 10'dan fazla askerin aracın da imha edildiğini vurguladı.

Lisenko, taraflar arasındaki çatışmaların yaşandığı bölgede hala ayrılıkçılara ait çok sayıda cesedin bulunduğunu dile getirdi.

Ayrılıkçılar ile çıkan çatışmalarda son 24 saatte 5 Ukrayna askerinin yaşamını yitirdiğini aktaran Lisenko, ayrıca 38 askerin de yaralandığını, kayıpların ağırlıklı olarak Mariinka ve Krasnogorovka kasabaları yakınlarındaki çatışmalarda verildiğini söyledi.

Ayrılıkçıların Mariinka kasabasının yanı sıra Luhanskoe, Sahanka ve Mariupol yakınlarındaki Şirokino kasabalarına da ağır silahları kullanarak saldırı düzenlediğini hatırlatan Lisenko, Ukrayna ordusunun konuşlandığı bölgeleri kontrol etmeye devam ettiğini vurguladı.

Donetsk yakınlarındaki Mariinka kasabasında dün ayrılıkçılar ile ordu birlikleri arasında yoğun çatışmalar yaşanırken, Ukrayna makamları, Rusya'nın desteklediği ayrılıkçıların hükümetin kontrolündeki bölgelere saldırı başlattığını öne sürmüştü.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ukrayna'nın Doğusundaki Çatışmalar - Son Dakika


Son Dakika

Cenk Tosun'dan transfer açıklaması: Everton'dan ayrılmayı düşünmüyorum Birleşik Arap Emirlikleri'nde 144 katlı gökdelen patlayıcılarla yıkıldı Aydın semalarında esrarengiz cisim! İki gündür mahalleli korku içinde Koronaya rağmen Şehabettin dedeyi onlarca kişi son yolculuğuna uğurladı Dünyanın en zengin 10 kişisinden 7'si teknoloji işi yapıyor Şeyma Subaşı ile ayrılan Guido Senia, eski sevgilisine geri döndü ABD'de başkan seçilen Joe Biden Beyaz Saray'a "first kedi" getirecek FETÖ'nün sözde imamının evindeki taburenin altından 40 bin dolar çıktı