Ünlü Showgırl "Canlı Yayınlı Eğitimle" Spiker Oluyor - Son Dakika

Ünlü Showgırl "Canlı Yayınlı Eğitimle" Spiker Oluyor

Türkiye'nin "Kendine Has" Haber Spikerlerini Geliştiren İlginç Yöntem.

Ünlü Showgırl

Yakında ekranlarda "sıradışı" spikerler görürseniz şaşırmayın.

Amerika başta olmak üzere medya alanında "yenilik" arayan tüm ülkelerde uygulanan spiker eğitim yöntemi Türkiye'ye geldi. Spikerlik eğitimi veren Hakan Öztürk, yepyeni bir uygulamaya imza atarak öğrencilerine televizyonların haber merkezlerinde canlı yayınla spikerlik dersi yöntemini geliştirdi.

Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilecek bu yöntemin ilk öğrencilerinden biri de yaptığı sıradışı stand-up gösterileriyle adından söz ettiren Didem SK.

"Türkiye'nin ilk kadın stand-up yıldızı" apoletinin yanına "Türkiye'nin en sıradışı haber spikeri" olma özelliğini de eklemek isteyen Didem SK, Hakan Öztürk'ün yöntemini çok beğendiğini söyledi

CANLI YAYINDA KURS GÖRÜYORLAR

Spiker adaylarının daha iyi yetişmesi için bir televizyon işbirliği ile Hakan Öztürk, bundan böyle spiker adaylarını, eğitim merkezindeki modern stüdyolu uygulamanın yanı sıra bir televizyon kanalında da eğitecek.

Yani spiker adayları canlı yayında kurs görecek. Gördükleri eğitimi isteyen herkes izleyebilecek. Hakan Öztürk, kursiyerlerin pratik ihtiyacını karşılamak üzere Amerika'daki sunucular üzerinden canlı yayın yapabilen Bir Radyo ve Bir TV stüdyosu kurdu.

Bu sistemde tüm kursiyerler kendi haberlerini yapmayı öğrenecekler, uzmanlar kontrolünde kameramanlarla röportajlara çıkacaklar, belirlenecek kişilerle gerçek röportajlar yapacaklar ve kendi haberlerini hazırlayacaklar. Kursiyerlerin her biri canlı yayın sunuyormuş gibi konuğunu belirleyecek, yapılması gereken tüm ön hazırlıklar studyo koşullarında televizyon kanalında hazırlanacak ve yayına girecekler..

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Hakkari Yüksekova'da bir araç uçuruma yuvarlandı: 6 ölü, 1 yaralı Muharrem İnce'den iddialı çıkış: 4-5 ayda birinci parti olacak bir hareket yaratılabilir Antalya'da çaya düşen kız çocuğu ve onu kurtarmaya çalışan babası boğularak can verdi Evrim Keklik'ten "Survivor All Star'a katılır mısın?" sorusuna tek kelimelik yanıt Eşini başka bir erkekle yakaladığı iddia edilen Ilicic, paylaştığı fotoğrafla çıkan haberleri yalanladı Türkiye'den ABD'nin Suriye'de terör örgütüyle petrol anlaşması yapmasına sert tepki: Asla kabul edilemez Kanser ve tümör hücrelerini yenen urmu dut pekmezinin kilosu altınla yarışıyor Yeğeniyle pozlarını paylaşan Hande Erçel, tişörtünün fiyatıyla herkesi şaşkına çevirdi Günün iddiası: Şeyma Subaşı'nın model arkadaşı, Türkiye'de güvenlik görevlilerin saldırısına uğradı Pes dedirten görüntü! Sahilden kovulan vatandaşlar, refüjde mangal yaptı Yagıtay'dan emsal karar: İşçi hakkında gizlice toplanan bilgiler haklı fesih nedeni sayılmaz Karısının kaçtığı adamı sokak ortasında gözünü kırpmadan öldürdü Veyis Ateş'in programında canlı yayında yine ses duyuldu Bakan Koca'nın dikkat çektiği kentte, bir günde 2 bin 913 kişiye korona cezası kesildi Mısır tezgahına el konulan seyyar satıcı üzerine benzin döküp kendini yaktı