Uxfinance 2013'te Buluşacak - Son Dakika

Uxfinance 2013'te Buluşacak

08.10.2012 15:49
Uxfinance 2013'te Buluşacak, System.String[]

UXservices tarafından düzenlenen UXfinance 2013, bankacılık ve finans sektöründen 200'ün üzerinde profesyoneli ağırlayacak.

25 Ocak 2013 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirilecek olan UXfinance 2013, bankacılık ve finans alanında kullanılabilirliğin artırılarak, daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaratılması amacıyla uluslararası uzmanları sektör profesyonelleriyle buluşturmaya hazırlanıyor. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık, ATM, çağrı merkezi, yeni şube yapılanmaları gibi dağıtım kanallarına yönelik yeni trendlerin ayrıntılı olarak inceleneceği etkinlikte, kullanıcı deneyimi tasarımı ve kullanılabilirlik alanında dünyanın önemli isimleri konuşmacı olarak yer alacak.

UXservices tarafından düzenlenen UXfinance 2013, bankacılık ve finans alanında kullanılabilirliğin artırılarak daha iyi bir kullanıcı deneyimi oluşturulması hedefiyle sektör profesyonellerini bir araya getirecek. Uluslararası alanda önemli isimlerin konuşmacı olarak yer alacağı ve 200'ün üzerinde sektör profesyonelini ağırlaması beklenen etkinlik, 25 Ocak 2013 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirilecek. UXfinance 2013'te kullanıcı deneyimi tasarımı ve kullanılabilirlik alanında dünyadaki yeni trendler ele alınırken, küresel çapta en iyi uygulamalar (best practices) incelenecek.

UXservices yöneticilerinden Emrah Yayıcı, "UXfinance 2013, genel çerçevesi ve ele alacağı konular anlamında Türkiye'de ilk kez düzenlenen bir etkinlik. Bankacılık ve finans sektörüne önemli katkıda bulunacağına inanıyoruz. Her biri dünyada tanınmış, daha önce bu alanda önemli dönüşüm projelerini hayata geçirmiş isimler UXfinance 2013'te konuşmacı olarak yer alacaklar," dedi.

Emrah Yayıcı, şu noktalara dikkat çekti: "Bankacılık sektöründe internet bankacılığı ve çağrı merkezi gibi eskiden 'alternatif' dağıtım kanalları şeklinde ifade edilen kanalların kullanım oranları, bugün şube kullanım oranlarını büyük ölçüde geçmiş durumda. Bu nedenle bankalarımız, bu kanalları artık 'alternatif' olarak adlandırmıyor. 3G kullanımı ve akıllı telefonların penetrasyonuyla, bu kanallara mobil bankacılık da eklendi. Bu durum bankalarımızın ajandasında kullanıcı deneyimi tasarımı ve kullanılabilirlik konularını liste başına getirmiş durumda. Dünyadaki en iyi uygulamaların tartışılacağı UXfinance etkinliği ile bu dönüşüme katkı sağlanması hedeflenmektedir."

UXfinance 2013 finans ve bankacılık sektöründe daha iyi bir kullanıcı deneyimi için yürüttükleri çalışmalarla dikkat çeken dünyanın en saygın isimlerini ağırlıyor

UXfinance 2013'ün açılış konuşmacısı Oversea Chinese Banking Corporation Limited (OCBC) Deneyim Tasarımı Bölüm Başkanı Bojan Blecic, kullanıcı dostu bankacılık deneyimi tasarımı konusundaki uzmanlığının yanı sıra müşteri odaklı organizasyonlar yaratılmasına yönelik yürüttüğü çalışmalarla dünyada alanında saygın isimler arasında yer alıyor.

Etkinlikte yer alacak bir diğer konuşmacı ise National Australia Bank'te (NAB) Müşteri Deneyimi Tasarımcısı olarak görev alan Harriet Wakelam. Finansal servislerde müşteri deneyiminin en doğru, kolay ve gerçekçi şekilde tasarlanmasına yönelik çalışmalar yürüten Harriet Wakelam, bu anlamda hayata geçirdiği yeniliklerle de tanınıyor.

User Experience Professionals Association (UXPA) Başkan Yardımcısı Carol Smith de etkinliğin konuşmacıları arasında yer alıyor. Finans ve sigortacılık sektörlerine yönelik danışmanlık hizmetlerinde deneyime sahip olan Carol Smith, tecrübelerini UXfinance 2013 katılımcılarıyla paylaşacak.

UXfinance hakkında ayrıntılı bilgiye ve kayıt formuna

http://www.uxservices.com/uxfinance.html adresinden ulaşılabiliyor.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Uxfinance 2013'te Buluşacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Konyaspor, geriye düştüğü maçta Kasımpaşa'yı 2-1 mağlup etti Hatayspor maçında hatalı gol yiyen Gökhan Akkan gözyaşlarını tutamadı Dünya Sağlık Örgütü: 2021'in başında Avrupa'da üçüncü dalgayı bekliyoruz Darnell Fisher, maçta Callum Paterson'ın cinsel organına iki kez elledi Husumetli iki aile arasında çıkan baltalı, kürekli kavgada iki kardeşten biri öldü, diğeri ağır yaralandı İl Kongresi'nde salondakileri sessiz bulan Erdoğan'dan sitem: Eskiden salonlar sürekli olarak alkışlarla inlerdi Sevgilisini rahatsız eden kişiyi tabancayla ayaklarından vurarak yaraladı 'Kim Milyoner Olmak İster' programına katılan yarışmacı ablasına yaptıklarıyla şaşırttı! Tuvalete kilitleyip, kelepçelemiş