Xabi Alonso'ya Hapis Talebi - Son Dakika

Xabi Alonso'ya Hapis Talebi

2 yıl önce

Eski İspanyol futbolcu Xabi Alonso hakkında vergi kaçırdığı iddiasıyla 5 yıl hapis ve 4 milyon avro para cezası talep edildi.

Xabi Alonso'ya Hapis Talebi, System.String[]

İspanya Mali Suçlar Savcılığı tarafından yapılan açıklamada, Xabi  Alonso'nun Real Madrid'de forma giydiği 2010-2012 yıllarında vergi kaçırarak  devleti 2 milyon avro dolandırdığı iddiasıyla hakkında suç duyurusunda  bulunulduğu ifade edildi.
Geçen sezon futbolu bırakan 36 yaşındaki Alonso, suçlu bulunduğu  takdirde 5 yıl hapis ve 4 milyon avro para cezasına çarptırılabilecek.
Real Madrid'in yanı sıra Liverpool ve Bayern Münih'te de forma giyen  eski futbolcunun finansal danışmanı Ivan Zaldua Azcuenaga ve Portekiz merkezli  danışmanlık şirketinin yöneticisi Ignasi Maestre Casanova hakkında da aynı  gerekçeyle suç duyurusunda bulunuldu.
Son dönemde İspanya'da Lionel Messi, Cristiano Ronaldo ve Jose  Mourinho hakkında da vergi kaçırma suçlamasıyla soruşturma açılmıştı. Arjantinli  futbolcu Messi'nin aldığı 21 aylık hapis cezası paraya çevrilmişti.

Kaynak: Skorer

Haber Yayın Tarihi: 21.03.2018 04:15 

YORUMLAR


Son Dakika

Benzin istasyonunda görevlilerle şakalaşan polis, ardından kafasına sıktı
İlkokul öğrencisi, valinin makam aracındaki bayrağı öptü Çocuğunun babasını aramaya geldi, gerçeklerle Esra Erol'da programında yüzleşti

Son Dakika Haberleri