Xp ve Vista'ya Tahammülü Kalmadı! - Son Dakika

Xp ve Vista'ya Tahammülü Kalmadı!

23.02.2017 00:15
Xp ve Vista'ya Tahammülü Kalmadı!, System.String[]

Eski Windows'lara desteğini kesen firmaların arasına şimdi de bu oyun devi eklendi!

Blizzard eski oyunlarını desteklemek konusunda çok olumlu bir itibara sahip. Örneğin geçen yıl Haziran ayında, klasik aksiyon rol yapma oyunu Diablo II'ye 16 yıl aradan sonra bir yama yayınlanmıştı.

Ancak nostaljiye bu derece değer veren bir şirket bile bir yere kadar bunu sürdürebilir. Blizzard yaptığı açıklamada Windows XP ve Windows Vista için desteği bir çok oyunu için sonlandıracağını açıkladı. Bu oyunların arasında Diablo III, Hearthstone, Heroes of the Storm, Starcraft II ve World of Warcraft var. Şirket bunun aşamalı bir süreç olacağını, ancak tamamlandığında, bu oyunların hiç birini eski işletim sistemlerinde çalışmayacağını açıkladı.

Şirketin bu hareketindeki sebeplerden biri, Mictosoft'un kendisinin desteği kestiği işletim sistemlerine Blizzard'ın destek vermesinin anlamsızlığı. Bir diğer sebep ise, yapılan araştırmada oyuncuların bir çoğunun Windows 7 ve üstü işletim sistemlerine geçtiğini gösteriyor.

Eğer bu yazıyı okuyorsanız büyük ihtimalle Blizzard'ın bu hareketinden etkilenmeyeceksiniz. Ancak eski işletim sistemlerine güvenen nadir oyuncular, ve bazı düşük bütçeli internet kafeler Windows 7 ve üstü sürümlere geçene kadar Blizzard oyunlarından mahrum kalacak.

Xp ve Vista'ya Tahammülü Kalmadı!

Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Xp ve Vista'ya Tahammülü Kalmadı! - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: İstanbul'da vaka sayısı Türkiye genelinin yüzde 40'ına ulaştı Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürdü, Ermeniler cepheyi bırakıp kaçtı! Önemli arazi ve tepeler işgalden kurtarıldı ABD Başkanı Trump canlı yayın tartışmasında duyurdu: Koronavirüs aşısı haftalar içinde elimizde olacak İmamoğlu, İstanbul için düzenlenen koronavirüs toplantısını Bakan Koca'nın paylaşımından öğrendi Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Putin de Türkiye'nin kararlılığını anladı! Karabağ sözleri dengeleri değiştirecek cinsten Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağa saldıran kadın kameralara yakalandı