Yaşlılar Haftası - Son Dakika

Yaşlılar Haftası

28.03.2011 12:34
Yaşlılar Haftası, System.String[]

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde (Esogü) Yaşlılar Haftası Dolayısıyla "Yaşlı ve Bakımı Hizmetleri" Konulu Panel Düzenlendi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde (ESOGÜ) Yaşlılar Haftası dolayısıyla "Yaşlı ve Bakımı Hizmetleri" konulu panel düzenlendi.

ESOGÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yaşlı Bakımı Programı ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından organize edilen panel, Eğitim Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Başkanlığını Yrd. Doç. Dr. Yasemin Kavlak'ın yaptığı panele Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nuray Kırdı, Akdeniz Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yaşlı Bakımı Programı Öğr. Gör. Mustafa Çoban ve Eskişehir Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Basri Canbaz konuşmacı olarak katıldı.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İrfan Değirmenci, yaşamın bir parçası olan yaşlılığın bebeklik dönemine benzediğini belirterek,

"Bu dönemde yaşlıların ihtiyaçları en iyi şekilde karşılanmalı. Geçen yıl eğitime başlayan Yaşlı Bakımı Programı'nda yetiştirilen öğrencilerle bu alandaki ihtiyacı karşılayacağız" dedi.

Yaşlı ve bakımı hizmetlerinin tarihsel süreci, çeşitli kurumlar tarafından gerçekleştirilen çalıştaylar ve mevcut personel olarak ülkenin konumu hakkında bilgi veren Prof. Dr. Kırdı, "Yüzde 7,2'lik yaşlı nüfus ile toplumumuz yaşlı toplumlara doğru ilerliyor. Bu nedenle de sağlıklı yaşlanma ve kaliteli bir yaşam için kurumlararası birlikteliğe ihtiyaç duyuluyor" diye konuştu.

Türkiye'deki evde bakım hizmetleri, söz konusu hizmetlerdeki belirsizlikleri ve endişelerini dile getiren Öğr. Gör. Mustafa Çoban'ın ardından sözü alan Canbaz da evde bakım hizmetlerinin işleyişi hakkında bilgi verdi.

Yaşlıların sağlık sorunlarını takip etmenin yanında yalnızlıklarını da gidermeye çalıştıklarını ifade eden Canbaz, "Devletin imkanları ve vatandaşın desteğiyle, yaşlıların kalan ömürlerini huzur içinde geçirmelerini sağlamaya çalışıyoruz" dedi.

Etkinliğe ESOGÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Sinan Erginel de katıldı.

- ESKİŞEHİR

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Yaşlılar Haftası - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Serie A'ya damga vuran olay! Elinde su şişesiyle rakibine çalım atıp, topu ağlara gönderdi 00:31 Serie A'ya damga vuran olay! Elinde su şişesiyle rakibine çalım atıp, topu ağlara gönderdi Koronavirüs risk haritası Bakan Koca'yı üzdü: Bugün renksiz bir gün 23:37 Koronavirüs risk haritası Bakan Koca'yı üzdü: Bugün renksiz bir gün İç çamaşırlarıyla objektif karşısına geçen Adriana Lima'nın pozları ortalığı salladı 22:59 İç çamaşırlarıyla objektif karşısına geçen Adriana Lima'nın pozları ortalığı salladı
Erdoğan-Putin görüşmesi öncesi Lavrov'dan Türkiye'ye İdlib eleştirisi: Biraz yavaş ilerliyor 22:11 Erdoğan-Putin görüşmesi öncesi Lavrov'dan Türkiye'ye İdlib eleştirisi: Biraz yavaş ilerliyor ABD'li oyuncu Bella Thorne, panseksüel olduğunu açıkladı 18:54 ABD'li oyuncu Bella Thorne, panseksüel olduğunu açıkladı Canlı canlı gömülen bebek olayının altından yasak aşk çıktı: Bebekten kurtulmak için annemle bu planı yaptık 16:18 Canlı canlı gömülen bebek olayının altından yasak aşk çıktı: Bebekten kurtulmak için annemle bu planı yaptık
Sınırları zorlayan Aynur Aydın, 15:48 Sınırları zorlayan Aynur Aydın, "Aşk" mesajlı iç çamaşırıyla poz verdi ABD'li televizyon kanalı Erdoğan'ın açıklamalarından rahatsız oldu: Bize rağmen meydan okuyor 14:47 ABD'li televizyon kanalı Erdoğan'ın açıklamalarından rahatsız oldu: Bize rağmen meydan okuyor
Advertisement