YAZICI: İYİDERE LOJİSTİK MERKEZ, OSB'YE TALEBİ ÇEŞİTLENDİRDİC - Son Dakika

YAZICI: İYİDERE LOJİSTİK MERKEZ, OSB'YE TALEBİ ÇEŞİTLENDİRDİC

12.06.2021 11:20

RİZE'de çeşitli ziyaretlerde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, "İyidere Lojistik Merkezi'nin yapımına başlanması ikinci etap organize sanayi bölgesine talebi Türkiye ölçeğinde yaygınlaştırılmış, çeşitlendirmiş durumda" dedi.

RİZE'de çeşitli ziyaretlerde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, "İyidere Lojistik Merkezi'nin yapımına başlanması ikinci etap organize sanayi bölgesine talebi Türkiye ölçeğinde yaygınlaştırılmış, çeşitlendirmiş durumda" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Rize'de Kalkandere Organize Sanayi Bölgesi'nde incelemelerde bulundu. Burada açıklama yapan Yazıcı, organize sanayi bölgesinin tam kapasite çalışmaya başlaması halinde bin 500 kişinin istihdam edileceğini söyledi. İkinci organize sanayi bölgesi için de çalışma yapıldığını belirten Yazıcı, "Talepler dikkate alınmak sureti ile ikinci etap çalışmaları devam ediyor. Arsanın temini kamulaştırılması konusunda ilerlemeler sağlanmış durumda. Talepler alınma aşamasına gelinmiş ve bu bölümde 21 sanayi parseli oluşturulacak. Rize'nin kalkınmada öncelikli yöreler çalışmasında üçüncü kümeye getirilmiş olması nedeniyle sanayi bölgesinin imkanların kazanılması bakımından aleyhe etkiliyor. Öyle bir duruma getirilmiş ki; Gaziantep, Mersin, Samsun ile aynı düzeyde. İlgili bakanlığa ileteceğiz ve arkadaşlar bunu değerlendirecek. Bir diğer konu burada faaliyet için ihtiyaç duyulan doğalgaz erişiminin sağlanması. Çünkü, çok yüksek maliyetle depolanmış yerden temin ediyorlar. İnşallah sisteme entegre olacak şekilde doğalgazın gelişimi sağlanması konusunda çalışma yapacağız. Üçüncü bir sorun ise buranın bir tünel ile Ovit ve lojistik ağ bağlantısının sağlanması" dedi.

Organize sanayi bölgesinin Rize'ye önemli imkanlar sağlayacağını kaydeden Yazıcı, "İyidere Lojistik Merkezi'nin yapımına başlanması ikinci etap organize sanayi bölgesine talebi Türkiye ölçeğinde yaygınlaştırılmış, çeşitlendirmiş durumda. Son derece sevindirici, arkadaşlarımız burayı ilgiyle dikkatlice takip ediyor" diye konuştu.

YORUMLAR
500
Başkan Büyükkılıç, Bakan Muş'a Sahabiye Projesi'ni anlattı Başkan Büyükkılıç, Bakan Muş'a Sahabiye Projesi'ni anlattı AK Parti Sözcüsü Çelik: 'Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, dirayetli liderliği ile demokrasimize yönelik her türlü yıkım siyasetini bertaraf... AK Parti Sözcüsü Çelik: 'Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, dirayetli liderliği ile demokrasimize yönelik her türlü yıkım siyasetini bertaraf... AK Parti'li Yazıcı'dan Kılıçdaroğlu'nun 'seçmen bilgileri açıklaması'na tepki Açıklaması AK Parti'li Yazıcı'dan Kılıçdaroğlu'nun 'seçmen bilgileri açıklaması'na tepki Açıklaması
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel YAZICI: İYİDERE LOJİSTİK MERKEZ, OSB'YE TALEBİ ÇEŞİTLENDİRDİC - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement