Yeşilçam'ın efsane isimlerinden Ziya Akelli hayatını kaybetti - Son Dakika

Yeşilçam'ın efsane isimlerinden Ziya Akelli hayatını kaybetti

12.11.2020 21:33

Birçok ünlü ismi sanat dünyasına kazandıran Yeşilçam'ın efsane oyuncularından olan 86 yaşındaki Ziya Akelli, dün akşam saatlerinde hayatı kaybetti. Akelli, bugün son yolculuğuna uğurlandı.

Sanat hayatına tiyatro sahnesinde başladıktan sonra sinemada oyunculuk kariyerine devam eden, girdiği organizatörlük ve menajerlik işinde zirveye kadar tırmanan, birçok ünlü ismi sanat dünyasına kazandıran Ziya Akelli, dün akşam saatlerinde vefat etti.

1934 doğumlu olan Ziya Akelli, son zamanlarda Müjdat Gezen'in kurduğu ve sanatçılara tahsis ettiği huzurevinde yaşamış, daha sonra da muzdarip olduğu parkinson hastalığı ilerleyince İzmir'deki kardeşi Hüseyin Akelli'nin evine yerleşmişti.

Yeşilçam'ın efsane isimlerinden Ziya Akelli hayatını kaybetti

Ziya Akelli'nin rol aldığı filmler;

Yalan-1982

Örgüt-1976

Yarınlar Bizim-1975

Aptal Şampiyon-1975

Cilalı İbo ve Kırk Haramiler-1964

Aramızdaki Düşman-1964

Yeşilçam'ın efsane isimlerinden Ziya Akelli hayatını kaybetti

Son Dakika Magazin Yeşilçam'ın efsane isimlerinden Ziya Akelli hayatını kaybetti - Son Dakika Magazin


YORUMLAR (3)

Son Dakika

Kenan Investments, Migros'taki yüzde 11,77'lik payını satıyor Abdurrahman Dilipak koronavirüs aşılamasının durdurulması için mahkemeye başvurdu Sokakta dilenirken görülen Delonte West rehabilitasyon merkezinde işe başladı İstanbul'dan memleketleri Bitlis'e dönüp fabrika açan tekstilci iki kardeş 300 kişiye istihdam sağladı Erkek arkadaşının kalp krizinden öldüğünü öğrendi, hastanede kalbine sıktı Yasak aşkından olan bebeğinin ölümüne sebep olan kadın, cesedi eşine vererek çöpe attırmış Van yüzlerce karganın istilası altında! Sebebi ise güvenlik Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor: Gündemde kısıtlamaların esnetilmesi ve aşılama uygulaması var