Yılın 7'nci Dolunayı 24'ünde - Son Dakika

Yılın 7'nci Dolunayı 24'ünde

22.07.2021 12:10
Yılın 7'nci Dolunayı 24'ünde, System.String[]

Dolunay 29.5 günde bir görülür ve Güneş ışığının parıltısını bize yansıtarak büyüleyici bir görsel şölen sunar. Bu yılın yedinci dolunayı Temmuz ayının son haftasına girerken gözlenecek.

Dolunay 29.5 günde bir görülür ve Güneş ışığının parıltısını bize yansıtarak büyüleyici bir görsel şölen sunar. Bu yılın yedinci dolunayı Temmuz ayının son haftasına girerken gözlenecek. Tarih 24 Temmuz 2021.

Yaz fırtınalarının habercisi bu dolunay 'Gök Gürültüsü Dolunayı' diye biliniyor.Yaz fırtınalarının habercisi bu dolunay 'Gök Gürültüsü Dolunayı' diye biliniyor.

KURTLAR ULUDUĞU İÇİN...

Güney Kutbu'nda her ne kadar göç sebebiyle eski Amerika kabilelerinden Avrupa'ya yayılmış isimler kullanılsa da yine bölgedeki iklimle alakalı isimler de kullanılmış bu Dolunay için; Eski Ay, Kurt Ayı- Kurtlar uluduğundan-  Buz Dolunayı, Kış Dolunayı.

Geleneksel olarak bu ay erkek geyiklerin her yıl düşüp yeniden büyüyen boynuzlarının değişim vaktine denk geliyor, böylece kadifemsi deriyle kaplı yeni boynuzlarının tekrar çıktığı bu ay içinde görülen Dolunay'ın bir diğer adı da Geyik Ay'ı.

Yılın 7'nci Dolunayı 24'ünde

Son Dakika Teknoloji Yılın 7'nci Dolunayı 24'ünde - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Arka Sokaklar'ın Zeliş'i Yüsra Geyik takipçilerini mest etti! Parlak bikinisiyle dans ederken çekilen fotoğrafını paylaştı 18:26 Arka Sokaklar'ın Zeliş'i Yüsra Geyik takipçilerini mest etti! Parlak bikinisiyle dans ederken çekilen fotoğrafını paylaştı Cumhurbaşkanı, güzel haberi Arhavi'de verdi! Sel mağdurlarının ödemeleri kısa sürede yapılacak 18:22 Cumhurbaşkanı, güzel haberi Arhavi'de verdi! Sel mağdurlarının ödemeleri kısa sürede yapılacak Son ankette sonuçlar dikkat çekti: Sadece 3 parti barajı geçebildi 17:53 Son ankette sonuçlar dikkat çekti: Sadece 3 parti barajı geçebildi
3+1 yıllık sözleşme yolda! Yılan hikayesine dönen Ghezzal transferinde kazanan Beşiktaş oldu 17:18 3+1 yıllık sözleşme yolda! Yılan hikayesine dönen Ghezzal transferinde kazanan Beşiktaş oldu Yüz binleri güldürdü, gidişi herkesi ağlattı! Usta tiyatrocu Turgay Yıldız, son yolculuğuna uğurlandı 17:11 Yüz binleri güldürdü, gidişi herkesi ağlattı! Usta tiyatrocu Turgay Yıldız, son yolculuğuna uğurlandı Hastanede kaos yaşandı! Koronavirüsten ölen hastanın yakınları sağlıkçılara ve polislere saldırdı 16:48 Hastanede kaos yaşandı! Koronavirüsten ölen hastanın yakınları sağlıkçılara ve polislere saldırdı
Selçuk Taşkın'ın cenaze törenine katılmayan Demet Akalın: 2 gündür Alişan'ın yanındayım, beni bu işlere sokmayın 16:06 Selçuk Taşkın'ın cenaze törenine katılmayan Demet Akalın: 2 gündür Alişan'ın yanındayım, beni bu işlere sokmayın Korkunç kazada kocasını kaybetti, 15:26 Korkunç kazada kocasını kaybetti, "Onu bırakıp hiçbir yere gitmem" feryatları yürek parçaladı
Advertisement