Üniversitemizin "Fındık" Alanında İhtisaslaşması Kabul Edildi... - Son Dakika

Üniversitemizin "Fındık" Alanında İhtisaslaşması Kabul Edildi...

12.11.2021 12:27
Üniversitemizin "Fındık" Alanında İhtisaslaşması Kabul Edildi...

Giresun Üniversitesi Fındık Alanında Bölgesel Kalkınma Odaklı İhtisaslaşma Programına kabul edildi.

Giresun Üniversitesi Fındık Alanında Bölgesel Kalkınma Odaklı İhtisaslaşma Programına kabul edildi.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nın (YÖK) Bölgesel Kalkınma Odaklı İhtisaslaşma Programına kabul gören üniversiteler, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıyla açıklandı.

Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can'ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve hem üniversitemiz hem de şehrimiz için oldukça önemli olan 'Bölgesel Kalkınma Odaklı İhtisaslaşma Programı'na" fındık alanında' YÖK tarafından kabul edildik.

YÖK bu programla üniversitelerin bölgesel kalkınmanın gerçekleştirilmesinde aktif rol oynamasını hedefliyor. Aynı zamanda programa kabul gören üniversiteler hedef ve stratejilerini bölgesel kalkınmaya odaklı şekilde belirliyorlar.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar yaptığı açıklamada bu yıl 7 üniversitenin daha ihtisaslaşma kapsamına alındığını açıkladı. Özvar, "Giresun Üniversitesi 'fındık', Iğdır Üniversitesi 'katma değeri yüksek tarımsal ürünler', Munzur Üniversitesi 'stratejik hammaddeler ve ileri teknoloji uygulamaları', Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi 'doğal ve kültürel miras turizmi', Batman Üniversitesi 'enerji', Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi 'hassas tarım ve yenilikçi işletme teknolojileri' ve Gümüşhane Üniversitesi 'madencilik' alanlarında bölgesel kalkınma üniversite olarak kabul edilmesi ve tabiri caizse etiket sahibi olmasına karar verilmiştir. " dedi.

YORUMLAR
500
Erbakan:  Altılı masa milletin umudu olmaktan son derece uzak Erbakan:  Altılı masa milletin umudu olmaktan son derece uzak Asırlardır kayalar üzerinde bal üretiyorlar Asırlardır kayalar üzerinde bal üretiyorlar KKTC Anadolu Üniversitesi'nde mezuniyet töreni düzenlendi KKTC Anadolu Üniversitesi'nde mezuniyet töreni düzenlendi
Kaynak: Habermetre

Son Dakika Toplum Üniversitemizin 'Fındık' Alanında İhtisaslaşması Kabul Edildi... - Son Dakika

Bu haber Habermetre tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Habermetre tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Habermetre kurumudur.

Advertisement