Son Dakika Haberleri: Zaman Aşımına Uğrayan Banka Hesapları

Zaman Aşımına Uğrayan Banka Hesapları

5 yıl önce

Vatandaşlar 15 Haziran 2013 tarihine kadar zaman aşımına uğramış hesaplarını kapatabilecek.

Zaman Aşımına Uğrayan Banka Hesapları, System.String[]
 Türkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) hizmete sunduğu www.zamanasimi.org/tbb internet sitesinde zaman aşımına uğrayan mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklar takip edilebiliyor. Vatandaşlar 15 Haziran 2013 tarihine kadar zaman aşımına uğramış hesaplarını kapatabilecek.

Türkiye'de faaliyet gösteren tüm mevduat bankaları ile kalkınma ve yatırım bankalarının üye olduğu Türkiye Bankalar Birliği, vatandaşların bankalarda unuttuğu hesapları için www.zamanasimi.org/tbb internet sitesini hizmete sundu. Türkiye Bankalar Birliği üyesi bankalarda zaman aşımına uğramış hesap bilgileri, internet sitesindeki arama motorunda görüntülenebiliyor.

5411 Sayılı Bankacılık Kanunu'nun 62. maddesine göre, bankalar nezdindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklar, on yıl içinde aranmaması halinde zamanaşımına tabi oluyor. www.zamanasimi.org/tbb internet sitesinde isim ve hesap bilgileri olan kişilerin, hesaplarını kapatabilmeleri için 15 Haziran 2013 tarihine kadar hesaplarının bulunduğu bankaların şubelerine geçerli kimlik kartı ile başvurmaları gerekiyor. Vatandaşların başvurmamaları halinde yasa gereği zaman aşımına uğramış olan mevduat, katılım fonu, emanet ve alacakları gelir kaydedilmek üzere Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na devrediliyor.

Zamanaşımına uğrayan mevduat, katılım fonu, emanet ve alacakların listesi, Şubat ayından itibaren Mayıs ayı sonuna kadar Türkiye Bankalar Birliği internet sitesinde ilan edilecek.


Düğünleri Kabusa Döndü! Davetlilerden Biri Damat Rolü Yaparak Gelin ile Birlikte Oldu Gezi Dönüşü Facia! Tur Otobüsü Yol Kenarındaki Ağaçlara Çarptı: 13 Ölü, 42 Yaralı
Hülya Avşar, Gupse Özay'a Açıkça Sordu: Barış Sana Niye Bakıyor?