Zeytin Ağacı Paylaşımıyla Mesaj Verdi - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
Zeytin Ağacı Paylaşımıyla Mesaj Verdi

Zeytin Ağacı Paylaşımıyla Mesaj Verdi

05.06.2017 11:20

KÜLTÜR ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay, muhalefetin ve zeytin üreticilerinin yoğun tepki gösterdiği komisyondan geçen zeytinlik alanlara yatırımın önünü açan 'Üretim Reform Paketi' yasa tasarısına tepki gösterdi.

KÜLTÜR ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay, muhalefetin ve zeytin üreticilerinin yoğun tepki gösterdiği komisyondan geçen zeytinlik alanlara yatırımın önünü açan 'Üretim Reform Paketi' yasa tasarısına tepki gösterdi. Günay, insan ömrü ile zeytin ağacının ömrünü kıyasladı.

Zeytinliklerin madencilik ve endüstriyel tesisler için yapılaşmaya açılmasına izin veren yasa tasarısının, TBMM'de komisyondan geçmesiyle başlayan tartışmaya Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay da katıldı. Günay, instagram hesabından bir ağaç fotoğrafı ile birlikte şu paylaşımı yaptı:

"Binaları yapan, biçimini veren insandır. Ağaçları yaratan, biçimleyen, yükselten, çoğaltan, yaşatan Yaradan. İnsana ancak yüz yıl ömür veren Yaradan, zeytin ağacına neden bin yıl ömür veriyor? Düşün, akıl sahipleri için bunda bir anlam olmalı. Bir ağaç kesmeye kalkarken, bunları aklından çıkarma!"

- İzmir

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Zeytin Ağacı Paylaşımıyla Mesaj Verdi - Son Dakika


Advertisement