Zonguldak'ta Tır'lar Demokrasi Nöbetine Başladı - Son Dakika

Zonguldak'ta Tır'lar Demokrasi Nöbetine Başladı

Zonguldak\'ta Tır\'lar Demokrasi Nöbetine Başladı
Son Güncelleme: 21.07.2016 03:13

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 10’larca TIR şehir merkezinde konvoy oluşturup korna çalarak darbe girişimini protesto etti.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 10'larca TIR şehir merkezinde konvoy oluşturup korna çalarak darbe girişimini protesto etti. Konvoyu düzenleyen Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civlek TIR'ları ile demokrasi nöbetine başladıklarını belirterek gerektiğinde tankların önünde duracaklarını söyledi.

Kdz. Ereğli ilçesinde 10'larca TIR ve kamyon Bağlık Polis Karakolu önünde toplanarak konvoy oluşturdu. Türk Bayrakları ile süslenen TIR ve kamyonlar ilçe merkezine girerek korna çalıp 15 Temmuz 2016 akşamı yaşanan darbe teşebbüsünü protesto etti. Konvoyun ardından ilçe merkezindeki Uzunkum Caddesi'ne TIR ve kamyonlarını park eden sürücüler, demokrasi nöbeti tutmaya başladı. Burada gazetecilere açıklama yapan Kdz. Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek, TIR ve kamyonları ile tankların önüne siper olmaya hazır olduklarını söyledi. Vatan sevgisi nedeniyle TIR ve kamyonlarla konvoy düzenlediklerini ifade eden Civelek "Biz burada TIR'larımız ile nöbet tutuyoruz. Gerekirse TIR'larımızla tankların önüne siper olur yine de bu vatanı kimseye yar etmeyiz. TIR'cı ve kamyoncu arkadaşlarımızla burada nöbetteyiz" dedi.

TIR ve kamyon sürücüleri gelecek ikinci bir talimata kadar nöbet tutmaya devam edeceklerini ifade etti. - ZONGULDAK

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Zonguldak'ta Tır'lar Demokrasi Nöbetine Başladı - Son Dakika


Advertisement