Son dakika Hasanbeyli haberleri, Hasanbeyli son dakika, son dakika Hasanbeyli

Son Dakika Hasanbeyli Haberleri

 • Yeniden Refah Partisi Osmaniye İl Başkanı görevden alındı
  22 Şub Yeniden Refah Partisi Osmaniye İl Başkanı görevden alındı

  Yeniden Refah Partisi Osmaniye İl Başkanı Adem Cingöz, belediye başkan aday listesini zamanında teslim etmediği gerekçesiyle görevden alındı. Partinin Osmaniye Merkez Belediye Başkanlığı, Belediye Meclis Üyeliği ve İl Genel Meclisi ile Cevdetiye Belediye Başkanlığı adaylık başvuruları da reddedildi.

 • Yeniden Refah Partisi'nin Osmaniye'deki adaylık başvuruları reddedildi
  22 Şub Yeniden Refah Partisi'nin Osmaniye'deki adaylık başvuruları reddedildi

  Yeniden Refah Partisi'nin Osmaniye'deki adaylık başvuruları, belgelerin geç verilmesi nedeniyle reddedildi. İl Başkanı görevden alındı.

 • Enerjisa Dağıtım Şirketleri, dijitalleşme odaklı projeler ve yatırımlarla müşteri odaklı çalışmalar gerçekleştirdi
  22 Şub Enerjisa Dağıtım Şirketleri, dijitalleşme odaklı projeler ve yatırımlarla müşteri odaklı çalışmalar gerçekleştirdi

  Enerjisa Dağıtım Şirketleri olan AYEDAŞ, Başkent EDAŞ ve Toroslar EDAŞ, geçen yıl Anadolu Yakası, Karabük ve Osmaniye'de müşteri ve çözüm odaklı yaklaşımlarıyla elektrik dağıtımını dijitalleşme odaklı projeler ve yatırımlar ile gerçekleştirdi. Şirketler, bakım, onarım ve yatırım hizmetlerini sürdürerek daha aydınlık bir gelecek için çalışmalarını insan, çözüm ve inovasyon odaklı olarak sürdürmeye devam ediyor.

 • AK Parti Sözcüsü Çelik, partisinin 'Osmaniye Aday Tanıtım Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
  09 Şub AK Parti Sözcüsü Çelik, partisinin "Osmaniye Aday Tanıtım Toplantısı"nda konuştu Açıklaması

  Osmaniye'de, AK Parti'nin 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde gösterdiği ilçe ve belde belediye başkan adayları tanıtıldı.

 • Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, Depremlerden Etkilenen Kentte Yapılan Çalışmaları Anlattı
  18 Oca Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, Depremlerden Etkilenen Kentte Yapılan Çalışmaları Anlattı

  Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, basın mensuplarıyla bir araya gelerek depremlerden etkilenen kentte yapılan çalışmaları anlattı. Vali Yılmaz, kent merkezinde ve ilçelerde yapımı devam eden konutlar hakkında bilgi verirken, devletin tüm imkanlarının seferber edildiğini vurguladı. Yılmaz, depremin altından kalkmak için devlet ve milletin birlikte mücadele ettiğini belirtti.

 • MHP, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri için 55 ilçe belediye başkan adayını açıkladı
  18 Oca MHP, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri için 55 ilçe belediye başkan adayını açıkladı

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için 55 ilçe belediye başkan adayı listesini açıkladı. Partinin yetkili kurullarının değerlendirmeleri ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin onayı sonucunda, Balıkesir'in Susurluk, Osmaniye'nin Bahçe, Hasanbeyli, Kadirli, Sumbas ve Toprakkale ilçelerinin de bulunduğu 55 ilçe belediye başkan adayı belirlendi.

 • Osmaniye'de depremzedeler için yapılan konutlarda sona gelindi
  22 Ara Osmaniye'de depremzedeler için yapılan konutlarda sona gelindi

  Osmaniye'de depremzedeler için yapılan konutlarda sona gelindi. Vali Erdinç Yılmaz, 211 bloktan 130 bloğun kaba inşaatının tamamlandığını belirtti. Kalan blokların inşaatları hızla devam ediyor.

 • Osmaniye'de deprem konutları inşaatı devam ediyor
  22 Ara Osmaniye'de deprem konutları inşaatı devam ediyor

  Osmaniye'de depremzedeler için TOKİ tarafından yapılan 3 bin 875 konuttan 130'unun kaba inşaatı tamamlandı. İnşaat çalışmaları hızla devam ediyor.

 • CHP 227 Belediye Başkan Adayını Açıkladı
  14 Ara CHP 227 Belediye Başkan Adayını Açıkladı

  CHP Parti Meclisi'nde (PM) 31 Mart seçimlerinde; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Mansur Yavaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Mustafa Bozbey, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Ahmet Akın, Bolu Belediye Başkanlığı'na Tanju Özcan, Bayburt Belediye Başkanlığı'na Kubilay Erel, Karaman Belediye Başkanlığı'na Recep Sertçelik ve Niğde Belediye Başkanlığı'na Mehmet Bilgin'in aday gösterilmesi kararı alındı. CHP PM, bugünkü toplantıda 227 adayı belirledi.

 • Hasanbeyli deprem konutlarında 98 daire yıl sonundan hak sahiplerine teslim edilecek
  14 Ara Hasanbeyli deprem konutlarında 98 daire yıl sonundan hak sahiplerine teslim edilecek

  Osmaniye'nin Hasanbeyli ilçesinde depremzedeler için yapılan kalıcı deprem konutlarının 7 blokta 98 dairenin yıl sonunda hak sahiplerine teslim edileceği açıklandı. Yapılan konutlar depreme karşı dayanıklı ve lüks dairelerden oluşmaktadır.

 • CHP'de 227 seçim çevresinde belediye başkan adayları belirlendi
  14 Ara CHP'de 227 seçim çevresinde belediye başkan adayları belirlendi

  CHP Parti Meclisi, 4'ü Büyükşehir olmak üzere 227 seçim çevresinde belediye başkan adaylarını belirledi. İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Ankara'da ise Mansur Yavaş yeniden aday oldu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, belediye başkan adaylarını açıklarken, Türkiye'nin yarısını sosyal belediyecilik anlayışıyla tanıştırdıklarını ve 31 Mart seçimlerinde insan odaklı politikalarla belediyelerin sayısını artıracaklarını belirtti.

 • Hasanbeyli'de deprem konutları inşaatı devam ediyor
  14 Ara Hasanbeyli'de deprem konutları inşaatı devam ediyor

  Osmaniye'nin Hasanbeyli ilçesinde yapılan 512 konutun inşa çalışmaları devam ediyor. Vali Erdinç Yılmaz, incelemelerde bulunarak yılsonunda 98 konutun hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi.

 • Hasanbeyli'de depremzedelere 512 konut yapılıyor
  14 Ara Hasanbeyli'de depremzedelere 512 konut yapılıyor

  Osmaniye'nin Hasanbeyli ilçesinde Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen afetzedeler için yapılan 512 konutun inşa çalışmaları devam ediyor. Aralık sonunda 98 konutun hak sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor. Yapımı hızla ilerleyen konutlar, yüksek standartlara sahip ve güzel bir alanda yer alıyor.

 • Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını tanıttı
  02 Ara Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını tanıttı

  - Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını tanıttı Yeniden Refah Partisi 31 Mart yerel seçimlerinde il, ilçe ve belde başkan adaylarını düzenledikleri tanıtım toplantısıyla duyurdu.

 • Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını tanıttı
  02 Ara Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını tanıttı

  Yeniden Refah Partisi 31 Mart yerel seçimlerinde il, ilçe ve belde başkan adaylarını düzenledikleri tanıtım toplantısıyla duyurdu.

 • Vali Yılmaz: Osmaniye'de 100 bloğun inşaatı devam ediyor
  13 Kas Vali Yılmaz: Osmaniye'de 100 bloğun inşaatı devam ediyor

  Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Osmaniye'de kalıcı deprem konutlarının yapımının yavaş ilerlediği iddiasının gerçeği yansıtmadığını belirtti. Yılmaz, Osmaniye'de toplam 100 bloğun kaba inşaatının tamamlandığını ve ince imalatın devam ettiğini açıkladı.

 • Osmaniye'de Deprem Konutları İnşaatı Hızla Devam Ediyor
  13 Kas Osmaniye'de Deprem Konutları İnşaatı Hızla Devam Ediyor

  Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, deprem konutlarının yapım süreci hakkında bilgi verdi. Toplam 100 bloğun kaba inşaatı tamamlanırken, 86 blokta ince imalat devam ediyor. 1351 konutun teslimi ise aralık ayında yapılacak.

 • Osmaniye Valisi: Kalıcı konutlar hızla yapılıyor
  13 Kas Osmaniye Valisi: Kalıcı konutlar hızla yapılıyor

  Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in kentteki kalıcı deprem konutlarının yapımının yavaş ilerlediği iddiasının gerçeği yansıtmadığını belirtti. Vali Yılmaz, Osmaniye'de toplam 1351 konutun tesliminin yapılacağını ve şu anda 100 blokun kaba inşaatının tamamlandığını söyledi. Ayrıca, kırsalda 1204 köy evi ve 181 ahırın yapımına başlandığını ve Şubat ayından itibaren tamamlanan köy evlerinin hak sahiplerine teslim edileceğini ifade etti.

 • Osmaniye'de Uyuşturucu Operasyonu: 16 Şüpheli Yakalandı
  03 Kas Osmaniye'de Uyuşturucu Operasyonu: 16 Şüpheli Yakalandı

  Osmaniye'de gerçekleştirilen operasyonda, uyuşturucu satıcılarına yönelik çalışma sonucunda 16 şüpheli yakalandı. Operasyonda, ekmeğin içine gizlenmiş sentetik uyuşturucu, esrar, eroin, uyuşturucu hap, gümrük kaçağı sigara, ruhsatsız tüfek ve hassas terazi ele geçirildi.

 • Hasanbeyli Kadın Bağımlılıkla Mücadele Merkezi Hizmete Açıldı
  03 Kas Hasanbeyli Kadın Bağımlılıkla Mücadele Merkezi Hizmete Açıldı

  Osmaniye Valiliği ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce uyuşturucu ve alkol bağımlısı kadınların rehabilitasyonu ve topluma kazandırılması için yaptırılan Hasanbeyli Kadın Bağımlılıkla Mücadele Merkezi hizmet vermeye başladı.

 • Osmaniye'de Uyuşturucu Operasyonunda Metamfetamin Ele Geçirildi
  03 Kas Osmaniye'de Uyuşturucu Operasyonunda Metamfetamin Ele Geçirildi

  Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda, ekmek arasına gizlenmiş 17,33 gram metamfetamin ile farklı türlerde uyuşturucu ele geçirildi. Operasyonlar sonucunda 16 şüpheli yakalanırken, şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda ise metamfetamin, kubar esrar, uyuşturucu hap, eroin, kaçak sigara, pompalı tüfek ve hassas terazi bulundu. Şüpheliler hakkında uyuşturucu ve kaçakçılıkla mücadele kanunu kapsamında adli işlem yapıldı.

 • Osmaniye'de Uyuşturucu Operasyonu: 16 Şüpheli Yakalandı
  03 Kas Osmaniye'de Uyuşturucu Operasyonu: 16 Şüpheli Yakalandı

  Osmaniye'de jandarmanın son 10 günde düzenlediği operasyonlarda 16 şüpheli yakalandı. Aramalarda ekmek arasına gizlenmiş 17,33 gram metamfetamin ile farklı türlerde uyuşturucu madde ele geçirildi.

 • Osmaniye'de otluk alanda çıkan yangın söndürüldü
  16 Eki Osmaniye'de otluk alanda çıkan yangın söndürüldü

  Osmaniye'nin Hasanbeyli ilçesinde otluk alanda çıkan yangın söndürüldü.

 • Osmaniye'de çıkan orman yangını söndürüldü
  16 Eki Osmaniye'de çıkan orman yangını söndürüldü

  Osmaniye'nin Hasanbeyli ilçesinde çıkan orman yangını söndürüldü.

 • Osmaniye'de Depremzedelere Konut Teslimatı Aralık Ayında Başlayacak
  05 Eki Osmaniye'de Depremzedelere Konut Teslimatı Aralık Ayında Başlayacak

  Osmaniye'de 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen afetzedeler için inşa edilen kalıcı konutların ilk etabının aralıkta hak sahiplerine teslim edilmesi hedefleniyor. Kahramanmaraş merkezli depremlerin can kaybı ve yıkıma neden olduğu kentte, afetin ardından Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) başlattığı konut yapım çalışmaları sürüyor. Depremzedeler için kent merkezi ile Düziçi, Hasanbeyli, Toprakkale ve Sumbas ilçelerine inşa edilecek 12 bin 243 konuttan 4 bininin yapımı devam ediyor. TOKİ'nin 2+1 ve 3+1 şeklinde inşa ettiği konutların ilk etabının hak sahiplerine teslimine aralık ayında başlanması hedefleniyor. Vali Yılmaz, örnek daireyi gezdi. Toprakkale ilçesindeki inşaat alanını ve yapımı tamamlanan örnek daireyi gezen Vali Erdinç Yılmaz, kent genelinde 4 bin konutun yapımının hızla devam ettiğini, 1700 yeni konut için de ihale sürecinde olunduğunu söyledi. Yılmaz, konutların depreme dayanıklı ve modern şekilde inşa edildiğini vurgulayarak, şöyle konuştu: 'Konutlarımızın yapımı hızla devam etmektedir. Bunları bir an evvel bitirip depremden etkilenen, evi yıkılan, ağır hasar alan ve evi olmayan, depremden dolayı evsiz kalan vatandaşlarımızın hizmetine sunmak istiyoruz. Yapımı devam eden konutlarımızın teslimine aralık ayında başlanacak. Hedefimiz yıl sonuna kadar hak sahiplerine evlerini teslim etmek.' Depremden etkilenen Osmaniye'de 12 bin 243 kalıcı konutun yanı sıra 1356 da köy evi inşa edilecek.

 • Hasanbeyli'de depremzedeler için yapılan konutların inşası devam ediyor
  19 Ağu Hasanbeyli'de depremzedeler için yapılan konutların inşası devam ediyor

  Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Osmaniye'nin Hasanbeyli ilçesi Çolaklı köyünde, evleri yıkılan ya da ağır hasar alan afetzedeler için yapımına başlanan konutların inşası devam ediyor. Evleri yıkılan ya da ağır hasar alan depremzede köylüler, tek kat olarak planlanan ve radye temel sistemiyle yapılan 3 artı 1 evlerin bir an önce bitirilmesini bekliyor. Köy muhtarı Adem Sönmez, depremde evleri zarar gören köy halkı için devletin hızlı bir şekilde harekete geçtiğini ve konutların inşasının devam ettiğini belirtti. Evlerin sağlamlığı konusunda da memnuniyetini dile getiren köy sakinleri, en kısa zamanda yeni evlerine taşınmayı umut ediyor.

 • Osmaniye'de Depremzedeler İçin 12 Bin 243 Konut İnşa Edilecek
  07 Ağu Osmaniye'de Depremzedeler İçin 12 Bin 243 Konut İnşa Edilecek

  Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Osmaniye'de temeli atılan 4 bin kalıcı konutun inşası devam ediyor. Depremzedeler için kent merkezi ile Düziçi, Hasanbeyli, Toprakkale ve Sumbas ilçelerine toplamda 12 bin 243 konut inşa edileceği kaydedildi. Yapım aşamasındaki 4 bin konut ile 1356 köy evinin inşası devam ederken, diğerlerinin ise ihale sürecinin beklendiği belirtildi. Deprem konutlarının zemin artı 4 kat şeklinde olduğunu ifade eden Vali Erdinç Yılmaz, yapılan binaların az katlı ve en dayanıklı malzemeler kullanılarak yapıldığını söyledi. Vali Yılmaz ayrıca, depremlerde TOKİ konutlarında hiçbir sıkıntının yaşanmadığını ve vatandaşların bir an evvel konutlara geçmesi için gayret ettiklerini belirtti.

 • Osmaniye ve Adana'da Depremzedeler İçin Konut Çalışmaları Devam Ediyor
  05 Ağu Osmaniye ve Adana'da Depremzedeler İçin Konut Çalışmaları Devam Ediyor

  Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Osmaniye'de 4 bin, Adana'da ise 1682 konutta çalışmalar sürüyor. Osmaniye'de 12 bin 243 konut inşa edilecek ve yapım aşamasındaki 4 bin konut ile 1356 köy evinin inşası devam ediyor. Adana'da ise 1682 konutun yapımı tamamlanacak ve 1318 konutun yapımına başlanacak.

 • Osmaniye'deki çiftçilere hibe destekli makine ve ekipman dağıtıldı
  01 Ağu Osmaniye'deki çiftçilere hibe destekli makine ve ekipman dağıtıldı

  TARIM ve Orman Bakanlığının Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Osmaniye'deki çiftçilere hibe destekli makine ve ekipmanların dağıtımı yapıldı. İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa İlmeç, 2023 yılında kente 30.8 milyon hibe desteği sağlandığını söyledi. Dağıtım törenine Vali Erdinç Yılmaz, protokol üyeleri ve çiftçiler katıldı. İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa İlmeç, çiftçilere toplamda 200 milyon liralık destek ödemesi yapıldığını belirtti. Ayrıca kırsal dezavantajlı alanların kalkınması projesi kapsamında da makine ve ekipman dağıtımı gerçekleştirildi. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Osmaniye'de yürütülen projeler kapsamında toplamda 30.8 milyon lira hibe desteği sağlandı.

 • Osmaniye'de Çiftçilere Hibe Destekli Makine ve Ekipman Dağıtımı Yapıldı
  01 Ağu Osmaniye'de Çiftçilere Hibe Destekli Makine ve Ekipman Dağıtımı Yapıldı

  Osmaniye'de Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilere hibe destekli makine ve ekipman dağıtımı gerçekleştirildi. Dağıtım törenine Vali Erdinç Yılmaz, protokol üyeleri ve çiftçiler katıldı. İl Müdürü Mustafa İlmeç, Osmaniye'ye 30.8 milyon lira hibe desteği sağlandığını belirtti. Çiftçilerin makine ekipman parklarının yenilenmesi için yüzde elli hibe desteği verildi ve 133 çiftçiye 7 milyon liralık hibe desteği ödendi. Ayrıca kırsal dezavantajlı alanların kalkınması projesi kapsamında 155 çiftçiye 1.5 milyon lira makine ekipman hibesi sağlandı. Toplamda 2023 yılında Osmaniye'ye 30.8 milyon lira hibe desteği sağlandı.

 • Hasanbeyli'de çıkan anız yangını kontrol altına alındı
  23 Tem Hasanbeyli'de çıkan anız yangını kontrol altına alındı

  Osmaniye'nin Hasanbeyli ilçesine bağlı Çulhalı köyünde çıkan anız yangını ormana sıçradı. Yangına 30 işçi ve 7 gönüllü müdahale etti. 4 arazöz, 2 su ikmal aracı ve 1 helikopter ile yangın kısa sürede kontrol altına alındı. Yangında 2 dekarlık alan zarar gördü. Soğutma çalışmaları devam ediyor.

 • Hasanbeyli'deki Orman Yangını Kontrol Altına Alındı
  23 Tem Hasanbeyli'deki Orman Yangını Kontrol Altına Alındı

  Osmaniye'nin Hasanbeyli ilçesinde çıkan orman yangını, ekiplerin müdahalesiyle kontrol altına alındı. Yangına yangın söndürme helikopteri, arazözler ve personel müdahale etti. Soğutma çalışmaları devam ediyor.

 • Osmaniye Hasanbeyli ilçesinde orman yangını
  16 Tem Osmaniye Hasanbeyli ilçesinde orman yangını

  Osmaniye Hasanbeyli ilçesinde orman yangını Osmaniye'nin, Hasanbeyli ilçesinde orman yangını çıktı.

 • Hasanbeyli'deki orman yangını kontrol altına alındı
  16 Tem Hasanbeyli'deki orman yangını kontrol altına alındı

  Osmaniye'nin Hasanbeyli ilçesinde, Çokaklı köyü Aygır mevkiinde başlayan orman yangını hava ve karadan müdahale ile kontrol altına alındı. Yangında 10 dekar alanın yandığı tahmin ediliyor. Soğutma çalışmaları ise devam ediyor.

 • Osmaniye'de ihracatlık kiraz hasadı başladı
  16 Haz Osmaniye'de ihracatlık kiraz hasadı başladı

  Türkiye'nin önemli tarım merkezlerinden Osmaniye'nin Bahçe ve Hasanbeyli ilçelerinde toplam 1 bin 142 dekar alanda üretimi yapılan ihracatlık kiraz hasadı başladı. Kiraz üretimi yoğun olarak İlçemiz Yukarıkardere köyünde olmaktadır. Bu yıl içerisinde Yukarıkardere köyümüzde 4 tane ihraç firması tarafından 30 ile 45 TL arasında değişen fiyatlar ile yaklaşık 250 ton kiraz ihraç edilmesi beklenmektedir. İhraç edilen kirazlar yoğun olarak başta Rusya olmak üzere diğer Avrupa ülkelerine gönderilmektedir. Devlet olarak her daim verilen hibeler ile üreticilerin yanında olduklarını söyleyen Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, çiftçilerimize bereketli kazançlar diliyoruz.

 • Osmaniye'de ihracatlık kiraz hasadı başladı
  16 Haz Osmaniye'de ihracatlık kiraz hasadı başladı

  Osmaniye'nin Bahçe ve Hasanbeyli ilçelerinde toplam bin 142 dekar alanda üretimi yapılan ihracatlık kiraz hasadı başladı. Kirazların yoğun olarak ilçemiz Yukarıkardere köyünde üretildiği belirtilirken, bu yıl içerisinde 4 tane ihraç firması tarafından 30 ile 45 TL arasında değişen fiyatlar ile yaklaşık 250 ton kiraz ihrac edilmesi bekleniyor. İhraç edilen kirazlar yoğun olarak başta Rusya olmak üzere diğer Avrupa ülkelerine gönderiliyor.

 • Devlet Destekli Çilek Bahçeleri Üretime Geçti
  05 Haz Devlet Destekli Çilek Bahçeleri Üretime Geçti

  Osmaniye'de 13 çiftçiye Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi kapsamında yüzde 100 hibe verilerek toplam 32,5 dekar çilek bahçesi kuruldu. Üreticiler, yetiştirdikleri çilekleri satışa çıkararak hem kendi hem de bölge ekonomisine katkı sağlamaya başladı. Çilek bitkisi, geniş ekolojik şartlara uyum sağladığından 76 ülkede ticari olarak üretimi yapılan bir tarımsal ürün olup Türkiye de uluslararası pazarda çilek ihraç eden ülkeler arasında yer almaktadır.

 • Osmaniye'de 13 çiftçiye çilek tarlası kuruldu
  05 Haz Osmaniye'de 13 çiftçiye çilek tarlası kuruldu

  Osmaniye'de Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi kapsamında 13 çiftçiye yüzde 100 hibe verilerek, toplam 32,5 dekar çilek bahçesi demonstrasyonları kuruldu. Üreticiler, yetiştirdikleri çilekleri satarak hem kendi hem de bölge ekonomisine katkı sağlıyor. Çilek bitkisinin geniş ekolojik şartlara uyum sağladığından 76 ülkede ticari olarak üretimi yapılan bir tarımsal ürün olduğu belirtilirken, Türkiye de uluslararası pazarda çilek ihraç eden ülkeler arasında yer alıyor.

 • DAİMFED, Osmaniye'de deprem felaketinin yaralarını sarmaya devam ediyor
  04 Haz DAİMFED, Osmaniye'de deprem felaketinin yaralarını sarmaya devam ediyor

  Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhit Birlikleri Federasyonu (DAİMFED), Osmaniye'de yaşanan deprem felaketinin yaralarını sarmak için çalışmalarını sürdürüyor. DAİMFED Genel Başkanı Mustafa Karslıoğlu ve diğer yetkililer, incelemelerde bulunarak yıkım, enkaz kaldırma ve hafriyat kaldırma çalışmalarını yürütüyor. Ayrıca TOKİ tarafından Osmaniye'de binlerce konut yapımına başlanmış olup bir kısmının ihalesi yapılmış ve kısa sürede inşasına başlanacaktır.

 • Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Osmaniye oy oranları
  28 May Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Osmaniye oy oranları

  14 Mayıs seçiminde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Osmaniye oy oranlarını Osmaniye geneli ve ilçe ilçe sizler için derledik. Kemal Kılıçdaroğlu Osmaniye'de kaç oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan Osmaniye'de kaç oy aldı?

 • Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Osmaniye oy oranları açıklandı
  28 May Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Osmaniye oy oranları açıklandı

  14 Mayıs seçiminde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Osmaniye oy oranları açıklandı. Kemal Kılıçdaroğlu Osmaniye'de kaç oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan Osmaniye'de kaç oy aldı? Detaylar haberimizde.

 • Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Osmaniye oy oranları belli oldu
  28 May Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Osmaniye oy oranları belli oldu

  14 Mayıs seçiminde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Osmaniye oy oranları açıklandı. Kemal Kılıçdaroğlu Osmaniye'de kaç oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan Osmaniye'de kaç oy aldı? Detaylar haberimizde.

 • Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Osmaniye oy oranları
  28 May Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Osmaniye oy oranları

  14 Mayıs seçiminde Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun Osmaniye ilindeki oy oranları açıklandı. İl genelinde Erdoğan %62,31, Kılıçdaroğlu %30,74 oy aldı.

 • Osmaniye'de 133 arıcıya 48 ton şeker dağıtıldı
  17 May Osmaniye'de 133 arıcıya 48 ton şeker dağıtıldı

  Osmaniye'de 133 arıcıya 48 ton şeker dağıtıldı Osmaniye'de, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından depremden etkilenen arı yetiştiricilerine 48 ton şeker desteği verildi.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Gabar'da petrol fışkırıyor
  06 May Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Gabar'da petrol fışkırıyor

  AK Parti Osmaniye milletvekili adayı Yanık, Sumbas ilçesinde esnafı ziyaret ettikten sonra Hasanbeyli ilçesinde düzenlenen halk buluşmasında konuştu. Yanık, Gabar'da petrol fışkırmasının Türkiye'nin zenginliğinin sembolü olacağını söyledi. Ayrıca, muhalefeti eleştirerek millete hizmet etmek yerine kendi çıkarlarına odaklandıklarını belirtti.

 • Osmaniye'de depremzede vatandaşlar için 24 konut yapılacak
  04 May Osmaniye'de depremzede vatandaşlar için 24 konut yapılacak

  Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, depremde yıkılan evlerin yerine yapılacak köy evlerinin inşaat alanında inceleme yaptı. Yapılacak 24 konutun depremzede vatandaşların kalıcı konutları olacağını belirten Vali Yılmaz, çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş ve Vali Yılmaz, köy sakinleri ile bir süre sohbet ederek taleplerini dinledi ve çocuklara hediyeler verdi.

 • Osmaniye Valisi Yılmaz, Hasanbeyli'deki Köy Evlerinin İnşaatını İnceledi
  04 May Osmaniye Valisi Yılmaz, Hasanbeyli'deki Köy Evlerinin İnşaatını İnceledi

  Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, Hasanbeyli ilçesinde yapımına başlanılan köy evlerinin inşaatında incelemelerde bulundu. İlçeye bağlı Çolaklı köyünde yapılacak 24 köy evinin inşaatını inceleyen Vali Yılmaz, depremden etkilenen Osmaniyede yaraların sarılmaya devam edildiğini belirtti. Yılmaz, deprem konutları çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini ve 24 konutun bu yılın sonuna kadar tamamlanacağını söyledi.

 • Osmaniye'de depremde yıkılan köy evlerinin yerine 24 konut yapılacak
  04 May Osmaniye'de depremde yıkılan köy evlerinin yerine 24 konut yapılacak

  Kahramanmaraş merkezli 6 Şubatta meydana gelen depremden etkilenen Osmaniyede yıkılan köy evleri yerine 24 konut yapılacak. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş ve Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, inşaat alanında inceleme yaparak vatandaşların en rahat edecekleri konutların bu yılın sonuna kadar tamamlanacağını belirtti.

 • Osmaniye'de yol yapım çalışması sırasında bulunan tilki yavrusu koruma altına alındı
  03 May Osmaniye'de yol yapım çalışması sırasında bulunan tilki yavrusu koruma altına alındı

  Hasanbeyli ilçesinde yol işçileri tarafından bulunan annesi olmayan tilki yavrusu, DKMP Osmaniye Şube Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi. Yaban Hayvanı Acil Müdahale Merkezi'ne getirilen tilki, koruma altına alındı ve doğada yaşayabilecek büyüklüğe eriştiğinde salınacak.

 • Yavru tilki yol yapım çalışması sırasında bulundu ve koruma altına alındı
  03 May Yavru tilki yol yapım çalışması sırasında bulundu ve koruma altına alındı

  Osmaniyede yol yapım çalışması sırasında iş makinesi operatörü tarafından bulunan yavru tilki, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı. Yavru tilki sağlık durumunun iyi olduğu belirlendi ve bir süre merkezde bakılacak. Daha sonra doğada yaşayabilecek duruma geldiğinde tekrar bulunduğu bölgeye salınacak.

 • Bakan Yanık, Osmaniye'de AK Parti Hasanbeyli İlçe Başkanlığı ziyaretinde konuştu: (2)
  17 Nis Bakan Yanık, Osmaniye'de AK Parti Hasanbeyli İlçe Başkanlığı ziyaretinde konuştu: (2)

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "İzzetle mi yolumuza devam edeceğiz, zilletle mi devam edeceğiz?

 • Bakan Yanık, Osmaniye'de AK Parti Hasanbeyli İlçe Başkanlığı ziyaretinde konuştu: (1)
  17 Nis Bakan Yanık, Osmaniye'de AK Parti Hasanbeyli İlçe Başkanlığı ziyaretinde konuştu: (1)

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "40 binin üzerinde vatan evladının toprağa düştüğü, bir terör örgütünün elebaşları hiç sıkılmadan, çekinmeden, 'Yahu biz desteklediğimiz kişiye bir zarar verir miyiz?

 • Depremin etkilediği Osmaniye'de en fazla yıkım kent merkezinde gerçekleşti
  10 Nis Depremin etkilediği Osmaniye'de en fazla yıkım kent merkezinde gerçekleşti

  Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Osmaniye'de yıkılan ve acil yıkım kararı alınan binaların yüzde 47'si kent merkezinde yer aldı.

 • Depremin etkilediği Osmaniye'de en fazla yıkım kent merkezinde gerçekleşti
  10 Nis Depremin etkilediği Osmaniye'de en fazla yıkım kent merkezinde gerçekleşti

  Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Osmaniye'de yıkılan ve acil yıkım kararı alınan binaların yüzde 47'si kent merkezinde yer aldı.

 • Depremden etkilenen 65 ilçe 'cazibe merkezi' oldu
  06 Nis Depremden etkilenen 65 ilçe 'cazibe merkezi' oldu

  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, deprem felaketinden etkilenen 9 ildeki 65 ilçenin Cazibe Merkezleri Programı'na dahil edildiğini ve bu ilçelerde yatırım ortamının iyileştirileceğini ve istihdamın artırılacağını duyurdu. Yeni Cumhurbaşkanı Kararı'ndan, en az 1 milyon 500 bin liralık yatırımlar faydalanabilecek. Desteklenecek yatırım konuları, Cazibe Merkezleri Programı'nın mevcut uygulamasına göre daha kapsamlı olacak. 65 ilçede yapılacak yatırımlar, en avantajlı olan 6'ncı bölge teşviklerinden faydalanacak.

 • Kaybolan koyunları, jandarma buldu
  31 Mar Kaybolan koyunları, jandarma buldu

  Osmaniye'nin Hasanbeyli ilçesinde sürüden ayrılıp kaybolan 4 koyunu, jandarma ekiplerince bularak sahibine teslim etti.

 • Kaybolan koyunları, jandarma buldu
  31 Mar Kaybolan koyunları, jandarma buldu

  Osmaniye'nin Hasanbeyli ilçesinde sürüden ayrılıp kaybolan 4 koyunu, jandarma ekiplerince bularak sahibine teslim etti.

 • Osmaniye'deki rüzgar türbinleri, enerji üretimini depremde de sürdürdü
  31 Mar Osmaniye'deki rüzgar türbinleri, enerji üretimini depremde de sürdürdü

  MUZAFFER ÇAĞLIYANER/ÜMİT KAHRIMAN - Osmaniye'de kurulu rüzgar türbinleri, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerde de üretimi kesintisiz sürdürdü.

 • Osmaniye'de acil yıkılacak olan 500 binadan 443'ünün yıkımı tamamlandı
  30 Mar Osmaniye'de acil yıkılacak olan 500 binadan 443'ünün yıkımı tamamlandı

  KAHRAMANMARAŞ merkezli depremlerden etkilenen Osmaniye'de acil yıkılacak 500 binadan 443'ünün yıkımı tamamlandı.

 • Osmaniye Valiliğinden depremlerde zarar gören baraj ve gölete ilişkin açıklama Açıklaması
  28 Mar Osmaniye Valiliğinden depremlerde zarar gören baraj ve gölete ilişkin açıklama Açıklaması

  Osmaniye Valiliği, Kahramanmaraş merkezli depremlerde zarar gören Kalecik Barajı ve Arıklıkaş Göleti'nin tehlike oluşturmadığını bildirildi.

 • Osmaniye'de Depremde Hasar Gören Yolun Kapatılması Köylüleri Mağdur Etti. Köy Muhtarı: 'Gerekli Yerlere Müracaat Ettik Hiçbir Sonuç Alamadık'
  25 Mar Osmaniye'de Depremde Hasar Gören Yolun Kapatılması Köylüleri Mağdur Etti. Köy Muhtarı: "Gerekli Yerlere Müracaat Ettik Hiçbir Sonuç Alamadık"

  Osmaniye’nin Hasanbeyli ilçesi Kaypak Köyü Muhtarı Mustapa Kaypak, 6 Şubat depremlerinde Kalecik Barajı’nın gövdesinde yarılma olduğunu, bu nedenle hasar gören köy yolunun kapatıldığını söyledi. Kaypak, “Hastamızı götürmek için Hasanbeyli’yi dolanıyoruz. Gereken yerlere müracaat ettik, hiçbir sonuç alamadık” dedi.

 • Osmaniye'de depremde kopan kayaların zarar verdiği köydeki 27 ev boşaltıldı
  16 Mar Osmaniye'de depremde kopan kayaların zarar verdiği köydeki 27 ev boşaltıldı

  MUZAFFER ÇAĞLIYANER/ÜMİT KAHRIMAN - Osmaniye'nin Hasanbeyli ilçesine bağlı Karayiğit köyünde Kahramanmaraş merkezli ilk depremde kayaların bazı evlere zarar verdiği mahalledeki 27 ev tahliye edildi.

 • Türkiye 7.4'lük depremle sarsıldı! İşte Osmaniye'de son durum
  06 Şub Türkiye 7.4'lük depremle sarsıldı! İşte Osmaniye'de son durum

  Kahramanmaraş merkezli 7,4 büyüklüğündeki deprem 10 ilimizde yıkıma neden oldu. Depremden etkilenen Osmaniye'de ise Valisi Erdinç Yılmaz ilk açıklamasına göre kentte 65 binanın yıkıldı, ilk belirlemelere göre 7 vatandaşımız hayatını kaybetti.

 • Osmaniye Valisi Yılmaz: '65 bina yıkıldı'
  06 Şub Osmaniye Valisi Yılmaz: "65 bina yıkıldı"

  Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, il merkezinde 49 bina olmak üzere toplamda 65 binanın yıkıldığını söyledi.

 • Osmaniye Valisi Yılmaz: '65 bina yıkıldı'
  06 Şub Osmaniye Valisi Yılmaz: "65 bina yıkıldı"

  Osmaniye Valisi Yılmaz: "65 bina yıkıldı" Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz il merkezinde 49 bina olmak üzere toplamda 65 binanın yıkıldığını söylediOSMANİYE Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz il merkezinde 49 bina olmak üzere toplamda 65 binanın yıkıldığını söyledi.

 • Meteoroloji'den Kahramanmaraş ve Osmaniye İçin Yoğun Kar Yağışı Uyarısı
  05 Şub Meteoroloji'den Kahramanmaraş ve Osmaniye İçin Yoğun Kar Yağışı Uyarısı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu gece itibarıyla Kahramanmaraş ve Osmaniye çevrelerinde beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle vatandaşları ulaşımda olası aksamalar, buzlanma ve don olayı ile dik yamaçlı kesimlerde çığ tehlikesine karşı uyardı.

 • Meteoroloji'den Kahramanmaraş ve Osmaniye İçin Yoğun Kar Yağışı Uyarısı
  05 Şub Meteoroloji'den Kahramanmaraş ve Osmaniye İçin Yoğun Kar Yağışı Uyarısı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu gece itibarıyla Kahramanmaraş ve Osmaniye çevrelerinde beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle vatandaşları ulaşımda olası aksamalar, buzlanma ve don olayı ile dik yamaçlı kesimlerde çığ tehlikesine karşı uyardı.

 • Batı Akdeniz'de fırtına, Kahramanmaraş-Osmaniye çevresinde ise kar bekleniyor
  05 Şub Batı Akdeniz'de fırtına, Kahramanmaraş-Osmaniye çevresinde ise kar bekleniyor

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Batı Akdeniz'de fırtına, Kahramanmaraş ve Osmaniye çevresinde ise kar beklendiğini duyurdu.

 • Türkiye'nin ilk 'Kadınlara Yönelik Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Merkezi'nde sona gelindi
  26 Oca Türkiye'nin ilk 'Kadınlara Yönelik Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Merkezi'nde sona gelindi

  Osmaniye'de 'Kadınlara Yönelik Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Merkezi'nin Şubat ayının sonunda da açılacağını belirten Vali Erdinç Yılmaz, "Gerçekten Türkiye'de bir ilk, örnek olacak model bir proje" dedi.

 • Türkiye'nin ilk 'Kadınlara Yönelik Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Merkezi'nde sona gelindi
  25 Oca Türkiye'nin ilk 'Kadınlara Yönelik Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Merkezi'nde sona gelindi

  Türkiye'nin ilk 'Kadınlara Yönelik Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Merkezi'nde sona gelindi Osmaniye'de 'Kadınlara Yönelik Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Merkezi'nin Şubat ayının sonunda da açılacağını belirten Vali Erdinç Yılmaz," Gerçekten Türkiye'de bir ilk, örnek olacak...

 • TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBEDEN MHP LİDERİ BAHÇELİ'NİN KUZENİ TOPRAĞA VERİLDİ
  04 Ara TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBEDEN MHP LİDERİ BAHÇELİ'NİN KUZENİ TOPRAĞA VERİLDİ

  Gaziantep'te dün gece meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kuzeni Ahmet Fettahlıoğlu'nun (66), cenazesi, Osmaniye'nin Hasanbeyli ilçesi Asri Mezarlığı'na getirildi.

 • MHP lideri Bahçeli'nin kuzeni, trafik kazasında hayatını kaybetti (2)
  03 Ara MHP lideri Bahçeli'nin kuzeni, trafik kazasında hayatını kaybetti (2)

  TOPRAĞA VERİLDİGaziantep'te dün gece meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitiren, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kuzeni Ahmet Fettahlıoğlu'nun (66) cenazesi, Osmaniye'de Hasanbeyli Asri Mezarlığı'na getirildi.

 • Korkunç kazada yaşamını yitiren kişi Devlet Bahçeli'nin kuzeni çıktı
  03 Ara Korkunç kazada yaşamını yitiren kişi Devlet Bahçeli'nin kuzeni çıktı

  TAG otoyolunda yaşanan korkunç kazada hayatını kaybeden Ahmet Fettahlıoğlu'nun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kuzeni olduğu ortaya çıktı.

 • MHP LİDERİ BAHÇELİ'NİN KUZENİ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ
  03 Ara MHP LİDERİ BAHÇELİ'NİN KUZENİ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ

  GAZİANTEP'te, dün gece meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitiren 2 kişiden birinin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kuzeni Ahmet Fettahlıoğlu (66) olduğu ortaya çıktı.

 • Gaziantep'teki kazada hayatını kaybedenlerin cenazeleri Osmaniye'de defnedildi
  03 Ara Gaziantep'teki kazada hayatını kaybedenlerin cenazeleri Osmaniye'de defnedildi

  Gaziantep'te tırla çarpışan otomobilde yaşamını yitiren 2 kişinin cenazesi, Osmaniye'nin Hasanbeyli ve Düziçi ilçelerinde toprağa verildi.

 • Devlet Bahçeli'nin kuzeninin feci kazada öldüğü ortaya çıktı
  03 Ara Devlet Bahçeli'nin kuzeninin feci kazada öldüğü ortaya çıktı

  Devlet Bahçeli'nin kuzeninin feci kazada öldüğü ortaya çıktı Feci kazada ölenler küs olan iki aileyi barıştırmaya gidiyormuş TAG otoyolundaki feci kazanın hikayesi yürekleri dağladı Ölen iki kişinin cenazesi ailelerine teslim edildi Tarsus-Adana-Gaziantep otoyolunda meydana gelen feci kazada...

 • Devlet Bahçeli'nin kuzeninin feci kazada öldüğü ortaya çıktı
  03 Ara Devlet Bahçeli'nin kuzeninin feci kazada öldüğü ortaya çıktı

  Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) otoyolunda meydana gelen feci kazada ölen Ahmet Fettahlıoğlu ve Fedime Sevimli'nin Osmaniye'den Şanlıurfa'ya küs olan iki aileyi barıştırmaya gittikleri ortaya çıktı.

 • Hayvan otlatırken keşfedilen ultra maratoncunun hedefi Avrupa ve dünya şampiyonluğu
  17 Eki Hayvan otlatırken keşfedilen ultra maratoncunun hedefi Avrupa ve dünya şampiyonluğu

  Çocukken çobanlık yaptığı sırada dağa kaçan hayvanların peşinde koşarken beden eğitimi öğretmenince keşfedilen ve 15 yıldır katıldığı tüm ultra maratonlarda ilk 3'e girmeyi başaran Aykut Kırsay (30), Avrupa ve dünya şampiyonalarında yarışıp birinci olmayı hedefliyor.

 • Osmaniye'de bağımlı kadınları rehabilite edecek merkezde sona gelindi
  03 Ağu Osmaniye'de bağımlı kadınları rehabilite edecek merkezde sona gelindi

  Osmaniye'de ilaçla tedavisi tamamlanan 18-30 yaş arasındaki kadınların rehabilitasyonunun yapılarak mesleki kurslara katılabileceği "Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Merkezi"nin inşaatında sona gelindi.

 • Son dakika haberleri! Kadirli'de Ekmeğe Zam Geldi Vatandaş Tepki Gösterdi: 'Bir Ekmek Yiyorduk Onu da Yiyemez Olduk'
  08 Tem Son dakika haberleri! Kadirli'de Ekmeğe Zam Geldi Vatandaş Tepki Gösterdi: "Bir Ekmek Yiyorduk Onu da Yiyemez Olduk"

  Son dakika yerel haberi... Osmaniye'nin Kadirli, Düziçi, Sumbas, Bahçe ve Hasanbeyli ilçelerinde yapılan zamla ekmeğin fiyatı 3 TL’den 4 TL’ye çıktı, vatandaşlar "Bir ekmek yiyorduk, onu da yiyemez olduk" diye tepki gösterdi.

Advertisement