Eksi 50 derecede önlem almayan adam donarak ölmekten son anda kurtuldu - Son Dakika
Hava Durumu

Eksi 50 derecede önlem almayan adam donarak ölmekten son anda kurtuldu

Dünyanın en soğuk bölgelerinden biri olan Yakutistan'da bir vatandaş, donma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Kirpikleri ve kulağı donan adam, yaşadığı korku dolu anları videoya kaydetti.

05.12.2023 09:33  Güncelleme: 09:37
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Sıcaklığın zaman zaman eksi 70 dereceleri gördüğü Yakutistan'ın başkenti Yakutsk'de bir vatandaş donmaktan son anda kurtuldu. Ölümden dönen adamın yayınladığı videoda kulağının ve kirpiklerinin buz tuttuğu görüldü.

ÖNLEM ALMADAN ÇIKTI

Yakutistan'ın başkenti Yakutsk'de termometreler -50 dereceleri gördü. Dünya'nın en soğuk şehirlerinden biri olan Yakutsk'de yeterince önlem almadan dışarı çıkan bir adam canından oluyordu.

UZUVLARINI KAYBEDİYORDU

Kulakları ve kirpikleri buz tutan adam vücut uzuvlarını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalırken arabaya sığınmasının ardından o anları cep telefondan kaydederek sosyal medya üzerinden paylaştı.

Eksi 50 derecede önlem almayan adam donarak ölmekten son anda kurtuldu

Son Dakika Hava Durumu Eksi 50 derecede önlem almayan adam donarak ölmekten son anda kurtuldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Yeni haftada hava nasıl olacak? Meteoroloji son tahminleri yayınladı
  18:05 Yeni haftada hava nasıl olacak? Meteoroloji son tahminleri yayınladı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yeni haftanın hava tahminini paylaştı. Yeni haftada sıcaklıkların artması beklenirken Ankara'da hava sıcaklığı 30 dereceye çıkarak mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. İşte bölge bölge hava tahminleri...

 • Marmara'da deniz otobüsü fırtınanın ortasında kaldı
  17:13 Marmara'da deniz otobüsü fırtınanın ortasında kaldı

  Marmara Denizi'nde etkili olan fırtına nedeniyle bir deniz otobüsünde korku dolu anlar yaşandı. Dalgalar uzun süre deniz otobüsünü sallarken, yolcular ''Durdurun şunu'' diye bağırdı. Yolcuların yaşadığı panik cep telefonu kamerasına yansıdı.

 • Vali Dallı:
  16:37 Vali Dallı: "Fırtınada zararı olan vatandaşlarımızın zararlarının yüzde 40'ı karşılanacak"

  Kastamonu Valisi Meftun Dallı, dün yaşanan fırtınanın ardından evleri zarar gören vatandaşların sürekli oturulduğu tespit edilen konutlarında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekiplerinin tespitinin ardından hasarlarının yüzde 40'ının karşılanacağını söyledi. Vali Dallı, ayrıca fırtına ve şiddetli yağışlar nedeniyle 6 kişinin hafif şekilde yaralandığını belirtti.

 • Kastamonu Valisi Meftun Dallı: Hasarların Yüzde 40'ı Karşılanacak
  16:00 Kastamonu Valisi Meftun Dallı: Hasarların Yüzde 40'ı Karşılanacak

  Kastamonu Valisi Meftun Dallı, dün yaşanan fırtınanın ardından evleri zarar gören vatandaşların sürekli oturulduğu tespit edilen konutlarında hasarların yüzde 40'ının karşılanacağını açıkladı. Vali Dallı, ayrıca fırtına ve şiddetli yağışlar sonucu 6 kişinin yaralandığını belirtti ve vatandaşlara sigorta yaptırmalarını tavsiye etti.

 • İstanbul'daki baraj doluluk oranı yüzde 82,58'e çıktı
  13:51 İstanbul'daki baraj doluluk oranı yüzde 82,58'e çıktı

  İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Genel Müdürü Şafak Başa, bereketli nisan yağmurlarıyla birlikte baraj doluluk oranlarının yüzde 82,58'e çıktığını açıkladı. Şu anda İstanbul barajlarında 717 milyon 317 bin metreküp su bulunuyor. Ancak günlük su tüketimindeki artış trendi göz önüne alınarak, vatandaşların suyu dikkatli kullanmaya devam etmeleri gerektiği belirtildi.

 • Eskişehir'de Havaların Güzellemesiyle Bisiklet Kiralama Yöntemi Popülerleşiyor
  12:41 Eskişehir'de Havaların Güzellemesiyle Bisiklet Kiralama Yöntemi Popülerleşiyor

  Eskişehir'de havaların güzelleşmesiyle birlikte vatandaşlar, kısa mesafe ulaşım için bisiklet kiralama yöntemlerini tercih ediyor. Bisiklet dükkanı işletmecisi Yusuf Kırkoroh, özellikle üniversite öğrencilerinin turistlik yerlere ulaşım için bisiklet kiralama yöntemlerine başvurduğunu belirtti. Bisiklet sürmenin diğer ulaşım araçlarına göre daha uygun olduğunu ifade eden Kırkoroh, öğrenci kartları veya kimlik kartları bırakılarak bisiklet kiralama işlemi yapılabildiğini söyledi.

 • Kalehöyük'te şiddetli rüzgar bayrağı yırttı
  12:10 Kalehöyük'te şiddetli rüzgar bayrağı yırttı

  Kırşehir'de etkisini gösteren şiddetli lodos nedeniyle Kalehöyük'teki Türk bayrağı yırtıldı. Şehrin simgelerinden biri olan bayrak, geçmişte de yırtılmış ve yenilenmişti. Vali İrfan Kurucu döneminde yapılan çevre düzenlemesi sonrasında bayrak, şehrin önemli simgelerinden biri haline gelmişti.

 • Çankırı'da Fırtına Sonucu Bir Minare Yıkıldı
  12:03 Çankırı'da Fırtına Sonucu Bir Minare Yıkıldı

  Çankırı'da etkili olan fırtınaya dayanamayan çifte minareli caminin bir minaresi yıkıldı. Olayda can kaybı ya da yaralanan olmazken, minarenin üzerine yıkıldığı araç ve iş yerinde maddi hasar meydana geldi. Fırtınanın etkisini yitirmesinin ardından cami dron ile havadan görüntülendi.


Advertisement