Son dakika Helsinki haberleri, Helsinki son dakika, son dakika Helsinki

Son Dakika Helsinki Haberleri

 • Finlandiya Cumhurbaşkanlığı Seçimlerini NATO Destekçisi Alexander Stubb Kazandı
  12 Şub Finlandiya Cumhurbaşkanlığı Seçimlerini NATO Destekçisi Alexander Stubb Kazandı

  Muhafazakar siyasetçi Alexander Stubb, Finlandiya Cumhurbaşkanlığı seçimlerini yüzde 51,6 oy oranıyla kazandı. Stubb, ülkenin eski başbakanlarından biri olup, NATO'ya katılma konusunda sert mesajlar vermiştir. Seçimler, Finlandiya'nın NATO ittifakına katılmasının ardından ilk kez gerçekleşmiştir.

 • Finlandiya'da Alexander Stubb yeni cumhurbaşkanı seçildi
  11 Şub Finlandiya'da Alexander Stubb yeni cumhurbaşkanı seçildi

  Finlandiya'da yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda oyların yüzde 51,6'sını alan eski Başbakan Alexander Stubb, ülkenin yeni cumhurbaşkanı oldu. Stubb, zaferini hayatının en büyük onuru olarak nitelendirdi.

 • Finlandiya, Rusya ile olan sınır kapılarını 14 Nisan'a kadar kapalı tutacak
  08 Şub Finlandiya, Rusya ile olan sınır kapılarını 14 Nisan'a kadar kapalı tutacak

  Finlandiya, Rusya üzerinden gelen düzensiz göçmen akınıyla mücadele için 24 Kasım'da olan 9 sınır kapısından 8'ini kapattı. Finlandiya İçişleri Bakanlığı, sınır kapılarını 14 Nisan'a kadar kapalı tutacağını duyurdu ve hükümetin sınırı kapatmaya son vermesi halinde daha fazla göçmenin geleceğini gösteren kanıtlara sahip olduğunu belirtti. Finlandiya İçişleri Bakanı Mari Rantanen, Rusya tarafında yüzlerce hatta binlerce göçmenin Finlandiya'ya doğru yolculuklarına devam etmek için fırsat kolladığını söyledi.

 • İsveç'in NATO Üyeliği Süreci ve Türkiye'nin Kazanımları
  24 Oca İsveç'in NATO Üyeliği Süreci ve Türkiye'nin Kazanımları

  Gazeteci Mehmet A. Kancı, İsveç'in NATO üyeliğine ilişkin kanun teklifinin kabul edilmesi üzerine Türkiye'nin kazanımlarını analiz ediyor. Rusya-Ukrayna savaşı ve terörle mücadele konularında Türkiye'nin talepleri karşılık buldu. ABD'nin F-16 satışı üzerinden baskı yapması ve İsveç'in terörle mücadele yasasıyla adımlar atması süreci etkiledi. Şimdi gözler Washington'a çevrildi.

 • Helsinki'de Lux Festivali Büyüleyici Işık Sanatı Eserleriyle Gerçekleşti
  05 Oca Helsinki'de Lux Festivali Büyüleyici Işık Sanatı Eserleriyle Gerçekleşti

  Finlandiya'nın başkenti Helsinki, her yıl düzenlenen Lux Helsinki festivalinde büyüleyici ışık sanatı eserleriyle donatıldı. Bu yıl 3 Ocak - 7 Ocak tarihleri arasında düzenlenen festivalde başkentin simge binaları ve az bilinen noktaları ışık gösterileriyle aydınlatıldı. Dondurucu soğuğa rağmen çok sayıda ziyaretçi gösteriyi izlemeye geldi.

 • Türkiye, 2024 turizm sezonunu Londra'daki fuarla başlattı
  27 Ara Türkiye, 2024 turizm sezonunu Londra'daki fuarla başlattı

  Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) öncülüğünde turizm sektörünün tek elden tanıtılacağı 22 fuarla, Türkiye'nin turizm değerlerinin tanıtımı yapılacak. 2024 turizm sezonunda gelir ve turist sayılarının artması bekleniyor.

 • BEBKA, TR41 Bölgesi'ndeki Girişimcilik Ekosistemine 100 Milyon TL Kaynak Sağlayacak
  26 Ara BEBKA, TR41 Bölgesi'ndeki Girişimcilik Ekosistemine 100 Milyon TL Kaynak Sağlayacak

  Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerini kapsayan TR41 Bölgesi'ndeki girişimcilik ekosistemine 100 milyon TL'lik önemli bir kaynak sağlayan BEBKA, 2024-2028 dönemini kapsayan bölge planı ile bölgedeki inovasyon ve iş geliştirme potansiyelini daha da güçlendirecek.

 • Finlandiya, Rusya ile doğu sınırındaki kontrol noktalarından sığınmacıların giriş yaptığını açıkladı
  15 Ara Finlandiya, Rusya ile doğu sınırındaki kontrol noktalarından sığınmacıların giriş yaptığını açıkladı

  Finlandiya ordusundan Sınır Komutan Yardımcısı Samuli Murtonen, ülkenin güneydoğusunda bulunan Vaalimaa ve Niirala'daki kontrol noktalarından onlarca sığınmacının ülkeye giriş yaptığını belirtti. Helsinki yönetimi, bu noktaların geçici olarak kapatılacağını duyurdu.

 • Finlandiya, Rusya ile olan kara sınırındaki geçiş noktalarını tekrar kapatacak
  15 Ara Finlandiya, Rusya ile olan kara sınırındaki geçiş noktalarını tekrar kapatacak

  Finlandiya hükümeti, Rusya ile olan kara sınırındaki geçiş noktalarını 14 Ocak 2024 tarihine kadar bir kez daha kapatacağını duyurdu. İçişleri Bakanı Mari Rantanen, sığınmacı gelişinin hızlanması ve doğu sınırındaki durumun ulusal güvenlik riski oluşturması nedeniyle bu kararın alındığını belirtti.

 • Finlandiya, sınır kapılarını yeniden kapatma kararı aldı
  14 Ara Finlandiya, sınır kapılarını yeniden kapatma kararı aldı

  Finlandiya, Rusya ile olan sınır kapılarını kısa süreliğine açtıktan sonra yeniden kapatma kararı aldı. Göç akını nedeniyle sınırları kapatan Finlandiya, açılan 2 sınır kapısından gelen sığınma talepleriyle tekrar göç akını yaşandığını belirtti. Finlandiya İçişleri Bakanı, sınırın tamamını kapatacaklarını açıkladı.

 • Finlandiya, sınır kapılarını kısmen açıyor
  12 Ara Finlandiya, sınır kapılarını kısmen açıyor

  Finlandiya, Rusya üzerinden gelen düzensiz göçmen akınıyla mücadele için kapatılan sınır kapılarının bir kısmını kısa süreliğine açma kararı aldı. Vaalimaa ve Niirala sınır geçiş noktaları 14 Aralık'ta yeniden açılacak.

 • Finlandiya, Rusya ile doğu sınırındaki kontrol noktalarını yeniden açacak
  12 Ara Finlandiya, Rusya ile doğu sınırındaki kontrol noktalarını yeniden açacak

  Finlandiya Başbakanı Petteri Orpo, ülkenin Rusya ile doğu sınırındaki iki kontrol noktasını 14 Aralık'tan itibaren yeniden açacağını duyurdu. Bu karar, Rusya'nın göçmen hareketlerini kullanarak baskı kurduğuna dair şüphelerin ortaya çıkması halinde hükümetin hızla harekete geçeceğini vurgulayan Finlandiya İçişleri Bakanı Mari Rantanen tarafından da desteklendi. Finlandiya'nın diğer geçiş noktaları ise kapalı kalmaya devam edecek.

 • Finlandiya'nın bağımsızlık günü Ankara'da kutlandı
  05 Ara Finlandiya'nın bağımsızlık günü Ankara'da kutlandı

  Finlandiya'nın bağımsızlığının 106'ncı yıl dönümü, Ankara'da düzenlenen resepsiyon ile kutlandı. Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay, diplomatlar, misyon şefleri ve davetlilerin katıldığı resepsiyonda, Finlandiya'nın NATO üyeliği ve Türkiye-Finlandiya iş birliği vurgulandı.

 • Finlandiya Büyükelçisi Hamalainen: NATO'ya Üyeliğimizi Onaylayan Türkiye ve Diğer Üyelere Teşekkürlerimizi Sunuyoruz.
  05 Ara Finlandiya Büyükelçisi Hamalainen: NATO'ya Üyeliğimizi Onaylayan Türkiye ve Diğer Üyelere Teşekkürlerimizi Sunuyoruz.

  Finlandiya'nın Bağımsızlık Günü, bugün Ankara'da düzenlenen resepsiyon ile kutlandı. Finlandiya'nın Ankara Büyükelçisi Pirkko Mirjami Hamalainen, "NATO'ya üyeliğimizi onaylayan Türkiye ve tüm diğer üyelere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Şimdi de İsveç'in NATO üyeliğinin de Türkiye ve Macaristan tarafından onaylanmasını diliyoruz. İsveç'in üyeliği ile NATO'nun kuzey kanadı tamamlanmış olacaktır" dedi. Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay ise, "AB'nin adil ve kapsayıcı genişleme politikasına geri dönmesini bekliyoruz. 'Helsinki Ruhu'nun canlandırılmasını arzu ediyoruz. Dost ve müttefik Finlandiya'nın Türkiye'nin adaylık sürecine desteğini sürdürmesini bekliyoruz" diye konuştu.

 • Finlandiya ile Türkiye arasındaki ilişkiler NATO şemsiyesi altında farklı bir boyuta geçti
  03 Ara Finlandiya ile Türkiye arasındaki ilişkiler NATO şemsiyesi altında farklı bir boyuta geçti

  Türkiye'nin Helsinki Büyükelçisi Deniz Çakar, Türkiye ile Finlandiya arasındaki ilişkilerin istikrarlı bir seviyede ve olumlu çerçevede ilerlediğini, bunun NATO şemsiyesi altına alınmasıyla daha farklı bir boyuta geçtiğini ifade etti.

 • Değer yaratan Türk teknoloji girişimleri yatırımcıların radarında
  02 Ara Değer yaratan Türk teknoloji girişimleri yatırımcıların radarında

  Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu, Türkiye'de değer üreten bütün teknoloji girişimcilerinin yatırımcılar tarafından ilgiyle takip edildiğini bildirdi.

 • Türkiye'nin kadın girişimcileri Slush 2023'te yatırım çağrısı yaptı
  01 Ara Türkiye'nin kadın girişimcileri Slush 2023'te yatırım çağrısı yaptı

  Slush 2023 etkinliğinde Türkiye'nin kadın teknoloji girişimcileri, ülkenin girişimcilik ekosistemini anlatarak Türkiye'ye yatırım yapma çağrısında bulundu. Türkiye, Avrupa'da en fazla kadın kurucuya sahip unicorn şirketlere ev sahipliği yapıyor.

 • Türk teknoloji girişimleri Finlandiya'da 'boy gösterdi'
  01 Ara Türk teknoloji girişimleri Finlandiya'da "boy gösterdi"

  Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de her yıl düzenlenen teknoloji ve girişim sermayesi etkinliği Slush'a Türkiye'den katılan 30'dan fazla teknoloji girişimcisi, yatırımcı ve inovasyon tutkunlarıyla bir araya geldi.

 • YTU Startup House, Slush etkinliğine katıldı
  01 Ara YTU Startup House, Slush etkinliğine katıldı

  Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de düzenlenen Slush etkinliğine Türkiye'den YTU Startup House ekibi de katıldı. Girişimciler, sunumlarını gerçekleştirebilecekleri yarışmalarla uluslararası rakipleriyle bir araya geliyor.

 • Finlandiya, Rusya'dan gelen göçmenler nedeniyle sınırları kapattı
  30 Kas Finlandiya, Rusya'dan gelen göçmenler nedeniyle sınırları kapattı

  Finlandiya, Rusya'dan sığınma başvurusu yapmak için gelen göçmenlerin artması üzerine iki ülke arasındaki tüm sınırları kapattı. Helsinki, Rusya'nın Orta Doğu ve Afrika'dan gelen kişilere yasa dışı şekilde Finlandiya'ya geçişlerine yardım ettiğini belirtirken, Rusya bu iddiayı reddediyor. Finlandiya, NATO'ya katıldıktan sonra Rusya ile olan sınırını güvenlik gerekçesiyle kapatma kararı aldı.

 • Teknoloji girişimcileri Helsinki'deki Slush 2023'te inovasyon tutkunlarıyla buluşacak
  30 Kas Teknoloji girişimcileri Helsinki'deki Slush 2023'te inovasyon tutkunlarıyla buluşacak

  Teknoloji ve girişim sermayesi etkinliklerinden Slush 2023, dünyanın 100'den fazla ülkesinden ünlü girişimcileri, yatırımcıları ve teknoloji meraklılarını Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de bir araya getirecek.

 • Finlandiya ve İsveç Başbakanları Helsinki'de görüştü
  28 Kas Finlandiya ve İsveç Başbakanları Helsinki'de görüştü

  Finlandiya Başbakanı Petteri Orpo ve İsveçli mevkidaşı Ulf Kristersson, Helsinki'de gerçekleştirdikleri görüşmede ikili ilişkiler, güvenlik meseleleri ve diğer uluslararası ve AB meselelerini ele aldı. Orpo, güvenlik konularında daha yakın temasın önemini vurgularken, Kristersson ise AB dış sınırının İskandinav ülkelerini de ilgilendirdiğini belirtti. Her iki lider de 2024 Avrupa Parlamentosu seçimlerinin önemini vurguladı ve NATO üyeliği konusunu ele aldı.

 • Slush 2021'de Türkiye'yi temsil edecek heyet açıklandı
  24 Kas Slush 2021'de Türkiye'yi temsil edecek heyet açıklandı

  Girişim sermayesi fonları ve uluslararası girişimlerin bir araya geleceği Slush etkinliği, bu yıl Türkiye'yi temsil etmek üzere Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi öncülüğünde oluşturulan 24 kişilik heyetin katılımıyla gerçekleşecek. Türk girişimciler, etkinlikte sunumlar yapacak, yarışmalara katılacak ve uluslararası işbirlikleri için fırsatlar yakalayacak. Ayrıca, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi tarafından düzenlenecek bir yan etkinlikte Türkiye'deki kadın girişimciliği ve gelişmiş teknoloji ekosistemi konuşulacak.

 • Finlandiya, Rusya ile olan sınır kapılarının çoğunu kapatıyor
  22 Kas Finlandiya, Rusya ile olan sınır kapılarının çoğunu kapatıyor

  Finlandiya Başbakanı Petteri Orpo, Rusya üzerinden yasa dışı geçişleri durdurmak için cuma gece yarısından itibaren Rusya ile olan 9 sınır kapısından 8'ini kapatacaklarını duyurdu. Finlandiya, Rusya üzerinden gelen düzensiz göçmen akınıyla mücadele için daha fazla sınır kapısını kapatma kararı aldı.

 • Finlandiya'da Noel Etkinliği Düzenlendi
  19 Kas Finlandiya'da Noel Etkinliği Düzenlendi

  HELSİNKİ, 19 Kasım (Xinhua) -- Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de yaklaşan Noel için düzenlenen etkinlikte performans sergileyen sanatçılar, 18 Kasım 2023. Helsinki'nin merkezinde Cumartesi günü yaklaşan Noel dönemi için geçit töreni düzenlendi.

 • Finlandiya, Rusya'ya dört sınır kapısını kapatacak
  17 Kas Finlandiya, Rusya'ya dört sınır kapısını kapatacak

  Finlandiya, son aylarda ülkeye gelen göçmenlerin sayısında artış olduğunu belirterek, Rusya'ya dört sınır kapısını kapatacağını duyurdu. İçişleri Bakanı Mari Rantanen, Vaalimaa, Nuijamaa, Imatra ve Niirala sınır kapılarının kapatılacağını açıkladı. Finlandiya hükümeti, Rusya'yı istikrarsızlaştırmak amacıyla sınıra belgesiz göçmenleri yönlendirmekle suçluyor. Rusya ve Finlandiya arasındaki ilişkiler, Rusya'nın Ukrayna'yı işgaliyle kötüleşmişti.

 • Türk Teknoloji Girişimleri Dünya Sahnesinde
  15 Kas Türk Teknoloji Girişimleri Dünya Sahnesinde

  Web Summit, Slush, CES ve Web Summit Qatar gibi önemli girişimcilik etkinliklerine Türk teknoloji girişimlerinin ortak katılımı, 5 Kalkınma Ajansı'nın iş birliğiyle gerçekleştiriliyor. İstanbul, Ankara, Batı Akdeniz, Bursa Eskişehir Bilecik ve İzmir Kalkınma Ajansları tarafından desteklenen 100'ü aşkın Türk teknoloji girişimi, Lizbon, Helsinki, Las Vegas ve Doha'da düzenlenecek global etkinliklere katılıyor. Girişimler, Web Summit 2023'te yatırımcıların karşısına çıkacak ve farklı alanlarda teknoloji ürünlerini tanıtma fırsatı bulacak. Ayrıca, başarılı olan girişimler Slush, CES ve Web Summit Qatar gibi etkinliklere de katılacak ve destek sağlanacak.

 • Türk Teknoloji Girişimleri Web Summit'te Yer Alıyor
  14 Kas Türk Teknoloji Girişimleri Web Summit'te Yer Alıyor

  Küresel Girişimcilik Etkinliklerine Katılım Çağrısı kapsamında Web Summit'te yer almaya hak kazanan 24 Türk teknoloji girişimi, Lizbon'da geleceği şekillendiren ürünlerini tanıtıyor. Türk girişimciler, yapay zeka, robotik, yenilenebilir enerji, dijital sağlık, oyun teknolojileri, otomotiv sektörü, 3D yazıcı teknolojileri, yazılım, kozmetik teknolojileri, lojistik gibi birçok alanda teknoloji ürünlerini tanıtacak.

 • Büyük Önder Atatürk, Avrupa'da anıldı
  10 Kas Büyük Önder Atatürk, Avrupa'da anıldı

  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 85. yılında, Avrupa'daki temsilciliklerde törenle anıldı.

 • Finlandiya'da Sanatçılar ve STK'lar Gazze'de Ateşkes İçin İmza Kampanyası Başlattı
  09 Kas Finlandiya'da Sanatçılar ve STK'lar Gazze'de Ateşkes İçin İmza Kampanyası Başlattı

  Finlandiya'da birçok sanatçı ve sivil toplum kuruluşu, Gazze'de ateşkes çağrısında bulunmak için hükümetlerine yönelik bir imza kampanyası başlattı. Finlandiya Kadın Dernekleri Birliği, Uluslararası Af Örgütü Finlandiya, Finlandiya'da Filistinli Sesler gibi kuruluşlar, Gazze'de ateşkes ve insani yardım koridorlarının açılması taleplerini dile getirdi. Ayrıca müze çalışanları, akademisyenler ve araştırmacılar da Finlandiya hükümetinden İsrail'in eylemlerini kınamasını ve ateşkes çağrısında bulunmasını istedi. Kampanyalara binlerce imza atıldı ve sanat camiasından da destek geldi.

 • Finlandiya ve İsveç'in dışişleri ve savunma bakanları Helsinki'de bir araya geldi
  08 Kas Finlandiya ve İsveç'in dışişleri ve savunma bakanları Helsinki'de bir araya geldi

  Finlandiya Dışişleri Bakanı Elina Valtonen, Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de İsveçli mevkidaşı Tobias Billström, Finlandiya Savunma Bakanı Antti Kaikkonen ve İsveç Savunma Bakanı Pal Jonson ile basın toplantısı düzenledi.

 • Finlandiya'da Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yıl Etkinliği
  30 Eki Finlandiya'da Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yıl Etkinliği

  Finlandiya'da Türkiye'nin Helsinki Büyükelçiliği tarafından düzenlenen etkinlikte, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Flüt Sanatçısı Lelya Bayramoğulları ve Sibelius Akademisi Piyano Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Risto Lauriala konser verdi. Konserde, Cumhuriyet dönemi Türk bestecilerinin eserleri ve UNESCO Aşık Veysel Yılı için bestelenen özel eser icra edildi. Konserin ardından konuklar, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını anlatan resim sergisini gezdi.

 • Finlandiya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümünü kutladı
  29 Eki Finlandiya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümünü kutladı

  Finlandiya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yıl dönümünü tebrik etmek amacıyla bakanlık binasını Türk bayrağının renkleriyle ışıklandırdı. Finlandiya Dışişleri Bakanlığı ve Türkiye'nin Helsinki Büyükelçiliği sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda kutlama mesajları yer aldı.

 • Huawei, Helsinki'de Sağlık Laboratuvarı Açtı
  29 Eki Huawei, Helsinki'de Sağlık Laboratuvarı Açtı

  Huawei, Helsinki, Finlandiya'da son teknoloji test ekipmanlarıyla donatılmış bir Sağlık Laboratuvarı'nı hizmete açtı. Bu laboratuvar, Huawei'nin sağlık ve fitness sektörü için global araştırma platformu olarak konumlandırılmıştır. Laboratuvar, giyilebilir teknolojiler aracılığıyla sağlık izleme algoritmalarında derinlemesine araştırmalar yapmayı hedeflemektedir. Huawei, dünya genelinde artan tüketici talebini karşılamak adına spor ve sağlık araştırma ve geliştirmeye yatırım yapmaya devam etmektedir.

 • Huawei, Helsinki'de yeni bir sağlık laboratuvarı açtı
  26 Eki Huawei, Helsinki'de yeni bir sağlık laboratuvarı açtı

  Huawei, Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de açtığı yeni Huawei Sağlık Laboratuvarı ile küresel araştırmalarını ilerletiyor. Laboratuvar, spor ve fitness algoritmaları üzerine teknolojik araştırmalar, girdilerin tespiti ve doğrulanması, standart AR-GE ve endüstri kuluçkası için açık araştırma platformları olarak hizmet verecek. Huawei, giyilebilir teknolojiler aracılığıyla sağlık izleme algoritmalarında daha derin araştırmalar yapmayı hedefliyor ve dünya genelinde artan tüketici talebini karşılamak için spor ve sağlık AR-GE'sine yatırım yapmaya devam ediyor. Laboratuvar, 20'den fazla sporu kapsayan 200'den fazla fizyolojik ve biyomekanik göstergeyi izleyen 5 ana test alanında gerçeğe yakın spor ortamları ile senaryoları oluşturdu. Huawei Watch GT 4 gibi giyilebilir cihazlar kullanılarak performans ölçümleri yapılıyor.

 • Türkiye'nin Helsinki Büyükelçiliğine saldırı düzenlendi
  25 Eki Türkiye'nin Helsinki Büyükelçiliğine saldırı düzenlendi

  Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de bulunan Türkiye'nin Helsinki Büyükelçiliği'ne boyalı ve sis bombalı bir saldırı düzenlendi. Saldırı sonucunda patlama veya yangın yaşanmazken, büyükelçilik binasına boya atıldı. Saldırıyı gerçekleştiren 4 kişilik bir grup henüz gözaltına alınmadı ve soruşturma devam ediyor.

 • Finlandiya Dışişleri Bakanı Türkiye'nin Helsinki Büyükelçiliği'ndeki saldırıya tepki gösterdi
  25 Eki Finlandiya Dışişleri Bakanı Türkiye'nin Helsinki Büyükelçiliği'ndeki saldırıya tepki gösterdi

  Finlandiya Dışişleri Bakanı Elina Valtonen, Türkiye'nin Helsinki Büyükelçiliği'ne maskeli kişilerce düzenlenen boyalı ve sis bombalı saldırıya tepki göstererek, diplomatik misyonlara yönelik düşmanca eylemlerin kabul edilemez olduğunu belirtti. Polis olayı soruşturuyor.

 • Finlandiya'da Türkiye'nin Helsinki Büyükelçiliği'ne saldırı düzenlendi
  25 Eki Finlandiya'da Türkiye'nin Helsinki Büyükelçiliği'ne saldırı düzenlendi

  Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de bulunan Türkiye'nin büyükelçilik binasına boyalı ve sis bombalı saldırı gerçekleştirildi. Polis ve kurtarma ekipleri olay yerine ulaşarak müdahalede bulundu. Saldırıyı gerçekleştiren maskeli kişiler, kiralık bisikletlerle kaçtı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Spor Toto, Buducnost ile Avrupa Kupası'nda karşılaşacak
  13 Eki Spor Toto, Buducnost ile Avrupa Kupası'nda karşılaşacak

  Spor Toto, EHF Erkekler Avrupa Kupası'nın 2. tur ilk maçında Karadağ temsilcisi Buducnost ile yarın deplasmanda karşılaşacak. İlk maç Karadağ'ın başkenti Podgorica'da oynanacak ve rövanş maçı ise 15 Ekim Pazar günü aynı salonda gerçekleşecek.

 • Türk Hentbol Takımları Avrupa Kupası'nda İkinci Turda Mücadele Edecek
  12 Eki Türk Hentbol Takımları Avrupa Kupası'nda İkinci Turda Mücadele Edecek

  Beşiktaş Safi Çimento, Beykoz Belediyespor, Sakarya Büyükşehir Belediyespor ve Spor Toto, Erkekler Avrupa Kupası'nda ikinci tur ilk maçlarında mücadele edecek. Beşiktaş Safi Çimento Kosova'nın KH Besa Famgas takımıyla, Beykoz Belediyespor Belçika'nın Vise BM takımıyla, Sakarya Büyükşehir Belediyespor Norveç'in Runar Sandefjord takımıyla ve Spor Toto ise Karadağ'ın Buducnost Podgorica takımıyla karşılaşacak.

 • Finlandiya-Estonya arasında gaz taşıyan boru hattına 'sabotaj' ihtimali tartışılıyor
  12 Eki Finlandiya-Estonya arasında gaz taşıyan boru hattına "sabotaj" ihtimali tartışılıyor

  Finlandiya ile Estonya arasında doğal gaz taşıyan Balticconnector boru hattının, 8 Ekim'de yaşanan olağan dışı basınç düşüşü ve sızıntı nedeniyle kapatılması üzerine sabotaj ihtimaline dair şüpheler dile getiriliyor.

 • Finlandiya Maliye Bakanlığı, 2023'te Ekonomik Resesyonun Süreceğini Tahmin Ediyor
  10 Eki Finlandiya Maliye Bakanlığı, 2023'te Ekonomik Resesyonun Süreceğini Tahmin Ediyor

  Finlandiya Maliye Bakanlığı, 2023 yılında ülke ekonomisindeki resesyonun devam edeceği tahmininde bulundu. Bakanlık, 2023 genelinde ekonomik büyümenin sıfırda kalmasına rağmen özel tüketim, yatırım ve ihracatın büyümeye başlayacağını ve ülkenin GSYİH'sinin yüzde 1,2 genişleyeceğini belirtti. Konut sektörünün yüksek faiz oranlarından en çok etkilendiğini vurgulayan bakanlık, önümüzdeki yıl talebin hız kazanmasının beklendiğini dile getirdi. Ayrıca enflasyonun yavaşlamaya devam edeceği ve faiz oranlarının düşüşe geçeceği öngörüldü.

 • Deniz Özeskici'nin 'Yansımalar' Sergisi Eskişehir'de Açıldı
  10 Eki Deniz Özeskici'nin 'Yansımalar' Sergisi Eskişehir'de Açıldı

  Sanatçı Deniz Özeskici'nin soyut çalışmalarından oluşan 'Yansımalar' sergisi, Eskişehir'deki Oda Sanat Galerisi'nde sanatseverlerle buluştu. Sergide, eski kitap ve kağıt parçaları ile akrilik boya gibi malzemelerden üretilmiş 25 eser yer alıyor.

 • Finlandiya, olası bir göçmen akınına karşı hazırlık tatbikatı başlattı
  03 Eki Finlandiya, olası bir göçmen akınına karşı hazırlık tatbikatı başlattı

  Finlandiya, olası bir büyük göçmen akınına karşı hazırlıklı olmak amacıyla LATU 23 adlı beş günlük bir ortak hazırlık tatbikatı başlattı. Tatbikata Avrupa Birliği Sınır ve Sahil Güvenlik Ajansı, Avrupa Birliği İltica Ajansı ve Estonya Polis ve Sınır Muhafızları'nın uluslararası temsilcileri de katıldı. Finlandiya parlamentosu, 2022'de ülkenin sınır kanunlarında yapılan değişikliklerle yetkililere sınırları kapatma veya sınır giriş noktalarını sınırlama yetkisi vermişti. 2015'te Avrupa'daki göçmen krizi sırasında Finlandiya'ya yaklaşık 32.000 sığınmacı ulaşmıştı.

 • Estonya Başbakanı: Rusya'ya yorgun olmadığımızı göstermeliyiz
  29 Eyl Estonya Başbakanı: Rusya'ya yorgun olmadığımızı göstermeliyiz

  Estonya Başbakanı Kaja Kallas, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısına karşı Estonya'nın ve Finlandiya'nın Ukrayna'nın yanında olduğunu ve ne kadar sürerse sürsün desteklerini sürdüreceklerini belirtti. Kallas, Rusya'ya daha güçlü yaptırımlar uygulanması gerektiğini ve Rusya'nın savaşı finanse edecek gelirlerinin sınırlanması gerektiğini söyledi. Finlandiya Başbakanı Petteri Orpo ise Estonya ile yakın ilişkilere sahip olduklarını ve Baltık Denizi'nin güvenliği ile enerji konularını görüştüklerini ifade etti.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, Finlandiya'da büyük ilgi gördü
  29 Eyl Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, Finlandiya'da büyük ilgi gördü

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, Finlandiya'da düzenlenen Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği'nin (EAZA) 2023 Konferansı'na katılarak yürüttüğü 'Kafkas Vaşağı Takip ve Koruma Projesi'ni tanıttı. Proje, EAZA üyesi Hayvanat Bahçeleri tarafından büyük beğeni topladı.

 • Letonya Cumhurbaşkanı: Polonya, Ukrayna'ya destek veriyor
  28 Eyl Letonya Cumhurbaşkanı: Polonya, Ukrayna'ya destek veriyor

  Letonya Cumhurbaşkanı Edgars Rinkevics, Polonya'nın Ukrayna'ya destek verdiğini ve Rusya'ya karşı yaptırımların en sıkı savunucularından biri olduğunu belirtti. Rinkevics, Polonya'nın Ukrayna'ya askeri teçhizat gönderdiğini ve mültecilere ev sahipliği yaptığını da vurguladı. Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ise Polonya'nın Ukrayna'ya olan desteğini garanti etti ve tahıl konusunda alternatif rotaların olduğunu söyledi.

 • Finlandiya Dışişleri Bakanı: Ukrayna'yı desteklemeye devam edeceğiz
  28 Eyl Finlandiya Dışişleri Bakanı: Ukrayna'yı desteklemeye devam edeceğiz

  Finlandiya Dışişleri Bakanı Elina Valtonen, Ukrayna'yı ihtiyaç duyduğu sürece destekleyeceklerini ve Rusya üzerindeki yaptırım baskısını sürdürüp artırmaları gerektiğini belirtti. Valtonen, Fransa ile olan ilişkilerinin güçlü olduğunu ve savunma işbirliğini yoğunlaştırma çabalarını takdir ettiklerini söyledi. Fransa Dışişleri Bakanı Colonna da Ukrayna'nın yanında olduklarını vurgulayarak, AB üyesi ülkelerin birleşik tepkisinin önemli olduğunu ifade etti.

 • Bir ilki gerçekleştirdiler! F-35A savaş uçakları otoyola iniş yaptı
  23 Eyl Bir ilki gerçekleştirdiler! F-35A savaş uçakları otoyola iniş yaptı

  Norveç ordusuna ait iki F-35A savaş uçağı, Finlandiya'da gerçekleştirilen tatbikatın ardından bir otoyola iniş yaptı. Bu, F-35A savaş uçaklarının özel pist dışında bir otoyola ilk inişi oldu.

 • Finlandiya'da İflas Sayısı Son 12 Ayda Yüzde 22 Arttı
  21 Eyl Finlandiya'da İflas Sayısı Son 12 Ayda Yüzde 22 Arttı

  Finlandiya İstatistik Kurumu'nun verilerine göre, ülkede görülen iflas sayısı son 12 ayda yüzde 22 oranında arttı. Ağustos ayında toplam 283 iflas işlemi başlatıldı ve bu rakam geçen yılın aynı ayına göre 56 adet daha fazla iflas başvurusu olduğunu gösteriyor. İflas bildiren şirketlerin çoğu inşaat ve sanayi sektöründe bulunuyor. Artan iflas sayısı yüksek faiz oranlarına, artan maliyetlere ve durgun ekonomik büyümeye bağlanıyor.

 • Beşiktaş, Avrupa'da en uzun süreli galibiyet serisini hedefliyor
  20 Eyl Beşiktaş, Avrupa'da en uzun süreli galibiyet serisini hedefliyor

  Beşiktaş, UEFA Avrupa Konferans Ligi D Grubu'nun ilk haftasında Club Brugge'e konuk olacak. Siyah-beyazlı takım, 7 maçlık galibiyet serisini sürdürmeyi hedefliyor. Daha önceki rekoru 5 galibiyet olan Beşiktaş, Avrupa kupalarında en uzun süreli yenilmezlik serisine ise 2010-2011 sezonunda ulaşmıştı.

 • iOS 17 ne zaman çıkacak? İşte saati!
  17 Eyl iOS 17 ne zaman çıkacak? İşte saati!

  iOS 17, iPadOS 17, watchOS 10 ve tvOS 17 yarın herkes için sunulacak. Peki iOS 17 Türkiye'de saat kaçta sunulacak?

 • Finlandiya'dan Rusya'ya kayıtlı araçların ülkeye girişine yasak
  15 Eyl Finlandiya'dan Rusya'ya kayıtlı araçların ülkeye girişine yasak

  Finlandiya yönetimi, Rusya'ya kayıtlı binek araçların gece yarısından itibaren ülkeye girişine yasak getirdi. Finlandiya Dışişleri Bakanı Elina Valtonen, gece yarısından itibaren Rusya'ya kayıtlı binek araçların ülkeye girişinin yasaklanacağını duyurdu. Yasak, Avrupa Birliği'nin ticari yaptırımlarının Rusya'ya sınırı olan diğer AB ülkeleriyle uyumlu bir şekilde uygulanması amacıyla getirildi. Yasak, halihazırda Finlandiya'da bulunan Rus plakalı araçların 6 ay içinde ülkeyi terk etmesini gerektiriyor. Sadece Rusya'da ikamet eden AB vatandaşları, diplomatlar ve insani nedenlerle gelenlerin Rus plakalı araçla Finlandiya'ya girişine izin verilecek.

 • Finlandiya, Rusya'ya kayıtlı araçların ülkeye girişini yasakladı
  15 Eyl Finlandiya, Rusya'ya kayıtlı araçların ülkeye girişini yasakladı

  Finlandiya yönetimi, gece yarısından itibaren Rusya'ya kayıtlı binek araçların ülkeye girişine yasak getirdi. Kararın amacı, Avrupa Birliği'nin ticari yaptırımlarının diğer AB ülkeleriyle uyumlu bir şekilde uygulanmasıdır. Yasak, halihazırda Finlandiya'da bulunan Rus plakalı araçların 6 ay içinde ülkeyi terk etmesini gerektirmektedir.

 • Finlandiya, Rusya plakalı araçların ülkeye girişini yasakladı
  15 Eyl Finlandiya, Rusya plakalı araçların ülkeye girişini yasakladı

  Letonya, Litvanya ve Estonya'nın ardından Finlandiya da Rusya plakalı araçların bu gece yarısından itibaren ülkeye girişini yasakladı. Finlandiya Dışişleri Bakanı Elina Valtonen, düzenlediği basın toplantısında konuya ilişkin alınan kararı açıkladı. Valtonen, konuyla alakalı dost ülkelerle koordinasyon sağladıklarını belirterek, 'Yasağın uygulanması, Rus plakalı araçların ülkeye girişinin yasaklanacağı anlamına geliyor.' ifadesini kullandı. Estonya'nın Helsinki Büyükelçisi Sven Sakkov, X hesabından yaptığı paylaşımda, Rusya'da ikamet eden Avrupa Birliği vatandaşlarının yasaktan muaf tutulacağını kaydetti. Kararın ardından paylaşım yapan Estonya Dışişleri Bakanı Margus Tsahkna da komşu ülkelerin aldığı bu kararın memnuniyetle karşılandığını belirtti.

 • Finlandiya'da Kuş Gribi Nedeniyle 115.000 Tilki ve Rakun İtlaf Edilecek
  14 Eyl Finlandiya'da Kuş Gribi Nedeniyle 115.000 Tilki ve Rakun İtlaf Edilecek

  Finlandiya Gıda Kurumu, ülkedeki kürk çiftliklerinde kuş gribi belirtileri gösteren tilki ve rakunların itlaf edilmesi talimatını verdi. Talimat, 109.000 tilki ve 6.000 rakunu kapsıyor. Kuş gribinin memeliler arasında yayıldığı tespit edilmiş ve insanlara hastalık bulaşmasını kolaylaştıran varyantlar tespit edilmiştir. Bu nedenle, halk sağlığını korumak amacıyla itlaf işlemi gerçekleştirilecektir.

 • Tesla, Finlandiya'da elektrikli araç şarj ağını genişletmek için AB'den finansman aldı
  14 Eyl Tesla, Finlandiya'da elektrikli araç şarj ağını genişletmek için AB'den finansman aldı

  Tesla'nın Finlandiya'daki iştiraki Roadster Finland Oy, Avrupa Birliği'nden finansman alarak ülkedeki elektrikli araç şarj ağını genişletmeyi hedefliyor. Proje kapsamında 16 AB ülkesinde 6.458 şarj noktası kurulması planlanıyor. Tesla, 25 yeni istasyonun kurulması ve mevcut 7 istasyonun güçlendirilmesiyle 32 şarj noktasından oluşan bir ağın oluşturulmasını önerdi. Projenin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi halinde Tesla'ya 133,78 milyon euro finansman sağlanacak ve Finlandiya'nın payı 5,3 milyon euro olacak.

 • Çinli turistlerin Finlandiya'ya grup turları yeniden başlıyor
  12 Eyl Çinli turistlerin Finlandiya'ya grup turları yeniden başlıyor

  Çin Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yayımladığı bildiri ile Çinli turistlere Finlandiya'ya grup turları düzenleme imkanı sağlanması, Finlandiya turizm sektöründe heyecan yarattı. Visit Finland'ın Büyük Çin Direktörü David Wu, bu gelişmenin iki ülke arasındaki turizm işbirliğine büyük potansiyel sunduğunu belirtti.

 • Spor Toto Hentbol Takımı, EHF Erkekler Avrupa Kupası'nda ikinci tura yükseldi
  10 Eyl Spor Toto Hentbol Takımı, EHF Erkekler Avrupa Kupası'nda ikinci tura yükseldi

  Spor Toto Hentbol Takımı, Finlandiya'nın IFK Handball takımını mağlup ederek ikinci tura yükseldi. İkinci turda Karadağ'ın RK Buducnost Podgorica takımı ile karşılaşacak.

 • Spor Toto Hentbol Takımı, EHF Erkekler Avrupa Kupası'nda Finlandiya'yı mağlup etti
  09 Eyl Spor Toto Hentbol Takımı, EHF Erkekler Avrupa Kupası'nda Finlandiya'yı mağlup etti

  Spor Toto Hentbol Takımı, EHF Erkekler Avrupa Kupası 1. tur ilk maçında Finlandiya'nın IFK Handball takımını 29-28 mağlup etti. İlk yarıyı 16-9 önde kapatan takım, ikinci yarıda da istikrarlı oyununu sürdürerek galip geldi. Rövanş maçı yarın oynanacak.

 • Finlandiya Hükümeti, ırk ve cinsiyet eşitliğini teşvik etmek için önlemler açıkladı
  01 Eyl Finlandiya Hükümeti, ırk ve cinsiyet eşitliğini teşvik etmek için önlemler açıkladı

  Finlandiya hükümeti, ırk ve cinsiyet eşitliğini teşvik etmek ve ayrımcılıkla mücadele etmek amacıyla bir dizi önlem açıkladı. Plan, eğitim sistemini kapsayacak ve göçmen çocuklarının erken çocukluk eğitimine katılımını artırmayı hedefliyor. Ayrıca iş arayanlar arasında ayrımcılıkla mücadele edilecek ve kadın göçmenlerin işgücü piyasasına girişi teşvik edilecek.

 • UEFA Avrupa Konferans Ligi Elemeleri Play-Off Turu Sonuçları
  01 Eyl UEFA Avrupa Konferans Ligi Elemeleri Play-Off Turu Sonuçları

  UEFA Avrupa Konferans Ligi elemeleri play-off turu sonucu gruplara kalan 22 takım belli oldu. Beşiktaş, Fenerbahçe ve diğer takımların elde ettiği sonuçlar.

 • Avrupa'da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlanıyor
  31 Ağu Avrupa'da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlanıyor

  Avrupa'da 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

 • Finlandiya Sınır Muhafızlarından Dijital Seyahat Belgeleriyle Yolculuk Duyurusu
  28 Ağu Finlandiya Sınır Muhafızlarından Dijital Seyahat Belgeleriyle Yolculuk Duyurusu

  Finlandiya Sınır Muhafızları, Finnair ile yapılan bir işbirliğiyle Finlerin dijital seyahat belgeleriyle yolculuk yapmayı deneyimleyebileceklerini duyurdu. Bu uygulama sayesinde yolcular daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde sınır kontrollerinden geçebilecekler.

 • Startup'ların dikkatine: Global girişimcilik etkinlikleri başlıyor!
  26 Ağu Startup'ların dikkatine: Global girişimcilik etkinlikleri başlıyor!

  Global girişimcilik etkinlikleri başlıyor. Haberimizde sizlerle konuya ilişkin tüm detayları ve nasıl başvurabileceğinizi paylaşıyoruz.

 • Türk Teknoloji Girişimleri Küresel Etkinliklere Taşınıyor
  25 Ağu Türk Teknoloji Girişimleri Küresel Etkinliklere Taşınıyor

  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda çalışan kalkınma ajansları, 100'ü aşkın Türk teknoloji girişimini ABD, Portekiz, Finlandiya ve Katar'daki küresel etkinliklere taşıyacak. İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) açıklamasına göre, dünyanın en önemli girişimcilik etkinlikleri arasında yer alan Web Summit, Slush, Consumer Electronics Show (CES) ve Web Summit Qatar'a milli katılım, ilk kez 5 kalkınma ajansının iş birliğiyle gerçekleşecek.

 • Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi Play-Off Turu'nda Molde ile karşılaşacak
  22 Ağu Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi Play-Off Turu'nda Molde ile karşılaşacak

  Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi Play-Off Turu ilk maçında Norveç ekibi Molde ile deplasmanda karşı karşıya gelecek. Galatasaray, bu turda Litvanya ekibi Zalgiris ve Sloven temsilcisi Olimpija Ljubljana'yı eleyerek gelirken, Molde ise Finlandiya takımı HJK Helsinki ve Faroe Adaları'ndan Klaksvik'i eledi. Rövanş maçı ise 29 Ağustos'ta İstanbul'da oynanacak. Galatasaray, Avrupa kupalarında ilk kez Molde ile karşılaşacak. Molde'de eski Galatasaraylı Martin Linnes forma giyiyor. Galatasaray, Avrupa kupalarında bugüne kadar 306 maç oynadı ve 109 galibiyet, 115 mağlubiyet, 82 beraberlik elde etti. Galatasaray'ın teknik direktörü Okan Buruk da Avrupa kupalarında beşinci sınavına çıkacak. Bu sezon şimdiye kadar 6 resmi maç oynayan Galatasaray, 4 galibiyet ve 2 beraberlik aldı. Molde ise Norveç Ligi'nde 4. sırada yer alıyor. Maçı İngiltere Futbol Federasyonu'ndan Anthony Taylor yönetecek.

 • Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turunda Molde ile karşılaşacak
  22 Ağu Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turunda Molde ile karşılaşacak

  Galatasaray, Norveç temsilcisi Molde ile UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turu ilk maçında karşı karşıya gelecek. Maç, Molde Stadı'nda oynanacak ve EXXEN platformundan yayımlanacak. Galatasaray, bu sezon oynadığı 6 resmi maçta mağlubiyet yüzü görmedi. Lucas Torreira cezası nedeniyle forma giyemeyecekken, Galatasaray'da Icardi'nin gol ayağı önemli bir silah olarak görülüyor. Norveçli oyuncular Fredrik Midtsjö ve Martin Linnes ise eski takımlarına karşı mücadele edecek.

 • Rusya Savunma Bakanı Şoygu: Rusya ve Belarus'a yönelik herhangi bir provokasyona cevabımız var
  15 Ağu Rusya Savunma Bakanı Şoygu: Rusya ve Belarus'a yönelik herhangi bir provokasyona cevabımız var

  Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Moskova Uluslararası Güvenlik Konferansı'nda yaptığı konuşmada, Rusya ve Belarus topraklarına yönelik herhangi bir provokatif girişim ve güvenlik tehdidine uygun bir cevapları olduğunu belirtti. Ayrıca, Ukrayna'daki savaşa ve Batı'nın Asya-Pasifik bölgelerindeki saldırı girişimlerine değinen Şoygu, NATO'nun bölgesel güvenlik sorunlarını çözmek için aktif olarak hareket ettiğini ifade etti. Şoygu, Çin ve Rusya arasındaki ikili ilişkilerin müttefiklikten öteye geçtiğini vurgulayarak, sömürgeci zihniyete karşı mücadelede ortak geçmişe sahip olduklarını belirtti.

 • Rusya Savunma Bakanı: Batı, Ukrayna'ya 160 Milyar Dolar Yardım Yaptı
  09 Ağu Rusya Savunma Bakanı: Batı, Ukrayna'ya 160 Milyar Dolar Yardım Yaptı

  Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, NATO, AB ve ortaklarının Ukrayna'ya bugüne kadar gerçekleştirdiği yardımın miktarının 160 milyar doları aştığını açıkladı. Şoygu, Batı ülkelerinin Rusya'ya karşı vekalet savaşı yürüttüğünü belirtti ve Ukrayna'nın Batı'dan aldığı askeri yardım miktarını detaylandırdı. Ayrıca Şoygu, Batı'nın Ukrayna'ya olan desteğinin çatışmanın tırmanmasına neden olduğunu ve Rusya'nın askeri güvenliğine yönelik tehditlerin arttığını ifade etti.

 • UEFA Avrupa Ligi Elemeleri Play-Off Turu Kuraları Çekildi
  07 Ağu UEFA Avrupa Ligi Elemeleri Play-Off Turu Kuraları Çekildi

  UEFA Avrupa Ligi elemelerinde 2023-24 sezonu play-off turu kuraları çekildi. Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde elenmesi halinde UEFA Avrupa Ligi play-off turunda Azerbaycan temsilcisi Karabağ veya Finlandiya'nın HJK Helsinki takımıyla eşleşeceği belirlendi. İlk maçlar 24 Ağustos'ta, rövanşları ise 31 Ağustos'ta oynanacak.

 • Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi'ndeki muhtemel rakipleri belli oldu
  07 Ağu Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi'ndeki muhtemel rakipleri belli oldu

  Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu'nda Olimpija Ljubljana'ya elenip UEFA Avrupa Ligi'ne kalması halinde Karabağ-Helsinki eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak.

 • Galatasaray'ın Avrupa Ligi Play-off Turu muhtemel rakipleri belli oldu
  07 Ağu Galatasaray'ın Avrupa Ligi Play-off Turu muhtemel rakipleri belli oldu

  Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu'nda Olimpija Ljubljana'ya karşı mücadele edecek. Eğer elenirse, Avrupa Ligi play-off turunda Karabağ-Helsinki eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak.

 • UEFA Avrupa Ligi 3. turu eşleşmeleri belli oldu
  24 Tem UEFA Avrupa Ligi 3. turu eşleşmeleri belli oldu

  UEFA Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen kura çekimi sonucunda, Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki ikinci büyük turnuvası olan UEFA Avrupa Ligi'nin 3. eleme turu olası eşleşmeleri belirlendi. Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde elenmesi durumunda, Avrupa Ligi 3. turunda Kİ Klaksvik (Faroe Adaları)-Hacken (İsveç) eşleşmesinin kaybedeniyle karşılaşacağı açıklandı. Şampiyonlar yolu ve ana yol olmak üzere iki grup halinde yapılan kura çekimine göre, muhtemel eşleşmeler şu şekilde oldu: Zalgiris (Litvanya) - Galatasaray / Kİ Klaksvik (Faroe Adaları) - Hacken (İsveç), Rakow Czestochowa (Polonya) - Karabağ (Azerbaycan) / HJK Helsinki (Finlandiya) - Molde (Norveç), HSK Zrinjski (Bosna Hersek) - Slovan Bratislava (Slovakya) / Breidablik (İzlanda) - Kopenhag (Danimarka), Sheriff (Moldova) - Maccabi Haifa (İsrail) / Aris Limassol (Güney Kıbrıs) - BATE Borisov (Belarus), GNK Dinamo (Hırvatistan) - Astana (Kazakistan) / Ludogorets (Bulgaristan) - Olimpija Ljubljana (Slovenya), Olympiacos (Yunanistan) / Servette (İsviçre) - Genk (Belçika), Slavia Prag (Çekya) / Dnipro-1 (Ukrayna) - Panathinaikos (Yunanistan).

 • Galatasaray'ın UEFA Şampiyonlar Ligi'ndeki muhtemel rakipleri belli oldu
  24 Tem Galatasaray'ın UEFA Şampiyonlar Ligi'ndeki muhtemel rakipleri belli oldu

  UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 2023-2024 sezonu 3. ön eleme turu kura çekimi sonucunda Galatasaray'ın muhtemel rakipleri Ludogorets-Olimpija Ljubljana eşleşmesinin galibi oldu. Galatasaray, Zalgiris'i elemesi durumunda bu takımla karşılaşacak.

 • UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 3. eleme turu kuraları çekildi
  24 Tem UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 3. eleme turu kuraları çekildi

  UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 3. eleme turu kuraları çekildi. Galatasaray, 2. eleme turunu geçmesi halinde Ludogorets-Olimpija Ljubljana eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak. Şampiyonlar Ligi 3. eleme turu ilk maçları 8-9 Ağustos, rövanşları ise 15-16 Ağustos tarihlerinde oynanacak.

 • UEFA Şampiyonlar Ligi 1. eleme turu sona erdi
  20 Tem UEFA Şampiyonlar Ligi 1. eleme turu sona erdi

  UEFA Şampiyonlar Ligi 1. eleme turu rövanş karşılaşmaları sonucunda Olimpija Lübliyana, Kİ Klaksvik, Karabağ, Astana, Ludogorets, Slovan Bratislava ve HJK Helsinki, 2. eleme turuna çıkmaya hak kazandı. Rövanşların sonuçları ve ilk maçların skorları da verildi.

 • U23 Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda rekor kıran milliler yurda döndü
  18 Tem U23 Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda rekor kıran milliler yurda döndü

  12-16 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen U23 Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda 6 madalya kazanan milli sporcular Türkiye'ye döndü. Sporcuların hedefi 2024 Paris Olimpiyatları'nda madalya kazanmak. Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Türk atletizmini zirveye taşıyacaklarını belirtti.

 • U23 Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda 6 Madalya Kazanan Milli Sporcular Yurda Döndü
  18 Tem U23 Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda 6 Madalya Kazanan Milli Sporcular Yurda Döndü

  12-16 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen U23 Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda 6 madalya kazanarak rekor kıran milli sporcular yurda döndü. Şampiyon sporcuların hedefi 2024 Paris Olimpiyatları'nda madalya kazanmak.

 • Türkiye, U23 Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda 6 madalya kazanarak rekor kırdı
  16 Tem Türkiye, U23 Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda 6 madalya kazanarak rekor kırdı

  Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de düzenlenen U23 Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye, 2 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya kazanarak toplamda 6 madalya elde etti. Bu sonuçla Türkiye, şampiyonanın tarihindeki en çok madalya sayısına ulaşmış oldu.

Advertisement