Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Hz Muhammed haberleri, Hz Muhammed son dakika, son dakika Hz Muhammed

Son Dakika Hz Muhammed Haberleri

Son dakika Hz Muhammed haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son hz muhammed haberleri anında burada.


 • 15:16 Hatay'da Siyer-i Nebi sınavı düzenlendi

  Hatay'da Siyer-i Nebi sınavı düzenlendi Hatay'da lise öğrencilerine yönelik Siyer-i Nebi sınavı düzenlendi.

 • 05.12.2023 05 Ara 19:35 Amasya İl Müftülüğü Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Paneli Düzenledi

  Amasya İl Müftülüğü Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Paneli Düzenledi Amasya İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele konulu panel düzenlendi. İl Müftülüğünde düzenlenen panelde konuşan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, Hazreti Muhammed'in eşlerine davranışlarından örnekler vererek, İslam'ın kadına bakış açısından bahsetti. Ayvaz, programın hazırlanmasında emeği olan ve katılım sağlayanlara teşekkür etti.

 • 26.11.2023 26 Kas 01:07 Fransa'da 2 camiye tehdit mesajları

  Fransa'da 2 camiye tehdit mesajları Fransa'nın Drome vilayetinde bir gencin öldürülmesiyle bağlantılı olarak 2 camiye tehdit mesajları gönderildi. Tehdit mesajlarında Hz. Muhammed'e hakaret içeren bir karikatür ve ırkçı ifadeler yer aldı. Yetkililer, bu tür eylemleri kınadıklarını ve toplumun birlik ve saygı içinde hareket etmesi gerektiğini belirtti.

 • 11.10.2023 11 Eki 15:49 Kenya'da Hz. Muhammed'in tasvirinin yer aldığı ders kitapları toplatılıyor

  Kenya'da Hz. Muhammed'in tasvirinin yer aldığı ders kitapları toplatılıyor Kenya'da, Hz. Muhammed'in tasvirinin, ilkokul 2. sınıf öğrencilerine yönelik ders kitaplarında yer almasına gelen tepkiler sonrası söz konusu kitapların toplatılması kararı alındı. Mentor Yayıncılık Direktörü Josephine Wanjuki, kitapları toplama kararı aldıklarını duyurdu ve Müslüman topluluklarla işbirliği içinde olduklarını belirtti. Tepki çeken kitaplar, Kenya Eğitim Bakanlığına çağrılarla toplatılması taleplerine neden olmuştu.

 • 04.10.2023 04 Eki 17:21 Karakeçili'de Mevlid-i Nebi Konferansı Düzenlendi

  Karakeçili'de Mevlid-i Nebi Konferansı Düzenlendi Kırıkkale'nin Karakeçili ilçesinde Mevlid-i Nebi ve Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında 'Peygamberimiz, İman ve İstikamet' konulu bir konferans düzenlendi. Program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı ve Diyanet İşleri Başkanlığı İhtisas ve Mesleki Eğitim Daire Başkanı Eşref Görgülü'nün konuşmasıyla devam etti. Görgülü, Müslümanların Hz. Muhammed'i örnek alması gerektiğini vurgulayarak, Kur'an ve sünnetin doğru yolu gösterdiğini belirtti. Program, dua ve ikramın ardından sona erdi ve Kaymakam, müftüler, din görevlileri ve vatandaşlar da katıldı.

 • 03.10.2023 03 Eki 09:48 Esenler'de düzenlenen Mevlid-i Nebi yarışmalarında ödüller sahiplerini buldu

  Esenler'de düzenlenen Mevlid-i Nebi yarışmalarında ödüller sahiplerini buldu Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Mevlid-i Nebi yarışmalarının kazananları ödüllerini aldı. Yarışmalar arasında Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma, Ezan Okuma, Din Kültürü ve Hz. Muhammed'in Hayatı Bilgisi, Naat-ı Şerif Okuma, Hz. Peygamber'e Mektup ve İlahi Okuma yer aldı.

 • 02.10.2023 02 Eki 23:45 İran Lideri Ayetullah Ali Hamaney, Yüzlerce Mahkumu Affetti

  İran Lideri Ayetullah Ali Hamaney, Yüzlerce Mahkumu Affetti İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, Hazreti Muhammed'in ve Caferilik mezhebinin öncüsü Cafer-i Sadık'ın doğum günleri münasebetiyle yüzlerce mahkumu affetti ve yüzlercesinin cezasını indirdi. Toplamda 2 bin 284 mahkumdan 1017'si tahliye edilirken, 1267 kişiye ceza indirimi uygulandı. İran lideri Hamaney, daha önce de hükümet karşıtı protestolarda tutuklananların da aralarında olduğu binlerce mahkumun cezalarının hafifletilmesi veya affedilmesi önerisini onaylamıştı.

 • 02.10.2023 02 Eki 18:30 Kerahat vaktinde namaz kılınır mı, günah mı, hükmü nedir?

  Kerahat vaktinde namaz kılınır mı, günah mı, hükmü nedir? Kerahat vakti namaz kılınabilir, fakat bu terim iki farklı anlama gelebilir. Birincisi, namazın daha faziletli ve önerilen vaktinden farklı bir zamanda kılınan namazları ifade eder. Bu tür namazlar genellikle sünnet namazlarıdır. Peki, Kerahat vaktinde namaz kılınır mı, günah mı, hükmü nedir? İşte detaylar

 • 29.09.2023 29 Eyl 22:44 Türkmenistan'da Mevlit Kandili programı düzenlendi

  Türkmenistan'da Mevlit Kandili programı düzenlendi Türkiye'nin Aşkabat Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği tarafından Türkmenistan'da 'Mevlit Kandili' programı düzenlendi. Programda Kur'an-ı Kerim okundu ve Peygamber Hz. Muhammed'in hayatı anlatıldı. Türkmenistan Müftüsü Yalkap Hocaguliyev'in Hatmi Şerif duasıyla sona eren programda, davetlilere Ertuğrul Gazi Camisi'nin avlusunda ikramlarda bulunuldu.

 • 29.09.2023 29 Eyl 13:12 Fas'ta Kadiri Budişişiye Tarikatı Mevlit Kandili'ni Kutladı

  Fas'ta Kadiri Budişişiye Tarikatı Mevlit Kandili'ni Kutladı Fas'ın en büyük sufi tarikatı Kadiri Budişişiye, binlerce kişinin katılımıyla Mevlit Kandili'ni kutladı. Berkane vilayetine bağlı Medağ bölgesinde gerçekleştirilen etkinlikte Kur'an-ı Kerim ve ilahiler okundu. Tarikatın şeyhi Cemaleddin Budişiş, katılımcılara hitabında, her Müslüman'ın Hazreti Muhammed'in hayatına aşina olması gerektiğini belirtti.

 • 28.09.2023 28 Eyl 12:10 Eskişehir'de Mevlit Kandili'nde Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı

  Eskişehir'de Mevlit Kandili'nde Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı Eskişehir'de bulunan Ahmet Yavuzer Camii'nde Mevlit Kandili dolayısıyla Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in mübarek Sakal-ı Şerif'i vatandaşlarla buluşturuldu. Camide yapılan dualar ve okunan Kur'an-ı Kerim ile birlikte Sakal-ı Şerif'i ziyaret eden vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı.

 • 27.09.2023 27 Eyl 14:03 Sinop'ta Mevlid-i Nebi Haftası Programı Düzenlendi

  Sinop'ta Mevlid-i Nebi Haftası Programı Düzenlendi Sinop'un Ayancık ilçesinde Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla düzenlenen programda konuşmalar yapıldı ve kitap fuarı açıldı.

 • 27.09.2023 27 Eyl 10:35 Yunak ilçesinde Sakal-ı Şerif Çarşı Camiinde ziyarete açıldı

  Yunak ilçesinde Sakal-ı Şerif Çarşı Camiinde ziyarete açıldı Yunak ilçesinde bulunan Sakal-ı Şerif Çarşı Camii'nde düzenlenen programda, Hz. Muhammed'in doğum günü dolayısıyla Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı. Vatandaşlar, özel muhafaza kutusunda bulunan Sakal-ı Şerif'i görmek için uzun kuyruklar oluşturdu. Programda önce erkek cemaatine, ardından da kadınların ziyaretine açılan Sakal-ı Şerif, tekbirler eşliğinde özenle çıkarıldı.

 • 26.09.2023 26 Eyl 23:55 Denizli'de Mevlid Kandili dualarla ihya edildi

  Denizli'de Mevlid Kandili dualarla ihya edildi Denizli'de, Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in dünyaya teşrif etmesinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili, müftülük tarafından düzenlenen programlarla kutlandı. Vatandaşlar camilere akın ederek dualarını gerçekleştirdi. İl Müftülüğü tarafından Delikliçınar Yeni Camii'nde düzenlenen özel programda, Kur'an-ı Kerim tilaveti, ilahiler ve Mevlid-i Şerif okundu. Program sonunda cemaate lokma tatlısı ikram edildi.

 • 26.09.2023 26 Eyl 23:49 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Mevlid-i Nebi Haftası açılış programında konuştu Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Mevlid-i Nebi Haftası açılış programında konuştu Açıklaması Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Peygamber Efendimizin tavsiyeleri ışığında inşa ettiğimiz değerlerimizin örselenmesine kesinlikle müsaade etmeyeceğiz.

 • 26.09.2023 26 Eyl 23:29 Kırklareli'de Mevlit Kandili coşkusu

  Kırklareli'de Mevlit Kandili coşkusu Kırklareli'de, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in dünyaya teşrifinin yıl dönümü olan Mevlit Kandili, müftülük tarafından düzenlenen programlarla kutlandı. Hızırbey Camisi'nde gerçekleştirilen etkinlikte Kur'an-ı Kerim tilaveti, Mevlid-i Şerif okunması ve salavatlarla dualar edildi.

 • 26.09.2023 26 Eyl 22:31 Muş'ta Mevlit Kandili dualarla idrak edildi

  Muş'ta Mevlit Kandili dualarla idrak edildi Hazreti Muhammed'in dünyaya geldiği gün olarak kutlanan Mevlit Kandili, tüm yurtta dualarla idrak edildi. Muş'ta da Çağlayan Camisi'nde düzenlenen programda vatandaşlar, Mevlid-i Nebi kandilini dualarla idrak etti. İl Müftüsü İbrahim Halil Demir, günün anlam ve önemine ilişkin bir vaaz vererek, efendimizi anlatmanın önemine vurgu yaptı.

 • 26.09.2023 26 Eyl 22:31 Mevlid Kandili'nde Ulu Cami Doldu Taştı

  Mevlid Kandili'nde Ulu Cami Doldu Taştı Bursalılar, Mevlid Kandili'nde Ulu Cami'ye akın etti. Tarihi mabede gelen vatandaşlar, Mevlid-i Şerif'i dinleyerek dualar etti. Gecede vaazlar ve ilahiler de okundu. Ulu Camii, yoğun ilgi gören bir gece yaşadı.

 • 26.09.2023 26 Eyl 22:20 Ankaralılar Mevlit Kandili'nde Camilere Akın Etti

  Ankaralılar Mevlit Kandili'nde Camilere Akın Etti Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (SAV) dünyaya gelişinin kutlandığı Mevlit Kandili dolayısıyla binlerce Ankaralı vatandaş, Kocatepe Camii başta olmak üzere şehrin camilerine akın etti. Kandil programında dualar edildi ve ilahiler okundu. Yatsı namazından önce düzenlenen programa yoğun ilgi gösteren genç ve yaşlı vatandaşlar, camiyi doldurarak kandili ihya etti.

 • 26.09.2023 26 Eyl 22:06 Kütahyalılar Mevlid Kandili'nde Camilere Akın Etti

  Kütahyalılar Mevlid Kandili'nde Camilere Akın Etti Kütahyalılar, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (SAV) dünyaya teşrif ettiği gün olan Mevlid Kandili nedeniyle camilere akın etti. Mevlid Kandili nedeniyle çocuklarıyla beraber camilere gelen vatandaşlar, kandilde cemaatle namaz kılmanın sevincini yaşadılar. Kütahyalılar, Ulu Camii'nde düzenlenen kandil özel programına yoğun ilgi gösterirken, bir çok camide de kandil sebebiyle Kur'an-ı Kerim okundu, ilahiler söylendi. Duaların ve ibadetlerin kabul edildiği mübarek gün olarak bilinen Mevlid Kandilinde vatandaşlar, okunan vaazları dipleyip, bol bol dua etti. Kütahya İl Müftüsü Dr. İrfan Açık, Kütahya Ulu Camiinde düzenlenen programa yoğun ilgi gösteren vatandaşlara teşekkür etti. Bazı camilerde, namaz çıkışı cemaate ikramlarda bulunuldu.

 • 26.09.2023 26 Eyl 20:49 Kocaeli'de Mevlit Kandili dualarla kutlandı

  Kocaeli'de Mevlit Kandili dualarla kutlandı Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in doğum gecesi olan Mevlit Kandili, Kocaeli'de dualarla ihya edildi. İzmit ilçesindeki Mehmet Ali Paşa Camii'nde vatandaşlar Kur'an-ı Kerim tilaveti ve mevlit okuyarak dua etti.

 • 26.09.2023 26 Eyl 20:45 Amasya'da Mevlid Kandili Kutlamaları

  Amasya'da Mevlid Kandili Kutlamaları Amasya'da Sultan II. Bayezid Camii'nde düzenlenen programda Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (s.a.v) doğum günü olan Mevlid Kandili kutlandı. Programda Kur'an-ı Kerim tilaveti ve ilahi seslendirildi. Camiyi dolduran vatandaşlara hitap eden Amasya Müftüsü Durmuş Ayvaz, Peygamber Efendimizin üstün şahsiyeti ve örnek ahlakıyla İslam'ın ilkelerini dünyaya tanıtmak için daha çok çaba sarf etmemiz gerektiğini vurguladı.

 • 26.09.2023 26 Eyl 18:34 Koçarlı Belediye Başkanı Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı

  Koçarlı Belediye Başkanı Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kaplan mesajında, 'Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) dünyayı teşriflerinin yıl dönümünü idrak etmenin onuru, gururu ve manevi hazzını yaşıyoruz' dedi. Mevlid Kandili'nin, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'i (s.a.v.) ve bütün insanlığa vermiş olduğu mesajları layıkıyla anlamak için bir vesile olduğunu ifade eden Başkan Kaplan, 'Alemlere rahmet olarak dünyaya gelen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (s.a.v.) doğduğu gece olan bu mübarek geceyi idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Sevgili Peygamberimizin örnek hayatı ve davranışlarından dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz' dedi. Mevlid Kandili gecesinin Peygamberimizin hayatını, mesajlarını yeniden hatırlayacağımız, düşüneceğimiz ve insanlığa getirdiği bütün değerleri anlayıp, hayatımızı O'nun güzel ahlakıyla güzelleştirebileceğimiz bir manevi yenilenme fırsatı olduğunu da belirten Başkan Kaplan, 'Bu vesileyle başta Koçarlı'lı hemşerilerim olmak üzere tüm milletimizin ve İslam aleminin Mevlid Kandili'ni en içten dileklerimle kutluyor, ülkemize ve tüm insanlık alemine sağlık ve esenlikler getirmesi temennisiyle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum' ifadelerini kullandı. - AYDIN

 • 26.09.2023 26 Eyl 15:24 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Bilgievi Öğrencileri Mevlit Kandili'ni Kutladı

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Bilgievi Öğrencileri Mevlit Kandili'ni Kutladı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bilgievi öğrencileri, Mevlit Kandili'ni çeşitli etkinliklerle kutladı. Kandil programında Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı ve Hz. Muhammed'in hayatı sunumlarla anlatıldı. Öğrenciler, eğitmenlere sorular sorarak bilgi sahibi oldu ve program ilahilerle sona erdi.

 • 26.09.2023 26 Eyl 14:48 Tokyo Camisi'nde Mevlit Kandili idrak edildi

  Tokyo Camisi'nde Mevlit Kandili idrak edildi Japonya'nın başkentindeki Tokyo Camisi'nde, Hazreti Muhammed'in dünyaya teşrifi kabul edilen Mevlit Kandili kutlandı.

 • 26.09.2023 26 Eyl 13:39 Sakarya protokolünden Mevlit Kandili mesajları

  Sakarya protokolünden Mevlit Kandili mesajları Sakarya'da bazı belediye ve oda başkanları ile siyasi parti temsilcileri, Mevlit Kandili dolayısıyla mesajlar yayımladı.

 • 26.09.2023 26 Eyl 12:20 Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı Mevlit Kandili'nde Mesaj Yayımladı

  Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı Mevlit Kandili'nde Mesaj Yayımladı Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Balcı, mesajında Mevlit Kandili'nin Müslümanlar için önemini vurgulayarak, Hz. Muhammed'in insanlık için bir fazilet güneşi ve hidayet kaynağı olduğunu belirtti. Ayrıca, bu mübarek zaman diliminde Efendimizin evrensel mesajlarını hatırlamak ve hayatımıza rehber edinmek gerektiğini ifade etti. Balcı, Vanlı hemşerilerine ve tüm İslam aleminin Mevlit Kandili'ni tebrik ederek, bu gecenin huzur, barış ve esenlik getirmesini diledi.

 • 26.09.2023 26 Eyl 12:14 Bitlis Belediye Başkanı Mevlit Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı

  Bitlis Belediye Başkanı Mevlit Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Tanğlay, mesajında, Mevlit Kandili'nin tüm insanlığa sağlık, rahmet, bereket ve huzur getirmesi dileğinde bulundu. Hz. Muhammed'in dünyayı şereflendirdiği gecenin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni eden Tanğlay, insanların Hz. Muhammed'i örnek alması gerektiğini vurguladı ve tüm İslam aleminin Mevlit Kandili'ni kutladı.

 • 26.09.2023 26 Eyl 11:50 Mevlit Kandili, Mısır'ın Luksor kentinde geleneksel kutlamalarla kutlanıyor

  Mevlit Kandili, Mısır'ın Luksor kentinde geleneksel kutlamalarla kutlanıyor Mevlit Kandili, Mısır'ın Luksor kentinde asırlardır ilahiler ve zikir halkalarının yanı sıra davul-zurna eşliğindeki geleneksel oyunlarla kutlanmaya devam ediyor. Luksor'a bağlı Menşe el-Ammari köyü sakinleri, Mevlit Kandili'ni büyük bir şenlik havasında kutluyor. Asırlık kültürel değerlerin korunduğu kutlamaları izlemek için Mısır'ın başka şehirlerinden, hatta ülke dışından bile Luksor'a gelenler oluyor.

 • 26.09.2023 26 Eyl 10:57 Denizli İl Müftüsü Mevlid Kandili ve Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nı Kutladı

  Denizli İl Müftüsü Mevlid Kandili ve Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nı Kutladı Denizli İl Müftüsü Abdullah Pamuklu, Mevlid Kandili ve Mevlid-i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Müftü Pamuklu, bu gecenin önemine işaret ederek, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa'nın veladetini kutlayacaklarını belirtti. Ayrıca, Mevlid-i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası temasının bu yıl 'Peygamberimiz, İman ve İstikamet' olarak belirlendiğini ve çeşitli etkinliklerle kutlanacağını ifade etti.

 • 25.09.2023 25 Eyl 18:31 Yusuf Ziya Yılmaz'dan Mevlid Kandili Mesajı

  Yusuf Ziya Yılmaz'dan Mevlid Kandili Mesajı AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yılmaz, Hz. Muhammed'in doğum yıl dönümünü birlik ve beraberlik duyguları içinde kutladıklarını belirterek, Peygamberimizin insanlığa huzur, barış, kardeşlik ve güzel ahlakı tebliğ ettiğini vurguladı. Yılmaz, Mevlid Kandili'nin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini diledi.

 • 25.09.2023 25 Eyl 18:03 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan Mevlid Kandili'nde Mesaj Yayımladı

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan Mevlid Kandili'nde Mesaj Yayımladı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Karaaslan, Hz. Muhammed'in yeryüzüne teşrif ettiği mübarek geceye şükranlarını sundu ve insanlığın Yüce Peygamber'in değerleriyle yeniden buluştuğunu vurguladı. Ayrıca, İslam düşmanlığına ve provokatif saldırılara karşı Türkiye'nin güçlü bir tepki verdiğini belirtti ve Mevlid Kandili'nin birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştirmesini diledi.

 • 25.09.2023 25 Eyl 15:47 Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Mevlit Kandili için mesaj yayımladı

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Mevlit Kandili için mesaj yayımladı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Şahin, mesajında, Hazreti Muhammed'in insanlığa peygamber olarak gönderildiğini vurgulayarak, Kandil gecesinde okunan duaların kabul edilmesini temenni etti. Ayrıca, Peygamberimizin hayatının herkes için bir rehber olduğunu belirtti.

 • 25.09.2023 25 Eyl 15:42 Kayseri protokolünden Mevlid Kandili mesajları

  Kayseri protokolünden Mevlid Kandili mesajları Kayseri protokol üyeleri Mevlid Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

 • 25.09.2023 25 Eyl 15:37 Malatya Valisi Ersin Yazıcı Mevlit Kandili'ni kutladı

  Malatya Valisi Ersin Yazıcı Mevlit Kandili'ni kutladı Malatya Valisi Ersin Yazıcı, Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yazıcı, mesajında Hazreti Muhammed'in dünyaya teşrifini müjdeleyen Mevlit Kandili'ne ulaşmanın huzur ve mutluluğunu dile getirdi. Ayrıca, Hazreti Peygamber'in insanlara örnek olan yaşantısının İslam'ın rahmet yüklü ilkeleriyle çağımızı güzelleştirmesini temenni etti ve tüm vatandaşların Mevlit Kandili'ni en içten duygularla kutladığını belirtti.

 • 25.09.2023 25 Eyl 15:35 Gaziantep Valisi Kemal Çeber Mevlit Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı

  Gaziantep Valisi Kemal Çeber Mevlit Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Çeber, mesajında Hazreti Muhammed'in doğum yıldönümünü birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin mutluluğunu dile getirdi. Ayrıca, Peygamber efendimizin örnek hayatını takip ederek hoşgörülü, adil ve dürüst bir yaşam sürmemizin önemine vurgu yaptı ve insanlığa sevgi, kardeşlik, barış ve huzur getirmesini diledi.

 • 25.09.2023 25 Eyl 14:56 Mevlit Kandili'nde TRT'den özel içerikler

  Mevlit Kandili'nde TRT'den özel içerikler Hz. Muhammed'in doğum yıl dönümü olan Mevlit Kandili'nde TRT tarafından hazırlanan özel içerikler izleyici ve dinleyicilerin beğenisine sunulacak. Programlar arasında Tarih Söyleşileri, Tasavvuf Müziği Konseri, Avrupa'da Mevlit Kandili ve O Geldi isimli yapım yer alacak.

 • 25.09.2023 25 Eyl 12:09 Mevlit Kandili yarın kutlanacak

  Mevlit Kandili yarın kutlanacak Son peygamber Hazreti Muhammed'in doğum günü olan Mevlit Kandili, yarın idrak edilecek. İslam toplumlarında peygamber sevgisinin kültürel hayata yansıması olarak asırlardır kutlanan Mevlit Kandili, Hazreti Muhammed'in doğumunu ve bu kapsamda yapılan törenleri ifade etmek için kullanılan bir terimdir. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen Mevlid-i Nebi haftası ise 26 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

 • 22.09.2023 22 Eyl 22:44 Saraybosna'da Hz. Muhammed'in doğum günü etkinliği başladı

  Saraybosna'da Hz. Muhammed'in doğum günü etkinliği başladı Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da, Hz. Muhammed'in hicri takvime göre doğum günü dolayısıyla her yıl düzenlenen 'Selam ya Resulallah' etkinliği başladı. Saraybosna İslam Birliği Meclisi tarafından bu yıl 19'uncusu düzenlenen etkinliğin başkentteki tarihi Başçarşı Camisi önünde gerçekleşen açılış programına çok sayıda kişi katıldı. Saraybosna Müftüsü Nedzad Grabus da Hz. Muhammed'in gelişiyle tüm insanlığın özgürlük duygusunu kazandığını söyledi. Bosna Hersek genelindeki kentlerde 16 Ekim'e kadar sürecek etkinlikte, Türkiye ve Bosna Hersek'ten 300'den fazla katılımcıyla 28 program düzenleneceği kaydedildi.

 • 20.09.2023 20 Eyl 18:02 Mor Yakup Kilisesi ve Zeynel Abidin Türbesi Aynı Avluda Buluşuyor

  Mor Yakup Kilisesi ve Zeynel Abidin Türbesi Aynı Avluda Buluşuyor Mardin'in Nusaybin ilçesinde, Hz. Muhammed'in 13. kuşaktan torunu Zeynel Abidin hazretlerinin türbesi ile bitişiğindeki Mor Yakup Kilisesi aynı avluda yer alıyor. İki din yüzyıllardır barış içinde ziyaretçi kabul ediyor. Mor Yakup Kilisesi, dünyanın ayakta kalan en eski vaftizhanesi olarak kabul ediliyor. Kilise, aynı zamanda dünyanın ilk üniversitesi olarak biliniyor. Koronavirüs döneminde ziyaretçi sayısında azalma olsa da turistlerin yavaş yavaş gelmeye başladığı belirtiliyor.

 • 15.09.2023 15 Eyl 18:11 Dünyanın En Büyük Hilye-i Şerifi Amasya'da Sergileniyor

  Dünyanın En Büyük Hilye-i Şerifi Amasya'da Sergileniyor HATTAT Mahmut Şahin tarafından 2,5 haftada tamamlanan dünyanın en büyük Hilye-i Şerifi, Amasya Sultan Beyazıt Camisinde sergilenmeye başlandı. 6,5 metre boyunda ve 3,5 metre eninde olan hilye, Hz. Muhammed'in fiziksel, insani ve ahlaki özelliklerini anlatmaktadır. Açılış programına Amasya Valisi, milletvekilleri, üniversite rektörü ve vatandaşlar katıldı. Hattat Mahmut Şahin, hilyeyi 2,5 haftada tamamladığını belirtti. Amasya Valisi ise bu eserin duygusal, düşünsel ve inançsal dünyaya katkı sağlayacağını ifade etti.

 • 15.09.2023 15 Eyl 17:11 Esenlerli gençler Efendimizi tanıyacak

  Esenlerli gençler Efendimizi tanıyacak Esenler Belediyesi, "Mevlid-i Nebi Haftası" kapsamında ilçede eğitim gören ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik çeşitli yarışmalar düzenleyecek.

 • 23.08.2023 23 Ağu 18:01 Hazreti Muhammed'in Hayatı ve İslam Medeniyeti Müzesi 3 Milyon Kişi Tarafından Ziyaret Edildi

  Hazreti Muhammed'in Hayatı ve İslam Medeniyeti Müzesi 3 Milyon Kişi Tarafından Ziyaret Edildi ISESCO tarafından Fas'ın başkenti Rabat'ta açılan Hazreti Muhammed'in hayatı ve İslam medeniyeti içerikli fuar ve müze, 3 milyon kişi tarafından ziyaret edildi. Müze, Suudi Arabistan'daki Uluslararası Peygamber'in Hayatı ve İslam Medeniyeti Müzesi'nin ikinci bir nüshası olarak kuruldu. Müzede, Hazreti Muhammed'in hayatı ve İslam medeniyetine ait içeriklerin yanı sıra sanal gezinti imkanı, sergiler ve 3D efektli görüntüler bulunuyor. Cuma günü ise uluslararası bir etkinlik düzenlenecek.

 • 08.08.2023 08 Ağu 18:21 Pakistan'da Hz. Muhammed'e saygısızlığa ağır cezalar getiren yasa tasarısı kabul edildi

  Pakistan'da Hz. Muhammed'e saygısızlığa ağır cezalar getiren yasa tasarısı kabul edildi Pakistan'da Hz. Muhammed'in eşlerine, aile üyelerine ve sahabelere saygısızlık yapanlara verilen cezaları ağırlaştıran bir yasa tasarısı Senato'da kabul edildi. Tasarıya göre, bu tür suçları işleyenlere en az 10 yıl hapis, ömür boyu hapis veya 3 bin 500 dolar arasında değişen cezalar verilecek. Ölüm cezası ise hala geçerli.

 • 06.08.2023 06 Ağu 14:34 Bilecik'te Hz. Muhammed'e ait saç teli ziyarete açıldı

  Bilecik'te Hz. Muhammed'e ait saç teli ziyarete açıldı Bilecik Şerif Paşa Camii'nde muhafaza edilen Hz. Muhammed'e ait saç teli, düzenlenen törenle camiye teslim edildi. İl Müftüsü Ali Erhun, kutsal emanetin Bilecik'te bulunmasından mutluluk duyduğunu belirtti. Saç-ı Şerif, Cuma namazı sonrası ziyarete açıldı ve vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

 • 30.07.2023 30 Tem 12:03 İlim Yayma Cemiyeti Karamürsel Şubesi'nde Yazar Buluşmaları Etkinliği

  İlim Yayma Cemiyeti Karamürsel Şubesi'nde Yazar Buluşmaları Etkinliği İlim Yayma Cemiyeti Karamürsel Şubesi tarafından düzenlenen yaz okulunda, öğrenciler yazarlarla buluştu. Yaz okulunda yüzme, gezi, spor gibi etkinliklerin yanı sıra Kur'an-ı Kerim ve temel dini bilgilerin de öğretildiği belirtildi. Şube Başkanı Cemil Kılıç, öğrencilerin duygusal ve bilişsel gelişimlerine destek olmak amacıyla kitap sevgisi kazandırmaya çalıştıklarını ifade etti. Yazarlar Mesut Kocaman, Betül Zarifoğlu, Didem Demirel, Tuğba Hatun Murat ve Feride Kurtulmuş, öğrencilerle buluşarak kitaplarını tanıttı. Yaz okulunda ilerleyen haftalarda yazarlar Osman Koca ve Zafer Bilgi'nin söyleşileri yapılacak.

 • 28.07.2023 28 Tem 22:08 Küçükçekmece ve Halkalı'da Kerbela şehitleri anıldı

  Küçükçekmece ve Halkalı'da Kerbela şehitleri anıldı İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde ve Halkalı'da, Hz. Hüseyin ve beraberindeki 72 kişinin Kerbela'da şehit edilmesinin yıl dönümü nedeniyle anma programları düzenlendi. Programlara birçok davetli katıldı ve Kerbela faciasının anlatıldığı tiyatro gösterisi izlendi. Ayrıca, vatandaşlar Kızılay'ın açtığı çadırda kan bağışında bulundu. Konuşmalarda Hz. Hüseyin'in hak ve adalet mücadelesi vurgulandı ve Türkiye Caferi Lideri Selahattin Özgündüz, hükümetten bu günün tatil ilan edilmesini beklediklerini belirtti.

 • 28.07.2023 28 Tem 19:39 Kabil'de GSM Hizmetleri 9 Saat Boyunca Kesintiye Uğradı

  Kabil'de GSM Hizmetleri 9 Saat Boyunca Kesintiye Uğradı Afganistan'ın başkenti Kabil'de, GSM operatörleri, yaklaşık 9 saat boyunca hizmet vermeyi durdurdu. Vilayet genelinde, yerel saatle 11.00'den itibaren telefonlarından arama yapılamadı, mesaj atılamadı ve internete girilemedi. Kesintinin, Hz. Muhammed'in torunu Hz. Hüseyin ile 71 kişinin Kerbela'da şehit edilişinin 1384'üncü yılında anma töreni düzenleyen Şiilere yönelik olası bir terör saldırısının engellenmesi amacıyla yapıldığı ileri sürüldü. Taliban yetkililerinden ise henüz konuya ilişkin bir açıklama yapılmadı. Taliban güçleri, birçok vilayette tören alanlarında güvenlik önlemi alırken, camilerde ise güvenlik tehdidi nedeniyle tören düzenlenmedi. Terör örgütü DEAŞ, son yıllarda Afganistan'da Şiiler ve Taliban mensuplarına yönelik saldırılarını artırmıştı.

 • 28.07.2023 28 Tem 19:17 İngiltere'de Kerbela şehitlerini anma yürüyüşü düzenlendi

  İngiltere'de Kerbela şehitlerini anma yürüyüşü düzenlendi İngiltere'de Hz. Muhammed'in torunu Hz. Hüseyin ile 71 kişinin Kerbela'da şehit edilişinin 1384'üncü yılında anma yürüyüşü düzenlendi. Başkent Londra'nın simge mekanlarından Oxford Caddesi'ndeki Marble Arch'ta başlayan yürüyüşe katılan binlerce Şii, Kerbela şehitleri için ilahiler ve dualar okudu. Yürüyüşte Hz. Muhammed, Hz. Ali, Hz. Hüseyin, Hz. Zeynep ve diğer ehlibeyte yönelik pankartlar da taşındı. Yürüyüşün yapıldığı Bayswater Caddesi tek yönlü olarak trafiğe kapatılırken yürüyüşe katılanlara su ikram edildi.

 • 28.07.2023 28 Tem 18:01 Küçükçekmece'de Evrensel Aşura Matem Merasimi düzenlendi

  Küçükçekmece'de Evrensel Aşura Matem Merasimi düzenlendi KERBELA'da şehit edilen Hz. Muhammed'in torunu Hz. Hüseyin ile 72 yakını, matemin 1384. yılında Küçükçekmece'de düzenlenen Evrensel Aşura Matem Merasimi'nde anıldı. Tören öncesi yasın sembolü olan siyah kıyafetleriyle yürüyüş yaparak, Kerbela şehitlerini gözyaşları ve ağıtlarla andı. Etkinlik öncesinde polis ekipleri tarafından güvenlik önlemi alındı ve bazı yollar trafiğe kapatıldı. Törene AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, Bahçelievler Kaymakamı Mehmet Boztepe, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi ve Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir ile CAFERİDER Onursal Başkanı Selahattin Özgündüz katıldı. Konuşmalardan sonra Zeynebiye Gençlik Tiyatrosu tarafından tiyatro gösterisi sergilendi.

Advertisement