Son dakika İstanbul Sözleşmesi haberleri, İstanbul Sözleşmesi son dakika, son dakika İstanbul Sözleşmesi

Son Dakika İstanbul Sözleşmesi Haberleri

Son dakika İstanbul Sözleşmesi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son istanbul sözleşmesi haberleri anında burada.


 • 12:14 Aylin Nazlıaka'dan Kadınlara 'Miting' Çağrısı: 'Kadın Dayanışmasının Gücünü Gösterelim' Aylin Nazlıaka'dan Kadınlara 'Miting' Çağrısı: "Kadın Dayanışmasının Gücünü Gösterelim"

  CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, partisinin cumartesi günü İstanbul’da düzenleyeceği Milletin Sesi mitingi için kadınlara çağrı yaptı. Nazlıaka, “Yaşama hakkımız için, eşitlik için, özgürlük için, adalet için, demokrasi için kadın dayanışmasının gücünü gösterelim. Gelin, mor renkli ‘İstanbul Sözleşmesi Yaşatır’ bayraklarımızı hep birlikte sallayalım. Haydi kadınlar mitinge” dedi.

 • Dün Dün 14:49 Add Başkanı Bozkurt: 'Çıkış Yolu, Atatürk'ün Politikalarına Günümüz Koşullarına Uygulayarak Dönmek' Add Başkanı Bozkurt: "Çıkış Yolu, Atatürk'ün Politikalarına Günümüz Koşullarına Uygulayarak Dönmek"

  Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Hüsnü Bozkurt, derneğin hazırladığı “Yeniden Atatürk Cumhuriyeti Manifestosu’nu açıklayarak “Biz ADD olarak, tarımdan eğitime, sağlıktan dış politikaya ülkenin gidişatından şikayetçiyiz ve çıkış yolunu Mustafa Kemal’in 1920’lerden itibaren uyguladığı ve o günün koşullarında geçerli olsa da bugünün koşullarına uygulayarak tekrar hayata geçirilmesi mümkün olan o politikalara dönüş olduğunu düşünüyoruz” dedi.

 • 17.05.2022 17 May 21:02 Fatih Erbakan'dan Millet İttifakı'na sert eleştiri: 'HDP olmadan İstanbul'u ve Ankara'yı alamazlardı' Fatih Erbakan'dan Millet İttifakı'na sert eleştiri: "HDP olmadan İstanbul'u ve Ankara'yı alamazlardı"

  Fatih Erbakan'dan Millet İttifakı'na sert eleştiri: "HDP olmadan İstanbul'u ve Ankara'yı alamazlardı"KOCAELİ Kocaeli'de bir televizyon programına konuk olan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Millet İttifakı'nı eleştirerek, "HDP olmadan İstanbul'u ve Ankara'yı alamazlardı" dedi.

 • 17.05.2022 17 May 17:12 Avukatlar, Gezi Hükümlüleri ve Canan Kaftancıoğlu İçin Çağlayan Adliyesi'nde Adalet Nöbeti Tuttu Avukatlar, Gezi Hükümlüleri ve Canan Kaftancıoğlu İçin Çağlayan Adliyesi'nde Adalet Nöbeti Tuttu

  Avukatlar, Yargıtay tarafından cezası onanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve Gezi Davası’nda hapis cezasına çarptırılanlar için Çağlayan Adliyesi'nde ‘Adalet Nöbeti’ tuttu. Kaftancıoğlu’nun avukatı Doğuşcan Aydın Aygün, "Canan Kaftancıoğlu'nun, soruşturma tarihinden 4-5 sene önce açıkladığı iddia edilen ifadeler üzerine cezalandırılması, siyasi otoritenin söylemleri üzerinden gerçekleşmiştir. Yaratılan bu baskı ortamı, bağımsız yargı anlayışına her defasında ağır bir darbe vurmakla kalmamakta, aynı zamanda milletin yargıya olan bağlılık ve inancını her defasında sarsmaktadır" dedi.

 • 17.05.2022 17 May 15:54 Buldan: Ne Siyasi Mahkemeleriniz Ne Sadat'larınız Ne de Hileleriniz Sizi Kurtarmaya Asla Yetmeyecektir Buldan: Ne Siyasi Mahkemeleriniz Ne Sadat'larınız Ne de Hileleriniz Sizi Kurtarmaya Asla Yetmeyecektir

  HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Sarayın siyasi ajandasına göre karar veren bir partili yargı sistemi kurdular ve bu yargı düzeni ile seçim kampanyası yürütmeye devam ediyorlar. Kendileri halkın içine inemeyince partili hâkim ve savcılarını sahaya sürdüler. İşte en son Sevgili Canan Kaftancıoğlu'na verilen ceza da aynı mantığın bir sonucudur. Kaybettikleri İstanbul seçiminin intikamını yargı eliyle almak için Kobani davasını ve kapatma davasını açtıklarını biliyoruz. Gezi davasında hukuksuzca insanlara ceza yağdırdılar. Yenilgiyi bir türlü hazmedemediler çünkü. Yargı süsü verilmiş siyasi kararları bir de’ hukuk’ diye halka yutturmaya kalkıştıklarını görüyoruz...Siyaseten yaşadığınız erimeyi yargı gücüyle durdurma gayreti içinde olduğunuzu gayet net görüyor ve biliyoruz. İtiraz eden herkesten, uçan kuştan, esen yelden korktuğunuzu da biliyoruz ama nafile ne yaparsanız yapın, gideceksiniz. Ne siyasi mahkemeleriniz ne kumpaslarınız ne SADAT'larınız ne de hileleriniz sizi kurtarmaya asla yetmeyecektir” dedi.

 • 17.05.2022 17 May 15:24 Ankara Barosu Lgbtiq Merkezi: Kültürel ve Geleneksel Değerler Lgbtiq'lara Uygulanan Zulme Gerekçe Gösteriliyor Ankara Barosu Lgbtiq Merkezi: Kültürel ve Geleneksel Değerler Lgbtiq'lara Uygulanan Zulme Gerekçe Gösteriliyor

  Ankara Barosu LGBTİQ Artı Hakları Merkezi üyesi avukat Derya Kır, 17 Mayıs Uluslararası Homofobi, Bifobi, Transfobi ve İnterfobi Karşıtı Günü’nde “Bu tarihin üzerinden geçen 32 yıla rağmen kültürel, geleneksel ve dini değerler; LGBTİQ Artı’lara uygulanan zulme, ayrımcılığa, zorbalığa ve kötü muameleye gerekçe gösterilmektedir” dedi.

 • 17.05.2022 17 May 15:11 Fatih Erbakan'dan Millet İttifakı'na: HDP'nin yüzde 11-12'lik oyu olmasa 50+1'de çok zorlanırlar Fatih Erbakan'dan Millet İttifakı'na: HDP'nin yüzde 11-12'lik oyu olmasa 50+1'de çok zorlanırlar

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Millet İttifakı'nın gizli ortağının HDP olduğunu ve onların sayesinde İstanbul ile Ankara'dan zaferle çıktıklarını söyledi. Erbakan, HDP'nin Millet İttifakı için çok değerli olduğunu ifade ederek, "Apaçık ortada, HDP'nin yüzde 11-12'lik oyu olmasa 50+1'de çok zorlanırlar" diye konuştu.

 • 17.05.2022 17 May 14:23 Fatih Erbakan'dan Millet İttifakı'na sert eleştiri: 'HDP olmadan İstanbul'u ve Ankara'yı alamazlardı' Fatih Erbakan'dan Millet İttifakı'na sert eleştiri: "HDP olmadan İstanbul'u ve Ankara'yı alamazlardı"

  Kocaeli'de bir televizyon programına konuk olan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Millet İttifakı'nı eleştirerek, "HDP olmadan İstanbul'u ve Ankara'yı alamazlardı" dedi.

 • 16.05.2022 16 May 14:42 Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bilgin: Erişim Engeli Kararları, Gazetecilerin Görev Yapmasını, Yurttaşların da Haber Alma Hakkını Engelliyor Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bilgin: Erişim Engeli Kararları, Gazetecilerin Görev Yapmasını, Yurttaşların da Haber Alma Hakkını Engelliyor

  Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, “Siyasal iktidara yakın iş insanları ve bürokratların soruşturulması gereken kararları ve uygulamalarına ilişkin haberlere ‘kişilik hakları ihlali’ ya da ‘milli güvenlik ve kamu düzeninin korunması’ gerekçesiyle erişim engeli getiriliyor. Bazen bu engelle ilgili haber yapılması da yasaklanıyor. Artık sıradan bir uygulama haline getirilen bu kararlar gazetecilerin görev yapmasını, yurttaşların da haber alma hakkını ciddi biçimde engelliyor” dedi.

 • 15.05.2022 15 May 18:33 CHP'li Özdemir: 'İstanbul Sözleşmesi'nin Boşluğu Doldurulamıyor' CHP'li Özdemir: "İstanbul Sözleşmesi'nin Boşluğu Doldurulamıyor"

  CHP İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir, “Kadına karşı şiddeti önlemek için yeni bir yasal düzenleme yapılmasının tezatlığı ile karşı karşıyayız. İktidar tarafından Meclis gündemine getirilen hiçbir kanun teklifi İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararı sonrasında yaşanan boşluğu doldurmaya yetmemektedir” dedi.

 • 14.05.2022 14 May 13:42 TBB Başkanı Sağkan TÜBAKKOM 14. Dönem Genel Kurul Toplantısı'na katıldı TBB Başkanı Sağkan TÜBAKKOM 14. Dönem Genel Kurul Toplantısı'na katıldı

  Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Erinç Sağkan, "Toplumsal cinsiyet eşitliğini yasal temellere oturtup zihniyet devrimini gerçekleştirmek bütün insanlığın kurtuluşu olacak, belki de tek kurtuluşu olacaktır.

 • 13.05.2022 13 May 14:23 Aysu Bankoğlu: Kadınları Dinlemeye Tenezzül Etmeyen Bu Anlayış Kadını Koruyamaz Aysu Bankoğlu: Kadınları Dinlemeye Tenezzül Etmeyen Bu Anlayış Kadını Koruyamaz

  CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, kadına yönelik şiddet suçlarında ceza artışı öngören kanun teklifine ilişkin, “Saray ve şürekası, bir torbanın içine sıkıştırdığı bu teklifi hazırlarken hiçbir kadına, kadın örgütüne danışmadı, kadınlarla müzakere etmedi. Kadınları dinlemeye tenezzül etmeyen bu anlayış kadını koruyamaz” dedi.

 • 12.05.2022 12 May 22:23 'Kadına ve Sağlık Çalışanına Şiddetle Mücadele' Kanunu TBMM'de Kabul Edildi "Kadına ve Sağlık Çalışanına Şiddetle Mücadele" Kanunu TBMM'de Kabul Edildi

  AKP ve MHP'nin ortak imzayla Meclis Başkanlığı'na sunduğu "kadına ve sağlık çalışanlarına şiddetle mücadele" teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Müstakil bir suç olarak düzenlenen "ısrarlı takip" için iki yıla kadar hapis cezası verilecek. Kadına karşı işlenen kasten öldürme suçunun cezası, müebbet hapisten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çevrildi. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet suçu, tutuklamaya konu edilen katalog suçlar kapsamına alındı. Muhalefet milletvekilleri, dar çerçeveli olduğu ve cinsiyetçi bakış açısıyla işlenen fiillere ceza getirmediği gerekçesiyle teklifi eleştirdi.

 • 12.05.2022 12 May 15:32 Özkoç: Nebati Denilen Bir Çapsız Bakanı, Türkiye Cumhuriyeti Kabullenmek Zorunda Mı? Özkoç: Nebati Denilen Bir Çapsız Bakanı, Türkiye Cumhuriyeti Kabullenmek Zorunda Mı?

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Nebati denilen bir çapsız bakana, Türkiye Cumhuriyeti bunu kabullenmek zorunda mı? ‘Dolar düşebildiği yere kadar düştü ahaha’ diye gülen seviyesiz ve çapsız sonra arttığı zaman hiçbir şekilde tepki vermeyen, ‘hiç merak etmeyin Türkiye’de adalet bürokrasi değil Recep Tayyip Erdoğan var’ deyip de sadece bakanlık koltuğu için sırtını Recep Tayyip Erdoğan’a dayayan, bilgisi olmayan birimi olmayan bu çapsız kişiye Türkiye Cumhuriyeti ekonomisi vermeye devam mı edeceğiz” tepkisi gösterdi.

 • 12.05.2022 12 May 13:11 Murat Bakan: 'İstanbul Sözleşmesi'nin 11. Yılı Oldu, Biz 11 Yıl Öncesinden Daha Gerideyiz' Murat Bakan: "İstanbul Sözleşmesi'nin 11. Yılı Oldu, Biz 11 Yıl Öncesinden Daha Gerideyiz"

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, kadına yönelik şiddetin uluslararası sözleşmelerin ve yasaların etkin şekilde uygulanması ile önlenebileceğini belirterek, "İstanbul Sözleşmesi’nin 11. yılı oldu. On bir sene sonra, on bir yıl öncesinden daha gerideyiz. Bir yandan kadına karşı şiddetle mücadelede en önemli kazanımınızdan vazgeçeceksiniz, diğer taraftan Ceza Yasası’nda yaptığınız değişiklikle kadına karşı şiddeti önleyeceksiniz. Bu mümkün değil, inandırıcı da değil” dedi.

 • 12.05.2022 12 May 13:06 CHP'li Yüceer, Kadına Şiddetle İlgili Kanun Teklifini Eleştirdi: 'Teşhisi Doğru Koymadan Sorunu Nasıl Çözeceksiniz?' CHP'li Yüceer, Kadına Şiddetle İlgili Kanun Teklifini Eleştirdi: "Teşhisi Doğru Koymadan Sorunu Nasıl Çözeceksiniz?"

  CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, TBMM Genel Kurulu’nda görüşmeleri süren kadına ve sağlık çalışanlarına şiddetle ilgili düzenlemeler içeren kanun teklifini eleştirdi. ‘Müjde’ ve ‘reform’ denilerek getirilen teklifte ne eril şiddet ne toplumsal cinsiyet eşitliği ne de kadın cinayeti denebildiğini vurgulayan Yüceer, “Şiddetin sebebinin toplumsal cinsiyet eşitsizliği olduğunu belirtmeden, teşhisi doğru koymadan nasıl sonuç alacaksınız, nasıl sorunu çözeceksiniz? Şiddetsiz bir toplum ancak ve ancak eşitlikçi, önleyici ve koruyucu politikalarla olur” dedi.

 • 11.05.2022 11 May 20:31 Aylin Cesur'dan TCK'da Değişiklik Öngören Kanun Teklifine Eleştiri: 'Göstermelik, Tedbirimsi, Avara Kasnak Uygulamalardan Biri Olacak' Aylin Cesur'dan TCK'da Değişiklik Öngören Kanun Teklifine Eleştiri: "Göstermelik, Tedbirimsi, Avara Kasnak Uygulamalardan Biri Olacak"

  İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, TBMM Genel Kurulu’nda, Türk Ceza Kanunu’nda (TCK) değişiklik öngören kanun teklifini eleştirdi. Cesur, “Maalesef bu teklif, eksik ve çözümden çok uzak. Biz, bu teklife ‘boşandığı eş’ yerine ‘kadına karşı’, ‘kadına ve çocuğa karşı’ ibarelerinin eklenmesini istedik ancak önergelerimizi komisyonda reddettiniz. Keşke bizi şaşırtsanız. Milletimizin yarınlarını, umutlarını tükettiniz. Böyle göstermelik, tedbirimsi, avara kasnak uygulamalardan biri olacak bu teklif diye düşünüyorum” dedi.

 • 11.05.2022 11 May 18:13 Eşik: 'Karardan Dönülene Kadar Her Türlü Hukuki Mücadeleyi Vereceğiz' Eşik: "Karardan Dönülene Kadar Her Türlü Hukuki Mücadeleyi Vereceğiz"

  Eşitlik İçin Kadın Platformu (EŞİK), “11’inci yıldönümünü kutladığımız İstanbul Sözleşmesi; kadınların, LGBTİ+ların, yaşlıların, mültecilerin, engellilerin ve diğer tüm dezavantajlı grupların haklarının ve hayatlarının teminatıdır. Bir varlık kavgası olan bu davanın, karardan geri dönülene kadar ulusal ve uluslararası alanda her türlü hukuki mücadelesini vereceğimizin sözünü bir kez daha bildiriyoruz” açıklaması yaptı.

 • 11.05.2022 11 May 16:20 CHP İstanbul İl Başkanlığından 'İçimdeki Kırk Kadın' paneli CHP İstanbul İl Başkanlığından "İçimdeki Kırk Kadın" paneli

  CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, geçen yıl çekilme kararı alınan İstanbul Sözleşmesi'nin yeniden uygulamaya başlanması için çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

 • 11.05.2022 11 May 15:34 CHP'li Nazlıaka: 'Zorbalar Kalmaz Gider. Bu Zorbalığa Biz Kadınlar Son Vereceğiz' CHP'li Nazlıaka: "Zorbalar Kalmaz Gider. Bu Zorbalığa Biz Kadınlar Son Vereceğiz"

  CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, İstanbul Sözleşmesi’nin imzalanmasının 11. yıl dönümüne ilişkin, “Yaşam hakkımızı savunmak için İstanbul Sözleşmesi'nden vazgeçmeyeceğiz. Kadınlar vardır, kadınlar her yerde demeye devam edeceğiz. Biliyoruz ki zorbalar kalmaz gider, bu zorbalığa biz kadınlar son vereceğiz. İstanbul Sözleşmesi yaşatır diye haykırmaya her yerde, her koşulda, her alanda devam edeceğiz” dedi.

 • 11.05.2022 11 May 15:30 Canan Kaftancıoğlu: 'İyi Ki 'Tek Adama Karşı Çok Kadın' Demişiz' Canan Kaftancıoğlu: "İyi Ki 'Tek Adama Karşı Çok Kadın' Demişiz"

  CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Sözleşmesi’nin imzalanmasının yıl dönümünde, “İyi ki ‘Tek adama karşı çok kadın’ demişiz. İyi ki buna inanarak mücadele etmeye devam edeceğiz ve hepimiz İstanbul Sözleşmesi’ni sadece geri getirmek değil, uygulanmasını sağlamak için mücadelemizi büyüteceğiz” dedi.

 • 11.05.2022 11 May 10:59 Türkiye Barolar Birliği: 'İstanbul Sözleşmesi'nden Vazgeçmiyoruz' Türkiye Barolar Birliği: "İstanbul Sözleşmesi'nden Vazgeçmiyoruz"

  Türkiye Barolar Birliği Kadın Hukuku Komisyonu (TÜBAKKOM), İstanbul Sözleşmesi’nin imzaya açılışın 11. yıl dönümü sebebiyle yaptığı açıklamada, “Bizler, ülkemizde insan haklarına dayalı hukuk devletini hayata geçirme kararlılığında olan kadın avukatlar olarak, imzaya açılışının 11’inci yılında bir kez daha tekrar ediyoruz: İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz” açıklamasını yaptı.

 • 10.05.2022 10 May 23:22 Kadınlara ve sağlıkçılara şiddetin önlenmesi teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda Kadınlara ve sağlıkçılara şiddetin önlenmesi teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda

  AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda kanun teklifi görüşmelerinde, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çıkmasının hukuki boyutlarını anlattı.

 • 10.05.2022 10 May 23:08 CHP'li Karaca: 'Bu Teklif, Kadına Şiddeti Önlemek İçin Değil Kadınları Kandırmak İçin, Pansuman Kanun Teklifidir' CHP'li Karaca: "Bu Teklif, Kadına Şiddeti Önlemek İçin Değil Kadınları Kandırmak İçin, Pansuman Kanun Teklifidir"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, TBMM Genel Kurulu’nda, kadına ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesini öngören kanun teklifinin görüşmelerinde; “Bu teklifte kadına karşı şiddetin önlenmesi, kadın cinayetlerinin engellenmesi ya da ısrarlı takibe maruz bırakılan kadınları korumaya, kollamaya yönelik hiçbir etkin uygulama, etkin cezai düzenleme bulunmamaktadır. Bu kanun teklifi kadına karşı şiddeti önlemek için verilen bir kanun teklifi değil kadınları kandırmak, yeniden oylarına talip olmak için sadece ve sadece pansuman kanun teklifidir” dedi.

 • 10.05.2022 10 May 21:59 'İstanbul Sözleşmesi'nin çekilmesinde hukuka aykırı bir durum yoktur' "İstanbul Sözleşmesi'nin çekilmesinde hukuka aykırı bir durum yoktur"

  AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "İstanbul Sözleşmesi'nin çekilmesinde hukuka aykırı bir durum yoktur.

 • 10.05.2022 10 May 20:56 Kadına ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulu'nda Kadına ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulu'nda

  TBMM Genel Kurulunda, kadına ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin düzenlemeleri içeren, Türk Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı.

 • 10.05.2022 10 May 20:45 CHP'li Kaboğlu, İstanbul Sözleşmesi Örneğini Verdi; Uluslararası Andlaşmalarla İlgili Düzenlemeler İçin Şentop'u Göreve Çağırdı CHP'li Kaboğlu, İstanbul Sözleşmesi Örneğini Verdi; Uluslararası Andlaşmalarla İlgili Düzenlemeler İçin Şentop'u Göreve Çağırdı

  CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu; uluslararası andlaşmaların onaylanması, yürütülmesi, sonlandırılması ve andlaşmalardan çekilme ile ilgili usul ve yetki tartışmalarının önüne geçilmesi amacıyla hazırladığı kanun teklifinin doğrudan TBMM Genel Kurulu gündemine alınmasını istedi. Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine dikkat çeken Kaboğlu, “Anayasa’nın 90. maddesinde kanunilik ilkesine tabi tutulmuş bir konunun uygulamasına yönelik düzenlemenin de kanunla yapılması gerekir. Bu bakımdan TBMM Başkanı Sayın Şentop’u göreve davet ediyorum” dedi.

 • 10.05.2022 10 May 12:12 Eşik'ten Kadına Şiddetle İlgili Kanun Teklifine Tepki: 'Şiddetin Önlenmesinde Etkili Olacak Tek Bir Çözüm Önerisi Yok' Eşik'ten Kadına Şiddetle İlgili Kanun Teklifine Tepki: "Şiddetin Önlenmesinde Etkili Olacak Tek Bir Çözüm Önerisi Yok"

  Eşitlik İçin Kadın Platformu (EŞİK), AKP’nin kadına şiddetin önlenmesine ilişkin kanun teklifini ‘göstermelik ve etkisiz’ diye nitelendirerek, “Bu teklifte şiddetin önlenmesinde etkili olacak tek bir çözüm önerisi yok” açıklamasını yaptı. Milletvekillerine “Katılımcı yasa yapma süreçlerini yok eden, TCK’nın sistematiğini bir kez daha bozan bu yasa değişikliklerine itiraz etme” çağrısında bulunan EŞİK, “Türkiye’nin her yanından kadınlar olarak, gece gündüz kesintisiz nöbetteyiz; Meclis’i izliyoruz” ifadesini kullandı.

 • 02.05.2022 02 May 17:25 Gamze Akkuş İlgezdi: '1 Gecede Yönetim Şeklini Değiştirenler, Sağlık Çalışanları İçin Kılını Kıpırdatmıyor' Gamze Akkuş İlgezdi: "1 Gecede Yönetim Şeklini Değiştirenler, Sağlık Çalışanları İçin Kılını Kıpırdatmıyor"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, sağlık çalışanlarına 14 Mart’ta verilen sözün üzerinden 48 gün geçmesine rağmen vaatlerin hiçbirinin gerçekleşmediğini anımsattı. İlgezdi, “Bir gecede Cumhurbaşkanlığı Sistemini getirerek ülkenin yönetim şeklini değiştirenler, sağlık çalışanları için kılını kıpırdatmıyorlar. Verdikleri müjdelerin üzerinden 48 gün geçti. Neyi bekliyorlar? İvedilikle sözünüzü tutun, sağlık personellerine mali haklarını teslim edin” dedi.

 • 02.05.2022 02 May 15:26 Ankara'da bir kadın, kızının önünde nişanlısı tarafından kurşunlanarak öldürüldü Ankara'da bir kadın, kızının önünde nişanlısı tarafından kurşunlanarak öldürüldü

  Ankara'da bir kadın, kızının önünde nişanlısı tarafından kurşunlanarak öldürüldüDilek Ceylan'ın annesi Handan Çelebi: " Benim kızım gittikten sonra içim hiçbir şekilde soğumaz ama en azından katili yakalansın.

 • 02.05.2022 02 May 09:46 Kadınlar Neden İstanbul Sözleşmesi'ni Savunduklarını Anlattı Kadınlar Neden İstanbul Sözleşmesi'ni Savunduklarını Anlattı

  İstanbul Sözleşmesi'nden Türkiye'nin imzasını geri çekmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararı aleyhine dava duruşması bitti.

 • 02.05.2022 02 May 09:46 İstanbul Sözleşmesi İçin Gözler Danıştay Kararında İstanbul Sözleşmesi İçin Gözler Danıştay Kararında

  Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesi hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararı'nın iptali için açılan davanın duruşması Ankara'da yapıldı.

 • 01.05.2022 01 May 17:30 Ankara'da 1 Mayıs Coşkuyla Kutlandı: Zamlar, Enflasyon, Gezi Kararları ve Khk'lar Protesto Edildi Ankara'da 1 Mayıs Coşkuyla Kutlandı: Zamlar, Enflasyon, Gezi Kararları ve Khk'lar Protesto Edildi

  Pandemi nedeniyle iki yıldır alanlarda kutlanamayan 1 Mayıs İşçi Sınıfının Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü için bugün on binler meydanlara indi. Ankara’daki kutlamada konuşan Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Ankara Temsilcisi Tayfun Görgün, “Bu düzene itirazı olan bizler birleşirsek, bu düzenden güçlüyüz. Biz birleşirsek zamlar geri alınır.  Dayanışmayı büyütürsek emeğimizin hakkını alırız. Ve bu meydandan birbirimize, çocuklarımıza, tüm yitirdiklerimize sözümüz olsun ki biz haklıyız, birleşeceğiz ve biz kazanacağız” dedi.

 • 01.05.2022 01 May 16:22 Polisten Hdp Milletvekiline: Gidin Evinizde Oynayın Polisten Hdp Milletvekiline: Gidin Evinizde Oynayın

  Siirt’teki 1 Mayıs kutlaması olaylı geçti. KESK Şubeler Platformu, 1 Mayıs dolayısıyla kent meydanda basın açıklaması yaptı. Açıklamanın ardından alanda müzik çalıp halay çekmek isteyen gruba polis müdahale etti. Sivil polislerin başındaki amir, bu duruma tepki gösteren HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş’a, “Gidin evinizde oynayın” dedi.

 • 01.05.2022 01 May 15:02 ZONGULDAK'TA 1 MAYIS KUTLAMALARINDA 'PANKART' GERİLİMİ ZONGULDAK'TA 1 MAYIS KUTLAMALARINDA 'PANKART' GERİLİMİ

  ZONGULDAK'ta, 1 Mayıs'ı kutlamak için toplanan işçiler arasında 'pankart' gerilimi yaşandı.

 • 30.04.2022 30 Nis 17:44 Gezi Davası Kararları, Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi Önünde Protesto Edildi Gezi Davası Kararları, Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi Önünde Protesto Edildi

  Kadın örgütleri, Gezi Parkı davasında verilen cezaları Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi önünde protesto etti. Mücella Yapıcı’nın kızı Cansu Yapıcı, “Mücella Yapıcı, cezaevi koşullarının iyileştirilmesi için rapora başlamış bile. Çiğdem (Mater) de göçmenlerle ilgili neler yapılabilir buna kafa yormaya başladı. Gezi’nin bakiyesini yüklenmekten de onur duyduklarını söylüyorlar” dedi.

 • 30.04.2022 30 Nis 11:16 Ankara Barosu Başkan Adaylarından Mustafa Köroğlu: 'Baronun Son Genel Kurulu'na 8 Bin Kişi Katılmadı. Neden Katılmadı?' Ankara Barosu Başkan Adaylarından Mustafa Köroğlu: "Baronun Son Genel Kurulu'na 8 Bin Kişi Katılmadı. Neden Katılmadı?"

  Ankara Barosu Başkanı adayını belirlemek üzere ön seçim yapmaya hazırlanan Demokratik Sol Avukatlar Grubu’nun aday adayı Mustafa Köroğlu, “Ankara Barosu sesini her zaman daha gür çıkarmak zorundadır. O yüzden yeterli olmadığını düşünüyorum. Çünkü, meslektaşlarımın katılımı, halen meslek örgütüne karşı inancının olmaması, bana bunu gösteriyor” dedi. “Sırça köşklerinde herkes kendi küçük kayıkçı kavgasının içinde olması nedeniyle avukatların uzaklaştığın belirten Köroğlu, “Ben gelinen süreci böyle görüyorum ama artık o yüzden insanlar, ‘Yeter’ diyor. O yüzden Ankara Barosu’nun son Genel Kurulu’na 8 bin kişi katılmadı. Neden katılmadı?” diye sordu. İşçi avukatların sorunlarına, 0-5 yaş arası tecrübesi olan genç avukatların ve kadınların barodaki çoğunluğuna işaret eden Köroğlu, “Bu demografik yapıyı da iyi okuyarak o gençlere baronun bazı kurullarıyla, akçeli kurullarında pozitif ayrımcılık yapmak zorundayız. Onların ayakta kalması ve bu mesleği daha iyi koşullarda yapması için” dedi.

 • 29.04.2022 29 Nis 16:57 Muharrem Erkek: Cumhurbaşkanı, Meclis'in Yasayla Onayladığı Bir Düzenlemeyi Tek İmza ile İptal Edemez Muharrem Erkek: Cumhurbaşkanı, Meclis'in Yasayla Onayladığı Bir Düzenlemeyi Tek İmza ile İptal Edemez

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Danıştay savcısının Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı’nın iptali için açılan davalarda verdiği mütalaaya ilişkin, “Danıştay savcısının görüşü çok çok önemlidir. Cumhurbaşkanı, Meclis’in yasayla onayladığı bir düzenlemeyi tek imza ile iptal edemez. Buna, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin yetkisini gasp etmek denir” dedi.

 • 28.04.2022 28 Nis 18:28 İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararı için Danıştay Savcısı açıklamada bulundu: Karar hukuka aykırı İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararı için Danıştay Savcısı açıklamada bulundu: Karar hukuka aykırı

  İstanbul Sözleşmesi, 20 Mart 2021'de Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle feshedilmişti. Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Kararı ile İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesine ilişkin açılan davanın duruşması Danıştay'da yapıldı. Danıştay savcısı, çekilme kararının hukuka aykırı olduğunu açıkladı.

 • 28.04.2022 28 Nis 17:45 Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Güllü'den, 'İstanbul Sözleşmesi' Açıklaması: 'İptal Kararı Çıktığı Anda Türkiye 10 Basamak Yukarı Çıkar' Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Güllü'den, "İstanbul Sözleşmesi" Açıklaması: "İptal Kararı Çıktığı Anda Türkiye 10 Basamak Yukarı Çıkar"

  Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine ilişkin karara karşı açılan davaların görüşüldüğü Danıştay’ın önünde yaptığı açıklamada; “İptal kararı çıktığı andan itibaren Türkiye 10 basamak yukarı çıkar. Çağdaşlık ve demokrasi anlamında adımdır bu. Kadının insan haklarını, Anayasa’daki yaşam hakkını koruyor olmanın getirdiği bir avantajdır” dedi.

 • 28.04.2022 28 Nis 17:40 Danıştay, İstanbul Sözleşmesinden çekilme kararının iptalini esastan görüştü Danıştay, İstanbul Sözleşmesinden çekilme kararının iptalini esastan görüştü

  DANIŞTAY 10'uncu Dairesi'nde, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının iptali istemiyle açılan dava esastan görüldü.

 • 28.04.2022 28 Nis 17:13 CHP'li Altay: 'Sevsinler Senin Hukukunu. Pazartesi Günü, Kara Pazartesidir. 13. Ağır Ceza Mahkemesi Sarayda Alınan Bir Kararı Okudu' CHP'li Altay: "Sevsinler Senin Hukukunu. Pazartesi Günü, Kara Pazartesidir. 13. Ağır Ceza Mahkemesi Sarayda Alınan Bir Kararı Okudu"

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gezi Davası ile ilgili “Yargımız hukuk ve adalet dersi vermiştir” açıklamasına tepki gösterdi. Altay, “Sevsinler senin hukukunu yargını… Açık tehdit var. 25 Nisan 2022 İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bir karar verilmedi. Pazartesi günü bana göre kara pazartesidir, 13. Ağır Ceza Mahkemesi sarayda alınan bir kararı okudu” dedi. Altay, “Erdoğan, ben de teröristim, senin kafanla milyonlarca insan terörist. Bu kafayla gideceksen milyonları içine alacak cezaevi inşa etmen lazım” dedi.

 • 28.04.2022 28 Nis 17:11 Ankara Baro Başkanı Turan: Cumhurbaşkanlığı Tarafından Tesis Edilen Fesih İşleminin Kamu Yararına Aykırı Olduğu İzaha Muhtaç Değildir Ankara Baro Başkanı Turan: Cumhurbaşkanlığı Tarafından Tesis Edilen Fesih İşleminin Kamu Yararına Aykırı Olduğu İzaha Muhtaç Değildir

  Ankara Baro Başkanı Mehmet Eren Turan, İstanbul Sözleşmesi davasının Danıştay'da görülmesinin ardından yaptığı açıklamada “İstanbul Sözleşmesi’nin gerçekleşmesinde kamu yararı bulunduğu, idarenin tüm eylem ve işlemlerinin öncelikli şartının da kamu yararının gerçekleşmesi olduğu dikkate alındığında Cumhurbaşkanlığı tarafından tesis edilen sözleşmenin feshi işleminin açıkça kamu yararına aykırı olduğu izaha muhtaç değildir” dedi.

 • 28.04.2022 28 Nis 16:46 Son dakika haber | İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının iptali istemli dava Danıştayda görüldü Son dakika haber | İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının iptali istemli dava Danıştayda görüldü

  Son dakika haberler... İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının iptali istemiyle açılan dava, Danıştay 10. Dairesinde esastan görüldü.

 • 28.04.2022 28 Nis 15:49 İstanbul Sözleşmesi Danıştay'da. Cumhurbaşkanlığı Savunması: 'İptal İstemiyle Sunulan Dilekçeler Birbirinin Kopyası ve Özensiz' İstanbul Sözleşmesi Danıştay'da. Cumhurbaşkanlığı Savunması: "İptal İstemiyle Sunulan Dilekçeler Birbirinin Kopyası ve Özensiz"

  İstanbul Sözleşmesi’nin feshine karşı Danıştay’da açılan davada savunma yapan Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Hukuk ve Mevzuat Genel Müdürlüğü Anlaşmalar Daire Başkanı Emre Topal, “Kararın iptali istemiyle sunulan dilekçelerin çok büyük bir kısmı Türk hukuku ve milletler arası anlaşmalar esasına hiçbir biçimde hakim olamayan, çoğu birbirinin kopyası, özensiz olarak hazırlanmış dilekçelerdir” dedi.

 • 28.04.2022 28 Nis 15:39 CHP Grup Başkanvekili Altay, gündemi değerlendirdi Açıklaması CHP Grup Başkanvekili Altay, gündemi değerlendirdi Açıklaması

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) çalışanının terör örgütü PKK üyeliğinden gözaltına alınmasına ilişkin "Bu kadın, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ile İBB'nin ortak projesi kapsamında bir proje firmasında çalışıyor, maaşını da ILO'dan alıyor.

 • 28.04.2022 28 Nis 15:38 Danıştay Savcısı mütalaasını açıkladı: İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararı hukuksuz! Danıştay Savcısı mütalaasını açıkladı: İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararı hukuksuz!

  Danıştay 10. Daire Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle çekilmesinin iptali istemiyle açılan davayı görüştü. Daire kararını usulen daha sonra yazılı olarak açıklayacak. Danıştay Savcılığı'nın sözleşmeden çekilme kararının iptalini istediği öğrenildi.

 • 28.04.2022 28 Nis 14:09 İstanbul Sözleşmesi Danıştay'da. CHP'li Nazlıaka: 'Kimse Unutmasın, Kadınlar Birden Büyüktür' İstanbul Sözleşmesi Danıştay'da. CHP'li Nazlıaka: "Kimse Unutmasın, Kadınlar Birden Büyüktür"

  CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, İstanbul Sözleşmesi davasının görüldüğü Danıştay’ın önünde yaptığı açıklamada, “Kimse unutmasın, kadınlar birden büyüktür. Bir kişinin bir gece yarısı yayınladığı kararnameyle sözleşmeden çıkılmaz, bu ne hukuka ne akla ne de vicdana aykırıdır” dedi.

 • 28.04.2022 28 Nis 13:46 TBB Başkanı Sağkan: Yargı Buna 'Dur' Demezse Meclis Yetkilerinin Gasp Edilmesinin Bu Sisteme Uygun Olduğunun Onaylanacağı Anlamına Gelir TBB Başkanı Sağkan: Yargı Buna 'Dur' Demezse Meclis Yetkilerinin Gasp Edilmesinin Bu Sisteme Uygun Olduğunun Onaylanacağı Anlamına Gelir

  Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Erinç Sağkan, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesine yönelik Cumhurbaşkanı Kararı’nın iptali için açılan davaların Danıştay'da bugün yapılan duruşmasına ilişkin, "Uluslararası sözleşmeler TBMM’nin kararı ile onaylanabilir. Burada 9 nolu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yapılan, açıkça Meclis yetkisinin gasp edilmesidir. Bu durum şuna işaret ediyor; eğer ki yargı burada buna ‘dur’ demezse Türkiye Cumhuriyeti’nde Meclis yetkilerinin gasp edilmesinin bu sisteme uygun olduğunun onaylanacağı ve tevsik edileceği anlamına gelir. Bu da artık Türkiye’de kuvvetler ayrılığının değil, yasama ve yürütmenin tek bir kişide birleştiğinin açık ilanıdır. Artık kuvvetler birliğine geçtiğimizin, buradan bir yargı kararı ile de maalesef ki onaylanması anlamı taşıyacaktır" dedi.

 • 28.04.2022 28 Nis 13:43 İstanbul Sözleşmesi Danıştay'da. İstanbul Sözleşmesi Danıştay'da.

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, İstanbul Sözleşmesi davasının görüldüğü Danıştay'ın önünde “Hak ve özgürlüklere dayanan bir sözleşmeden Meclis’i yok sayarak tek bir kişinin imzası ile çıkılması demek; yarın öbür gün Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nden, çocuklar için Lanzarote Sözleşmesi’nden, Lozan’dan, Montrö’den çıkılması demek. Verilecek karar tek bir kişinin iradesinin Anayasa’nın ve Meclis iradesinin de üzerinde olup olmadığının da kararı olacak” açıklamasını yaptı.

 • 28.04.2022 28 Nis 12:58 İstanbul Sözleşmesi Davasının Başladığı Sırada Danıştay'da Polislerle Kadınlar Arasında Arbede İstanbul Sözleşmesi Davasının Başladığı Sırada Danıştay'da Polislerle Kadınlar Arasında Arbede

  Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı’nın iptali istemiyle açılan davanın duruşması Danıştay’da yapıldığı sırada, bina girişinde ve önünde polislerle içeriye alınmayan kadınlar arasında arbede yaşandı.

 • 28.04.2022 28 Nis 12:43 İstanbul Sözleşmesi Danıştay'da. Erinç Sağkan: 'Alacağınız Karar, Cumhurbaşkanı'nın Yargı Denetimine Etkin Bir Şekilde Tabi Olup Olmadığıdır' İstanbul Sözleşmesi Danıştay'da. Erinç Sağkan: "Alacağınız Karar, Cumhurbaşkanı'nın Yargı Denetimine Etkin Bir Şekilde Tabi Olup Olmadığıdır"

  Danıştay 10. Dairesi’nde, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı’nın iptali istemiyle açılan davaların duruşması sürüyor. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan, “Burada yapılan tartışmalardan sonra alacağınız karar Cumhurbaşkanının yargı denetimine etkin bir şekilde tabi olup olmadığıdır” dedi.

 • 28.04.2022 28 Nis 11:56 Binlerce kadın Danıştay kapısında İstanbul Sözleşmesi'ni bekliyor: Bekleyen kadınlara polis müdahalesi Binlerce kadın Danıştay kapısında İstanbul Sözleşmesi'ni bekliyor: Bekleyen kadınlara polis müdahalesi

  Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesinden çekilme kararına karşı açılan on dava bugün Danıştay'da görülüyor. Polis, Danıştay önünde bekleyen kadınlara müdahale etti.

 • 28.04.2022 28 Nis 11:52 Danıştay'da İstanbul Sözleşmesi Duruşması Başladı. Saruhan: İstanbul Sözleşmesi Kadının Çocuğun Onurunu Koruyor Danıştay'da İstanbul Sözleşmesi Duruşması Başladı. Saruhan: İstanbul Sözleşmesi Kadının Çocuğun Onurunu Koruyor

  Danıştay 10. Dairesi, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı’nın iptali talebiyle açılan davaları görüşmeye başladı. 29 Ekim Kadınlar Derneği Başkanı Şenal Saruhan, "İstanbul Sözleşmesi, kadının çocuğun onurunu koruyor. Kadınlarımız ölüyor. Onların yaşama sıkı sıkı sarılmalarının bir dayanağı İstanbul Sözleşmesi. Lütfen adaleti yerine getirin" dedi.

 • 28.04.2022 28 Nis 11:17 İstanbul Sözleşmesi Danıştay'da… Eşik Platformu: 'Kadınların Hayatları ile Daha Fazla Oynamayın, Hukukun ve Adaletin Gereğini Yapın' İstanbul Sözleşmesi Danıştay'da… Eşik Platformu: "Kadınların Hayatları ile Daha Fazla Oynamayın, Hukukun ve Adaletin Gereğini Yapın"

  Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı’nın iptali talebiyle açılan davalar Danıştay’da görüşülüyor. Duruşma öncesinde, Eşitlik İçin Kadın Platformu (EŞİK) adına avukat Şenal Sarıhan, “Kadınlara ve Türkiye’ye daha fazla zarar vermeyin, zaman kaybettirmeyin. Kadınların hayatları ile daha fazla oynamayın. Hukukun ve adaletin gereğini yapın” dedi. Avukat Hülya Gülbahar ise “Cumhurbaşkanı tek kişilik işlemi ekonomik anlaşmalar yapabilir, bunlardan çıkabilir. Ama bizim hayatımız; ithal edilen patates, ihraç edilen domates değil” diye konuştu.

 • 28.04.2022 28 Nis 09:45 Milyonlarca kadının gözü bu davada olacak! İstanbul Sözleşmesi davası bugün görülecek Milyonlarca kadının gözü bu davada olacak! İstanbul Sözleşmesi davası bugün görülecek

  Danıştay 10. Daire'de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesi kararının iptali istemiyle açılan davalar bugün esastan görüşülecek. Birçok sivil toplum kuruluşu temsilcisi ile binden fazla avukatın katılması beklenen duruşmada çıkacak kararı bir çok vatandaş merakla bekliyor.

 • 28.04.2022 28 Nis 09:34 İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararına karşı açılan davalar Danıştay'da İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararına karşı açılan davalar Danıştay'da

  Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesinden çekilme kararına karşı açılan on dava bugün Danıştay'da görülüyor.

 • 27.04.2022 27 Nis 10:45 Diyarbakır Barosu'nda 'İstanbul Sözleşmesi' Çağrısı Diyarbakır Barosu'nda "İstanbul Sözleşmesi" Çağrısı

  Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesini içeren Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin iptali için Danıştay'da açılan davanın görülmesine iki gün kala, Diyarbakır Barosu kamuoyundan destek istedi.

 • 26.04.2022 26 Nis 12:57 İstanbul Sözleşmesi, 28 Nisan'da Danıştay'da görüşülecek: CHP kadınları Danıştay'ın önüne çağırdı İstanbul Sözleşmesi, 28 Nisan'da Danıştay'da görüşülecek: CHP kadınları Danıştay'ın önüne çağırdı

  İstanbul Sözleşmesi 20 Mart 2021 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile tek taraflı feshedilmişti. Sözleşmenin feshine karşı açılan davalar Danıştay 10. Dairesi tarafından 28 Nisan Perşembe günü esastan görüşülecek.

 • 25.04.2022 25 Nis 15:11 Ses Eşitlik ve Dayanışma Derneği: 'Erkekler ile Eşit Hak ve Özgürlükler Temelinde Siyaset Talep Edelim' Ses Eşitlik ve Dayanışma Derneği: "Erkekler ile Eşit Hak ve Özgürlükler Temelinde Siyaset Talep Edelim"

  SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği'nin “Türkiye’nin Demokrasi İnşasında Kadınlar Nasıl Bir Rol Oynayacak?” toplantısında, “Kadın hakları siyasetini savunurken erkeklerin desteğini de yanımıza alalım ve karar verici siyasi aktörlerin görüşlerinin eşit temsil yönünde dönüştürülmesi ve bu fikrin hayata geçirilmesi için bu erkeklerin daha aktif çalışmasının zamanının geldiğini hatırlatıp daha çok ortak çalışma örgütleyelim istiyoruz” açıklaması yapıldı.

 • 23.04.2022 23 Nis 18:43 TBMM'de 23 Nisan toplantısı: Oturuma, 'hükümet sistemi' tartışması damga vurdu TBMM'de 23 Nisan toplantısı: Oturuma, 'hükümet sistemi' tartışması damga vurdu

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, 102. Kuruluş yıldönümünü kutlayan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda özel gerçekleştirildi.

 • 23.04.2022 23 Nis 18:33 Add Başkanı Bozkurt: 'Bu Milleti Açlığa Mahkum Eden Düzen Değişmelidir' Add Başkanı Bozkurt: "Bu Milleti Açlığa Mahkum Eden Düzen Değişmelidir"

  Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Mustafa Bozkurt, “Sosyal güvenlik sistemini çürüten, istihdam yaratamayan, sürekli cari açık yaratan, emekliyi, işçiyi süründüren, faiz lobisine çalışan bu neoliberal ekonomi politikalarından kurtulacağız. Bu milleti açlığa mahkum eden düzen değişmelidir. Yıkılsın bu düzen, millet bu düzene mahkum değil” dedi.

 • 23.04.2022 23 Nis 16:47 Kılıçdaroğlu: Tek Adam Rejimini Dünyaya Örnek Olacak Şekilde, Sandık Yoluyla Ortadan Kaldıracağız Kılıçdaroğlu: Tek Adam Rejimini Dünyaya Örnek Olacak Şekilde, Sandık Yoluyla Ortadan Kaldıracağız

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Genel Kurulu’nda; “İnanıyorum ki gelecek yılki kutlamalarımız Cumhuriyet’imizin demokrasi ile taçlandırılacağı bir sürecin yarattığı atmosfer içinde gerçekleştirilecek. Tek adam rejimini dünyaya örnek olacak şekilde demokrasinin sınırları içinde ve sandık yoluyla ortadan kaldıracağız. 100 yıl öncesinden aldığımız ilhamla güçlendirilen ve tüm vesayetleri reddeden bir parlamenter sistemin çalışmalarına başlamış olacağız” dedi.

 • 23.04.2022 23 Nis 15:37 TBMM'nin açılışının 102. yılı TBMM'nin açılışının 102. yılı

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İnanıyorum ki gelecek yılki kutlamalarımız cumhuriyetin, cumhuriyetimizin demokrasiyle taçlandırılacağı bir sürecin yarattığı atmosfer içinde gerçekleşecektir.

 • 16.04.2022 16 Nis 14:57 HDP'li Buldan'dan, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'na açılan kapatma davasına tepki: Bütün kadınları hedef alıyor! HDP'li Buldan'dan, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'na açılan kapatma davasına tepki: Bütün kadınları hedef alıyor!

  HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'na açılan kapatma davası hakkında "Bu davalar kadınları hedef alma operasyonudur" dedi. Bu ülkeye adaleti kadınların getireceğini savunan Buldan; İstanbul Sözleşmesi'nden çıkılmasından sonra yaşanan kadın cinayetlerine dikkat çekti.

 • 16.04.2022 16 Nis 12:18 HDP Eş Genel Başkanı Buldan, Kadın Meclisi Toplantısı'nda konuştu Açıklaması HDP Eş Genel Başkanı Buldan, Kadın Meclisi Toplantısı'nda konuştu Açıklaması

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Dünyanın en büyük emektarı kadınlar olarak, 1 Mayıs'ı, 8 Mart ve nevruz coşkusuyla ruhuyla büyük bir katılımla tarihin en büyük buluşmasına dönüştürelim ve buna biz kadınlar öncülük edelim." dedi.

 • 15.04.2022 15 Nis 00:47 Bakan Yanık Berlin'de Türk toplumu temsilcilerine hitap etti Bakan Yanık Berlin'de Türk toplumu temsilcilerine hitap etti

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, dünyanın neresinde bir Türk vatandaşı varsa ona hizmet götürme ve sahip çıkma görevleri olduğunu söyledi.

 • 13.04.2022 13 Nis 15:53 Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'na kapatma davası açıldı! Derneğe destek yağdı Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'na kapatma davası açıldı! Derneğe destek yağdı

  Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'na yönelik "kanuna ve ahlaka aykırı faaliyet yürütmek" suçlaması ile fesih davası açıldı. Dernekten yapılan açıklamada "tüm duyarlı kamuoyunu hakkımızda açılan bu fesih davası karşısında mücadelemizi sahiplenmeye çağırıyoruz" çağrısı yapılırken; kadın örgütleri, siyasetçiler, oyuncular ve pek çok kadın sosyal medyada yayımladıkları mesajlarla platforma destek verildi.

 • 07.04.2022 07 Nis 17:22 CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Nazlıaka, Amasya'da konuştu CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Nazlıaka, Amasya'da konuştu

  CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, "Bizim partimiz Kurtuluş Savaşı mücadelesinden, savaş meydanlarından çıkarak kurulmuş bir partidir, öyle 5 yıldızlı otellerde, beş kişinin imzasıyla, İçişleri Bakanlığına dilekçeyle kurulmuş bir parti değildir.

 • 02.04.2022 02 Nis 15:01 AK Parti'li Çam: 'Beren Saat'in konuşmasıyla, HDP ve CHP'li milletvekillerinin konuşmalarının birebir benzeştiğini gördüm' AK Parti'li Çam: "Beren Saat'in konuşmasıyla, HDP ve CHP'li milletvekillerinin konuşmalarının birebir benzeştiğini gördüm"

  AK Parti Ankara Milletvekili ve Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Lütfiye Selva Çam, ilk imza sahibi olduğu kadına ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesini öngören kanun teklifiyle ilgili eleştirilere cevap verdi.

 • 01.04.2022 01 Nis 19:47 BALÇOVA'DA ŞİDDET MAĞDURU KADINLARA ACİL YARDIM PROTOKOLÜ BALÇOVA'DA ŞİDDET MAĞDURU KADINLARA ACİL YARDIM PROTOKOLÜ

  İZMİR'in Balçova ilçesinde şiddete uğrayan kadınların maruz kaldıkları şiddet ile mücadeleye destek verilerek danışmanlık ihtiyaçlarının ücretsiz karşılanabileceği acil yardım hattı protokolü imzalandı.

 • 01.04.2022 01 Nis 13:12 Son dakika haberleri: Yeniden Refah lideri Erbakan: 'Erbakan hocamız, CHP ile asla ve asla birlikte olmazdı' Son dakika haberleri: Yeniden Refah lideri Erbakan: "Erbakan hocamız, CHP ile asla ve asla birlikte olmazdı"

  Son dakika politika haberi: - Yeniden Refah lideri Erbakan: "Erbakan hocamız, CHP ile asla ve asla birlikte olmazdı" Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan: "Erbakan Hocamız hayatta olsaydı milli görüş çizgisinden asla ödün vermezdi" "Tekrardan 90'ların, 2000'lerin Türkiye'sine dönmeye ne gerek var" Yeniden...

 • 01.04.2022 01 Nis 12:33 'Merhum Erbakan bugün yaşasaydı CHP'nin yanında yer alırdı' tartışmasına Fatih Erbakan da katıldı "Merhum Erbakan bugün yaşasaydı CHP'nin yanında yer alırdı" tartışmasına Fatih Erbakan da katıldı

  "Merhum Erbakan bugün yaşasaydı CHP'nin yanında yer alırdı" sözlerine yer veren Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'na Cumhurbaşkanı Erdoğan "Haddine mi senin ya?" sözleriyle karşılık verdi. Tartışmaya Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan da katıldı. Erbakan, babasıyla ilgili "Erbakan Hoca'mız hayatta olsaydı Milli Görüş çizgisinden asla ödün vermeden mücadelesine devam ederdi" dedi.

 • 01.04.2022 01 Nis 12:32 FATİH ERBAKAN: ERBAKAN HOCAMIZ, ASLA AMA ASLA CHP'YLE BİRLİKTE OLMAZDI FATİH ERBAKAN: ERBAKAN HOCAMIZ, ASLA AMA ASLA CHP'YLE BİRLİKTE OLMAZDI

  YENİDEN Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun katıldığı bir programda 'Necmettin Erbakan hayatta olsa CHP ile birlikte olurdu' sözlerine ilişkin "Erbakan hocamız 6 yaşında çocuklara Kur'an öğretmeyi çağ dışılık olarak...

 • 01.04.2022 01 Nis 00:54 AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Keşir: 'AK Parti bir kadın hareketidir' AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Keşir: "AK Parti bir kadın hareketidir"

  AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, AK Parti'nin bir kadın hareketi olduğunu söyledi.

 • 30.03.2022 30 Mar 20:45 Kılıçdaroğlu, Manisa'da temel atma töreninde konuştu Kılıçdaroğlu, Manisa'da temel atma töreninde konuştu

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinden seçilen belediye başkanlarına, göreve geldiklerinde hiç kimseyi işten çıkarmamaları konusunda uyarıda bulunduğunu söyledi.

 • 30.03.2022 30 Mar 18:56 KILIÇDAROĞLU ÇİFTÇİLERE SESLENDİ: ÜZÜMÜN KİLOSU 2 DOLAR OLACAK KILIÇDAROĞLU ÇİFTÇİLERE SESLENDİ: ÜZÜMÜN KİLOSU 2 DOLAR OLACAK

  Manisa'daki ziyaretlerini Salihli ilçesinde sürdüren CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 67- 70 Nolu Taşıyıcılar Kooperatifi'nde şoförlere seslendi.

 • 30.03.2022 30 Mar 18:10 Kılıçdaroğlu, Manisa'nın ilçelerinde halkla buluştu Kılıçdaroğlu, Manisa'nın ilçelerinde halkla buluştu

  - Kılıçdaroğlu, Manisa'nın ilçelerinde halkla buluştu Kamyoncularla bir araya gelen Kılıçdaroğlu: "Plakalarınızın bir değeri olmalı" Kılıçdaroğlu, temel atma töreninde konuştu: "İlk bir hafta içerisinde kadına şiddeti önleyen sözleşmeyi yürürlüğe koyacağız" Manisa'da bulunan CHP Genel Başkanı...

 • 29.03.2022 29 Mar 13:27 TÜSİAD Başkanı Kaslowski: Beyin göçü hızlanıyor ve yoksullaşıyoruz TÜSİAD Başkanı Kaslowski: Beyin göçü hızlanıyor ve yoksullaşıyoruz

  Türkiye Sanayici ve İş İnsanları Derneği'nin (TÜSİAD) Olağan Genel Kurulu bugün yapılan toplantı ile gerçekleştirildi.

 • 28.03.2022 28 Mar 20:43 'Acı Kaybımız' adlı kara komedi oyunu izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü "Acı Kaybımız" adlı kara komedi oyunu izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü

  "Acı Kaybımız" adlı kara komedi oyunu izleyiciler tarafından büyük ilgi gördüBALIKESİR 2.Ayvalık Kadın Oyunları Festivali'nin kapanış gününde Lale Mansur ve Gizem Aldemir'in oynadığı "Acı Kaybımız" adlı kara komedi oyun izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

 • 27.03.2022 27 Mar 15:32 MUHARREM İNCE: SEÇİMLERE TEK BAŞIMIZA GİRECEĞİZ MUHARREM İNCE: SEÇİMLERE TEK BAŞIMIZA GİRECEĞİZ

  MEMLEKET Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "Seçimlere tek başımıza gireceğiz.

 • 25.03.2022 25 Mar 10:44 'Ankara Mevzuatı İstanbul Sözleşmesi'ni İkame Edemez' "Ankara Mevzuatı İstanbul Sözleşmesi'ni İkame Edemez"

  Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Canan Güllü, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul Sözleşmesi'nden Türkiye'yi çekmesi sonrası kadına karşı şiddeti önlemek üzere Ankara'nın kendi mevzuatını hayata geçireceği iddiasındaki teklifin İstanbul Sözleşmesi'nin yerine geçemeyeceğini söyledi.

 • 25.03.2022 25 Mar 10:19 Muharrem İnce'den anket şirketlerine garip çıkış: Seçimden sonra rulo yapacağım Muharrem İnce'den anket şirketlerine garip çıkış: Seçimden sonra rulo yapacağım

  Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, seçim anketlerinde Memleket Partisi'ne yer verilmemesine tepki gösterdi. "Memleket Partisi Demokrat Parti'den daha az oy alır mı?" diyen İnce, "O anketleri seçimden sonra rulo yapacağım, anket firmalarına lastikleyip göndereceğim" diye konuştu.

 • 24.03.2022 24 Mar 13:43 Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, İzmir'de konuştu Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, İzmir'de konuştu

  Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayını açıklamamasına ilişkin "Muhalefet, adayını erken belli etmeyecekmiş, yıpranırmış.

 • 23.03.2022 23 Mar 22:29 Memleket Partisi lideri Muharrem İnce'den anket şirketlerine sitem: Ahmet Davutoğlu'ndan daha az oy olacağımı düşünüyor musunuz? Memleket Partisi lideri Muharrem İnce'den anket şirketlerine sitem: Ahmet Davutoğlu'ndan daha az oy olacağımı düşünüyor musunuz?

  Denizli'de Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, anket şirketleri hakkında konuştu. Sitemde bulunan İnce, "Ben anketleri biliyorum. Hiç umurumda değil. Allah aşkına Ahmet Davutoğlu'ndan daha az oy olacağımı düşünüyor musunuz? Temel Karamollaoğlu'ndan, Gültekin Uysal'dan daha az oy alacağımızı düşünüyor musunuz? Vicdanınıza sorun." dedi.

 • 22.03.2022 22 Mar 23:03 Yiyeceğim Küfürden Hoşlanacağım Aklıma Gelmezdi Yiyeceğim Küfürden Hoşlanacağım Aklıma Gelmezdi

  Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum programına bu akşam Bergen filminin başrol oyuncuları Farah Zeynep Abdullah ve Erdal Beşikçioğlu katılarak soruları yanıtladı. "Rolün zor olduğunu ve bu duyguyu nasıl karşıladın" sorusuna yanıt veren Beşikçioğlu, "Yiyeceğim küfürden bu kadar hoşlanacağım aklıma gelmezdi açıkçası" cevabı stüdyoda gülüşmelere neden oldu.

 • 22.03.2022 22 Mar 19:35 Kadına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin kanun teklifi TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunda benimsendi Kadına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin kanun teklifi TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunda benimsendi

  TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) tali komisyon olarak görüştüğü Türk Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni benimsedi.

 • 22.03.2022 22 Mar 15:48 CHP Grup Başkanvekili Özkoç, AKPM Denetim Komisyonu Eş Raportörlerini kabul etti CHP Grup Başkanvekili Özkoç, AKPM Denetim Komisyonu Eş Raportörlerini kabul etti

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Avrupa Konseyi'nin ve Avrupa Birliği'nin Ukraynalı göçmenlere gösterdiği anlayışı, Türkiye'de büyük bir baskıyla konuşlandırılan Suriyeli göçmenlerle ilgili de göstermelerini istedi.

 • 21.03.2022 21 Mar 15:04 Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, Yalova'da soruları yanıtladı Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, Yalova'da soruları yanıtladı

  Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "Biz, doğru yapıldığı zaman doğruya 'doğru' diyeceğiz, destekleyeceğiz.

 • 20.03.2022 20 Mar 16:28 Ahmet Davutoğlu, Bursa'da kadın kollarının düzenlediği panelde konuştu Açıklaması Ahmet Davutoğlu, Bursa'da kadın kollarının düzenlediği panelde konuştu Açıklaması

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, kadınlara siyasete katılmaları için çağrıda bulunarak, "Bütün Türkiye'de kadınlarımızı ayağa kaldıran bir çaba içinde olacağız ve kadınlarımızın nezaketini, zarafetini, iradesini, gücünü, azmini siyasete taşıyacağız inşallah." dedi.

 • 20.03.2022 20 Mar 15:51 Muharrem İnce, partisinin Bağcılar'daki üye katılım toplantısında konuştu Muharrem İnce, partisinin Bağcılar'daki üye katılım toplantısında konuştu

  Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, altı muhalefet partisinin "Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem" mutabakat metnini eleştirerek, "Soruyorlar bana, altılı masada sen niye yoksun? Bir, davet etmediler.

Advertisement