Son dakika İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü haberleri, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü son dakika, son dakika İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü

Son Dakika İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Haberleri

Son dakika İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son izmir yüksek teknoloji enstitüsü haberleri anında burada.


 • 10.07.2022 10 Tem 11:38 İzmir'de 'Temiz Körfez' ve 'Sıfır Koku' İçin Seferberlik İzmir'de "Temiz Körfez" ve "Sıfır Koku" İçin Seferberlik

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, körfez temizliği ve koku sorununu ortadan kaldıracak projelere ilişkin yol haritasını kararlılıkla uyguluyor. Başkan Tunç Soyer’in “doğayla uyum” stratejisi doğrultusunda çalışmalarını yürüten İZSU, körfezi kirleten kaynakları tek tek tespit ederek çözüm için harekete geçti. Çiğli Atıksu Arıtma Tesisi’nde revizyon çalışmaları başladı, arıtma çamurunun tesis sahasında depolanmasına son verildi. Mevcut çamur sahasının rehabilitasyonu için proje hazırlanıyor. Kent genelinde yağmur suyu kanallarının ayrıştırılması çalışmalarına hız verildi. Çiğli Arıtma Tesisi’nin dördüncü fazının yapımı için ihale hazırlıkları yapılıyor.

 • 18.06.2022 18 Haz 14:37 Veteran Hentbol Turnuvası İzmir Urla'da yapılacak Veteran Hentbol Turnuvası İzmir Urla'da yapılacak

  Türkiye Hentbol Federasyonu Veteran Hentbol Kurulu tarafından Türkiye'de ilk defa düzenlenecek Veteran Hentbol Turnuvası, İzmir'in Urla ilçesinde yapılacak.

 • 17.06.2022 17 Haz 10:50 Tunç Soyer'den Kılıçdaroğlu ve CHP Yönetimine Sunum... İzmir'in Kurtuluşunun 100'ncü Yıl Etkinliklerine Davet Etti Tunç Soyer'den Kılıçdaroğlu ve CHP Yönetimine Sunum... İzmir'in Kurtuluşunun 100'ncü Yıl Etkinliklerine Davet Etti

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yönetimine “Geleceğin Türkiye’si İzmir” sunumu yaptı. İzmir’den Türkiye’ye, örnek olacağını belirttiği sosyal demokrat belediyecilik projelerini anlatan Başkan Soyer, CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve parti yönetimini İzmir’in kurtuluşunun yüzüncü yıl etkinliklerine davet etti.

 • 15.06.2022 15 Haz 12:10 Karşıyaka'da Hedef Halkla Yönetim Karşıyaka'da Hedef Halkla Yönetim

  Karşıyaka Belediyesi tarafından kurulan Kent Vizyonu Geliştirme Birimi, Zübeyde Hanım Nikah Sarayı’nda tanıtıldı. Belediye Başkanı Cemil Tugay, "Bu çalışma ile aslında kötü giden kaderi değiştirmeyi ve bir halk devrimini hayal ediyoruz" dedi.

 • 09.06.2022 09 Haz 07:19 Enerjide yerli teknolojinin ilerletilmesi için YÖK ve EÜAŞ iş birliğine gitti (2) Enerjide yerli teknolojinin ilerletilmesi için YÖK ve EÜAŞ iş birliğine gitti (2)

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ) arasında enerji alanında uzun vadeli stratejilerin, uygulamaların ve katma değeri yüksek milli teknolojilerin geliştirilmesi amacıyla "Enerji Akademi Programı İş Birliği Protokolü" imzalandı.

 • 07.06.2022 07 Haz 12:59 Sevda Erdan Kılıç: 'Liyakatın Olmadığı Yerde Bilim Gelişmez' Sevda Erdan Kılıç: "Liyakatın Olmadığı Yerde Bilim Gelişmez"

  CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde kişiye özel kadro ilanı verildiği iddialarını TBMM gündemine taşıdı. Kılıç, "Üniversiteye; hak edeni değil de rektör, rektör yardımcısı, dekan veya bir siyasi yakınını akademisyen olarak alırsan o ortamda ne iş barışı olur ne de genç akademisyenlerin geleceğe dair bir umudu olur. Liyakatin olmadığı yerde bilim gelişmez, bilim gelişmezse ülke gelişmez" dedi.

 • 26.05.2022 26 May 00:59 İzmir'de gençlere sürpriz İzmir'de gençlere sürpriz

  Dört farklı noktada öğrencilere sıcak yemek hizmeti sunan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu kez gençleri bir sürprizle karşıladı.

 • 25.05.2022 25 May 11:16 İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Gençlere Hediye İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Gençlere Hediye

  Dört farklı noktada öğrencilere sıcak yemek hizmeti sunan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu kez gençlere başka bir sürpriz yaptı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Üniversitelerimizdeki ücretsiz yemek dağıtım noktalarımızda sizin için bir sürprizimiz olacak gençler. Bence bir uğrayın” açıklamasının ardından, yemek sırasında uzun kuyruklar oluşturan gençlere, yeni nesil bir içerik platformundan 1 aylık ücretsiz üyelik hediye edildi.

 • 22.05.2022 22 May 11:13 Türk yazılımcının sunum platformu yaklaşık 100 bin kullanıcıya ulaştı Türk yazılımcının sunum platformu yaklaşık 100 bin kullanıcıya ulaştı

  Türk girişimci Noyan Alperen İdin'in geliştirdiği, sunum hazırlamak için gerekli zamanı ve teknik beceriyi azaltmayı hedefleyen yerli platform, 3 yılda çeşitli ülkelerden yaklaşık 100 bin kullanıcıya ulaştı.

 • 18.05.2022 18 May 10:53 Başkan Soyer Gençlerle İlgili Yeni Projelerinin Müjdesini Verdi Başkan Soyer Gençlerle İlgili Yeni Projelerinin Müjdesini Verdi

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İnciraltı Kent Ormanı’ndaki İzmir Gençlik Festivali’nin ilk gününde gençlerle ilgili projelerin yer aldığı tanıtım toplantısına ev sahipliği yaptı. Başkan Soyer, ücretsiz çamaşırhanelerden nakliye desteğine, 22 kilometrelik sahil hattındaki internet erişiminden 35 Bin Bilet projesine, Genç Asistan uygulamasından Dijital İstihdam Platformu’na kadar pek çok yeni projeyi duyurdu.

 • 17.05.2022 17 May 12:12 Kampüste gençlik şöleni Kampüste gençlik şöleni

  İzmir Üniversiteleri Platformu (İÜP), üniversiteli gençlerin birbirinden etkileyici dans şovlarını sahnelediği, coşku ve heyecan dolu bir gençlik şölenine imza attı.

 • 16.05.2022 16 May 16:56 'Yapay Zeka' temalı teknoloji buluşması "Yapay Zeka" temalı teknoloji buluşması

  Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, İzmir'in teknoloji yatırımları konusunda rekabet üstünlüğüne sahip bir kent olarak yatırımcılara ideal bir ortam sunduğunu söyledi.

 • 16.05.2022 16 May 16:55 İzmir'de Sanayi ve Teknoloji İşbirliği toplantısı İzmir'de Sanayi ve Teknoloji İşbirliği toplantısı

  - İzmir'de Sanayi ve Teknoloji İşbirliği toplantısı İzmir Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu toplantısı İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ile Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede'nin katılımıyla gerçekleştirildi.

 • 16.05.2022 16 May 14:22 SANTEK'TEN 'YAPAY ZEKA' TEMALI TOPLANTI SANTEK'TEN 'YAPAY ZEKA' TEMALI TOPLANTI

  İZMİR Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu (SANTEK) toplantısı İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ile Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede'nin katılımıyla gerçekleştirildi.

 • 05.04.2022 05 Nis 23:08 İYTE öğrencilerine 'Narko Gençlik' farkındalık semineri İYTE öğrencilerine "Narko Gençlik" farkındalık semineri

  Narkotik Suçlarla Mücadele çerçevesinde Urla İlçe Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görevli Narko Rehberler tarafından, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) öğrencilerine "NARKO GENÇLİK" başlıklı farkındalık semineri verildi.

 • 02.04.2022 02 Nis 23:40 Başkan Soyer, Millet İttifakı'na 3 hizmet yılını anlattı Başkan Soyer, Millet İttifakı'na 3 hizmet yılını anlattı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 3 yılda yaptığı yatırım ve projeleri CHP İzmir milletvekillerine ve Millet İttifakı temsilcilerine anlattı.

 • 29.03.2022 29 Mar 19:06 BAKAN VARANK 'SANAYİ DOKTORA PROGRAMI'NI İYİLEŞTİRİYORUZ - TAMAMI FTP'DE BAKAN VARANK 'SANAYİ DOKTORA PROGRAMI'NI İYİLEŞTİRİYORUZ - TAMAMI FTP'DE

  SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 'Bilişim Vadisi İzmir'in temel atma töreninde, büyük ve güçlü Türkiye hedefinin köşe taşının teknoloji olduğunu söyleyerek, "Bugün, Türkiye'nin asıl hazinesi olan insan kaynağına yönelik yeni bir müjdeyi ilan etmek istiyorum.

 • 29.03.2022 29 Mar 14:12 Bilişim Vadisi İzmir'in temeli atıldı (2) Bilişim Vadisi İzmir'in temeli atıldı (2)

  AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Türkiye'nin, sanayi tarihindeki üç önemli gelişim evresini ıskaladığını ancak yetişmiş, genç beyinleriyle 21. yüzyıldaki bilgi ekonomisi çağının en iddialı ülkelerinden biri olduğunu söyledi.

 • 26.03.2022 26 Mar 10:22 Hapis cezası alan İranlı akademisyen için üniversite 7 yıl sonra soruşturma başlattı Hapis cezası alan İranlı akademisyen için üniversite 7 yıl sonra soruşturma başlattı

  İZMİR Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Malzeme Mühendisliği Bölümü'nde görevli, İran uyruklu, Yrd. Doç. Dr. H.M.Z.'ye 3 kız öğrencisine cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle verilen 9 yıl 3 ay hapis cezası itiraz üzerine İstinaf Mahkemesi tarafından usulen bozuldu.

 • 21.03.2022 21 Mar 14:50 Ege Bölgesi Kariyer Fuarı İzmir'de açıldı Ege Bölgesi Kariyer Fuarı İzmir'de açıldı

  Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin öncülüğünde, Ege Üniversitesi (EÜ) ev sahipliğinde düzenlenen Ege Bölgesi Kariyer Fuarı (EGEKAF) açıldı.

 • 19.03.2022 19 Mar 10:25 Başkan Saygılı: 'Türkiye, dünyaya insanlık örneği ortaya koymaktadır' Başkan Saygılı: "Türkiye, dünyaya insanlık örneği ortaya koymaktadır"

  Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Bilal Saygılı, Ukrayna-Rusya savaşında batı ülkelerinin duruşunu ve her birinin kendi içerisindeki çelişkilerini gördüklerini belirterek, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye, dünyaya insanlık örneği...

 • 17.03.2022 17 Mar 12:30 Araştırma üniversitelerine, performanslarına göre kaynak sağlanacak Araştırma üniversitelerine, performanslarına göre kaynak sağlanacak

  Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) iş birliğinde 23 araştırma üniversitesinin sağlık, sosyal bilimler ve ileri teknoloji alanlarındaki çalışmalarına destek verilecek.

 • 09.03.2022 09 Mar 15:05 İzmir'de teknoloji girişimcilerine ticarileşme desteği için proje başlatıldı İzmir'de teknoloji girişimcilerine ticarileşme desteği için proje başlatıldı

  İzmir'de bilim ve teknoloji girişimlerinin ticarileşmesi için başlatılan İzmir Ticarileşme Ağı ve İnovasyon Merkezi (İzmir NIC) projesi kapsamında 1500 araştırmacının desteklenmesi planlanıyor.

 • 06.02.2022 06 Şub 11:06 Türkiye'nin ilk yüzer rüzgar santrali modellemesi İzmir'de Türkiye'nin ilk yüzer rüzgar santrali modellemesi İzmir'de

  Türkiye'nin ilk yüzer rüzgar santrali modellemesi İzmir'de Yüzer rüzgar türbinleri ile denizlerdeki potansiyel değerlendirilecek Doç Dr. Özkol: "Artık denizlere açılmak zorunda kalıyoruz " Doç. Dr.

 • 25.01.2022 25 Oca 17:42 İYTE'de gençlik merkezi kuruluyor İYTE'de gençlik merkezi kuruluyor

  İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran, yakın bir zamanda kampüslerine gençlik merkezi kuracaklarını belirtti.

 • 15.01.2022 15 Oca 11:22 MİNERALLİ JEOTERMAL SUYLA GÜBRESİZ TARIM MİNERALLİ JEOTERMAL SUYLA GÜBRESİZ TARIM

  İZMİR'de, uygulanan bir projeyle jeotermal kaynak suyundaki bor minerali arıtılarak tarımsal sulamaya uygun hale getirildi.

 • 08.01.2022 08 Oca 12:49 AK PARTİ'Lİ DAĞ 'BARINAMIYORUZ' DİYEN ÖĞRENCİ GÖRMÜYORUZ AK PARTİ'Lİ DAĞ 'BARINAMIYORUZ' DİYEN ÖĞRENCİ GÖRMÜYORUZ

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) bünyesindeki Atatürk Erkek Öğrenci Yurdu'nda kalan öğrencilerle akşam yemeği yedi.

 • 07.01.2022 07 Oca 21:15 Hamza Dağ: 'Barınamıyoruz diyen öğrencileri Allah'a şükür görmüyoruz' Hamza Dağ: "Barınamıyoruz diyen öğrencileri Allah'a şükür görmüyoruz"

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, öğrenci yurtları konusunda yaşanan yoğunluğun kısa sürede çözüldüğünü, artık "barınamıyoruz" diyen öğrencinin kalmadığını belirtti.

 • 28.12.2021 28 Ara 19:09 Zırh delici mermilere karşı balistik koruma sağlayan zırh üretilecek Zırh delici mermilere karşı balistik koruma sağlayan zırh üretilecek

  - Zırh delici mermilere karşı balistik koruma sağlayan zırh üretilecek Bartın Üniversitesi tarafından hazırlanan ve TÜBİTAK tarafından desteklenen proje ile askeri kara araçları için zırh delici mermilere karşı balistik koruma sağlamaya yönelik yeni bir zırh üretilecek.

 • 28.12.2021 28 Ara 12:18 BARTIN ÜNİVERSİTESİ'NDE ASKERİ ARAÇLAR İÇİN YENİ ZIRH ÜRETİLECEK BARTIN ÜNİVERSİTESİ'NDE ASKERİ ARAÇLAR İÇİN YENİ ZIRH ÜRETİLECEK

  BARTIN Üniversitesi'nin hazırladığı, TÜBİTAK'ın da desteklediği proje ile askeri kara araçlarında zırh delici mermilere karşı balistik koruma sağlayacak yeni zırh üretilecek.

 • 28.12.2021 28 Ara 12:10 Bartın Üniversitesinin savunma sanayi projesiyle 'Mehmetçik' daha güvende olacak Bartın Üniversitesinin savunma sanayi projesiyle "Mehmetçik" daha güvende olacak

  Bartın Üniversitesince hazırlanan ve TÜBİTAK tarafından desteklenen projeyle askeri kara araçlarında zırh delici mermilere karşı balistik koruma sağlamaya yönelik yeni bir zırh geliştirilecek.

 • 21.12.2021 21 Ara 12:39 Son dakika haber | Bakan Varank, 'Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi 2021' sonuçlarını açıkladı Açıklaması Son dakika haber | Bakan Varank, "Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi 2021" sonuçlarını açıkladı Açıklaması

  Son dakika habere göre Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2021 yılı Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi'nde birinci sırada Orta Doğu Teknik Üniversitesi, ikinci sırada Sabancı Üniversitesi ve üçüncü sırada İstanbul Teknik Üniversitesinin yer aldığını bildirdi.

 • 21.12.2021 21 Ara 11:48 Bakan Varank: Kara bulutları geride bırakıyoruz Bakan Varank: Kara bulutları geride bırakıyoruz

  SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Son dönemde kurlar üzerinden yaptıkları yorumlarla Türkiye ekonomisinin gücünü görmezden gelenlerin, tüm dünyada yaşanan enflasyon sorununu bir tek ülkemize özgü bir sorun gibi yansıtanların oluşturduğu kara bulutları artık geride bırakıyoruz.

 • 20.12.2021 20 Ara 11:39 ABD'DE YAŞAYAN TÜRK BİLİM İNSANINDAN 'RAHİM KANSERİ' ÇALIŞMASI ABD'DE YAŞAYAN TÜRK BİLİM İNSANINDAN 'RAHİM KANSERİ' ÇALIŞMASI

  ABD'de yaşayan Moleküler Biyoloji ve Genetik Uzmanı Dr. Semir Beyaz, 'Irklara Dayalı İnsan Endometrium Hücre Atlası Projesi' ile rahmin yüzeyini kaplayan endometrium hücresinin gizemini çözecek.

 • 14.12.2021 14 Ara 20:28 Denizle birleşen kaplıca: 'Kleopatra Hamamı' Denizle birleşen kaplıca: "Kleopatra Hamamı"

  Denizle birleşen kaplıca: "Kleopatra Hamamı" Roma Döneminden kalan "Kleopatra Hamamı" İzmir'in cazibe merkezlerinden olacak "Kleopatra Hamamı" aslına uygun olarak restore edildi İzmir'in Urla ilçesinde bulunan ve bölge halkının "Kleopatra Hamamı" olarak tabir ettiği taş kaplıca, İzmir...

 • 13.12.2021 13 Ara 13:59 YÖK Başkanı Özvar: '20 devlet ve 3 vakıf üniversitesi araştırma üniversitesi oldu' YÖK Başkanı Özvar: "20 devlet ve 3 vakıf üniversitesi araştırma üniversitesi oldu"

  YÖK Başkanı Özvar: "20 devlet ve 3 vakıf üniversitesi araştırma üniversitesi oldu"ANKARA Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar, Yükseköğretim Kurulu olarak bu yıl Araştırma Odaklı Misyon Farklılaşması Programı'nda değişiklik yaptıklarını belirterek, "Aday Araştırma Üniversitesi' ve...

 • 13.12.2021 13 Ara 13:08 Elektrikli araçlar için 'hızlı şarj imkanı sağlayan batarya sistemi' geliştirildi Elektrikli araçlar için "hızlı şarj imkanı sağlayan batarya sistemi" geliştirildi

  İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde (İYTE) elektrikli araçların hızlı şarj sırasında bataryalarının ısınması ve ömürlerinin kısalması sorununu çözmek üzere yola çıkan bilim insanları, ısıyı dengeleyen ve güvenli şekilde hızlı şarj olabilen batarya sisteminin prototipini üretti.

 • 27.11.2021 27 Kas 11:24 İzmir'de 'Üniversite Fuarı' düzenlendi İzmir'de "Üniversite Fuarı" düzenlendi

  İzmir'in Buca ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çağdaş Eğitim Koleji iş birliği ile "Üniversite Fuarı" gerçekleştirildi.

 • 20.11.2021 20 Kas 15:50 Rüzgar enerjisi fikir maratonu etkinliği 'BEST for Wind' İzmir'de başladı Rüzgar enerjisi fikir maratonu etkinliği "BEST for Wind" İzmir'de başladı

  İzmir'de 2012'den bu yana rüzgar türbinleri için kanat üretimi yapan TPI Composites Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Bölgesi Finans Direktörü Özgür Soysal, elektrik enerjisi üretmenin en ucuz yolunun rüzgar endüstrisinden geçtiğini belirterek, "Ekonomik olarak rüzgar türbinlerinden...

 • 10.11.2021 10 Kas 11:01 Fay hatlarının röntgeni çekiliyor Fay hatlarının röntgeni çekiliyor

  Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erdin Bozkurt koordinatörlüğünde çeşitli üniversite ve kurumlardan 62 kişilik uzman ekip, İzmir'de deprem üretme potansiyeli olan sismik kaynakları araştırıyor.

 • 02.11.2021 02 Kas 14:14 İzmir'deki depremde hayatını kaybeden Seda Dinçer'in ismi okulunda yaşayacak İzmir'deki depremde hayatını kaybeden Seda Dinçer'in ismi okulunda yaşayacak

  İzmir'de 30 Ekim 2020'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybeden İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Mimarlık Fakültesi öğrencisi Seda Dinçer'in ismi okulundaki salona verildi.

 • 26.10.2021 26 Eki 12:28 İzmir Ticarileşme Ağı ve İnovasyon Merkezi projesi ile 50 start-up ticarileşecek İzmir Ticarileşme Ağı ve İnovasyon Merkezi projesi ile 50 start-up ticarileşecek

  Avrupa Birliği (AB) tarafından desteklenen İzmir Ticarileşme Ağı ve İnovasyon Merkezi (İzmir NIC) projesinden 1400 girişimcinin faydalanması ve 50 start-up'ın ticarileşmesi hedefleniyor.

 • 26.10.2021 26 Eki 12:05 Depremin yıl dönümünde Başkan Tunç Soyer'den durum raporu Depremin yıl dönümünde Başkan Tunç Soyer'den durum raporu

  Depremin yıl dönümünde Başkan Tunç Soyer'den durum raporu İzmir Büyükşehir Belediyesinin, 30 Ekim depreminin ardından kenti afetlere karşı dirençli hale getirmek için çizdiği yol haritasıyla bir yılda önemli aşamalar kaydedildi.

 • 14.10.2021 14 Eki 12:48 Türkiye'nin en kapsamlı deprem araştırması İzmir'de başladı Türkiye'nin en kapsamlı deprem araştırması İzmir'de başladı

  Türkiye'nin en kapsamlı deprem araştırması İzmir'de başladı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in kenti afetlere dirençli hale getirme hedefi doğrultusunda depremsellik araştırması yapılması ve zemin davranış modelinin çıkartılması için kara ve denizde çalışmalar başlatıldı.

 • 01.10.2021 01 Eki 20:16 İzmir'de öğrencilere evler de yürekler de açıldı İzmir'de öğrencilere evler de yürekler de açıldı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan "İzmir Gençlere Kucak Açıyor" projesinde, barınma talebinde bulunan öğrenciler ile destek vermek isteyenleri buluşturan kampanyaya katılım artıyor.

 • 01.10.2021 01 Eki 12:35 ESHOT'tan üniversitelere özel düzenleme ESHOT'tan üniversitelere özel düzenleme

  İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, üniversite hatlarındaki araç sayılarını ve sefer sıklıklarını artırdı.

 • 28.09.2021 28 Eyl 22:34 İzmir Valisi Köşger, 1084 üniversitelinin barınma ihtiyacının karşılandığını açıkladı İzmir Valisi Köşger, 1084 üniversitelinin barınma ihtiyacının karşılandığını açıkladı

  İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, kentteki 1084 üniversite öğrencisinin barınma ihtiyacının karşılandığını duyurdu.

 • 28.09.2021 28 Eyl 16:05 Batman Üniversitesi ile İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü arasında iş birliği protokolü imzalandı Batman Üniversitesi ile İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü arasında iş birliği protokolü imzalandı

  Batman Üniversitesi ile İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü arasında ortak çalışmaları geliştirmek amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

 • 28.09.2021 28 Eyl 14:01 'SU ROTASI' PROJESİ İLE KURAKLIKLA İLGİLİ FARKINDALIK YARATACAKLAR 'SU ROTASI' PROJESİ İLE KURAKLIKLA İLGİLİ FARKINDALIK YARATACAKLAR

  İZMİR Yüksek Teknoloji Enstitüsü Uluslararası Su Kaynakları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Alper Baba, küresel iklim değişikliğine bağlı gelişen kuraklığın su kaynaklarını olumsuz etkilediğini söyledi.

 • 25.09.2021 25 Eyl 13:48 'Yeşil Gece' projesinin İzmir ayağı yapıldı "Yeşil Gece" projesinin İzmir ayağı yapıldı

  Avrupa Komisyonunca desteklenen İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ), Yaşar Üniversitesi, Ege Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünce İzmir ayağı organize edilen "Yeşil Gece - Ufuk 2020 Avrupa Araştırmacılar Gecesi Projesi" etkinliği,...

 • 24.09.2021 24 Eyl 13:51 Batman Üniversitesinde yeni akademik yıl törenle açıldı Batman Üniversitesinde yeni akademik yıl törenle açıldı

  Batman Üniversitesinin 2021-2022 Akademik Yılı Açılış Töreni gerçekleştirildi.

 • 24.09.2021 24 Eyl 11:01 Türk bilim insanı ıspanağın yaraların iyileşmesini hızlandırdığını kanıtladı Türk bilim insanı ıspanağın yaraların iyileşmesini hızlandırdığını kanıtladı

  İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Biyomühendislik Bölümü Dr. Öğretim Görevlisi Serkan Dikici, İngiltere'de düzenlenen "Doktora Araştırmacı Ödülü"nü almaya hak kazandığı projesiyle ıspanak yapraklarının yaraların iyileşmesini hızlandırabileceğini ortaya koydu.

 • 24.09.2021 24 Eyl 09:03 'TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!' EGE 2021 Ödülleri sahiplerini buldu "TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!" EGE 2021 Ödülleri sahiplerini buldu

  Türkiye genelinde üniversite öğrencilerine, yenilikçi bakış açısı ve girişimcilik yetkinliği kazandırmak amacıyla 2011'den bu yana düzenlenen, 2019 itibari ile de Ege Bölgesi'nde girişimcilik ekosisteminin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla "TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!

 • 22.09.2021 22 Eyl 17:21 İzmir'de Otomobilsiz Kent Günü etkinlikleri İzmir'de Otomobilsiz Kent Günü etkinlikleri

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 22 Eylül Otomobilsiz Kent Gününde düzenlenen yürüyüşe katıldı.

 • 22.09.2021 22 Eyl 09:24 İlk ve ortaöğretim öğrencileri İKÇÜ'de bilim insanlarıyla buluşacak İlk ve ortaöğretim öğrencileri İKÇÜ'de bilim insanlarıyla buluşacak

  İzmir'de ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, Avrupa Birliği (AB) tarafından desteklenen "Green Night (Yeşil Gece)" isimli Ufuk 2020 Avrupa Araştırmacılar Gecesi Projesi kapsamında, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Çiğli Merkez Kampüsü'nde bilim insanlarıyla bir araya gelecek.

 • 09.09.2021 09 Eyl 09:06 İzmir yenilenebilir enerjide teknoloji üssü olacak İzmir yenilenebilir enerjide teknoloji üssü olacak

  Türkiye'yi yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanında ekipman, teknoloji ve proje üreten uluslararası bir merkeze dönüştürme vizyonu ile çalışmalarını sürdüren Enerji Sanayicileri ve İş Adamları Derneği, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ile İşbirliği Protokolü imzaladı.

 • 20.08.2021 20 Ağu 11:32 MÜSİAD İzmir'de 'yüksek teknoloji' konuşuldu MÜSİAD İzmir'de "yüksek teknoloji" konuşuldu

  MÜSİAD İzmir Şubesi, Başkan Bilal Saygılı ev sahipliğinde gerçekleştirilen "Dost Meclisi" toplantısında, Prof. Dr. Yusuf Baran ve Dr. Gökay Gök'ü konuk etti.

 • 17.08.2021 17 Ağu 16:15 Başkan Soyer, İzmir Afet Platformu'nun ilk toplantısına katıldı: 'Ezberleri bozacağız' Başkan Soyer, İzmir Afet Platformu'nun ilk toplantısına katıldı: "Ezberleri bozacağız"

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kentin afetlere karşı dirençli hale getirilmesi için kurulan İzmir Afet Platformu'nun ilk toplantısına katıldı.

 • 09.08.2021 09 Ağu 10:06 İZİKAD'dan İYTE öğrencilerine burs ve staj imkanı İZİKAD'dan İYTE öğrencilerine burs ve staj imkanı

  İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) Aylık Üye Toplantısı'nı İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran'ın da katılımı ile İYTE'de gerçekleştirdi.

 • 08.08.2021 08 Ağu 11:05 Bakan Varank, Trieste'deki uluslararası bilim merkezini ziyaret etti Bakan Varank, Trieste'deki uluslararası bilim merkezini ziyaret etti

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, G20 Dijital ve Araştırma Bakanları Toplantıları için geldiği İtalya'nın Trieste kentinde Abdus Salam Uluslararası Teorik Fizik Merkezi'ne (ICTP) ziyarette bulundu.

 • 06.08.2021 06 Ağu 13:02 G20 Dijital Bakanları bir araya geldi G20 Dijital Bakanları bir araya geldi

  G20 Dönem Başkanı İtalya'nın ev sahipliği yaptığı G20 Dijital Bakanları Toplantısı, Trieste kentinde gerçekleştirildi.

 • 03.08.2021 03 Ağu 11:37 Şeftalide verim ve kalite 'yerli anaç' ile artacak Şeftalide verim ve kalite "yerli anaç" ile artacak

  İzmir'de şeftali ve nektarin yetiştiricilerinin en önemli sorunu olan "kök ur nametod" hastalığına dayanıklı, yerli anaç geliştirildi.

 • 30.07.2021 30 Tem 02:18 İzmir'de çıkan ot yangını söndürüldü İzmir'de çıkan ot yangını söndürüldü

  İzmir'in Urla ilçesinde İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) kampüsünde çıkan ot yangını söndürüldü.

 • 16.07.2021 16 Tem 14:36 İZMİR TEKNOLOJİ ÜSSÜ'NDE GERİ SAYIM İZMİR TEKNOLOJİ ÜSSÜ'NDE GERİ SAYIM

  İZMİR Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) kampüsünde planlanan ve yüksek teknoloji üreten ulusal ve küresel firmaların merkezi olması öngörülen İzmir Teknoloji Üssü'nün yapımı için geri sayım başladı.

 • 14.07.2021 14 Tem 11:20 İzmir Teknoloji Üssü'nün nitelikli beyinler için uluslararası çekim merkezi olması hedefleniyor İzmir Teknoloji Üssü'nün nitelikli beyinler için uluslararası çekim merkezi olması hedefleniyor

  İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Rektörü Yusuf Baran, İYTE kampüsündeki yaklaşık 180 bin metrekarelik alanın Cumhurbaşkanı kararı ile Bilişim Vadisi'nin "İzmir Teknoloji Üssü" ek alanı olarak belirlendiğini belirterek, "İzmir Teknoloji Üssü, sadece Türkiye'nin değil, dünyanın her...

 • 13.07.2021 13 Tem 10:04 Kocaeli ile İzmir'in teknolojik entegrasyonu için yeni adım atıldı Kocaeli ile İzmir'in teknolojik entegrasyonu için yeni adım atıldı

  Bilişim Vadisi Genel Müdürü Serdar İbrahimcioğlu, İzmir'de yaklaşık 180 bin metrekarelik alanın Bilişim Vadisi'nin "İzmir Teknoloji Üssü" ek alanı olmasına ilişkin, "Kocaeli ve İzmir arasında oluşacak teknoloji koridoru, Bilişim Vadisi'nin tecrübe, bilgi ve birikimiyle teknolojide küresel...

 • 09.07.2021 09 Tem 16:40 Türkiye'de 'İtalyan Tasarım Günleri' Türkiye'de 'İtalyan Tasarım Günleri'

  Türkiye'de 'İtalyan Tasarım Günleri'İTALYA'nın İstanbul Başkonsolosluğu öncülüğünde düzenlenen, Türkiye'nin teknoloji ve inovasyon üssü Bilişim Vadisi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen İtalyan Tasarım Günleri, Türkiye'nin farklı noktalarından canlı bağlantıların yapıldığı paneller ile tamamlandı.

 • 09.07.2021 09 Tem 10:03 İtalyan Tasarım Günleri, Türkiye'nin dört bir yanından canlı yayınlarla sona erdi İtalyan Tasarım Günleri, Türkiye'nin dört bir yanından canlı yayınlarla sona erdi

  İtalya'nın İstanbul Başkonsolosluğu öncülüğünde, Türkiye'nin teknoloji ve inovasyon üssü Bilişim Vadisi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen "İtalyan Tasarım Günleri", canlı bağlantıların yapıldığı panellerle tamamlandı.

 • 30.06.2021 30 Haz 21:51 Yaralı bulunan caretta caretta müdahaleye rağmen kurtarılamadı Yaralı bulunan caretta caretta müdahaleye rağmen kurtarılamadı

  İzmir'in Urla ilçesine bağlı Gülbahçe Mahallesi'nde deniz kıyısında yaralı bulunan caretta caretta yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

 • 30.06.2021 30 Haz 21:47 Sahile vuran yaralı caretta caretta tedavi altına alındı Sahile vuran yaralı caretta caretta tedavi altına alındı

  İzmir'in Urla ilçesinde, caretta caretta cinsi yaralı bir deniz kaplumbağası karaya vurdu.

 • 24.06.2021 24 Haz 23:35 Düzce Üniversitesi dünya sıralamasında 3. oldu Düzce Üniversitesi dünya sıralamasında 3. oldu

  Dünyanın en saygın değerlendirme kuruluşlarından olan Times Higher Education'ın yaptığı ve son 50 yıl içerisinde kurulan dünyadaki en iyi üniversitelerin sıralandığı 2021 Genç Üniversiteler Dünya Sıralaması'nda (Young University Rankings 2021) Düzce Üniversitesi, yine dünyada ve Ülkemizde...

 • 24.06.2021 24 Haz 16:36 Bilişim Vadisi, İtalyan Tasarım Günleri'ne ev sahipliği yapacak Bilişim Vadisi, İtalyan Tasarım Günleri'ne ev sahipliği yapacak

  İtalyan Tasarım Günleri, Türkiye'deki İtalyan ağı ve Bilişim Vadisi Tasarım Kümelenme Merkezi iş birliğiyle 29 Haziran- 8 Temmuz tarihlerinde Bilişim Vadisi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

 • 23.06.2021 23 Haz 16:18 İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde yerli imkanlarla lityum iyon batarya simülatörü geliştirildi İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde yerli imkanlarla lityum iyon batarya simülatörü geliştirildi

  İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serhan Özdemir, lityum iyon bataryaların şarj cihazlarını test etmek için kullanılan ve bu pillerin şarj esnasında akım ile voltaj değerini gösteren simülatör geliştirdi.

 • 09.06.2021 09 Haz 11:09 BUÜ'nün önceliği 'gıda arzı güvenliği' ve 'otomotiv' BUÜ'nün önceliği "gıda arzı güvenliği" ve "otomotiv"

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı tarafından hayata geçirilen "11. Kalkınma Planında Yer Alan Araştırma Üniversitelerinin Yetkinliklerine Göre Öncelikli Sektörlerle Eşleştirilmesi" projesi kamuoyuna tanıtıldı.

 • 08.06.2021 08 Haz 15:19 ERÜ'nün ihtisas alanları belirlendi ERÜ'nün ihtisas alanları belirlendi

  Erciyes Üniversitesinin (ERÜ) ihtisas alanları Yükseköğretim Kurulu (YÖK) "Araştırma Odaklı İhtisaslaşma Projesi" kapsamında belirlendi.

 • 07.06.2021 07 Haz 19:57 YÖK BAŞKANI SARAÇ ARAŞTIRMA ODAKLI İHTİSASLAŞMA PROGRAMI SEKTÖR EŞLEŞMESİ TOPLANTISI'NDA KONUŞTU YÖK BAŞKANI SARAÇ ARAŞTIRMA ODAKLI İHTİSASLAŞMA PROGRAMI SEKTÖR EŞLEŞMESİ TOPLANTISI'NDA KONUŞTU

  YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, 11. Kalkınma Planı'nda yer alan öncelikli sektörlerin ve alt alanların, bir veya birden fazla üniversite ile eşleştirildiğini söyledi.

 • 04.06.2021 04 Haz 14:27 İYTE Anadolu Lisesi ile iş birliği yapacak İYTE Anadolu Lisesi ile iş birliği yapacak

  İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Karşıyaka 15 Temmuz Şehitler Anadolu lisesi ile iş birliği protokolü imzaladı.

 • 04.06.2021 04 Haz 09:24 İzmir Büyükşehir Binası yarışması sonuçlandı İzmir Büyükşehir Binası yarışması sonuçlandı

  30 Ekim depreminde hasar gördüğü için yıkılması gündemde olan İzmir Büyükşehir Belediye binasının güçlendirilerek tekrar kullanıma sunulması için, Mimarlar Odası İzmir Şubesi'nin düzenlediği öğrenci yarışması sonuçlandı.

Advertisement