Paris'ten Nefes Kesen Haber - Son Dakika
Kadın

Paris'ten Nefes Kesen Haber

Paris\'ten Nefes Kesen Haber

23-26 Ocak tarihleri arasında dünyanın en ünlü tasarımcıları Paris Haure-Couture Moda Haftası'nda buluştu.

30.01.2012 06:02  Güncelleme: 12:35
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Paris, her yıl olduğu gibi bu yıl da ünlü modaevlerinin Haure-Couture tasarımlarını tanıttığı Paris Moda Haftası'na ev sahipliği yaptı.

4 gün süren moda haftasında ünlü modaevlerinin 2012 ilkbahar- yaz haute couture koleksiyonları tanıtıldı.

Öne çıkan modaevleri, Versace, Christian Dior, Giorgio Armani, Valentino, Jean Paul Gaultier, Elie Saab, Julien Fournie, Alexandre Vauthier, Iris Van Herpen, Maurizio Galante, Alexis Mabille ve erkek giyimde Agnes B. ve Kenzo oldu.

İşte Dikkat Çeken Tasarımlar...

En Dişli Ayakkabılar

Hollandalı tasarımcı Iris van Herpen'in giysilerinden çok tabanı ve topukları dişlere benzeyen ayakkabıları dikkat çekti. Mankenler iddialı koleksiyonu bu ilginç ayakkabıların üzerinde yürüyerek tanıttı.

Amy İlhamlı Defile

Amy Winehouse'un trajik ölümü, bir koleksiyona ilham kaynağı oldu. Jean Paul Gaultier tasarımlarında Winehouse'un giyiminden esinlendi. Mankenler de onun saç modelini hatırlatan peruklar taktı.

Nostaljik Tasarım

Christian Dior modaevinin başına John Galliano'nun ardından gelen Bill Gaytten'ın defilesi Galliano'nun masalsı defilelerinden çok uzaktı. Gaytten koleksiyonunda Christian Dior'un 1949-50 yıllarına ait tasarımlarını, yeniden yorumladı.

En Orijinal Şov

Ünlü moda evi Chanel'in ilkbahar-yaz 2012 haute-couture koleksiyonunu tanıttığı defile en ilgi çeken şovlardan biriydi. Ünlü tasarımcı Karl Lagerfeld, klasik Chanel çizgilerinin yansıtıldığı koleksiyonunu dev bir uçağın içine benzettiği bir salonda gerçekleştirdi.

Sabah : http://www.sabah.com.tr

Kaynak: Sabah.com.tr

Son Dakika Kadın Paris'ten Nefes Kesen Haber - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Edirne'de jandarma ekipleri aile içi şiddetle mücadele ve KADES hakkında bilgilendirme çalışması yaptı
  16:14 Edirne'de jandarma ekipleri aile içi şiddetle mücadele ve KADES hakkında bilgilendirme çalışması yaptı

  Edirne'de İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ekipleri, aile içi şiddetin önlenmesi konusunda bilgilendirme çalışması gerçekleştirdi. Ekipler, Uzunköprü ilçesine bağlı köylerde KADES'in amaçları ve kullanımı hakkında bilgi verdi ve broşür dağıttı. Ayrıca, Enez ilçesinde sivrisinekle mücadele çalışmaları kapsamında sulak alanlar ve bataklıklar ilaçlandı. Havsa Belediye Başkanı Hüseyin Özden de ziyaretlerle görevinde başarı diledi.

 • Adıyaman Belediye Başkanı 'Altın İğne' projesinin açılışını gerçekleştirdi
  15:46 Adıyaman Belediye Başkanı 'Altın İğne' projesinin açılışını gerçekleştirdi

  Adıyaman Belediye Başkanı Abdurrahman Tutdere, kadınların tekstil sektöründe istihdam edilmesini sağlayacak olan 'Altın İğne' projesinin açılışını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı olarak ilk açılışını gerçekleştiren Tutdere, 'Adıyaman Belediyesi olarak projelerimizle kadınlarımızın yanında olacağız' dedi.

 • İZGİM, kadın girişimcilerden büyük rağbet görüyor
  12:43 İZGİM, kadın girişimcilerden büyük rağbet görüyor

  İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi'nde (İZGİM) kadınlar yaptıkları ürünleri kolay pazarlama yöntemleri ile satarak ev ekonomisine katkı sağlıyor. Ayrıca merkezde stres atmak için de bir araya geliyorlar.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türkiye'de Kadına Yönelik Şiddet Araştırması'nın Üçüncüsünü Gerçekleştirecek
  11:54 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türkiye'de Kadına Yönelik Şiddet Araştırması'nın Üçüncüsünü Gerçekleştirecek

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 2008 ve 2014 yıllarında yapılan Türkiye'de Kadına Yönelik Şiddet Araştırması'nın üçüncüsünü gerçekleştireceğini duyurdu. TÜBİTAK iş birliğiyle hazırlanacak proje kapsamında, kadına yönelik şiddetin mevcut durumu sosyodemografik özelliklere göre incelenecek ve veri ambarı oluşturulacak. Ayrıca, psikososyal ihtiyaçların tespiti için nitel görüşmeler yapılacak ve mağdurlara psikososyal destek sunulacak.

 • Kadın girişimci evinin önünde kurduğu serada mantar yetiştiriyor
  11:24 Kadın girişimci evinin önünde kurduğu serada mantar yetiştiriyor

  Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, evinin önünde kurduğu serada mantar yetiştiren kadın girişimci Saadet Seray, yoğun talep ve siparişlere yetişemiyor. Saadet Seray, eşinin desteğiyle başladığı mantar yetiştiriciliğini ilçe tarımın desteğiyle büyüterek çevre il ve ilçelere mantar satışı yapmaktadır. İşlerini daha da büyütmek isteyen Seray, destek ve imkanlar sağlandığı takdirde üretim kapasitesini artırmayı hedeflemektedir.

 • Şanlıurfa'da Siverekli kadın girişimci mantar yetiştiriyor
  10:57 Şanlıurfa'da Siverekli kadın girişimci mantar yetiştiriyor

  Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, evinin önünde kurduğu serada mantar yetiştiren kadın girişimci Saadet Seray, yoğun talep ve siparişlere yetişemiyor. Saadet Seray, İlçe tarımın desteğiyle kurduğu 3 büyük çadır sera içinde işini büyüterek ilçe merkezi dahil, çevre il ve ilçelere mantar satışı yapıyor. Seray, daha fazla destek alarak işini daha da büyütmek istediğini belirtti.

 • Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi, Petek Aksak için adalet talep ediyor
  17:15 Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi, Petek Aksak için adalet talep ediyor

  Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi, boşanma aşamasındaki kocası tarafından öldürülen Petek Aksak için açıklama yaptı. Adaletin sağlanması için mücadele eden meclis, toplumsal farkındalığın arttırılması ve eğitimin yaygınlaştırılmasının önemine vurgu yaptı.

 • Oyuncu İpek Tenolcay'dan evlilik itirafı: Boşanacağımızı anlayınca hamle yapıp hamile kaldım
  15:43 Oyuncu İpek Tenolcay'dan evlilik itirafı: Boşanacağımızı anlayınca hamle yapıp hamile kaldım

  Haberler.com'un YouTube kanalında yayınlanan Haber Bahane programına konuk olan oyuncu İpek Tenolcay, eşinden boşanacağını anladığı an yaptığı hamleyle hamile kaldığını itiraf etti.

 • Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi, Petek Aksak'ın öldürülmesine tepki gösterdi
  14:31 Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi, Petek Aksak'ın öldürülmesine tepki gösterdi

  Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi, boşanma aşamasındaki kocası tarafından silahla vurulduğu ileri sürülen Petek Aksak'ın öldürülmesine tepki gösterdi. Kadına yönelik şiddetin kabul edilemez olduğunu belirten meclis, kadınların yaşam haklarının korunması ve şiddete maruz kalmaması için önlemlerin alınmasını talep etti. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı da böyle bir olayın bir daha yaşanmaması için tüm kurumların işbirliği yapacağını ifade etti.


Advertisement