Son dakika Kadir Has Üniversitesi haberleri, Kadir Has Üniversitesi son dakika, son dakika Kadir Has Üniversitesi

Son Dakika Kadir Has Üniversitesi Haberleri

 • Akbank ve TurkishWIN İş Birliğiyle BinYaprak Kadın Girişimci Mentorluk Programı Başladı
  23 Şub Akbank ve TurkishWIN İş Birliğiyle BinYaprak Kadın Girişimci Mentorluk Programı Başladı

  Akbank ve TurkishWIN iş birliğiyle gerçekleşen BinYaprak Kadın Girişimci Mentorluk Programı, düzenlenen açılış buluşması ile ilk dönemine başladı. Program kapsamında 100 girişimci kadın, işlerini geleceğe taşımalarına yardımcı olacak bilgi, deneyim ve uzman ağından faydalanacak.

 • Doğu Akdeniz Enerji Zirvesi'nde Geleceğin Enerjisi Tartışıldı
  27 Oca Doğu Akdeniz Enerji Zirvesi'nde Geleceğin Enerjisi Tartışıldı

  KKTC'de düzenlenen Doğu Akdeniz Enerji Zirvesi'nde, enerji politikaları, bölgesel aktörler ve güncel jeopolitik gelişmeler tartışıldı. Zirvede, alanında uzman akademisyenler, bürokratlar ve siyasetçiler görüş ve önerilerini paylaştılar. Üç oturumdan oluşan zirvede, enerji arz ve güvenliği, Doğu Akdeniz'in yeni enerji jeopolitiği ve enerji uyuşmazlıkları ele alındı.

 • KKTC'de gerçekleşen Doğu Akdeniz Enerji Zirvesi'nde enerjinin geleceği ele alındı
  25 Oca KKTC'de gerçekleşen Doğu Akdeniz Enerji Zirvesi'nde enerjinin geleceği ele alındı

  KKTC'de Doğu Akdeniz Enerji Zirvesi gerçekleştirildi. Zirvede Doğu Akdeniz'de devam eden enerji tartışmaları, bölgesel aktörlerle büyük güçlerin Doğu Akdeniz'deki enerji politikaları ve gelişmeler irdelendi.

 • Doğu Akdeniz Enerji Zirvesi Lefkoşa'da düzenleniyor
  25 Oca Doğu Akdeniz Enerji Zirvesi Lefkoşa'da düzenleniyor

  KKTC'de gerçekleştirilecek Doğu Akdeniz Enerji Zirvesi'nde bölgesel enerji politikaları ve güvenlik konuları ele alınacak. Konuşmacılar, enerji kaynakları ve deniz hukuku gibi konularda görüşlerini paylaşacak. Zirve üç oturumdan oluşacak ve ücretsiz olarak katılımcılara açık olacak.

 • Doğu Akdeniz Enerji Zirvesi'nde Geleceğin Enerjisi Tartışılıyor
  25 Oca Doğu Akdeniz Enerji Zirvesi'nde Geleceğin Enerjisi Tartışılıyor

  Enerji'nin geleceği ve güncel jeopolitik gelişmeler "Doğu Akdeniz Enerji Zirvesi" Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın katılımı ile gerçekleşiyor. KKTC Dış İşleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ve KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da zirvedeki konuşmalarında Doğu Akdeniz'deki potansiyel enerji kaynaklarına dikkat çekti.

 • Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın katılımıyla gerçekleşiyor! Lefkoşa'da Doğu Akdeniz Enerji Zirvesi
  25 Oca Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın katılımıyla gerçekleşiyor! Lefkoşa'da Doğu Akdeniz Enerji Zirvesi

  Enerji'nin geleceği ve güncel jeopolitik gelişmeler "Doğu Akdeniz Enerji Zirvesi" Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın katılımı ile gerçekleşiyor. Zirvede, Doğu Akdeniz'de devam eden enerji tartışmaları, bölgesel aktörlerle büyük güçlerin Doğu Akdeniz'deki enerji politikaları ve son dönemde İsrail-Filistin savaşı ile birlikte yaşanan gelişmeler masaya yatırılacak.

 • Tiyatro ve sinema oyuncusu Ayla Algan son yolculuğuna uğurlandı
  06 Oca Tiyatro ve sinema oyuncusu Ayla Algan son yolculuğuna uğurlandı

  86 yaşındaki tiyatro ve sinema oyuncusu Ayla Algan, geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybettikten sonra Teşvikiye Camii'nde düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verildi. Törene sanat dünyasından birçok isim katıldı. Ayla Algan'ın sanata olan katkıları ve yetiştirdiği oyuncular da törende anıldı.

 • Ayla Algan, Alkışlarla Son Yolculuğuna Uğurlandı
  06 Oca Ayla Algan, Alkışlarla Son Yolculuğuna Uğurlandı

  İstanbul'da beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden oyuncu Ayla Algan, Teşvikiye Camii'nde düzenlenen cenaze töreninin ardından alkışlarla son yolculuğuna uğurlandı. Törene siyaset ve sanat dünyasından birçok isim katıldı. Algan'ın kızı Sevi Algan, annesinin fotoğrafını öperek tabuta çiçek bıraktı. Cenaze namazının ardından Ayla Algan, Aşiyan Mezarlığı'nda toprağa verildi. Sevi Algan, annesinin yaşam dolu bir insan olduğunu vurgulayarak onun aktardıklarını öğrencilerine aktaracağını söyledi. Sanatçı Orhan Gencebay ise Ayla Algan'ın hem tiyatro hem müzik alanında harika bir sanatçı olduğunu belirtti. Zafer Algöz ise Ayla Algan'ın Türkiye'nin yetiştirdiği dünya çapında bir sanatçı olduğunu ifade etti. Erdal Özyağcılar ve Alper Kul da Ayla Algan'ın öğrencisi olduklarını dile getirdi. İstanbul Valisi Davut Gül ise başsağlığı dileyerek Ayla Algan'a Allah'tan rahmet diledi.

 • Ayla Algan, Alkışlarla Son Yolculuğuna Uğurlandı
  06 Oca Ayla Algan, Alkışlarla Son Yolculuğuna Uğurlandı

  İstanbul'da beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden oyuncu Ayla Algan, Teşvikiye Camii'nde düzenlenen cenaze töreninin ardından alkışlarla son yolculuğuna uğurlandı. Törene siyaset ve sanat dünyasından birçok isim katıldı. Algan'ın kızı Sevi Algan, annesinin fotoğrafını öperek Türk bayrağına sarılı tabuta çiçek bıraktı. Cenaze namazının ardından Ayla Algan, Aşiyan Mezarlığı'nda toprağa verildi. Sevi Algan, annesinin yaşam dolu bir insan olduğunu vurgulayarak onun öğrencilerine aktardığı değerleri yaşatmaya devam edeceğini söyledi. Sanatçı Orhan Gencebay ise Ayla Algan'ın hem tiyatro hem müzik alanında harika bir sanatçı olduğunu belirtti. Zafer Algöz ise Ayla Algan'ın Türkiye'nin yetiştirdiği dünya çapında bir sanatçı olduğunu ifade etti. Erdal Özyağcılar ve Alper Kul da Ayla Algan'ın öğrencisi olduklarını ve onun yaratıcılık konusundaki vurgusunu hatırlattılar. İstanbul Valisi Davut Gül ise başsağlığı dileyerek Ayla Algan'a Allah'tan rahmet diledi.

 • 100. Yıl TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri sahiplerini buldu
  27 Ara 100. Yıl TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri sahiplerini buldu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "100. Yıl TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri"ne layık görülen bilim insanlarına ödüllerini törenle takdim etti.

 • Kadir Has Üniversitesi, mescidinde ayakkabıyla giren akademisyenle ilgili inceleme başlattı
  25 Ara Kadir Has Üniversitesi, mescidinde ayakkabıyla giren akademisyenle ilgili inceleme başlattı

  Kadir Has Üniversitesi, bir akademisyenin üniversite mescidinde ayakkabıyla girdiği iddialarına ilişkin görüntüler üzerine inceleme başlattığını duyurdu. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, akademisyenin namaz kılan öğrencilerle yaşadığı tartışma sırasında mescide ayakkabıyla girdiği öne sürülmüştü.

 • Kadir Has Üniversitesi'nde 'ibadethane-ayakkabı' tartışmasına inceleme başlatıldı
  25 Ara Kadir Has Üniversitesi'nde 'ibadethane-ayakkabı' tartışmasına inceleme başlatıldı

  Kadir Has Üniversitesi'nde bir akademisyen ile öğrencilerin 'ibadethane-ayakkabı' tartışmasına ilişkin görüntüler sosyal medyada gündem oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı Oktay Saral'ın ''Üniversitelerimizin bir an önce bu problemli zihniyetlerden temizlenmesi gerekir'' sözleriyle tepki gösterdiği olaya ilişkin Kadir Has Üniversitesi de inceleme başlattı.

 • Bağcılar Belediyesi, Dijital Şehir İkizi Sürdürülebilir Şehir Yönetimi Projesi ile ödüllendirildi
  19 Ara Bağcılar Belediyesi, Dijital Şehir İkizi Sürdürülebilir Şehir Yönetimi Projesi ile ödüllendirildi

  Bağcılar Belediyesi, Türkiye Bilişim Derneği tarafından düzenlenen Bilişim Yıldızları 2023 Yerli ve Milli / Özgün Proje Yarışması'nda 'Dijital Şehir İkizi Sürdürülebilir Şehir Yönetimi Projesi' ile ödüle layık görüldü. Proje kapsamında Bağcılar'ın dijital bir ikizi oluşturulacak ve afet ve acil durumlarda şehirdeki yapı stoğu ve mekansal verilerin CBS tabanlı olması hedefleniyor.

 • Türk ve Çinli akademisyenler deprem projeleri için işbirliği yapıyor
  10 Ara Türk ve Çinli akademisyenler deprem projeleri için işbirliği yapıyor

  TÜBİTAK ve Çin Ulusal Doğal Bilimler Vakfı (NSFC) tarafından başlatılan İkili İşbirliği Programı kapsamında Türk ve Çinli akademisyenler, depremler sonrası izlenecek stratejilerden geliştirilecek teknolojilere kadar pek çok alanda projeler yürütecek. Bu projeler arasında binaların deprem dayanıklılığının artırılması, iletişim teknolojisine dayalı arama kurtarma İHA'ları ve yıkım atıklarının geri dönüştürülmesi gibi konular yer alıyor.

 • Soyer: 'Sadece İzmir İçin Değil Türkiye İçin de Çok Önemli Bir Adım'
  20 Kas Soyer: "Sadece İzmir İçin Değil Türkiye İçin de Çok Önemli Bir Adım"

  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Türkiye'nin ilk sürdürülebilirlik merkezini kurmak için açtığı ulusal mimari proje yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi. Başkan Soyer, merkezin iklim krizine karşı 2030'da sıfır karbon hedefinde önemli rol oynayacağını belirterek. “Bu merkezle birlikte iklim krizi ile mücadelede sadece İzmir için değil Türkiye için de çok önemli bir adım atmış oluyoruz” dedi.

 • Eyüpsultan Belediyesi Üniversite Öğrencilerine Gıda Destek Paketleri Sunuyor
  16 Kas Eyüpsultan Belediyesi Üniversite Öğrencilerine Gıda Destek Paketleri Sunuyor

  Eyüpsultan Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla ilçedeki genç, yaşlı, engelli her kesimden vatandaşın yanında olmaya devam ediyor. Bu kapsamda, Eyüpsultan'da yaşayan üniversite öğrencilerine yönelik olarak başlattığı 'Öğrenci Evi Desteği' projesi ile gıda destek paketleri sunuyor. Paketler, iki ayda bir ücretsiz olarak dağıtılıyor ve başvuruda bulunan öğrencilerin evlerine kadar götürülerek teslim ediliyor. Öğrenciler, verilen destekten memnun kaldıklarını belirterek Eyüpsultan Belediyesi'ne teşekkür ediyorlar.

 • İzmir'in Sıfır Karbon Hedefindeki Üs İçin Proje Tamam
  02 Kas İzmir'in Sıfır Karbon Hedefindeki Üs İçin Proje Tamam

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’nin ilk sürdürülebilirlik merkezini kurmak için açtığı ulusal mimari proje yarışması sonuçlandı. Bayraklı Turan Mahallesi’nde yer alacak merkez, iklim krizine karşı 2030’da sıfır karbon hedefinde önemli rol oynayacak.

 • Koç ve Kadir Has Üniversiteleri Haliç Dostluk Kupası'nda Yarıştı
  28 Eki Koç ve Kadir Has Üniversiteleri Haliç Dostluk Kupası'nda Yarıştı

  Koç Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi kürek takımları, Cumhuriyet'in 100. yılında düzenlenen Haliç Dostluk Kupası'nda yarıştı. Yarış, Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü önünde başlayıp Rahmi M. Koç Müzesi önünde son buldu. Kadir Has Üniversitesi kürek takımı, 7 dakika 17 saniyelik skoruyla 10. Haliç Dostluk Kupası'nı kazandı. Rektörler ise dostluk ve centilmenlik değerlerini vurgulayarak etkinliğin önemini belirtti.

 • Stellantis Türkiye'de yeni atamalar gerçekleşti
  10 Eyl Stellantis Türkiye'de yeni atamalar gerçekleşti

  Dünyanın önde gelen otomotiv gruplarından Stellantis'in Türkiye yapılanmasında yeni atamalar gerçekleşti. Peugeot Pazarlama Direktörlüğü görevindeki Gupse Kaplan, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi'nin Peugeot Marka Bölge Müdürü olarak atanırken, Duygu Kanberoğlu ise Peugeot Türkiye Pazarlama Direktörü görevine atandı.

 • Tarım 4.0 Zirvesi ve Proje Pazarı Eyüpsultan Belediyesi liderliğinde başladı
  01 Ağu Tarım 4.0 Zirvesi ve Proje Pazarı Eyüpsultan Belediyesi liderliğinde başladı

  Eyüpsultan Belediyesi tarafından düzenlenen 'Tarım 4.0 Zirvesi, Proje Pazarı ve Melek Yatırım Ağı Günleri' başladı. Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, sürdürülebilir tarımın önemine dikkat çekerek, İstanbul'daki tüm yerel yönetimleri bu alanda çalışma yapmaya davet etti. Proje kapsamında vatandaşlara tarım eğitimleri verildi ve pilot çalışmalar yapıldı. Ayrıca, tarım sektöründe bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanarak bir araya getirilerek Türkiye'nin Tarım 4.0 sürecine entegrasyonunu sağlayacak politika ve uygulamaların geliştirilmesi hedefleniyor.

 • Reşad Ekrem Koçu'nun 'İstanbul Ansiklopedisi'nin yayımlanmamış bölümleri sergileniyor
  24 May Reşad Ekrem Koçu'nun 'İstanbul Ansiklopedisi'nin yayımlanmamış bölümleri sergileniyor

  Tarihçi ve romancı Reşad Ekrem Koçu'nun (1905-1975), ömrünün büyük kısmını adadığı "İstanbul Ansiklopedisi"nin yayımlanmamış bölümleri Salt'ın Başka Kayda Rastlanmadı adlı sergisinde gün yüzüne çıkıyor.

 • Reşad Ekrem Koçu ve İstanbul Ansiklopedisi Arşivi Sergisi Yarın Açılıyor
  23 May Reşad Ekrem Koçu ve İstanbul Ansiklopedisi Arşivi Sergisi Yarın Açılıyor

  Salt Galata'da düzenlenecek "Başka Kayda Rastlanmadı: Reşad Ekrem Koçu ve İstanbul Ansiklopedisi Arşivi" sergisi, İstanbul Ansiklopedisi'nin yayınlanmamış bölümlerine ışık tutacak. Sergi, Salt'ın Kadir Has Üniversitesi işbirliğiyle 2018'den bu yana yürüttüğü çalışmalar kapsamında hazırlandı.

 • 700'den fazla sporcunun katıldığı Bahar Kupası Yarışları tamamlandı
  21 May 700'den fazla sporcunun katıldığı Bahar Kupası Yarışları tamamlandı

  Türkiye Kürek Federasyonu tarafından 19-21 Mayıs tarihleri arasında Sakarya'da düzenlenen Bahar Kupası & Akademi Ligi Türkiye Şampiyonası kürek yarışları tamamlandı.

 • Sabri Ülker Bilim Ödülü'nün sahibi Doç. Dr. Elvan Böke oldu
  10 May Sabri Ülker Bilim Ödülü'nün sahibi Doç. Dr. Elvan Böke oldu

  Sabri Ülker Vakfı Bilim Ödülü, İstanbul'da düzenlenen özel bir geceyle sahibini buldu.

 • Gürültü kirliliği iş yerinde ve okulda verimin düşmesine neden oluyor
  26 Nis Gürültü kirliliği iş yerinde ve okulda verimin düşmesine neden oluyor

  Uzmanlar, gürültü kirliliğinin iş yerinde verimin düşmesine neden olabileceği, okulda ise öğrencilerin akademik becerilerini olumsuz etkileyebileceği uyarısında bulundu.

 • Eşik: Bu Seçim Laiklik ve Hak Temelli Cinsiyet Eşitliği Politikalarının Oylanacağı Bir Seçim Olacaktır
  31 Mar Eşik: Bu Seçim Laiklik ve Hak Temelli Cinsiyet Eşitliği Politikalarının Oylanacağı Bir Seçim Olacaktır

  Eşitlik İçin Kadın Platformu (EŞİK), Yeniden Refah Partisi ve HÜDA-PAR’ın Cumhur İttifakı’na katılmasıyla "kadın haklarına açık saldırı olan bir ittifak" oluşturulduğunu belirterek “6284 sayılı yasayı korumak isteyen AKP’li eski ve yeni aile bakanları ile üst düzey siyasetçi kadınların ciddi saldırılara uğraması toplumda şok yarattı. Kendi İslam anlayışına uymayan fikirleri nedeniyle Müslüman feminist Konca Kuriş’i işkenceyle katleden Hizbullah’ın uzantısı partinin ittifaka alınması ise tüm kadınların ürpermesine yetti” açıklamasını yaptı. EŞİK, siyasi partilere listelerinde kadın adaylara erkeklerle eşit sayıda yer vermeleri çağrısı yaparak “Bu seçim aynı zamanda laiklik ve hak temelli cinsiyet eşitliği politikalarının oylanacağı bir seçim olacaktır” görüşünü dile getirdi.

 • Yalı Çapkını dizisinin Esme'si Sezin Bozacı, pozlarıyla dikkat çekti
  06 Mar Yalı Çapkını dizisinin Esme'si Sezin Bozacı, pozlarıyla dikkat çekti

  Yalı Çapkını dizisindeki "Esme" rolüyle geniş bir hayran kitlesine ulaşan başarılı oyuncu Sezin Bozacı, sosyal medya hesabından paylaştığı pozlarla adından söz ettirdi.

 • Spor endüstrisi ve blockhain içerikli akademik eğitimler başlıyor
  02 Mar Spor endüstrisi ve blockhain içerikli akademik eğitimler başlıyor

  Spor endüstrisi ve blockhain içerikli akademik eğitim programının 2'ncisi başlıyor.

 • KAZIM AKŞAR KİMDİR?
  28 Şub KAZIM AKŞAR KİMDİR?

  Türk tiyatrosunun başarılı oyuncularından Kazım Akşar, geçirdiği kalp krizi sonucu 69 yaşında hayatını kaybetti.

 • Usta Oyuncu Kazım Akşar Hayatını Kaybetti
  28 Şub Usta Oyuncu Kazım Akşar Hayatını Kaybetti

  Usta oyuncu Kazım Akşar, geçirdiği kalp krizi sonucu 69 yaşında hayatını kaybetti.

 • Usta oyuncu Kazım Akşar hayatını kaybetti
  28 Şub Usta oyuncu Kazım Akşar hayatını kaybetti

  Türk tiyatrosunun başarılı oyuncularından Kazım Akşar, 69 yaşında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Usta oyuncunun cenaze bilgileri henüz bilinmezken acı haberin ardından üzüntüsünü paylaşan Melek Baykal, "Bu kadar acının üstüne senin acın kahretti" ifadelerini kullandı.

 • Ressam Tülin Kaynak, depremzede çocuklar yararına 20 eserini bağışladı
  27 Şub Ressam Tülin Kaynak, depremzede çocuklar yararına 20 eserini bağışladı

  Ressam Tülin Kaynak, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası çocukların kendilerini iyi hissetmeleri amacıyla Uluslararası Rotary (UR) 2420 Bölge Federasyonunun İstanbul'da düzenleyeceği "100.

 • Deprem felaketi ekonomiyi nasıl etkileyecek?
  21 Şub Deprem felaketi ekonomiyi nasıl etkileyecek?

  Depremin ekonomik sonuçlarını değerlendiren uzmanlara göre, deprem 2023'te ekonomik büyümeyi yüzde 1'e düşürecek.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 2 üniversiteye rektör atandı
  29 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 2 üniversiteye rektör atandı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla, Kadir Has Üniversitesi ve MEF Üniversitesi'ne yeni rektör atandı. Karar, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

 • Atama kararları Resmi Gazete'de
  28 Oca Atama kararları Resmi Gazete'de

  Bazı kamu kurum ve kuruluşlarına atama kararları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.

 • İki üniversiteye rektör ataması Resmi Gazete'de
  28 Oca İki üniversiteye rektör ataması Resmi Gazete'de

  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 2 üniversiteye rektör atanmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

 • 2023 Türkiye Salon Kürek Şampiyonası, İstanbul'da yapıldı
  08 Oca 2023 Türkiye Salon Kürek Şampiyonası, İstanbul'da yapıldı

  2023 Türkiye Salon Kürek Şampiyonası (Ergometre) İstanbul'da gerçekleştirildi.

 • Kaan Urgancıoğlu Cüzdanını Buldu
  17 Ara Kaan Urgancıoğlu Cüzdanını Buldu

  Ünlü oyuncu Kaan Urgancıoğlu, cüzdanını kaybetmiş, bulana ise spagetti yapacağını sosyal medya hesaplarından açıklamıştı. Ünlü oyuncu, cüzdanını bakın nerede buldu? İşte haberin detayları...

 • İstanbul'un Silivri ilçesindeki alan Teknoloji Geliştirme Bölgesi ilan edildi
  10 Ara İstanbul'un Silivri ilçesindeki alan Teknoloji Geliştirme Bölgesi ilan edildi

  İstanbul'un Silivri ilçesindeki belirlenen alan "Kadir Has Üniversitesi Silivri Teknoloji Geliştirme Bölgesi" olarak ilan edildi.

 • BELEDİYELER 'ENERJİDE YOL AYRIMI' ÇALIŞTAYINDA BULUŞTU
  28 Kas BELEDİYELER 'ENERJİDE YOL AYRIMI' ÇALIŞTAYINDA BULUŞTU

  Ege ve Marmara Çevreci Belediyeler Birliği (EMARÇEB), Büyükçekmece Belediyesi'nin ev sahipliğinde 'Enerjide Yol Ayrımı' konulu çalıştayı gerçekleştirildi.

 • Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı Adayı, Egosunun Esiri Olmayacak
  27 Kas Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı Adayı, Egosunun Esiri Olmayacak

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadir Has Üniversitesi öğrencilerini ağırladı ve onların sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, gençlere, "Sakın ‘Sandığa gitmiyorum’ demeyin. Mutlaka gidin, mutlaka. 6 milyon genç, ilk defa sandığa gidecek. Demokrasiden yana oy kullandığınızda zaten Türkiye’nin kaderini değiştirmiş olacaksınız" dedi. Kılıçdaroğlu, "Şu çok önemli; seçeceğiniz cumhurbaşkanı adayı, egosunun esiri olmayacak. Egosunun esiri olursa şöyle bir tablo ortaya çıkar; ‘Oh ne güzel ya cumhurbaşkanı seçildim, bir imzayla her şey oluyor, nereden çıktı bu Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem, ben bunu kabul ediyorum, böyle devam edeceğim’ derse olmaz bu. O nedenle cumhurbaşkanı adayının, egosunu yenen, devleti bilen, devleti tanıyan, Altılı Masa’yı yine çalıştıracak olan, temel bazı kararları beraber, müşterek alma sözü veren birisinin olması lazım. Bu çerçevede hareket ediyoruz” diye konuştu.

 • CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, üniversite öğrencileriyle buluştu (1)
  27 Kas CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, üniversite öğrencileriyle buluştu (1)

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanı adayının egosunu yenen, devleti bilen, tanıyan, altılı masayı yine çalıştıracak olan temel bazı kararları beraber müşterek alma sözü veren birisinin olması lazım. Bu çerçevede hareket ediyoruz.

 • Büyükçekmece Belediyesi, 'Enerjide Yol Ayrımı' çalıştayına ev sahipliği yaptı
  27 Kas Büyükçekmece Belediyesi, "Enerjide Yol Ayrımı" çalıştayına ev sahipliği yaptı

  Büyükçekmece Belediyesi, "Enerjide Yol Ayrımı" çalıştayına ev sahipliği yaptı Ege ve Marmara Çevreci Belediyeler Birliği (EMARÇEB), Büyükçekmece Belediyesi'nin ev sahipliğinde "Enerjide Yol Ayrımı" konulu çalıştayı gerçekleştirildi.

 • Kılıçdaroğlu: Eğitim sisteminin yeniden yapılandırılması lazım
  27 Kas Kılıçdaroğlu: Eğitim sisteminin yeniden yapılandırılması lazım

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Eğitim sisteminin yeniden yapılandırılması lazım. Eğitim alan bir kişinin merak duygusunu büyüten eğitim, düşünmeyi sağlayan bir eğitim, başarılı bir eğitimdir.

 • Büyükçekmece Belediyesi, 'Enerjide Yol Ayrımı' Çalıştayına ev sahipliği yapacak
  25 Kas Büyükçekmece Belediyesi, "Enerjide Yol Ayrımı" Çalıştayına ev sahipliği yapacak

  Ege ve Marmara Çevreci Belediyeler Birliği (EMARÇEB), Büyükçekmece Belediyesi'nin ev sahipliğinde "Enerjide Yol Ayrımı" konulu çalıştayı 27 Kasım Pazar günü Büyükçekmece'de gerçekleştirecek.

 • İzmir Ticaret Borsası Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı
  24 Kas İzmir Ticaret Borsası Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı

  İzmir Ticaret Borsası Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

 • Müge Anlı Eşiyle İlk Kez Görüntülendi
  31 Eki Müge Anlı Eşiyle İlk Kez Görüntülendi

  'Müge Anlı ile Tatlı Sert' programının sunucusu Müge Anlı, geçtiğimiz haziran ayında İstanbul Asayiş Şube Müdürü Şinasi Yüzbaşıoğlu ile evlenmişti. Anlı, eşiyle ilk kez görüntülendi. İşte detaylar...

 • İSTANBUL-ÖĞRENCI ILE SINEMA SEKTÖRÜNÜ BULUŞTURAN 2'NCI LUMA KISA FILM FESTIVALI'NDE ÖDÜLLER SAHIPLERINI BULDU
  28 Eki İSTANBUL-ÖĞRENCI ILE SINEMA SEKTÖRÜNÜ BULUŞTURAN 2'NCI LUMA KISA FILM FESTIVALI'NDE ÖDÜLLER SAHIPLERINI BULDU

  Hayal ettiği? kısa film projelerini? gerçekleştirmek isteyen öğrencileri? desteklemek ve genç yetenekleri? teşvik etmek amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Luma Kısa Film Festi'vali'nde ödüller sahiplerini buldu.

 • Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı, AB üyeliğine yönelik anketleri değerlendirdi
  20 Eki Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı, AB üyeliğine yönelik anketleri değerlendirdi

  Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, AB üyeliğine yönelik anketlerdeki "AB üyeliği en değerli ülke hangisi?" sorusuna verilen cevaplarda Türkiye'nin ilk sıralarda yer aldığını söyledi.

 • Müge Anlı Sır Gibi Saklıyordu... Ortaya Çıktı!
  19 Eki Müge Anlı Sır Gibi Saklıyordu... Ortaya Çıktı!

  'Müge Anlı ile Tatlı Sert' programının sunucusu Müge Anlı, özel hayatı ve açıklamalarıyla gündemden düşmüyor. Ailesiyle ilgili paylaşım yapmayan Müge Anlı'nın sır gibi sakladığı annesi ortaya çıktı. İşte detaylar...

 • Hakkari yerel haberi | Hakkari'deki Machor Yackhos Kilisesi'nin turizme kazandırılması amaçlanıyor
  19 Eki Hakkari yerel haberi | Hakkari'deki Machor Yackhos Kilisesi'nin turizme kazandırılması amaçlanıyor

  Hakkari yerel haberi... Hakkari'deki Machor Yackhos Kilisesi'nin turizme kazandırılması amaçlanıyor Hakkari'nin Kırıkdağ köyünde bulunan bin 700 yıllık Machor Yackhos Kilisesi'ne ait kalıntılarının turizme kazandırılması hedefleniyor.

 • Arif Verimli'den Açıklama! Müge Anlı Gerçeği...
  18 Eki Arif Verimli'den Açıklama! Müge Anlı Gerçeği...

  Müge Anlı ile Tatlı Sert programında 14 yıl geçiren Prof. Dr Arif Verimli, katıldığı bir programda çarpıcı bir itirafta bulundu. Verimli'nin sitem dolu açıklamaları dikkat çekti. İşte detaylar...

 • Eşinden Boşanan Merve Dizdar'den Flaş İtiraf!
  15 Eki Eşinden Boşanan Merve Dizdar'den Flaş İtiraf!

  Ünlü oyuncu Merve Dizdar, kendisi gibi oyuncu olan Gürhan Altundaşar ile 3 yıllık evliliğini geçtiğimiz yıl bitirmişti. Dizdar, biten evliliği sonrası çarpıcı bir itirafta bulundu. İşte detaylar...

 • Müge Anlı'dan Özel Hayat İtirafı!
  05 Eki Müge Anlı'dan Özel Hayat İtirafı!

  Müge Anlı, programına katılan Doğukan ve Melisa isimli çiftin yaşadıklarını ele aldı. Doğukan isimli adamın TikTok'ta çektiği videoyu gören Müge Anlı, "Kimse benim evime gelip kocamla böyle TikTok'lar çekmesin. Hiç tavsiye etmem" dedi. İşte detaylar...

 • Ekonomistler, 24 Yılın Zirvesine Yükselen Enflasyonu Değerlendirdi: 'Cumhuriyet Tarihinin En Apansız Enflasyon Rekorunu Kırmak, Epistemolojik...
  03 Eki Ekonomistler, 24 Yılın Zirvesine Yükselen Enflasyonu Değerlendirdi: "Cumhuriyet Tarihinin En Apansız Enflasyon Rekorunu Kırmak, Epistemolojik...

  Ekonomist ve iktisatçılar, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) bugün açıkladığı, 24 yılın zirvesine oturan enflasyon rakamlarını değerlendirdi. Eski Merkez Bankası Başekonomisti Prof. Dr. Hakan Kara, “99 yıllık Cumhuriyet tarihinin en apansız enflasyonu, 2. Dünya Savaşı’nda yaşanmıştı. Rekoru kırmak, epistemolojik heterodoks nöro ekonomi modeline nasipmiş” dedi.

 • Müge Anlı'da Aranıyordu... Lina'nın Ölümü Sonrası Şok Gerçekler!
  27 Eyl Müge Anlı'da Aranıyordu... Lina'nın Ölümü Sonrası Şok Gerçekler!

  Müge Anlı ile Tatlı Sert programına katılarak fuhuş yaptırmak için kaçırılan 2 kızını arayan anneye, 3 yaşındaki kızı Lina'dan kahreden haber geldi. Aylardır kayıp olan kız çocuğu Lina'nın işkence ile öldürülüp buzdolabına konulmuş halde bulundu. İşte yaşananların perde arkası...

 • Canlı Yayında Ortalık Karıştı! Müge Anlı İsyan Etti
  19 Eyl Canlı Yayında Ortalık Karıştı! Müge Anlı İsyan Etti

  Müge Anlı ile Tatlı Sert programına 15 yaşındaki kızı Yasemin Salman'dan günlerdir haber alamayan Sevim Hanım'ın isyanı damga vurdu. Kızını 48 yaşındaki Nurettin adlı bir adamın kaçırdığını iddia eden Sevim Hanım, canlı yayında isyan eti. Nurettin adlı adam Sevim Hanım'ın kızı Yasemin Salman'ı kaçırdı mı? Canlı yayında flaş bir gelişme yaşandı. İşte detaylar...

 • Kara Pazartesi 14. yılında: Dünya hâlâ krizde
  15 Eyl Kara Pazartesi 14. yılında: Dünya hâlâ krizde

  Bundan 14 yıl önce Lehman Brothers'ın çöküşü, küresel finans sistemini derin bir krize sürükledi.

 • Bakan Varank, T-GATE Teknoloji Geliştirme Merkezi'nin açılışında konuştu Açıklaması
  14 Eyl Bakan Varank, T-GATE Teknoloji Geliştirme Merkezi'nin açılışında konuştu Açıklaması

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye genelinde 17 Teknoloji Geliştirme Merkezi (TEKMER) bulunduğunu belirterek, "Bunların hepsi KOSGEB'in destekleriyle faaliyetlerini sürdürüyor.

 • Merak Konusu Olmuştu... Ortaya Çıktı!
  09 Eyl Merak Konusu Olmuştu... Ortaya Çıktı!

  'Müge Anlı ile Tatlı Sert' programının sunucusu Müge Anlı, geçtiğimiz haziran ayında İstanbul Asayiş Şube Müdürü Şinasi Yüzbaşıoğlu ile evlenmişti. Anlı'nın sevenleri, "Düğün fotoğrafları ne zaman paylaşılacak?" sorusuna yanıt arıyordu. İşte merak edilen o sorunun cevabı...

 • Boşanmasıyla İlgili Olay İtirafta Bulundu!
  06 Eyl Boşanmasıyla İlgili Olay İtirafta Bulundu!

  Yeni sezonda BluTV'de yayınlanacak bir dizide rol alacak olan oyuncu Merve Dizdar, Ceyda Düvenci'nin sunduğu Bambaşka Sohbetler'e konuk oldu. Dizdar, boşandığı eşi Gürhan Altundaşar hakkında konuştu. İşte detaylar...

 • Sürpriz Hamle! Bakın Ne Yaptı?
  05 Eyl Sürpriz Hamle! Bakın Ne Yaptı?

  Geçtiğimiz temmuz ayında babası İhsan Anlı'nın vefatıyla sarsılan Müge Anlı, sosyal medyanın gündemine oturdu. Müge Anlı'nın sevenleri ne yaptı? İşte detaylar...

 • Yoksullaştıran büyüme ne kadar sürdürülebilir?
  02 Eyl Yoksullaştıran büyüme ne kadar sürdürülebilir?

  İktisatçılara göre büyüme rakamları zenginden yoksula kaynak aktarımını teyit ediyor ve iktidarın bilinçli tercihi olan bu politika sürdürülebilir değil.Dün açıklanan ikinci çeyrek büyüme rakamları iktidar tarafından bir başarı olarak sunuldu.

 • Müge Anlı ile Tatlı Sert programından ayrılan Psikiyatrist Arif Verimli itiraf etti: Kırgınım
  22 Ağu Müge Anlı ile Tatlı Sert programından ayrılan Psikiyatrist Arif Verimli itiraf etti: Kırgınım

  Müge Anlı ile Tatlı Sert programının psikiyatristi olarak tanınan ve geçtiğimiz yıl programdan ayrılan Prof. Dr. Arif Verimli konuk olduğu bir YouTube kanalında Anlı hakkında "Samimi cevap vermek gerekirse kırgınım" dedi. Müge Anlı'nın geçtiğimiz haftalarda İstanbul Asayiş Şube Müdürü Şinasi Yüzbaşıoğlu ile evlenmesi hakkında ise Verimli, düğüne davet edilmediğini söyleyip mutluluklar diledi.

 • Müge Anlı ve Eşinden İlk Fotoğraf Geldi!
  15 Ağu Müge Anlı ve Eşinden İlk Fotoğraf Geldi!

  'Müge Anlı ile Tatlı Sert' programının sunucusu Müge Anlı, geçtiğimiz haftalarda İstanbul Asayiş Şube Müdürü Şinasi Yüzbaşıoğlu ile evlenmişti. Çiftten ilk fotoğraf geldi. İşte detaylar...

 • CHP Yurt Dışı Örgütlenme Çalıştayı'nda Konuşan Kerem Yıldırım: 'Yurt Dışında İnternet Üstünden Oy Vermeyle İlgili Çalışmalar Yürütülmeli'
  12 Ağu CHP Yurt Dışı Örgütlenme Çalıştayı'nda Konuşan Kerem Yıldırım: "Yurt Dışında İnternet Üstünden Oy Vermeyle İlgili Çalışmalar Yürütülmeli"

  Kadir Has Üniversitesi öğretim üyesi Kerem Yıldırım, CHP Yurt Dışı Örgütlenme Çalıştayı’nda, “Anayasa Mahkemesi’nde, posta yoluyla oy verme iptal edildi. Çünkü oy hakkının gizliliğinin ihlali düşünüldü. Hâlâ elektronik olarak oy verme, bir alternatif olarak önümüzde duruyor. Ben, CHP örgütünü de sayın parti çalışanlarını da bu konuda, gelecekte, orta ve uzun vadede internet üstünden yurt dışında oy vermeyle ilgili şimdiden çalışmalar yürütmeye davet etmek isterim” dedi.

 • CHP Yurt Dışı Örgütlenme Çalıştayı, Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla yarın İstanbul'da başlayacak
  11 Ağu CHP Yurt Dışı Örgütlenme Çalıştayı, Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla yarın İstanbul'da başlayacak

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yarın İstanbul'da başlayacak CHP Yurt Dışı Örgütlenme Çalıştayı'na katılacak.

 • Chp, İstanbul'da 'Yurt Dışı Örgütlenme Çalıştayı' Düzenleyecek
  03 Ağu Chp, İstanbul'da "Yurt Dışı Örgütlenme Çalıştayı" Düzenleyecek

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla 11-14 Ağustos’ta İstanbul Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde, “CHP Yurt Dışı Örgütlenme Çalıştayı” düzenleyecek.

 • Ünlü Oyuncu Nikah Masasına Oturdu
  01 Ağu Ünlü Oyuncu Nikah Masasına Oturdu

  Oyuncu Ecem Uzun, mart ayında nişanlandığı Deniz Şeremetli ile mutluluğa "Evet" dedi. İşte detaylar...

 • Al-Khasawneh: Devletlerin denizlerdeki sorunlarını çözmek için Osmanlı belgelerine başvuruldu
  30 Tem Al-Khasawneh: Devletlerin denizlerdeki sorunlarını çözmek için Osmanlı belgelerine başvuruldu

  Birleşmiş Milletler Uluslararası Deniz Hukuku Sözleşmesi'nin yürürlüğü girişinin 40'ıncı yılında Kadir Has Üniversitesi'nde düzenlenen Deniz Hukuku Yaz Akademisi'nin kapanış konuşmasını Uluslararası Adalet Divanı eski Başkan Yardımcısı ve Ürdün eski Başbakanı Awn Al-Khasawneh yaptı.

 • Ünlü Oyuncu Annelik Sevinci Yaşadı
  08 Tem Ünlü Oyuncu Annelik Sevinci Yaşadı

  'Bir İstanbul Masalı' 'Hatırla Sevgili' ve 'Dila Hanım' gibi dizilerden tanıdığımız oyuncu Ayfer Dönmez (40), annelik sevinci yaşadı. Dönmez'in suda doğum yaptığı öğrenildi. İşte detaylar...

 • Evlilik Sonrası İlk Açıklama Geldi
  29 Haz Evlilik Sonrası İlk Açıklama Geldi

  ATV'de yayınlanan 'Müge Anlı ile Tatlı Sert' programının sunucusu Müge Anlı, geçtiğimiz hafta sonu İstanbul Asayiş Şube Müdürü Şinasi Yüzbaşıoğlu ile evlendi. Nikahtan gelecek fotoğraf merakla beklenirken Şinasi Yüzbaşıoğlu'ndan ilk açıklama geldi. İşte detaylar...

 • Merak Konusu Olmuştu... Flaş Gelişme!
  27 Haz Merak Konusu Olmuştu... Flaş Gelişme!

  ATV'de yayınlanan 'Müge Anlı ile Tatlı Sert' programının sunucusu Müge Anlı, İstanbul Asayiş Şube Müdürü Şinasi Yüzbaşıoğlu ile evlendi. İşte detaylar...

 • Müge Anlı Evleniyor! Müstakbel Eşi Bakın Kim Çıktı
  20 Haz Müge Anlı Evleniyor! Müstakbel Eşi Bakın Kim Çıktı

  ATV'de yayınlanan 'Müge Anlı ile Tatlı Sert' programının sunucusu Müge Anlı, özel hayat açıklamasıyla gündem yarattı. Anlı, yeni sezonda evleneceğini duyurdu. Müge Anlı'nın evleneceği Şinasi Yüzbaşıoğlu kimdir? İşte cevabı...

 • Müge Anlı ile Şinasi Yüzbaşıoğlu Evleniyor! İşte Nikah Tarihi
  20 Haz Müge Anlı ile Şinasi Yüzbaşıoğlu Evleniyor! İşte Nikah Tarihi

  ATV'de yayınlanan 'Müge Anlı ile Tatlı Sert' programının sunucusu Müge Anlı, İstanbul Asayiş Şube Müdürü Şinasi Yüzbaşıoğlu ile evleneceğini açıklamıştı. Snob Magazin'in özel haberine göre; Müge Anlı ile Şinasi Yüzbaşıoğlu'nun nikah tarihi belli oldu. İşte detaylar...

 • Gizemli Kız Arkadaşı Tanıdık Çıktı!
  13 Haz Gizemli Kız Arkadaşı Tanıdık Çıktı!

  Hande Erçel'den ayrıldığı iddia edilen Kaan Yıldırım, önceki akşam Bodrum'da bir güzelle baş başa eğlenirken yakalandı. Yıldırım'ın eğlendiği güzel kim? İşte cevabı...

 • Ünlü Oyuncu Nişanlandı! İşte Müstakbel Eşi...
  08 Haz Ünlü Oyuncu Nişanlandı! İşte Müstakbel Eşi...

  Oyuncu Burak Topaloğlu uzun zamandır aşk yaşadığı Ezgi Tanır ile nişanlandı. Burak Topaloğlu'nun müstakbel eşi Ezgi Tanır kimdir? İşte nişandan kareler ve Topaloğlu'nun nişanlısına dair merak edilenler...

 • bizz@kampüs'te 4 bin 320 öğrenci Ülker Çokonat için yarıştı
  27 May bizz@kampüs'te 4 bin 320 öğrenci Ülker Çokonat için yarıştı

  Üniversitelerin 3., 4. sınıf ve yüksek lisans öğrencilerinin Ülker'in en sevilen markaları için geliştirdiği yenilikçi pazarlama fikirlerinin yarıştığı 'bizz@kampüs'te "Astronuts" takımı "Ülker Çokonat" için hazırladığı projeyle birinciliğe layık görüldü.

 • Üniversite öğrencileri Ülker Çokonat için yenilikçi pazarlama fikirleri üretti
  27 May Üniversite öğrencileri Ülker Çokonat için yenilikçi pazarlama fikirleri üretti

  Üniversitelerin 3., 4. sınıf ve yüksek lisans öğrencilerinin Ülker'in en sevilen markaları için geliştirdiği yenilikçi pazarlama fikirlerinin yarıştığı 'bizz@kampüs'te "Astronuts" takımı "Ülker Çokonat" için hazırladığı projeyle birinciliğe layık görüldü.

 • ULUSLARARASI ÜNİVERSİTE TİYATRO BÖLÜMLERİ FESTİVALİ KARTAL'DA BAŞLADI
  27 May ULUSLARARASI ÜNİVERSİTE TİYATRO BÖLÜMLERİ FESTİVALİ KARTAL'DA BAŞLADI

  Kartal'da Uluslararası Üniversite Tiyatro Bölümleri Festivali dün düzenlenen törenle başladı.

Advertisement