Son Dakika Son Dakika Son Dakika
16. Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu Sona Eriyor - Son Dakika

16. Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu Sona Eriyor

Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 16. Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu, Cumhuriyetin 100. yılı için yapılan anıtın tamamlanmasıyla sona eriyor. Sempozyumun kapanış töreni 17 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek ve Ali Altay konseriyle son bulacak.

16. Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu Sona Eriyor
15.09.2023 - 14:48,

Tepebaşı Belediyesi tarafından bu yıl 16'ncısı düzenlenen Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu sona yaklaştı. Bu yılki sempozyumda Cumhuriyetin 100'üncü yılı için yapılan anıt da tamamlanıyor. Sempozyumun kapanış töreni ise 17 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek.

Tepebaşı Belediyesi tarafından konsepti ve çeşitliliğiyle dünyada sadece Eskişehir'de düzenlenen Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu'nun 16'ıncısı sona eriyor.

Bu yıl farklı bir konseptle Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı'nda düzenlenen 16'ncı Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu'nda 21 sanatçı Cumhuriyetin 100'üncü yılına özel bir anıt ortaya çıkarıyor. İki grup halinde devam eden sempozyumda yapımı süren anıtta parçaları fırınlama ve yerleştirilme aşamalarına geçildi. Parçaların yerleştirilmesi ile tamamlanacak Cumhuriyet Anıtı, Hoşnudiye Mahallesi İsmet İnönü-1 Caddesi'nde Eskişehirlilerin beğenisine sunulmak için gün sayıyor.

Sanat etkinlikleri kapsamında heykel çalışmaları, sergiler, sanatçı sunumları, torna yarışmaları ve sosyal etkinlikler kapsamında da el emeği ürünler satış noktaları, çocuk oyun parkı, yemek yarışmaları, konserler ve çocuk atölyeleri gibi pek çok aktiviteyi bünyesinde barındıran sempozyum, düzenlenecek kapanış töreni ve konser programı ile sona erecek.

16. Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu kapanış töreni, 17 Eylül Pazar günü saat 18.30'da gerçekleştirilecek. Kapanış töreninin ardından ise Ali Altay konseri Eskişehirliler ile buluşacak.

Kaynak: ANKA

Son Dakika Kültür Sanat 16. Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu Sona Eriyor - Son Dakika


Advertisement