9. Dr. Nejat Eczacıbaşı Ulusal Beste Yarışması - Son Dakika
Kültür Sanat

9. Dr. Nejat Eczacıbaşı Ulusal Beste Yarışması

9. Dr. Nejat Eczacıbaşı Ulusal Beste Yarışması

Konser şarkıları dalında yapılacak yarışmaya son katılma tarihi 26 Aralık olarak belirlendi.

10.01.2014 10:45
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı'nın (İKSEV), Kurucu Başkanı Dr. Nejat F. Eczacıbaşı adına düzenlediği Ulusal Beste Yarışması'nın dokuzuncusu "Konser Şarkıları" dalında yapılacak.

İKSEV'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk çok sesli müziğine yeni eserler kazandırmayı ve genç bestecileri yeni yapıtlar bestelemek için özendirmeyi amaçlayan yarışmanın son katılma tarihi 26 Aralık 2014 Cuma günü saat 17.00 olarak belirlendi.

2015 yılı içinde sonuçlanacak yarışmanın değerlendirmesi önceki yarışmalarda olduğu gibi "Yarışma Konseri" ile yapılacak.

Gürer Aykal (Orkestra Şefi), Turgay Erdener (Besteci), Mehmet Ergüven (Opera Rejisörü), Mesut İktu (Opera Sanatçısı), Rengim Gökmen (Orkestra Şefi), Hasan Uçarsu (Besteci) ve Serdar Yalçın'dan (besteci-orkestra şefi) oluşan Seçici Kurulun finale bırakacağı en çok 12 eser Yarışma Konserinde seslendirilecek. Derecelendirme, seçici kurulun, orkestranın ve dinleyicilerin oylarıyla yapılacak.

Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Ulusal Beste Yarışması Şartnamesi "www.iksev.org", "info@iksev.org" adreslerinden temin edinilebilecek. - İzmir

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat 9. Dr. Nejat Eczacıbaşı Ulusal Beste Yarışması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement