BALIKESİR - Ayvalık'ta Kadın Oyunları Festivali 'Shirley' oyunuyla başladı - Son Dakika
Kültür Sanat

BALIKESİR - Ayvalık'ta Kadın Oyunları Festivali 'Shirley' oyunuyla başladı

Ankara Sanat Tiyatrosu ve Ayvalık Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğünce projelendirilen Kadın Oyunları Festivali, sanatçı Sumru Yavrucuk'un sahnelediği 'Shirley' oyunuyla başladı.

23.03.2021 22:43  Güncelleme: 23:39
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ankara Sanat Tiyatrosu ve Ayvalık Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğünce projelendirilen Kadın Oyunları Festivali, sanatçı Sumru Yavrucuk'un sahnelediği 'Shirley' oyunuyla başladı.

Ayvalık'ta Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi'nde ünlü oyuncu Sumru Yavrucuk'un yer aldığı sergilediği 'Shirley', büyük beğeni topladı.

Tüm biletlerin satılarak günler öncesinden tükendiği oyunu, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin de eşi Canan ve kızı Nazan Ergin ile birlikte izledi.

Oyundan önce gazetecilere açıklamalarda bulunan Sumru Yavrucuk, kadınların konu edinildiği bir festivalin doğru bir karar olduğunu söyledi.

Tiyatronun dijital ortamlarda yapıldığı zaman seyirciyi de oyuncuları da pek tatmin etmediğini anlatan Yavrucuk, şöyle konuştu:

"Sahnede yıldız bir tiyatro oyuncusu olsa dahi seyirci nefesiyle, sesiyle, reaksiyonuyla orada vardır. Yani virgülü oyuncu atar, noktayı seyirci koyar. Bu durum benim için son derece özel bir durum olduğu için ben de festivale koşa koşa geldim çünkü biz oyuncular seyircilerimizi çok özledik. Ben geçen sene 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde oynamıştım. Ondan başka 3-4 kez de canlı oyun oynama şansım olabilmişti. Bu yüzden de bu festival benim için son derece heyecan verici."

BALIKESİR - Ayvalık\'ta Kadın Oyunları Festivali \'Shirley\' oyunuyla başladı
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat BALIKESİR - Ayvalık'ta Kadın Oyunları Festivali 'Shirley' oyunuyla başladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Allegra Ensemble, Türk-Macar Kültür Yılı kapsamında Macaristan'da konserler düzenledi
  17:45 Allegra Ensemble, Türk-Macar Kültür Yılı kapsamında Macaristan'da konserler düzenledi

  Türkiye Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğüne bağlı olan Allegra Ensemble, Türk-Macar Kültür Yılı etkinlikleri kapsamında Macaristan'da Budapeşte ve Veszprem şehirlerinde konserler verdi. Diplomasi, iş ve sanat çevrelerinden yoğun ilgi gören konserlerde, Allegra Ensemble türkü, tango, klasik caz gibi farklı müzik türlerinden oluşan zengin bir repertuvar sunarak izleyicileri memnun etti. Grup, 2024 Türk-Macar Kültür Yılı teması olan 'Bir Asırlık Dostluk ve İşbirliği'ne uygun olarak düzenlenen etkinliklerde yer aldı.

 • TOGÜ Öğrencileri Gazze için Koreografi Sundu
  17:44 TOGÜ Öğrencileri Gazze için Koreografi Sundu

  Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) öğrencileri, Gazze için koreografi sunarak dayanışma gösterdi. TOGÜ Taşlıçiftlik Kampüsü stadyumunda bir araya gelen öğrenciler, Filistin haritasını oluşturarak İngilizce olarak GAZA yazdı.

 • Körfez Belediyesi Yarımca Kütüphanesi Açıldı
  17:38 Körfez Belediyesi Yarımca Kütüphanesi Açıldı

  Körfez Belediyesi tarafından Yarımca Kent Meydanında hayata geçirilen Yarımca Kütüphanesi, düzenlenen törenle açıldı. Açılışta konuşan Belediye Başkanı Şener Söğüt, 'Kütüphanemiz Türkiye Yüzyılında gençlerimize armağan olsun' dedi.

 • İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Oltu'nun Kurtuluşu etkinliklerinde Yusuf Ziya Bey'i anarak dua etti
  17:31 İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Oltu'nun Kurtuluşu etkinliklerinde Yusuf Ziya Bey'i anarak dua etti

  İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, 25 Mart Oltu'nun Kurtuluşu etkinlikleri kapsamında, Yusuf Ziya Bey'in mezarı başında anarak dua etti. Etkinlikte, Tarih öğretmeni Oğuzhan Resul Gören tarafından Yusuf Ziya Bey'in hayatı öğrencilere anlatıldı ve öğrenciler, karanfiller bırakarak dua etti.

 • Van Başkale'de düzenlenen ses yarışmasında birinci olan öğrenci
  17:24 Van Başkale'de düzenlenen ses yarışmasında birinci olan öğrenci

  Van'ın Başkale ilçesinde düzenlenen 'O Ses Başkale' yarışmasının finalinde Edanur Hacıoğlu birinci oldu. Başkale Belediyesi tarafından düzenlenen yarışmada ikinci olan Aslı Yalçın ise sahnede heyecanlandığını ve şarkı söylemeye devam edeceğini söyledi.

 • Kastamonu Üniversitesi'nde Hasan Rıza Paşa Paneli Düzenlendi
  17:05 Kastamonu Üniversitesi'nde Hasan Rıza Paşa Paneli Düzenlendi

  Kastamonu Üniversitesi'nde düzenlenen panelde, İşkodra Kahramanı Hasan Rıza Paşa anıldı. Panelde, Hasan Rıza Paşa'nın hayatı, kahramanlık kavramı ve Balkan Savaşları hakkında bilgiler paylaşıldı. Panelde konuşan konuşmacılar, Hasan Rıza Paşa'nın İşkodra savunmasındaki rolünü vurgulayarak, gençlerin tarihiyle, kültürüyle barışık yetişmesinin önemine dikkat çekti.

 • Edirne'deki Kıyık Tabya'da Restorasyon Devam Ediyor
  17:03 Edirne'deki Kıyık Tabya'da Restorasyon Devam Ediyor

  Edirne müdafi Şükrü Paşa'nın kabri ve anıtının da bulunduğu, kent savunmasında önemli yeri olan Kıyık Tabya'da restorasyon çalışmaları devam ediyor. Restorasyonun 26 Mart Balkan Şehitlerini Anma Günü'ne kadar tamamlanması planlanıyor.

 • Edirne'de Baharın Gelişi Marteniçka Bileklikleriyle Kutlandı
  16:18 Edirne'de Baharın Gelişi Marteniçka Bileklikleriyle Kutlandı

  Edirne'de baharın gelişi, eski bir Bulgar geleneği olan Marteniçka bileklikleri dağıtılarak kutlandı. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, Bulgaristan Başkonsolosu Borislav Dimitrov, konsoloslar Atanas Dimov ve Roberto İvanov, Saraçlar Caddesi'nde yöresel kıyafetleriyle kırmızı beyaz boncukla yapılmış Marteniçka bilekliği dağıttı. Vatandaşlar aldıkları bileklikleri takarak dilek diledi. Konsolos Dimov, yaptığı açıklamada Marteniçka geleneğinin anlamını ve önemini vurguladı. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Tanrıkulu ise, Balkan ülkelerinde baharın gelişini Marteniçka ile kutladıklarını belirtti.

 • İbrahim Tatlıses İstanbul'da Sahneye Çıktı
  16:18 İbrahim Tatlıses İstanbul'da Sahneye Çıktı

  Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, uzun bir aranın ardından İstanbul'da sahneye çıktı. Sevilen parçalarını seslendiren Tatlıses, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Gecede duygusal rüzgarlar estiren Tatlıses, hareketli parçalarıyla da sevenlerini coşturdu. Şafak Sezer'in de katıldığı konserde Tatlıses'e sürpriz bir davet yapıldı ve alkış yağmuruyla karşılandı.

 • Beyşehir'de Düzenlenen Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
  16:10 Beyşehir'de Düzenlenen Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

  Beyşehir'de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenen fotoğraf yarışmasında birinci olan eser sahibine bin 500 lira ödül verilecek. Yarışmaya 45 kadın fotoğrafçı 343 eserle katıldı. Ödül töreni 8 Mart'ta gerçekleştirilecek.

 • İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Galeri Eyüpsultan'da Hat Sergisi Açılışına Katıldı
  16:02 İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Galeri Eyüpsultan'da Hat Sergisi Açılışına Katıldı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Eyüpsultan Belediyesi tarafından düzenlenen 'Geçmişin İzinde' isimli hat sergisinin açılışına katıldı. Yerlikaya, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken'e destek istedi ve Köken'in ilçeye bıraktığı eserlerin önemini vurguladı.


Advertisement