Batman'da İhtiyaç Sahibi 100 Aileye Gıda Yardımı - Son Dakika

Batman'da İhtiyaç Sahibi 100 Aileye Gıda Yardımı

23.03.2018 14:18
Batman'da İhtiyaç Sahibi 100 Aileye Gıda Yardımı

Batman Umut Kervanı İnsani Yardım Eğitim ve Kültür Derneği'nce yetimler ile ihtiyaç sahibi 100 aileye gıda yardımı dağıtıldı.

Batman Umut Kervanı İnsani Yardım Eğitim ve Kültür Derneği'nce yetimler ile ihtiyaç sahibi 100 aileye gıda yardımı dağıtıldı.

Üç aylardan dolayı yardım çalışması başlatan dernek yetkilileri, kentteki yetimler ile ihtiyaç sahibi ailelere içerisinde et, sıvı yağ, çay, pirinç ve bulgur gibi gıda maddelerinin bulunduğu yardım paketlerini dağıttı.

Mahalleleri gezerek yardım kolilerini ailelerin adreslerine teslim eden dernek başkanı Mehmet Ali Işık, derneğe kayıtlı 10 bin yetim ve ihtiyaç sahibi ailenin bulunduğunu belirtti.

Işık, 12 ay boyunca ailelere hem nakdi hem de ayni yardım yaptıklarını dile getirerek, "Yetimler bizlere Hz. Muhammed'in birer emanetidir. Onlara sahip çıkmak zorundayız. Aynı şekilde müşkül durumda olan ihtiyaç sahipleri de bizlere emanet. Dernek olarak bu kardeşlerimize hayırsever iş adamlarımızın destekleri doğrultusunda yardımcı olmaya gayret gösteriyoruz." dedi.

Yardımları sürdürmek için hayırsever iş adamlarına çağrıda bulunan Işık, "İster gelin birlikte yardım dağıtalım isterseniz de bize bağışlayın biz dağıtalım." ifadesini kullandı.

Eşinin 35 yaşında akciğer kanserinden dolayı hayatını kaybettiğini belirten Z.I, 4 çocuğuna güçlükle baktığını söyledi.

Dernekten aldığı nakdi ve ayni yardımlarla çocuklarına bakmaya çalıştığını ifade eden Z.I, "Allah razı olsun. Bu desteklerle çocuklarıma bakıyorum." diye konuştu.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Yaşanan felaketlere rağmen HDP'nin Batman'da halaylı müzikli Nevruz kutlaması tepkilere neden oldu Yaşanan felaketlere rağmen HDP'nin Batman'da halaylı müzikli Nevruz kutlaması tepkilere neden oldu Yaşanan felaketlere rağmen HDP'nin Batman'da halaylı müzikli Nevruz kutlaması tepkilere neden oldu Yaşanan felaketlere rağmen HDP'nin Batman'da halaylı müzikli Nevruz kutlaması tepkilere neden oldu Batman'dan Şanlıurfa'ya giden korucular çamur deryasına dönen ev ve iş yerlerini temizliyor Batman'dan Şanlıurfa'ya giden korucular çamur deryasına dönen ev ve iş yerlerini temizliyor

Son Dakika Kültür Sanat Batman'da İhtiyaç Sahibi 100 Aileye Gıda Yardımı - Son Dakika


Advertisement