BİFO, Wagner'i Doğumunun 200. Yılında Anacak - Son Dakika
Kültür Sanat

BİFO, Wagner'i Doğumunun 200. Yılında Anacak

BİFO, Wagner\'i Doğumunun 200. Yılında Anacak

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, 19. yüzyılın en büyük bestecilerinden Richard Wagner'i, doğumunun 200. yılında anacak.

04.11.2013 15:21  Güncelleme: 15:22

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), 19. Yüzyılın en büyük bestecilerinden Richard Wagner'i, doğumunun 200. yılında, bestecinin ünlü opera dizisi "Der Ring des Nibelungen"den seçilmiş aryalardan oluşan bir programla anacak.

BİFO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre; operaları, büyüklükleri dolayısıyla bugüne kadar Türkiye'de hiç sahnelenmeyen sanatçının opera dizisi "Der Ring des Nibelungen"den seçilmiş tenor ve bas aryalarından oluşan program, 7 Kasım saat 20.00'de Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşecek.

BİFO'nun onursal şefi Gürer Aykal'ın yönetiminde yapılacak konserin solistleri tenor Ünüşan Kuloğlu ve bas Tuncay Kurtoğlu olacak. 2011 Donizetti Ödülü sahibi Kuloğlu, "Türkiye'nin yıllardır aradığı Wagner tenoru" olarak gösterilirken, Kurtoğlu dünyanın birçok ülkesinde operalarda yer alan, Türkiye'nin önemli bas solistlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Programda, Wagner'in en önemli operalarından Das Rheingold, Die Walküre, Siegfried ve Götterdämmerung'dan aryalar seslendirilecek. - İstanbul

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat BİFO, Wagner'i Doğumunun 200. Yılında Anacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement