Çin'deki Hayvanat Bahçesinde "Sahte" Aslan - Son Dakika

Çin'deki Hayvanat Bahçesinde "Sahte" Aslan

16.08.2013 13:26
Çin'deki Hayvanat Bahçesinde "Sahte" Aslan

Aslan kafesinden köpek havlaması gelince hayvanat bahçesinin foyası meydana çıktı

Çin'in orta kesimindeki Hınan eyaletinde bir hayvanat bahçesinin aslan yerine köpek sergilediği bildirildi.

Hınan eyaletinin Luohı kentindeki hayvanat bahçesindeki "sahte" aslanın foyası, havlamaya başlayınca meydana çıktı.

Pekin Gençlik Günlüğü gazetesinin haberine göre, oğluna hayvanların sesini dinletmek isteyen kadın, Afrika aslanı kafesinden gelen havlama sesiyle şaşkına döndü. Daha sonra Afrika aslanı diye sergilenen hayvanın aslanı andıran yelelere sahip Tibet mastifi cinsi bir köpek olduğu anlaşıldı.

Durumu fark eden kadın, gazeteye verdİği demecinde, hayvanat bahçesinin halkı kandırmasına tepki göstererek "Tabelada açıkça Afrika aslanı yazıyordu, ancak bu 'aslan' havlıyordu" ifadelerini kullandı.

Hayvanat Bahçesi Müdürü Liu Suya ise "Hayvanat bahçelerinde aslan yetiştirildiğini ancak çiftleşme mevsimi olması nedeniyle kafesten ayrılan aslanın yeri boş kalmasın diye yerine köpek koyduklarını" söyledi.

Hayvanat Bahçesinde ayrıca, leopar yerine tilki, yılan yerine kunduz ve kurt yerine ise başka bir köpeğin sergilendiği ortaya çıktı. - Şangay

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Hindistan, Afrika ülkelerinden askerlerin katıldığı tatbikata ev sahipliği yapıyor Hindistan, Afrika ülkelerinden askerlerin katıldığı tatbikata ev sahipliği yapıyor Afrika Ekonomi Komisyonu: Kovid-19 ve Ukrayna'daki savaş Afrika'daki yoksulluğu derinleştirdi Afrika Ekonomi Komisyonu: Kovid-19 ve Ukrayna'daki savaş Afrika'daki yoksulluğu derinleştirdi Petrol zengini Nijerya'da benzin fiyatı bir yılda yüzde 54,76 arttı Petrol zengini Nijerya'da benzin fiyatı bir yılda yüzde 54,76 arttı

Son Dakika Kültür Sanat Çin'deki Hayvanat Bahçesinde 'Sahte' Aslan - Son Dakika


Advertisement