Genco Erkal Caddebostan Kültür Merkezi'nde! - Son Dakika
Kültür Sanat

Genco Erkal Caddebostan Kültür Merkezi'nde!

Genco Erkal Caddebostan Kültür Merkezi\'nde!

Genco Erkal;uyarladığı tek kişilik oyunu "Nereye Gidiyoruz" ile Caddebostan Kültür Merkezi'nde!

10.01.2012 12:32
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

"Nereye Gidiyoruz?" Sorusuna Yanıt

Genco Erkal; Aziz Nesin'in öykü, şiir, masal ve taşlamalarından uyarladığı tek kişilik oyunu "Nereye Gidiyoruz" ile Caddebostan Kültür Merkezi'nde! 17 Ocak 2012, Salı akşamı sahnelenecek oyunda Erkal, Aziz Nesin'in bakış açısıyla, ülke olarak "Nereye gidiyoruz?" sorusuna yanıt arıyor.

Tüm yaşamı boyunca düşünceleri uğruna yılmadan mücadele veren bir aydının, Aziz Nesin'in gözünden ülkenin dertlerini ve insanlarını tanımayı hedefleyen "Nereye Gidiyoruz?"; ölümünün 15. yılında bu büyük gülmece ustasının bakış açısıyla ülkenin fotoğrafını çekiyor. Tiyatro duayeni Genco Erkal, oyunuyla; Aziz Nesin'in tüm yazılarında en etkileyici örneklerini verdiği Karagöz, Ortaoyunu, Meddah gibi geleneksel gösteri sanatlarımızı, masallarımızı, anlatı geleneğimizle çağdaş sanatın sentezini ustaca kullanarak, genç kuşaklara da tanıtılmasını amaçlıyor.

"Nereye Gidiyoruz?", içinde yaşadığımız toplumun çelişkilerini ve çıkmazlarını vurucu bir dille yansıtıyor. Kendine has tarzıyla izleyenleri çok güldürecek olan bu çağdaş meddah gösterisinde, Aziz Nesin'in yıllar önce kaleme aldığı metinlerin güncelliği izleyenleri şaşırtırken, Genco Erkal'ın müthiş enerjisi tüm salonu büyülüyor.

"Nereye Gidiyoruz?"un yönetmenliğini ve sahne tasarımını Genco Erkal üstlenirken; oyunun müzikleri Türkiye'nin ilk özgün film müziği sanatçılarından, mimar, müzisyen, tiyatro-sinema oyuncusu Arif Erkin tarafından hazırlanıyor. Özlem Kaya'nın giysi tasarımını, Hakan Özipek'in ışık tasarımını üstlendiği oyunda Karagöz tasvirleri Haluk Yüce tarafından yapılıyor.

Dostlar Tiyatrosu tarafından sahneye konan, Genco Erkal'ın tek kişilik oyunu "Nereye Gidiyoruz?"; 17 Ocak 2012, Salı akşamı 20:30'da Caddebostan Kültür Merkezi'nde!

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Genco Erkal Caddebostan Kültür Merkezi'nde! - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement