Avanos'taki Güray Kapadokya Yeraltı Seramik Müzesi'nde 23 Nisan etkinliği düzenlendi - Son Dakika
Kültür Sanat

Avanos'taki Güray Kapadokya Yeraltı Seramik Müzesi'nde 23 Nisan etkinliği düzenlendi

Avanos\'taki Güray Kapadokya Yeraltı Seramik Müzesi\'nde 23 Nisan etkinliği düzenlendi

Avanos ilçesinde bulunan Güray Kapadokya Yeraltı Seramik Müzesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında çocuklara yönelik bir etkinlik düzenledi. Müzenin 'MüzeDen-iz' projesinin açılış atölyesinde çocuklar, geçmişin oyun ve oyuncakları hakkında bilgi aldı ve antik dönem oyuncaklarını çamurdan şekillendirerek farkındalık oluşturdu.

24.04.2024 15:37

Avanos ilçesindeki Güray Kapadokya Yeraltı Seramik Müzesi'nde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla etkinlik gerçekleştirildi.

Müzenin çocuklara yönelik başlattığı "MüzeDen-iz" sosyal sorumluluk projesinin açılış atölyesi çocuklarla yapılan faaliyetle gerçekleştirildi.

Teması "Bir zamanlar çocuk, oyun ve oyuncak" olarak belirlenen atölyede önce Nevşehir Hacıbektaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilsen Özdemir tarafından geçmişin oyun ve oyuncaklarının anlatıldığı sunum yapıldı.

Sunumun ardından çocuklara müze gezdirildi. Gezinin devamında çocuklar sunumda görmüş oldukları antik dönem oyuncakları çamurdan şekillendirdi. Çocuklara antik dönemdeki oyun ve oyuncaklar tanıtılarak farkındalık oluşturuldu.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Avanos'taki Güray Kapadokya Yeraltı Seramik Müzesi'nde 23 Nisan etkinliği düzenlendi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement